بهترین نرم افزار هنری نقاشی و طراحی در سال 2022

در این مقاله بهترین نرم افزار های هنری نقاشی و طراحی را با هم مقایسه می کنیم و گزینه های رایگان و دارای هزینه را معرفی میکنیم.

وقتی صحبت از بهترین نرم افزار هنری دیجیتال می شود ، گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد.

ابزارهای زیادی وجود دارد که نمونه های منحصر به فرد هنری دیجیتال را بتوانید خلق کنید یا جلوه های مرسوم را تقلید کنید. برای مدت طولانی ، چند نرم افزار بر این فضا مسلط بودند. اما با افزایش رقابت ، بسیاری از سازندگان نرم افزار دیجیتال با اضافه کردن ویژگی ها و قابلیت های جدید ، نرم افزار خود را ارتقا دادند.

به جای اینکه فقط برنامه های برتر را در نظر داشته باشیم ، نگاهی به گزینه های مقرون به صرفه و همچنین برخی از نرم افزارهای رایگان می اندازیم. نرم افزارهایی برای ویندوز و macOS وجود دارد ، و ما چند نرم افزار لینوکس نیز معرفی می کنیم.

 انتخاب ما از بهترین برنامه های نقاشی برای iPad

 • Photoshop فتوشاپ

سیستم عامل: ویندوز ، macOS

استاندارد de-facto

بسیار پایدار

بدون پشتیبانی برداری

مدت زمان طولانی است که فتوشاپ پادشاه ابزارهای هنری دیجیتال می باشد اما پیشنهادهای رقبا این نرم‌افزار را به چالش می کشد. با این حال ، جدیدترین بروزرسانی ، ویژگی های جدید را دارد در حالت کلی ، Photoshop ابزاری بسیار توانمند و قدرتمند است.

از آنجا که فوتوشاپ بخشی از مجموعه Adobe Creative Cloud است ، می توانید به راحتی داده های خود را به اشتراک بگذارید و از کلیه ابزارها – از جمله براش brush ، تصاویر ، رنگ ها و سبک ها – استفاده کنید. همچنین یک کتابخانه برای اضافه کردن قابلیت های اضافی در برنامه وجود دارد.

نرم افزار فوتوشاپ photoshop

نرم افزار فوتوشاپ قابلیت تبدیل عکس دیجیتال به نقاشی را نیز دارد.

 • Affinity Designer

یک ابزار طراحی گرافیکی برداری دقیق

سیستم عامل: ویندوز ، macOS

پشتیبانی از وکتور

قیمت عالی

اپلیکیشن آیپد

Affinity Designer همه چیزهایی را که برای ایجاد طرح ها و تصاویر دلخواه نیاز دارید، دارد. با طراحی Affinity Designer ، کنترل دقیقی بر روی منحنی ها ، گزینه های تثبیت براش ، حالت های پیشرفته ترکیب وجود دارد

نرم افزار نقاشی و طراحی Affinity

 • Procreate

یک ابزار نقاشی قدرتمند iPad

تجربه طراحی طبیعی

قابلیت های چشمگیر

طیف گسترده ای از براش

این نرم افزار هنری، دیجیتالی نیست. Procreate فقط برای iPad است. با این حال ، یک نرم افزار جذاب است و هنرمندان دیجیتالی زیادی آن را در کار خود ادغام می کنند ، به همین دلیل است که ما آن را در لیست خود گنجانده ایم. این برنامه بیشتر قابلیت هایی را که در یک نرم افزار دسک تاپ پیدا کرده اید ، شامل ابزار دقیق انتخاب رنگ ، امکان کار با صدها لایه و ابزار استاندارد صنعتی مانند ماسک ، حالت های ترکیبی و گروه ها را در خود جای داده است.

از میان بیش از ۱۳۰ براش Procreate، گزینه ای انتخاب کنید تا جلوه های مختلف هنری مرسوم را به راحتی و به طور موثری تقلید کنید.

در این نرم افزار پشتیبانی کامل PSD وجود دارد. Procreate هم اکنون یک ابزار متنی را اضافه کرده است .

نرم افزار نقاشی Procreate

 • Clip Studio Paint

این نرم افزار نقاشی و طراحی برای هنرمندان طنز طراحی شده است

سیستم عامل: ویندوز ، macOS

مقرون به صرفه

دارای پلت فرم cross (کراس)

امکان امتحان رایگان نرم افزار

Clip Studio Paint به سرعت در حال تبدیل شدن به نرم افزاری برای خلق طنز است. اگر به دنبال یک احساس واقعی در برنامه طراحی و نقاشی دیجیتال هستید این همان نرم افزار است. این ابزار در نسخه های Pro و Ex عرضه می شود – دومی ویژگی های پیشرفته تری را ارائه می دهد و بسیار گران تر است. می توانید به مدت ۳۰ روز به صورت رایگان امتحان کنید تا ببینید که آیا با آن میخواهید کار کنید یا نه

 • Artweaver 6

ابزار نقاشی مناسب برای مبتدیان

بسترهای نرم افزاری: ویندوز

انتخاب قلم مو بزرگ

نسخه رایگان در دسترس است

Artweaver با انتخاب گسترده ای از براش های از پیش تنظیم شده ، در ساخت شاهکار هنری به شما کمک می کند. می توانید از براش ها همانطور که هستند استفاده کنید ، یا آنها را به دلخواه خود تنظیم و ذخیره کنید. Artweaver 6 ابزاری کامل برای هنر دیجیتال است که در دو دسته وجود دارد Artweaver Free و Artweaver Plus.

نرم افزار نقاشی Artweaver

 • ArtRage

نقاشی دیجیتال کراس پلت فرم با ابزارهای واقعی

سیستم عامل: ویندوز ، macOS

رنگ واقع گرایانه

عالی برای نقاشان دیجیتال

ArtRage همیشه مورد علاقه در بین نقاشان دیجیتال و تصویرگران بوده است. یک سطح رئالیسم را برای بافت و رنگ های مرسوم ارائه می دهد که نه تنها باور نکردنی به نظر می رسد بلکه سرگرمی خوبی نیز برای بازی کردن است.

اگرچه ArtRage در درجه اول به رسانه های طبیعی و نقاشی متمرکز است ، اما به اندازه کافی انعطاف پذیر است که هنرمندان دیجیتالی که به Photoshop عادت کرده اند ، آن را نیز مفید بدانند. با استفاده از ArtRage 6 ، شما می توانید تمام کارهایی را که از یک ابزار هنری دیجیتال انتظار دارید انجام دهید: سفارشی کردن براش ها ، ظاهر بوم و …

نرم افزار نقاشی و طراحی ArtRage

 • Krita

یک برنامه نقاشی رایگان و اپن سورس (open source)

بسترهای نرم افزاری: Windows، macOS، Linux

قابل تنظیم

پشتیبانی زیادی ندارد

به نظر می رسد Krita یکی از کم ارزش ترین برنامه های نقاشی رایگان و اپن سورس در بازار است ، که از سال ۲۰۰۴ در دسترس عموم است.

این ابزار ۹  براش منحصر به فرد از جمله  Color Smudge ، براش شکل و براش ذره را ارائه می دهد. همچنین می توانید قلم ها و بسته های بافتی را یا موارد دلخواه ایجاد و به اشتراک بگذارید. به عنوان یک امتیاز اضافی ، می توانید از لرزشگیر براش استفاده کنید تا به شما در رسیدن به خطوط کاملاً صاف کمک کند.

نرم افزار نقاشی و طراحی Krita

 • CorelDrow

Corel نسخه بومی مک را اضافه کرده است

بسترهای نرم افزاری: Windows، Mac

PowerTRACE بیت مپ ها را به بردار تبدیل می کند

گران

مجموعه گرافیکی CorelDRAW حدود مدتی است که فقط برای ویندوز بوده است با انتشار نسخه ۲۰۱۹ ، Corel برنامه بومی Mac را که همه منتظر آن بودیم ، اعلام کرد (سرانجام با پشتیبانی Touch Bar)

در طرف دیگر ، مجموعه CorelDRAW ابزاری برای طیف گسترده ای از نیازهای خلاقانه ، از طراحی بردار گرفته تا ویرایش عکس ، وب یا چاپ ارائه می دهد. یک ویژگی LiveSketch با قابلیت AI نیز وجود دارد. همه اینها برای شما هزینه دارد.

نرم افزار نقاشی و طراحی کرل corel

 • TwistedBrush Pro Studio

برس های سفارشی تر از آنچه شما همیشه نیاز دارید

بسترهای نرم افزاری: ویندوز

مجموعه گسترده قلم مو

فقط ویندوز

TwistedBrush Pro Studio با بیش از ۹۰۰۰ برس موجود است. بله ، شما آن را صحیح خوانده اید – ۹۰۰۰ برس. اما نگران نباشید ، شما هنوز هم می توانید برس های خود را ایجاد کنید. TwistedBrush مانند سایر نرم افزارهای هنری دیجیتال ، همه چیز را که انتظار دارید: لایه ها ، شفافیت ، ماسک ها ، گزینه های گسترده برای واردات و صادرات ، فیلترهای تصویری و موارد دیگر را دارد. همچنین دارای پشتیبانی از تبلت طراحی با نمونه برداری دقیق و حساسیت به فشار است.

نرم افزار نقاشی TwistedBrush

 • MediBang Paint Pro

یک ابزار رایگان برای نشان دادن تصاویر طنز و کمدی

بسترهای نرم افزاری: ویندوز ، macOS

رایگان برای هنرمندان طنز

به گزینه های قلم مو بیشتری احتیاج دارد

اگر کار طنز انجام میدهید و نمی خواهید Clip Studio Paint را انتخاب کنید ، نگاهی به Paint Pro از شرکت ژاپنی MediBang بیندازید.

این ابزار طراحی دیجیتالی سبک ، رایگان است و دارای ۸۰۰ تن و پیش زمینه رایگان از پیش ساخته ، بیش از ۵۰ براش ، ابزار ایجاد پانل طنز آسان و انتخاب عظیمی از قلم های رایگان است.

نرم افزار نقاشی و طراحی MediBang-Paint

 • Black Ink

خلاقیت های خود را با براش های مبتنی بر کنترلر کشف کنید

بسترهای نرم افزاری: ویندوز

فناوری رندر rendering سریع GPU

برای مبتدیان عالی نیست

ابزار قلم مو کمی گیج کننده است

Ink Black در مورد برس ها رویکرد متفاوتی دارد. به جای تلاش برای تقلید از ابزارهای هنری مرسوم فیزیکی ، Black Ink نقاط قوت دیجیتالی خود را دارد  و از یک سیستم کنترلر استفاده می کند که دنیای کاملاً جدیدی از امکانات در ایجاد و سفارشی کردن قلم مو را باز می کند. با استفاده از یک زبان مبتنی بر گره ( node-based)، شما قادر خواهید بود هر نوع براشی را ایجاد کنید ، که می توانید پس از آن ذخیره کرده و به اشتراک بگذارید

نرم افزار نقاشی black ink

 • Paintstorm Studio

یک ابزار قدرتمند نقاشی دیجیتال برای هنرمندان حرفه ای

بسترهای نرم افزاری: Windows، macOS، Linux، iPad

استودیو Paintstorm یکی دیگر از ابزارهای هنری دیجیتال آسان است که ارزش دیدن دارد. برخی از مهمترین مزایای استودیوی Paintstorm گزینه های انتخاب و تنظیم سفارشی آن (شامل موارد فاصله ، بافت ، زاویه و …) است

رابط کاربری برای پیمایش آسان است و دقیقاً همانطور که انتظار دارید (و رنگ بندی پیش فرض فوق العاده است) ارائه شده است.

نرم افزار نقاشی Paintstorm

۵ | (۲)
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x