زمانبندی دانلود فایل در (IDM) اینترنت دانلود منیجر

نرم افزار اینترنت دانلود منیجر (IDM) برنامه ای ست برای مدیریت دانلود فایل. این برنامه در دو نسخه کامپیوتر و اندروید منتشر شده است. به همین دلیل برای مدیریت دانلود فایل ها طرفدار بسیاری پیدا کرده است.

یکی از ویژگی هایی که دانلود منیجر را بین کاربران محبوب کرده، قابلیت زمانبندی دانلود است. شما می توانید فایل های خود را در زمان هایی که اینترنت رایگان دارید یا هر زمان دلخواه دیگری زمانبندی کنید. به طور اتوماتیک در آن زمان دانلود فایل شروع شده و در زمان تعیین شده به پایان می رسد.

برای استفاده از این ویژگی لازم نیست قبل از شروع دانلود سیستم را روشن کنید. در زمان مقرر سیستم روشن شده و دانلود آغاز می شود. بعد از اتمام دانلود به طور خودکار سیستم خاموش می شود.

در این آموزش به نحوه زمانبندی دانلود با استفاده از اینترنت دانلود منیجر می پردازیم. با ایده آل تکنولوژی همراه باشید.

زمانبندی دانلود در (IDM) اینترنت دانلود منیجر

برای زمانبندی دانلود فایل در IDM باید برنامه اینترنت دانلود منیجر را نصب کنید. ابتدا باید لینک فایل های دانلودی را تعیین کنید. برای این کار باید با مرورگر به سایت فایل موردنظر مراجعه کرده و لینک دانلود آن فایل را بدست آورید.

حالا باید آدرس فایل های دانلودی را در IDM کپی و ذخیره نمایید. برای این کار روی لینک دانلود کلیک کرده تا پنجره شروع نمایش داده شود.

سپس روی گزینه Download Later یا بعدا کلیک کنید.

انتخاب گزینه Later یا بعدا

در پنجره بعدی روی OK بزنید تا در صف دانلودهای برنامه قرار بگیرد.

کلیک روی گزینه OK

زمانبندی دانلود ها

برنامه IDM را اجرا کنید. روی گزینه Scheduler یا زمانبندی کلیک کنید.

انتخاب گزینه Scheduler یا زمانبندی

در پنجره Scheduler تب اول تیک گزینه Start download at را بزنید. در کادر روبرو ساعت شروع دانلود را وارد نمایید.

اگر IDM را به زبان فارسی تنظیم کرده اید، این گزینه “زمان شروع دانلود” است. برای فارسی کردن اینترنت دانلود منیجر اینجا کلیک کنید.

سپس گزینه Once at (یکبار در تاریخ) را نیز تیک بزنید و تاریخ شروع دانلود را تعیین کنید. گزینه Daily برای دانلود روزانه در تمام روزهای هفته است.

گزینه Stop download at (قطع دانلود در زمان) هم برای تعیین زمان پایان دانلود فایل است. یک زمان برای اتمام دانلود وارد کنید. کاربرد این گزینه برای زمانی ست که اینترنت شما محدودیت زمانی دارد. مثلا از ۲ تا ۶ صبح اینترنت رایگان دارید و می خواهید فقط در این بازه زمانی عمل دانلود انجام شود.

اعمال تنظیمات زمانبندی دانلود

گزینه Exit Internet را نیز تیک بزنید. زیرا بعد از این که زمانبندی به پایان رسید برنامه IDM را می بندد.

اگر زمان دانلود پشت سیستم نیستید حتما تیک گزینه Turn off computer را بزنید. با این کار بعد از اتمام دانلود کامپیوتر به طور خودکار خاموش می شود.

در تب دوم Files in the queue می توانید صف فایلها را برای دانلود مشاهده نمایید. با انتخاب یکی از آن ها و کلیک روی دکمه های فلش بالا و پایین ترتیب دانلود در صف را تغییر دهید.

هم چنین برای حذف فایل از صف دانلود دکمه ضربدر قرمز را انتخاب کنید.

جابجایی دانلودها در صف

بعد از اعمال تنظیمات دکمه Apply را زده و پنجره را ببندید.

اگر سوال یا تجربه ای دارید در زیر این پست آن را با ما به اشتراک بگذارید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.