آموزش افزودن متن به تصویر در ورد 2013

افزودن متن به تصویر در ورد کاردبرد های فراوانی دارد. مثلا اگر بخواهید متنی را روی عکسی قرار دهید. علامتی را روی لوگوی سازمانی بگذارید. عنوانی را به عکس اضافه کنید.

در نرم افزار Word می توانید متن را به عکس دلخواه تان اضافه کنید. برای افزودن متن به تصویر آموزش زیر را دنبال کنید. با ایده آل تکنولوژی همراه باشید.

افزودن متن به تصویر در ورد ۲۰۱۳

برای افزودن متن به تصویر در ورد ابتدا عکس مورد نظرتان را وارد سند کنید. برای این کار به منوی Insert بروید. در این منو دسته ای به نام Illustrations وجود دارد. در این دسته ابزارهایی برای وارد کردن عکس، اشکال گرافیکی، نمودار و … وجود دارد.

شما می توانید هر کدام از این ابزارها را وارد سند خود کنید و متن را روی آن ها قرار دهید. در این آموزش عکس ساده ای را وارد سند ورد می کنیم و متن را به آن اضافه می کنیم. برای این کار روی ابزار Pictures کلیک کنید.

انتخاب ابزار Picture

پنجره محاوره ای باز می شود. در این پنجره به محل ذخیره عکس مورد نظرتان بروید. روی عکس کلیک کنید تا انتخاب شود. برای وارد کردن عکس به سند روی دکمه Insert بزنید.

انتخاب عکس در ورد

با مراحل بالا، تصویر مورد نظر در صفحه ورد قرار می گیرد.

نوشتن متن روی عکس

حالا برای افزودن متن به تصویر عکس را انتخاب نمایید. همان طور که در تصویر زیر مشخص شده، ابزاری در کنار عکس نمایان می شود. این آیکون را انتخاب کنید.

قرار دادن عکس در ورد

با انتخاب آیکون زیر، منوی مربوط به آن باز می شود. در این منو ابزارهایی برای حالت های مختلف قرار گرفتن متن و عکس می بینید. برای نوشتن روی عکس ابزار Behind Text را انتخاب کنید. این ابزار در تصویر زیر با فلش مشخص شده است.

انتخاب ابزار Bihind text

بعد از انتخاب ابزار Behind Text، شروع به تایپ متن دلخواه خود کنید. وقتی متن یا علامتی را تایپ می کنید متن یا علامت روی عکس نوشته می شود.

با استفاده از ابزارهای متن در منوی Home می توانید متن را در جای مناسب روی عکس بگذارید. هم چنین نوع فونت، رنگ متن و اندازه آن را تعیین کنید.

برای تغییر فونت، رنگ و اندازه متن و ضخامت آن از دسته Font در منوی Home استفاده کنید. برای ترازبندی و جهت متن نیز دسته Paraghraph ابزارهای لازم را داراست.

افزودن متن به تصویر در ورد 2013

با استفاده از روش بالا می توان متن یا علامت دلخواه را روی عکس گذاشت. این روش بیشتر برای نوشتن روی لوگوی سازمان ها و شرکت ها یا عکس در پس زمینه سند ورد کاربرد دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.