تماس تصویری گروهی واتساپ WhatsApp در آیفون و اندروید (آموزش)

بیماری همه گیر کرونا منجر به افزایش استفاده از اپلیکیشن‌ها و خدمات تماس ویدیویی شده است. واتساپ، یک سرویس پیام‌رسانی است که ماهانه بیش از ۱.۵ میلیارد نفر از آن استفاده می‌کنند، همچنین شاهد افزایش چشمگیر استفاده از ویژگی تماس ویدیویی خود بوده است. تماس ویدیویی گروهی واتساپ، تنها چهار شرکت‌کننده  را پشتیبانی می‌کرد. به تازگی، شرکت متعلق به فیس‌بوک برای رفع این محدودیت تلاش کرده و آن را به هشت نفر ارتقا داده است. این بدان معناست که می‌توان از WhatsApp برای میزبانی تماس‌های ویدیویی گروهی با حداکثر هشت شرکت‌کننده استفاده کرد.

این محدودیت جدید هنوز در مقایسه با Google Duo که پشتیبانی از ۱۲ شرکت‌کننده و مسنجر را دارد، کم است. با این حال، افزایش حد مجاز هنوز هم برای بیشتر کاربران که به ویژگی تماس تصویری واتساپ تکیه می‌کنند، بیشتر می‌شود. اگر به دنبال برقراری تماس ویدیویی گروهی با حداکثر هشت شرکت‌کننده در واتساپ هستید، مراحل زیر را دنبال کنید.

مراحل-تماس-تصویری-8-نفره-در-واتساپ

مراحل تماس تصویری ۸ نفره در واتساپ


مهم است که همه افرادی که می‌خواهید در تماس ویدیویی گروهی قرار گیرند، WhatsApp را به جدیدترین نسخه از فروشگاه Appstore یا  Google Play بروزرسانی کنند. آخرین نسخه برنامه حداکثر هشت شرکت‌کننده را در یک تماس ویدیویی پشتیبانی می‌کند. اگر شخصی که قصد اضافه کردن به یک تماس ویدیویی گروهی را دارید، روی نسخه قدیمی برنامه قرار دارد، وقتی می‌خواهید او را برای تماس دعوت کنید، اعلانی در مورد آن دریافت خواهید کرد.

مرحله ۱: واتساپ را باز کرده و به برگه ” Calls” بکشید. سپس بر روی دکمه floating call که در گوشه پایین سمت راست می‌بینید ضربه بزنید.

مرحله ۲: لیست تماس شما اکنون باز خواهد شد. اما قبل از انتخاب مخاطبین، باید روی گزینه New call (ضربه بزنید) ضربه بزنید.

مرحله ۳: اکنون تمام شرکت‌کنندگان در تماس گروه را انتخاب کنید. می‌توانید حداکثر هفت مخاطب را قبل از اینکه لیست تماس خاکستری شود انتخاب کنید. تمام مخاطبینی که انتخاب می‌کنید در بالای لیست مخاطب نشان داده می‌شود.

مرحله ۴: اکنون بسته به اینکه می‌خواهید یک فیلم گروهی یا تماس صوتی برقرار کنید، روی دکمه مربوطه ضربه بزنید. اگر یکی از مخاطبین تماس با نسخه قدیمی واتساپ است که از ۸ نفر در یک تماس گروهی پشتیبانی نمی‌کند، یک کادر گفتگو ظاهر می‌شود.

نکته خوب در مورد تماس گروهی واتساپ این است که می‌توانید یک شرکت‌کننده جدید را نیز در یک تماس مداوم به یک تماس گروهی اضافه کنید. به سادگی هنگام تماس تلفنی، روی دکمه واقع در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و سپس انتخاب مخاطب را ادامه دهید.

فیسبوک به تازگی Messenger Rooms را راه‌اندازی کرده است، که یک سرویس چت تصویری است که می‌تواند تا ۵۰ نفر در یک تماس را پشتیبانی کند، اما محصول با این وجود رمزنگاری نشده است.

دانلود و نصب برنامه زوم Zoom (کنفرانس ویدیویی) در ویندوز ۱۰

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.