خمیر اسلایم چیست؟

0 92

محصولات اسلایم در سال گذشته محبوبیت زیادی یافته است. این وسیله با توجه به ظاهر دلربا و بافت نرم آن، یکی از محبوب ترین اسباب بازی ها در میان کودکان است. اسلایم یک محصول اسباب بازی تولید شده توسط Mattel بود، که در فوریه ۱۹۷۶ معرفی شد. اسلایم از یک ماده غیر سمی چسبناک که دارای پیچ و تاب است و رنگ های مختلفی دارد. شکل ظاهری و خصوصیات فیزیکی آن مانند آدامس یا صمغ است. اسلایم از یک ماده غلیظ و چسبنده ساخته شده است که بوسیله مخلوط کردن یک ترکیب با نام Borate سدیم یا بوراکس با آب ایجاد می شود و دارای یک بافت ضخیم مانند چسب است و می تواند در رنگ های مختلف ساخته شود.

اسلایم که به خمیر جادویی نیز معروف است می تواند وسیله ای مفرح برای افراد از هر سن و سالی باشد بدون اینکه کثیف کاری و ریخت و پاش داشته باشد.

فواید روانی اسلایم:

از فواید روانی این وسیله می توان به خالی کردن فشار استرس از طریق دست ها اشاره کرد. اسلایم ژله ای است بر پایه پلیمرهای بهداشتی که فرد با فشردن آن استرس خود را تخلیه و از صداهایی که از حبس هوا در بین لایه های آن ایجاد می شود لذت می برد. در بعضی از خمیر ها از اسانس رایحه ها اعم از نعنا و اسانس های خوشبوی دیگر وجود دارد که حس آرامش و جذابیت آن را افزایش می دهد.

قیمت این خمیر ها زیاد نیست و اکثر افراد می توانند آن را تهیه کنند همچنین حمل و نقل و جا به جایی آن بسیار آسان است یعنی به راحتی می توانید آن را با خود به همه جا ببرید و در موقعیت های مختلف از آن استفاده کنید.

خمیر اسلایم چیست؟

عوارض اسلایم:

با این حال، یک گزارش جدید نشان داده است که اسباب بازی های مبتنی بر اسلایم ها می تواند باعث آسیب بیشتری نسبت به فواید آن باشد، گفته می شود بر طبق تحقیقاتی که روی این ماده صورت گرفته، اسلایم حاوی مقادیر زیادی از مواد شیمیایی مرتبط با تشنج، اسهال و اختلال در باروری است. مهمترین مسئله ای که در این باره وجود دارد این است که، ماده اصلی تشکیل دهنده این خمیر پودری است به نام اسید بوریک که برای کشتن سوسک و انواع حشرات موذی مورد استفاده قرار می گیرد.

نگهداری از اسلایم:

ژل اسلایم را باید در جای خنک و به دور از نور آفتاب و گرما، مثل یخچال نگهداری کرد. برای استفاده از آن حتما باید دس های خود را بشویید و آن را مرطوب کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که این ژل نباید با سایر مواد خارجی مخلوط شود.

اگر بعد از مدتی استفاده حس کردید خمیر سفت شده است می توانید با اضافه کردن آب یا روغن بچه به آن یا حتی گرم کردن آن، انعطاف پذیری اولیه آن را بازیابی کنید. در صورت شل شدن غیر طبیعی ژل می توانید با نگهداری آن در یخچال یا مکان های سرد دیگر، آن را سفت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.