چگونه اینستاگرام را لست سین کنیم

چگونه اینستاگرام را لست سین کنیم ؟

قابلیت لست سین یا همان آخرین زمان بازدید در نسخه بروزرسانی شده اینستاگرام با نام اختصاصی  Show Activity Status تعریف شده است. در این مقاله آموزش اینستاگرام تصمیم داریم تا شما را با ویژگی لست سین اینستاگرام و نحوه مخفی کردن آخرین زمان بازدید در این شبکه اجتماعی آشنا کنیم.

از آنجایی که اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب و پرطرفدار محسوب می‌شود، سازندگان آن برای جلب رضایت بیشتر کاربران خود همواره سعی در افزودن قابلیت‌های کاربردی و مفید به آن را دارند. امکان لست سین اینستاگرام یکی از این موارد است که با ارائه در نسخه به‌روز شده این نرم افزار، به سایر قابلیت‌های آن اضافه شده است.

ویژگی لست سین یا  Show Activity Status در اینستاگرام

اگر شما با برنامه‌هایی مانند تلگرام، فیسبوک مسنجر و واتساپ کار کرده باشید، حتما با قابلیت لست سین یا آخرین زمان بازدید آشنایی دارید. قابلیت لست سین اینستاگرام این امکان را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد تا بتوانند آخرین زمان بازدید کاربران دیگر را مشاهده نمایند. با توجه به اینکه قابلیت لست سین در برنامه‌های مختلف تنظیمات متفاوتی دارد شما می‌توانید برای آشنایی با نحوه کارکرد این ویژگی در برنامه‌های مختلف، مقالات  متنوعی را در این زمینه مطالعه کنید. با توجه به اینکه قبلا امکان دیدن آخرین زمان بازدید در اینستاگرام تعریف نشده بود، کاربران این برنامه قادر به مشاهده آخرین زمان بازدید همدیگر نبودند. اما با آپدیت شدن اینستاگرام و اضافه شدن ویژگی Show Activity Status  به آن، این امکان برای کاربران به وجود آمد. حال سوالی که ممکن است برای شما مطرح شود این است که اینستاگرام آخرین زمان بازدید کاربران خود را در اختیار چه افرادی قرار خواهد داد. برخی از افراد تصور می‌کنند که تمام کاربران اینستاگرام قادر به دیدن آخرین زمان بازدید آنها از اکانت‌شان هستند اما این واقعیت ندارد.چگونه اینستاگرام را لست سین کنیم

حتما می‌خواهید بدانید چطور می‌توان اینستاگرام را لست سین کرد. تنظیم ویژگی  Show Activity Status   یا همان لست سین اینستاگرام به صورتی انجام شده است که در ابتدا به صورت پیش فرض، این قابلیت فعال است. در صورت فعال بودن گزینه Show Activity Status در اکانت شما، اینستاگرام تنها به دو دسته از افراد امکان مشاهده آخرین زمان بازدیدتان را خواهد داد.

۱- کسانی که شما آنها را فالو کرده باشید. در حقیقت فالویینگ‌های شما قادر به دیدن آخرین زمان بازدیدتان هستند.

۲-افرادی که شما از طریق دایرکت با آنها در ارتباط هستید، قادر خواهند بود آخرین زمان بازدید شما را مشاهده کنند. در حقیقت باید گفت که فالوورهای شما در صورتی که شما آنها را دنبال نکرده باشید و یا از طریق دایرکت با آنها در ارتباط نباشید هرگز قادر به دیدن آخرین زمان بازدید شما از اکانت‌تان نخواهند بود.

چگونه اینستاگرام را دارک مود کنیم؟

نحوه مخفی کردن لست سین یا اخرین زمان بازدید در اینستاگرام

مخفی کردن لست سین اینستاگرام برای بسیاری از افراد اهمیت زیادی دارد، چون تمایل ندارند کسی متوجه زمان آنلاین بودن آنها شود. به عبارت دیگر برخی از افراد تصور می‌کنند اگر زمان بازدید و آنلاین شدن آنها مشخص باشد احساس چندان خوبی نخواهند داشت. بنابراین نه علاقمند به مشاهده آخرین زمان بازدید کاربران دیگر هستند و نه تمایلی دارند که زمان آنلاین بودن آنها در اختیار سایر کاربران قرار گیرد. بنابراین آشنایی با نحوه مخفی کردن لست سین یا آخرین زمان بازدید می‌تواند برای چنین افرادی کاملا کاربردی باشد.چگونه اینستاگرام را لست سین کنیم

گفتیم که به صورت پیش‌فرض در اینستاگرام قابلیت لست سین یا  Show Activity Status  فعال است اما این امکان برای شما وجود دارد که بتوانید آخرین زمان بازدید خود را مخفی یا غیرفعال کنید. برای این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

از سیر تا پیاز نکات کلیدی اپلیکیشن محبوب اینستاگرام

در ابتدا وارد اکانت اینستاگرام خود شده و سپس به پروفایل خود وارد شوید. در سمت پایین منوی تنظیمات گزینه   Show Activity Status وجود دارد که می‌توانید آن‌ را با استفاده از اسلایدر کناری غیرفعال کنید. به این صورت شما می‌توانید آخرین زمان بازدیدتان را از دید سایر کاربران مخفی کنید. اما در نظر داشته باشید که در صورت مخفی کردن زمان بازدید شما نیز قادر به دیدن آخرین زمان بازدید سایر کاربران اینستاگرام نخواهید بود. البته چنین وضعیتی در برنامه‌هایی مانند تلگرام نیز وجود دارد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments