آموزش نصب ویندوز 10

آموزش تصویری نصب ویندوز ۱۰

بوت سیستم

در گام نخست برای نصب ویندوز ابتدا کاربر باید به روش های نصب ویندوز با فلش یا CD بوت سیستم را انتخاب کند. با توجه به انتخاب بوت سیستم کاربر تعیین می کند برای بالا آمدن سیستم عامل از چه بخش هایی باید استفاده شود که شامل حافظه هارد دیسک، فلش، CD یا هر چیز دیگری باشد.

برای انجام این کار،اول  کاربر باید سیستم را راه اندازی دوباره کند و قبل از شنیدن صدای سیستم و بالا آمدن مشخصات بایوس کلید DEL یا DELETE صفحه کیبورد خود را چند بار فشار دهد. یا اینکه کاربر می تواند از کلیدهای F2 و در برخی از مادربردها از F12 برای این کار استفاده کند.

آموزش نصب ویندوز 10

بعد از انجام مراحل بالا کاربر وارد صفحه جدیدی می شود که باید بر روی سربرگ Boot کلیک کند. سپس Boot Device Priority را با استفاده از دکمه‌های جهت صفحه کلید انتخاب کرده و دکمه اینتر را فشار دهد.

آموزش نصب ویندوز 10

کاربر در این قسمت گزینه st Boot Device را انتخاب کرده و برای انجام مراحل بوت شدن که توسط درایور سی‌دی رام باید انجام گیرد از داخل لیست باز شده گزینه CDROM را انتخاب کرده و Enter را فشار دهد. برای بوت شدن از طریق فلش دیسک هم USB FLASH یا اسم فلش دیسک باید انتخاب شود.

آموزش نصب ویندوز 10

بعد از تنظیم یکی ازحافظه‌های CD یا Flash Disc برای بوت شدن برای ذخیره تغییرات باید دکمه F10 کیبورد فشار داده شود و بعد بر روی گزینه Yes یا OK کلیک شود تا تنظیمات به راحتی ذخیره شود. در این قسمت سیستم راه اندازی دوباره می شود و ادامه مراحل انجام خواهد شد.

 شروع نصب ویندوز

برای نصب ویندوز بر روی سی‌دی کاربر ابتدا باید CD ویندوز را وارد سیستم کامپیوتری کرده و سیستم را راه اندازی کند. هنگامی که سیستم شروع به اجرا کرد، کاربر با تصویر زیر روبه رو خواهد شد که در این قسمت باید یکی از دکمه‌های صفحه کلید مانند Enter را فشار دهد.

بعد از باز شدن سیستم  در این مرحله باید زبان مورد نظر، موقعیت مکانی و زبان صفحه کلید انتخاب شود و روی دکمه Next کلیک شود.

آموزش نصب ویندوز 10

بعد از انجام مراحل بالا صفحه زیر نشان داده می شود که کاربر باید روی Install Now کلیک کند.

آموزش نصب ویندوز 10

در این مرحله تصویر زیر نمایش داده می شود که از دو گزینه Upgrade و Custom  تشکیل شده است. و با توجه به موقعیت کاربر باید یکی از آنها انتخاب شود. در صورت آپدیت و ارتقا ویندوز فعلی باید گزینه Upgrade و در صورت نصب ویندوز ۱۰ باید گزینه Custom انتخاب شود.

آموزش نصب ویندوز 10

در گام بعدی درایوهای کامپیوتر به نمایش گذاشته می شود که باید درایو مرتبط به نصب ویندوز انتخاب شود و بعد روی گزینه Format کلیک کرده و در نهایت کاربر باید روی دکمه Next کلیک کند.

آموزش نصب ویندوز 10

نکته حائز اهمیت در این مرحله

 حذف و فرمت کردن یک درایو به معنی حذف کلیه فایل‌های داخل آن است. پس باید همان درایوی فرمت شود که قبلا ویندوز روی آن نصب بوده.

حالا باید مدتی منتظر بمانید تا عملیات نصب ویندوز ادامه پیدا کند. در این مرحله سیستم شما چندین بار ری‌استارت خواهد شد که باید منتظر به پایان رسیدن این مراحل باشید.

آموزش نصب ویندوز 10

در حال انتظاربرای نصب ویندوزتا مراحل ادامه پیدا کند. در این مرحله سیستم ری‌استارت خواهد شد که کاربر منتظر به پایان رسیدن می باشد.

بعد از انجام شدن مرحله بالا صفحه Express Settings ویندوز نمایش داده می‌شود که گام نخست در این مرحله این می باشد که باید تنظیمات دلخواه برای سیستم عامل انتخاب شود. بهترین راه در این بخش استفاده از حالت توصیه شده خود ویندوز است. بنابراین کاربر باید روی دکمه Use Express Settings که در آخر قرار دارد کلیک کند.

آموزش نصب ویندوز 10

با انجام تنظیمات صفحه ورود به اکانت مایکروسافت نمایش داده می شود که کاربر می تواند با وارد کردن ایمیل و رمزی که در مایکروسافت دارد، وارد حساب کاربری خود شود و از قابلیت هایی که در اختیارش قرار می گیرد استفاده کند. اگر کاربر دارای ایمیل برای ایجاد حساب کاربری نیست می‌تواند دراین مرحله با کلیک روی گزینه Create a new account آن را ایجاد کند.

آموزش نصب ویندوز 10

وقتی کاربر وارد اکانت می شود  و یا  اکانت جدید می سازد بعد از تمام شدن و انجام مراحل باید بر روی دکمه Next که در انتهای صفحه قرار دارد کلیک کند تا وارد مرحله بعد شود.

آموزش نصب ویندوز 10

زمانی که کاربر حالت ورود به اکانت را انتخاب می کند، با تصویر بالا مواجه خواهد شد که می تواند همگام سازی را برای تنظیمات ویندوز انتخاب کند. با انتخاب گزینه اول تنظیماتی که از قبل روی ویندوز بوده و همگام سازی شده دیگر نیازی به نصب مجدد تنظیمات نمی باشد. با انتخاب حالت set this up as a new pc inested نیز به مرحله زیر هدایت می‌شود.

آموزش نصب ویندوز 10

کاربر در این مرحله باید روی گزینه Next کلیک کند. بعد از اتمام این مراحل وقت آن رسیده کاربر منتظر باشد تا تنظیمات نصب ویندوز تمام شود. در این حالت صفحه مانیتور به چند رنگ مختلف تغییر می کند و ویژگی‌های ویندوز در آن نمایش داده می‌شود.

با انجام درست مراحل بالا ویندوز نصب شده و کاربر می تواند به دسکتاپ دسترسی داشته باشد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments