آموزش تغییر فونت زیرنویس فیلم در KMPlayer

گاهی در هنگام مشاهده زیرنویس فیلم دچار مشکل می شوید. به دلیل خوانا نبودن زیرنویس یا کوچک بودن فونت آن شاید قادر به خواندن زیرنویس نباشید. در این مقاله نحوه تغییر فونت زیرنویس فیلم و اندازه آن را به شما عزیزان آموزش می دهیم.

با ایده آل تکنولوژی همراه باشید.

آموزش تغییر فونت زیرنویس فیلم در KMPlayer

اگر فونت زیر نویس فیلم خوانا نیست و یا اندازه فونت بزرگ و یا کوچک است می توانید آن را تغییر دهید. برای تغییر فونت زیرنویس در نرم افزار KMPlayer بایستی زیرنویس را به فیلم اضافه نمایید.

بعد از اینکه زیرنویس را اضافه کردید، در تنظیمات نرم افزار نوع و اندازه زیرنویس را تغییر دهید. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید فونت زیرنویس فیلم Arial می باشد. فونت Arial مناسب فونت فارسی نیست. بهتر است آن را به نوع مخصوص زبان فارسی تغییر دهیم.

نوع نامناسب فونت زیرنوبس فیلم

برای تغییر نوع فونت و اندازه زیر نویس مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا روی تصویر کلیک راست کنید و در بخش Options گزینه Preferences را بزنید. می توانید با فشردن دکمه F2 مستقیما وارد پنجره Preferences شوید.

باز کردن پنجره Preferences

در پنجره Preferences، در بخش Subtitle Processing روی Font Style کلیک کنید تا در قسمت راست پنجره تنظیمات مربوط به فونت را مشاهده کنید.

در این قسمت سه تب وجود دارد. هر کدام از این تب ها مربوط به یکی از زیرنویس های فیلم است. برای تغییر فونت زیرنویس اول و اصلی فیلم روی تب اول کلیک کنید.

تغییر فونت زیرنویس فیلم

در پنجره ۱st Subtitle گزینه هایی برای تغییر فونت زیرنویس و اندازه آن وجود دارد:

قسمت primary زیرنویس اصلی فیلم است. برای تغییر آن لیست کشویی را باز کرده و نوع فونت دلخواه را انتخاب نمایید. من فونت B Sina را انتخاب کردم. همزمان با انتخاب فونت بدون بستن پنجره می توانید پیش نمایش زیرنویس را مشاهده کنید.

در Font style سه دکمه وجود دارد. B برای ضخیم کردن فونت، I برای مورب و کج کردن آن است. U نیز زیر متن زیر نویس یک خط قرار می دهد. روی B کلیک کنید تا متن را ضخیم تر و خواناتر نمایش دهد.

برای افزایش یا کاهش اندازه فونت نیز عدد مقابل Font size را تغییر دهید.

بعد از اعمال تغییرات روی دکمه Close کلیک کنید تا پنجره بسته شود.

تغییر تنظیمات در پنجره Preferences

همانطور که مشاهده می کنید نوع فونت و اندازه آن تغییر کرده است. اگر اندازه آن و نوعی که انتخاب کرده اید به اندازه کافی خوانا نیست می توانید با انجام مراحل بالا آن را به دلخوه تغییر دهید.

تغییر فونت زیرنویس

می توانید موقعیت زیرنویس را هم در تصویر جابجا کنید تا خوانا و قابل مشاهده تر باشد.

اگر سوال یا تجربه ای دارید آن را در زیر این پست با ما به اشتراک بگذارید.

امتیازی به این نوشته بدهید
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.