معرفی 7 اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی

ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی بهترین اپلیکیشن‌های کاربردی برای یادگیری زبان انگلیسی بپردازیم. همان طورکه می‌دانید زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین زبان‌های دنیاست که یادگیری آن، می‌تواند تاثیر به‌سزایی در زندگی و آینده شغلی ما داشته باشد.

به همین دلیل در اغلب موارد، افراد از میان تمامی زبان‌های زنده دنیا، زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم انتخاب می‌کنند.

به دلیل پرطرفدار بودن زبان انگلیسی، اپلیکیشن‌های زیادی نیز برای یادگیری آن طراحی شده است که در این مقاله از ایده آل تک به معرفی 7 مورد از این برنامه‌ها می‌پردازیم که زبان انگیلیسی را با روش‌های منحصر به فرد، به کاربر آموزش می‌دهند.

ابن برنامه‌ها به حدی جذاب هستند که هنگام استفاده از آن‌ها، شما اصلا احساس نمی‌کنید که در حال مطالعه هستید. این اپلیکیشن‌ها، تمرین‌های زبان را برای شما به بازی‌هایی مفرح تبدیل می‌کنند؛ یه طوری که دیگر، یادگیری لغات و یا گرامر برای شما کسل کننده نیست!

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی FluentU

سیستم عامل سازگار iOS / اندروید
قیمت 20 دلار در ماه و همچنین دارای نسخه ی رایگان

در میان بهترین برنامه‌های یادگیری زبان انگلیسی، اپلیکیشن FluentU از رویکردی بسیار منحصر به فرد برخوردار است. روش عملکرد FluentU به این صورت است که این اپ، فیلم‌های دنیای واقعی مانند فیلم‌های موزیکال، فیلم‌های تبلیغاتی، اخبار و گفتگوهای الهام‌بخش (سخنرانی های انگیزشی) را گرفته و آن‌ها را تبدیل به تجربیات یادگیری انگلیسی می‌کند.

اپلیکیشن زبان انگلیسی FluentU

برخلاف برنامه‌های قدیمی، FluentU از یک رویکرد طبیعی استفاده می‌کند که به شما کمک می‌کند با گذشت زمان، زبان و فرهنگ انگلیسی را به راحتی بیاموزید.به کمک این برنامه، شما زبان انگلیسی را همان‌طور که در زندگی روزمره صحبت می‌شود یاد خواهید گرفت.

اپلیکیشن FluentU تماشای فیلم‌های انگلیسی را برای شما بسیار آسان می‌کند. فیلم‌ها، دارای زیرنویس تعاملی هستند؛ یعنی اینکه شما بر روی هر کلمه که بخواهید ضربه می‌زنید و سپس شما می‌توانید برای آن کلمه یک تصویر، تعریف و مثال‌های مختلف را ببینید.

بهترین و مفیدترین ویژگی اپلیکیشن FluentU این است که این اپ، واژگانی را که یاد می‌گیرید، پیگیری می‌کند و به شما مثال‌ها و فیلم‌ها را بر اساس کلماتی که قبلا آموخته‌اید توصیه می‌کند. این خود به تثبیت کلمات در ذهن شما و همچنین یادگیری کلمات، بیشتر کمک می‌کند.

این بدان معناست که این برنامه برای هر کاربر، کاملا شخصی‌سازی شده است، درست است که نمامی کاربران فیلم‌های مشابه‌ای را مشاهده می‌کنند، ولی تجربه اشخاص مختلف، متفاوت است.

شما می توانید این برنامه را از طریف iTunes یا Google Play دانلود کنید و یا اینکه از طریق وب سایت FluentU یادگیری زبان را شروع کنید.

FluentU برای افرادی که به یادگیری از طریق صوت و تصویر علاقه دارند و می‌خواهند زبان انگلیسی را با مطالب و محتوای سرگرم‌کننده یاد بگیرند، بسیار توصیه می‌شود.

دانلود اپلیکیشن FluentU

دانلود برنامه از اپ استور

دانلود برنامه از گوگل پلی


 اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Rosetta Stone

سیستم عامل سازگار iOS / اندروید
قیمت با 11 دلار در ماه شروع می‌شود

اگر قبلا به دنبال‌ روش های یادگیری زبان به صورت آنلاین بوده باشید، حتما درباره Rosetta Stone شنیده‌اید. زیرا این برنامه، یکی از معروف‌ترین روش‌های یادگیری زبان است که از روشی بسیار منحصر به فرد در مقایسه با بسیاری از برنامه‌های دیگر استفاده می‌کند.

اغلب اپلیکیشن های یادگیری زبان، انگلیسی را با توضیحاتی به زبان مادریتان به شما می‌آموزند. برای مثال اگر شما ایرانی هستید، توضیحات فارسی در مورد دستور زبان انگلیسی یا ترجمه فارسی کلمات انگلیسی را مشاهده خواهید کرد. ولی Rosetta Stone این‌گونه نیست؛ شما در این اپ، زبان انگلیسی را به انگلیسی می‌آموزید!

دانلود اپلیکیشن زبان انگلیسی Rosetta Stone

حال می خواهیم بدانیم که این اپلیکیشن چگونه این کار را انجام می دهد؟

Rosetta Stone قبل از تشکیل عبارات و جملات طولانی‌تر، تمریناتی دارد که به شما در یادگیری کلمات اصلی کمک می‌کنند. به عنوان مثال، شما ممکن است کلمات انگلیسی ساده مانند “Man” ، “Woman”و  “Park” را از طریق تصاویر یاد بگیرید.

در مرحله بعدی که شما این کلمات به نسبت ساده را یاد گرفتید، Rosetta Stone ممکن است به شما عبارت “A man and a woman is sitting in the park.” را آموزش دهد که در اینجا احتمالا شما معنی عبارت “Sitting” را ندانید، ولی بتوانید آن‌را درست حدس بزنید.

با استفاده از این روش مفید، Rosetta Stone قادر است بسیاری از کلمات و عبارات انگلیسی جدید را بدون استفاده از زبان مادریتان، به شما یاد دهد. این متد همه جانبه و کامل، اپلیکیشن Rosetta Stone را به یکی از بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان انگلیسی تبدیل کرده است. اگر دوست دارید یادگیری زبان انگلیسی را بدون تکیه به زبان مادری خود امتحان کنید، این برنامه را از دست ندهید.

دانلود اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی Rosetta Stone

دانلود برنامه از اپ استور

دانلود برنامه از گوگل پلی


اپلیکیشن یادگیری آموزش زبان انگلیسی Memrise

سیستم عامل سازگار iOS / اندروید
قیمت رایگان

Memrise تقریبا عملکردی مشابه با MindSnacks دارد. تمرکز این اپلیکیشن نیز برای یادگیری کلمات انگلیسی است. اما بر خلاف MindSnacks ، Memrise از طریق بازی به شما کلمات را آموزش نمی‌دهد. در عوض، از بعضی روش‌های خلاقانه و جالب استفاده می‌کند تا به شما کمک کند که معنی درست کلمات را به راحتی به خاطر بیاورید.

همانطور که می‌دانید، زمانی که مسئله‌ای جالب و فان باشد، به خاطر سپردنش راحت‌تر است. جالب است بدانید که دوره‌های Memrise توسط کاربران طراحی شده‌اند. بنابراین شما می‌توانید ببینید که چگونه سایر زبان آموزان انگلیسی، همین کلماتی را که یاد می‌گیرید را یاد گرفته‌اند.

اپلیکیشن زبان انگلیسی memrise

بیش از سیزده صفحه از دوره‌های مختلف، از موارد آسان مانند ” English Irregular Verbs” گرفته تا داستان‌های سخت تر مانند ” A Tale of Two Cities ” اثر چارلز دیکنز درون این اپلیکیشن قرار دارند.

اغلب زبان آموزان، یادگیری کلمات جدید را یکی از دشوارترین مسائل یادگیری زبان انگلیسی می‌دانند. شما با اپلیکیشن Memrise، یک روش عالی، سرگرم کننده و آسان برای به خاطر سپردن کلماتی که برایتان سخت و عجیب به نظر می‌رسند، دارید.

همچنین، می توانید آنچه را که آموخته‌اید، مرتبا دنبال کنید. به این ترتیب، اگر کلمه‌ای را فراموش کرده باشید؛ می‌توانید به عقب برگردید و نگاهی به آن‌ها بیندازید. Memrise یک روش بسیار مؤثر (و جالب!) برای یادگیری کلمات انگلیسی می‌باشد که به تمامی زبان آموزان (پیشرفته و مبتدی) توصیه می‌شود.

دانلود اپلیکیشن Memrise

دانلود برنامه از اپ استور

دانلود برنامه از گوگل پلی


اپلیکیشن یادگیری آموزش زبان انگلیسی Babbel

سیستم عامل سازگار iOS / اندروید
قیمت 7.5 دلار در ماهم

تمرکز اپلیکیشن Babbel بر روی آموزش مکالمات زبان انگلیسی، به سبک زندگی روزمره است. این اپلیکیشن برای استفاده روزمره و بسیار آسان طراحی شده است به طوری در روز اول، شما تنها به 15 دقیقه آموزش نیاز دارید و وقت زیادی از شما نمی گیرد.

در اپلیکیشن Babbel شما انگلیسی را بر حسب مکالمات واقعی یاد می‌گیرید و تمرین می‌کنید. این اپلیکیشن حتی می‌تواند صدای شما را هنگام ادای کلمات بشنود و در تلفظ صحیح انگلیسی به شما کمک کند.

اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی babbel

همچنین شما می‌توانید مطمئن باشید که آنچه را که مطالعه کرده‌اید، فراموش نمی‌کنید؛ زیرا این برنامه به شما یادآوری می‌کند که قبل از فراموش کردن آن‌ها، درس های مهم را مرور کنید.

یکی از جالب ترین موارد در مورد Babbel این است که قابلیت شخصی‌سازی دارد و به شما کمک می‌کند تا درس‌هایی را که شخصاً به آنها علاقه دارید، پیدا کنید. همچنین شما می‌توانید زبان انگلیسی را با انواع موضوعاتی که برای زندگی شما مهم و حیاتی است (و یا خودتون بیشتر به آن علاقه دارید)، از تجارت گرفته تا مسافرت، تمرین کنید.

دانلود اپلیکیشن زبان انگلیسی Babbel

دانلود برنامه از اپ استور

دانلود برنامه از گوگل پلی


اپلیکیشن یادگیری آموزش زبان انگلیسی Mosalingua

سیستم عامل سازگار iOS / اندروید
قیمت 4.99 دلار

اپلیکیشن Mosalingua یکی دیگر از برنامه‌های برای یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از برخی از روش‌های موثر است. برای مثال، یکی از مشکلات رایج که بسیاری از زبان آموزان انگلیسی با آن روبرو هستند؛ فراموشی یک کلمه بعد از مدتی است. این مشکل ممکن است برای هر کسی که در حال یادگیری یک زبان جدید است، پیش بیاید و خوب طبیعتا ناامید کننده نیز می باشد.

Mosalingua سعی دارد که با استفاده از روشی به نام SRS این مشکل را برای زبان‌آموزان برطرف کند. SRS مخفف عبارت Spaced Repetition Software است و در اصل، نرم افزاری هوشمند به منظور کمک به شما در مرور کلمات، درست قبل از فراموش کردن آن‌ها می‌باشد.

اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی mosalingua

بنابراین می‌شود اینطور بیان کرد که اگر قرار است شما سه ماه پس از یادگیری یک کلمه آن را فراموش کنید، اپلیکیشن Mosalingua به شما کمک می‌کند که یک یا دو هفته قبل از فراموش کردن، این کلمات را مرور کنید.

همچنین اپلیکیشن Mosalingua دارای بیش از 1500 کلمه مهم و کاربردی و مناسب برای استفاده  روزانه می‌باشد. بنابراین اگر تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده‌اید، Mosalingua یکی از بهترین برنامه‌های یادگیری زبان انگلیسی برای شما خواهد بود.

دانلود اپلیکیشن زبان انگلیسی Mosalingua

دانلود برنامه از اپ استور

دانلود برنامه از گوگل پلی


اپلیکیشن یادگیری آموزش زبان انگلیسی Busuu

سیستم عامل سازگار iOS / اندروید
قیمت 6 دلار در ماه و همچنین دارای نسخه رایگان

اپلیکیشن Busuu کمی متفاوت از سایر برنامه‌هایی است که ما در این مقاله باهم بررسی کردیم. بسیاری از برنامه‌های یادگیری زبان انگلیسی که تاکنون درباره آنها صحبت کردیم، برای استفاده شخصی مناسب است. در اکثر دروس، خودتان آن‌ها را می آموزید و جلو می روید. با این حال، با Busuu، می‌توانید با انگلیسی زبانان بومی صحبت کنید تا زبان انگلیسی خود را تمرین و تقویت کنید.

اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی busuu

هر درس Busuu، دارای واژگان کلیدی، گفتگوی درسی، یک جلسه تمرین نوشتاری ،یک جلسه ضبط (به این صورت که شما در هنگام تمرین با صدای بلند انگلیسی صحبت می‌کنید)، مرور درس است. البته در قسمتی نیز می‌توانید با دیگر انگلیسی‌زبانان بومی تمرین کنید.

با تمام این قسمت‌ها، می‌توانید تمرین خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را انجام دهید که این یک روش بسیار متعادل برای یادگیری زبان انگلیسی است. اگر دوست دارید با افراد دیگر صحبت کنید و در تعامل باشید یا می‌خواهید مکالمه انگلیسی خود را بهبود ببخشید، Busuu یک برنامه عالی برای یادگیری انگلیسی محسوب می‌شود.

دانلود اپلیکیشن زبان انگلیسی Busuu 

دانلود برنامه از اپ استور

دانلود برنامه از گوگل پلی


اپلیکیشن یادگیری آموزش زبان انگلیسی Duolingo 

سیستم عامل سازگار iOS / اندروید
قیمت رایگان

اپلیکیشن Duolingo، زبان انگلیسی را از بسیاری زبان‌های دیگر به شما یاد می دهد: فرانسوی، پرتغالی، روسی، ایتالیایی، هلندی، اسپانیایی و بسیاری از زبان‌های دیگر در آینده به این برنامه اضافه می‌شوند.

Duolingo به گونه‌ای طراحی شده است که به شما در یادگیری سریع انگلیسی کمک می‌کند. این بدان معناست که اگر حتی قبلاً انگلیسی یاد نگرفته باشید (و پیش زمینه ای از آن نداشته باشید)، با استفاده از Duolingo در حدود بیست دقیقه در هر روز، احتمالاً می‌توانید به زبان انگلیسی صحبت کنید، بسیاری از مقالات انگلیسی را بخوانید و در مدت زمان بسیار کمی، با برخی از اصطلاحات انگلیسی آشنا شوید.

دانلود اپلیکیشن duolingo

Duolingo در هر درس، هفت کلمه جدید را بر اساس یک موضوع واحد، به شما می‌آموزد و در هر درس تمریناتی وجود دارد که باید انجام دهید. به عنوان مثال، ممکن است شما مجبور باشید کلمات جدید را با یک تصویر مطابقت دهید، شاید مجبور شوید یک عبارت انگلیسی را به زبان مادری خود ترجمه کنید، و یا یک عبارت انگلیسی را تکرار کنید (شیوه های متفاوت آموزش).

البته مشکل فراموش کردن کلمات همیشه وجود دارد، ولی از آنجایی که اپلیکیشن Duolingo هوشمند است، ممکن است بعد از مدتی (مثلا یک هفته بعد) ، تمرینی را برای کمک به شما در تکرار کلماتی که در آنها ضعیف بوده‌اید طراحی کند. به این ترتیب، پس از انجام چندین باره این تمرینات، می‌توانید تمام کلمات را به خاطر بسپارید.

همانطور که مشاهده می‌کنید در این برنامه تنها با 10 الی 20 دقیقه در روز، می‌توانید به راحتی در حدود سه ماه تمام دروس Duolingo را به پایان برسانید.

دانلود اپلیکیشن زبان انگلیسی Duolingo 

دانلود برنامه از اپ استور

دانلود برنامه از گوگل پلی

کلام آخر

همانطور که می‌دانید، روش‌های بسیاری برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد و همیشه لازم نیست که لغات را به سخت‌ترین و کسل‌کننده‌ترین راه ممکن به خاطر بسپارید و تمرین‌های گرامر زیادی انجام دهید و کتاب‌های دشواری بخوانید.

بنابراین اگر به دنبال یک روش عالی، موثر و سرگرم کننده برای یادگیری زبان انگلیسی هستید، 7 اپلیکیشن معرفی شده در این مقاله می‌توانند به شما کمک کنند.

هر برنامه یادگیری انگلیسی برای افراد مختلفی طراحی شده است و نقاط قوت خاص خود را دارد. بنابراین بسته به نیازتان، می‌توانید یکی از این برنامه ها را امتحان کنید.

امتیازی به این نوشته بدهید
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
//