نحوه انتقال مخاطبین از آیفون به آیفون

به روزرسانی کردن آیفون خود به یک آیفون جدید، بسیار هیجان انگیز است، در صورتی ‌که موارد مهم تلفن‌های قدیمی، مانند مخاطبین خود را از دست ندهید. بعد از خرید گوشی جدید، مخاطبین خود را باید از تلفن قدیمی به تلفن جدید منتقل کنید تا شماره تلفن، آدرس و سایر اطلاعات تماس را از دست ندهید. روش‌های مختلفی برای انتقال مخاطبین از آیفون به آیفون وجود دارد، در این مقاله به معرفی برخی از این روش‌ها می‌پردازیم.

انتقال مخاطبین  با استفاده از iCloud

 یکی از ساده ترین روش‌ها برای انتقال مخاطبین از آیفون به آیفون ، استفاده از برنامه iCloud است. از آنجا که iCloud می‌تواند داده‌ها را در همه دستگاه‌های شما هماهنگ نگه دارد، استفاده از آن برای همگام سازی و انتقال مخاطبین از آیفون به آیفون باعث می‌شود انتخاب راحتی باشد. برای استفاده از iCloud برای انتقال مخاطبین از آیفون به آیفون مراحل زیر را انجام دهید.

 1. اطمینان حاصل کنید که هر دو آیفون با همان Apple ID به سیستم iCloud وارد شده‌اند و به Wi-Fi متصل هستند. برای اطمینان از اینکه وارد شده‌اید یا نه، از قسمت تنظیمات به iCloud بروید و در صورتی که نام و همان Apple ID شما در بالای صفحه باشد، یعنی وارد سیستم شده‌اید.
 2. در هر دو تلفن همراه، تنظیمات را باز کنید و روی نام خود ضربه بزنید، سپس روی iCloud ضربه بزنید.
 3. نوار لغزنده مخاطبین را به روشن / سبز تغییر دهید. یعنی گزینه contacts را فعال کنید.
 4. پیامی درباره همگام سازی مخاطبین ظاهر می‌شود، آن گزینه را انتخاب کنید تا هیچ یک از مخاطبین پاک نشوند.
 5. از آنجا که داده‌های هر دو تلفن همراه ابتدا در iCloud بارگذاری می‌شوند و سپس با هر دو تلفن همگام سازی می‌شوند، بنابراین تمام مخاطبین خود را با هر دو دستگاه، همگام سازی می‌کنید.

انتقال مخاطبین  با استفاده از iCloud

نحوه انتقال مخاطبین از آیفون به آیفون با بازیابی پشتیبان گیری iCloud

 iCloud می‌تواند از داده‌های آیفون شما پشتیبان تهیه کند و سپس آن نسخه پشتیبان را در آیفون دیگری بازیابی کند. نحوه کار به صورت زیر است.

 1. مطمئن شوید که به وای فای متصل می‌باشید.
 2. در آیفونی که مخاطبین روی آن است، روی تنظیمات> [نام خود] ضربه بزنید. در صورت درخواست، با Apple ID خود وارد شوید.
 3. روی iCloud> iCloud Backup ضربه بزنید.
 4. نوار لغزنده پشتیبان گیری iCloud را به حالت روشن / سبز تغییر دهید، سپس گزینه Back Up Now را انتخاب کنید.
 5. آیفون، مخاطبین و سایر داده های شما را در iCloud بارگذاری می‌کند. این از کل آیفون پشتیبان تهیه می‌کند، بنابراین مدتی طول می‌کشد.
 6. در تلفن جدیدی که می‌خواهید نسخه پشتیبان iCloud به آن اضافه شود، روش استاندارد نصب جدید آیفون را دنبال کنید. در صفحه برنامه‌ها و داده‌ها ، بازیابی از پشتیبان گیری iCloud را انتخاب کنید و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید تا بازیابی پشتیبان گیری آیفون به پایان برسد و مخاطبین قدیمی خود را در تلفن جدید کپی کنید. در اینصورت انتقال مخاطبین از آیفون به آیفون به راحتی صورت می‌گیرد.

استفاده از برنامه آیتونز (iTunes)

اگر ترجیح می‌دهید از آیفون خود در کامپیوتر پشتیبان تهیه کنید، برای انتقال مخاطبین از آیفون به آیفون از iTunes به جای iCloud استفاده کنید. در ادامه به معرفی مراحل انجام کار می‌پردازیم.

 1. آیفون قدیمی خود را به رایانه‌ای که معمولاً با آن همگام سازی می‌کنید وصل کنید.
 2. آیتونز را باز کرده و به صفحه‌ای که آیفون شما را نشان می‌دهد دسترسی پیدا کنید. اگر به طور خودکار باز نمی‌شود، روی نماد تلفن کلیک کنید.
 3. در بخش Backups، روی This Computer کلیک کنید، سپس روی Back Up Now کلیک کنید.
 4. منتظر بمانید تا آیفون به رایانه برگردد. برای نظارت بر پیشرفت کار، نوار پیشرفت آبی را در بالای آیتونز مشاهده کنید.
 5. زمانی که نسخه پشتیبان تهیه شد یعنی بکاپ کامل شد، آیفون قدیمی خود را بیرون آورده و آیفون جدید را به برق متصل کنید.
 6. برای بازیابی آیفون جدید از نسخه پشتیبان یا بکاپ، Restore Backup را انتخاب کنید و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید.

استفاده از ابزارهای تحت وب

iCloud تنها سرویس مبتنی بر پایه cloud نیست که مخاطبین را ذخیره و همگام سازی می‌کند. گوگل و یاهو دو نمونه دیگر می‌باشند.

استفاده از نرم افزار شخص ثالث

دنیای قدرتمندی از نرم افزارهای شخص ثالث وجود دارد که معمولاً زمانی که با iTunes یا iCloud سر و کار ندارند ، سریع‌تر تماس‌ها را منتقل می‌کنند. My Contact Backups یکی از نمونه‌های برنامه پشتیبان(بکاپ) لیست مخاطب است که این کار با ارسال لیست مخاطب به ایمیل شما امکان پذیر است تا بتوانید مخاطب را در آیفون جدید خود کپی کنید. تنها کافیست ایمیل خود را در تلفن جدید باز کنید،  attachment را انتخاب کنید و لیست را وارد کنید.

انتقال مخاطبین از آیفون به آیفون

چرا نمی‌توان انتقال مخاطبین از آیفون به آیفون را با استفاده از سیم کارت انجام داد؟

اگر از تلفن‌های دیگری استفاده کرده‌اید که می‌توانند مخاطبین را از سیم کارت انتقال دهند، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا می‌توانید همین کار را در آیفون خود انجام دهید؟ این روش از مخاطبین موجود در سیم کارت، پشتیبان تهیه می‌کند و سپس شما می‌توانید سیم کارت قدیمی را به تلفن جدید منتقل کنید تا از نسخه پشتیبان استفاده کنید. این روش برای آیفون چندان ساده نیست، زیرا این ویژگی با سیم کارت آیفون پشتیبانی نمی‌شود.

منبع lifewire
ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments