بهترین خودروهای برقی جهان 2023 و 2024 +گالری تصاویر


۱. تسلا مدل S plaid

تسلا مدل S Plaid یک سدان الکتریکی با کارایی بالا است که به واسطه شتاب خارق‌العاده، قابلیت‌های کنترل از راه دور و فناوری پیشرفته‌اش شناخته می‌شود. موتور این خودرو الکتریکی بیش از ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند که باعث می‌شود سرعت آن در کمتر از ۲ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.تسلا  مدل S Plaid با یک بار شارژ می‌تواند مسافتی تا ۳۹۰ مایل (۶۲۷ کیلومتر) را طی کند که از این بابت بین بهترین خودرو برقی جهان است. حداکثر سرعت این خودرو بیش از ۲۰۰ مایل در ساعت (۳۲۲ کیلومتر در ساعت) است.

قدرت

۱۰۰۰ اسب بخار

بالاترین سرعت

بیش از ۳۲۲ کیلومتر در ساعت

ظرفیت

تا  ۵ نفر

برد

۶۲۷ کیلومتر

شتاب ۰ تا ۱۰۰

کمتر از ۲ ثانیه

قیمت به دلار

۹۱/۵ تا ۱۱۶ هزار دلار


۲. پورشه مدل Taycan Turbo S

پورشه تایکان توربو اس یک سدان اسپرت الکتریکی لوکس محسوب می‌شود که زیبایی ظاهری کم‌نظیری دارد. قدرت این خودو ۷۵۰ اسب بخار است و صفر تا ۱۰۰ آن در حدود ۶/۲ ثانیه طول می‌کشد. تایکان توربو S بردی تا ۲۲۷ مایل (۳۶۵ کیلومتر) را ارائه می دهد و حداکثر سرعت آن  ۱۶۲ مایل در ساعت (۲۶۱ کیلومتر در ساعت) است. پورشه تایکان تجربه رانندگی بدون آلودگی و جذاب را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

قدرت

۷۵۰ اسب بخار

بالاترین سرعت

۲۷۰ کیلومتر در ساعت

ظرفیت

تا  ۴ نفر

برد

۶۲۷ کیلومتر

شتاب ۰ تا ۱۰۰

حدود ۲/۶ ثانیه

قیمت به دلار

۱۸۸ هزار و ۸۰۰ دلار


۳. آئودی (Audi) مدل e-Tron GT

آئودی e-tron GT یک گرند تورر تمام الکتریکی شیک و قدرتمند می‌باشد که طراحی خیره کننده با عملکرد چشمگیر در آن ترکیب شده است. این خودرو مجهز به موتور دوگانه می‌باشد و ۵۹۰ اسب بخار قدرت دارد. خودروی آئودی e-tron GT بردی تا ۲۳۸ مایل (۳۸۳ کیلومتر) را فراهم می کند و حداکثر سرعت آن به ۱۵۲ مایل در ساعت (۲۴۴ کیلومتر در ساعت) می‌رسد. مدت زمان رسیدن سرعت آئودی e-tron GT  از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت، حدودا ۳/۱ ثانیه است.

قدرت

۵۹۰ اسب بخار

بالاترین سرعت

۲۴۴ کیلومتر در ساعت

ظرفیت

تا  ۴ نفر

برد

۳۸۳ کیلومتر

شتاب ۰ تا ۱۰۰

حدود ۳/۱ ثانیه

قیمت به دلار

۱۰۸ هزار دلار


۴. مرسدس بنز مدل EQS

مرسدس بنز EQS یک سدان الکتریکی لوکس پرچمدار محسوب می‌شود که ویژگی اصلی آن، برد فوق‌العاده است. براساس برآورد WLTIP، مرسدس بنز EQS بردی تا ۴۷۸ مایل (۷۶۹ کیلومتر) را فراهم می‌کند و شاید از این بابت بتوان به آن لقب بهترین خودروی برقی جهان را داد. مرسدس بنز EQS می تواند در مدت زمان حدود ۳/۴ ثانیه، از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد و حداکثر سرعت آن هم  ۱۳۰ مایل در ساعت (۲۰۹ کیلومتر در ساعت) است.

قدرت

بیش از ۵۱۶ اسب بخار

بالاترین سرعت

۲۰۹ کیلومتر در ساعت

ظرفیت

تا  ۵ نفر

برد

۷۶۹ کیلومتر

شتاب ۰ تا ۱۰۰

حدود ۴/۳ ثانیه

قیمت به دلار

۱۰۵ هزار دلار


۱۰ مورد از سریع ترین خودرو های شاسی بلند جهان در سال ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴
بخوانید

۵. BMW مدل i3

BMWi3 یک خودروی الکتریکی جمع و جور با ابعاد کوچک است که به دلیل طراحی متمایزش شناخته می‌شود. i3 به دلیل داشتن بردی تا ۱۵۳ مایل (۲۴۶ کیلومتر) در بین انواع بهترین خودروهای برقی جهان یک گزینه مناسب برای رفت و آمد روزانه داخل شهر به شمار می‌رود. زمان رسیدن سرعت این خودرو از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۸/۶ ثانیه و حداکثر سرعت آن هم ۹۳ مایل در ساعت (۱۵۰ کیلومتر در ساعت) است. بدنه BMWi3 از کامپوزیت زمینه پلیمری تقویت شده با الیاف کربن یا CFRP ساخته شده که موجب شده وزن اندک و در عین حال استحکام و پایداری فوق‌العاده‌ای داشته باشد.

قدرت

۱۷۰ اسب بخار

بالاترین سرعت

۱۵۰ کیلومتر در ساعت

ظرفیت

تا  ۴ نفر

برد

۲۴۶ کیلومتر

شتاب ۰ تا ۱۰۰

حدود ۶/۸ ثانیه

قیمت به دلار

۴۴/۵ هزار دلار


۶. نیسان مدل Leaf

نیسان لیف یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین خودروهای الکتریکی در سطح جهان است و به واسطه قابلیت اطمینان بالا و مقرون به صرفه بودن شناخته می‌شود. برد نیسان لیف ۲۲۶ مایل (۳۶۴ کیلومتر) می‌باشد که برای نیازهای رانندگی روزانه مناسب است. زمان پر شدن سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت این خودرو ۷/۷ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۹۳ مایل در ساعت (۱۵۰ کیلومتر بر ساعت) می‌باشد. اگر در لیست انواع بهترین ماشین برقی، دنبال گزینه‌های ارزان قیمت و در عین حال با کیفیت هستید، نیسان مدل Leaf یکی از بهترین انتخاب‌ها محسوب می‌شود.

قدرت

۱۴۷ اسب بخار

بالاترین سرعت

۱۵۰ کیلومتر در ساعت

ظرفیت

تا  ۵ نفر

برد

۳۶۴ کیلومتر

شتاب ۰ تا ۱۰۰

حدود ۷/۷ ثانیه

قیمت به دلار

۲۸ هزار دلار


۷. شورلت مدل Bolt EV

شورولت بولت EV یک هاچ بک تمام الکتریکی مقرون به صرفه است که زیبایی منحصر به فردی دارد. این خودرو با داشتن با برد ۲۵۹ مایل (۴۱۷ کیلومتر)، برای رانندگی روزمره و حتی برخی سفرها گزینه مناسبی به شمار می‌رود. شورلت بولت EV می تواند در مدت زمان ۵/۶ ثانیه از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد و حداکثر سرعت آن ۹۳ نیز مایل در ساعت (۱۵۰ کیلومتر در ساعت) است.

قدرت

۲۰۰ اسب بخار

بالاترین سرعت

۱۵۰ کیلومتر در ساعت

ظرفیت

تا  ۵ نفر

برد

۴۱۷ کیلومتر

شتاب ۰ تا ۱۰۰

حدود ۶/۵ ثانیه

قیمت به دلار

۲۷ هزار و ۵۰۰ دلار


۸. هیوندای Kona

هیوندای کونا (Kona) یک خودرو شاسی بلند زیبا با پیشرانه الکتریکی است که با داشتن برد ۲۵۸ مایل (۴۱۵ کیلومتر) انتخاب مناسبی برای رفت‌ و آمدهای روزانه و حتی سفرهای کوچک محسوب می‌شود.  سرعت این خودرو حداکثر ۱۶۷ کیلومتر در ساعت است و صفر تا ۱۰۰ آن نیز در مدت زمان ۶/۷ ثانیه طی می‌شود. هیوندای کونا در بین بهترین خودروهای برقی جهان، یک گزینه نسبتاً اقتصادی به شمار می‌رود.

قدرت

۲۰۱ اسب بخار

بالاترین سرعت

۱۶۷ کیلومتر در ساعت

ظرفیت

تا  ۵ نفر

برد

۴۱۵ کیلومتر

شتاب ۰ تا ۱۰۰

حدود ۷/۶ ثانیه

قیمت به دلار

۲۵ هزار و ۵۰۰ دلار

۱۴ مورد از پرفروش ترین خودرو ها در آمریکا برای سال ۲۰۲۳
بخوانید

۹. کیا مدل Niro EV

کیا نیرو EV یک خودروی برقی مقرون به صورت و زیبا است که برد آن به ۲۳۹ مایل (۳۸۵ کیلومتر) می‌رسد به راحتی می‌تواند نیازهای رانندگی روزانه را برآورده سازد. این خودرو سرعت صفر تا ۱۰۰ را در  ۸/۷ ثانیه طی می‌کند و حداکثر سرعت آن هم ۱۰۴ مایل در ساعت (۱۶۷ کیلومتر در ساعت) می‌باشد. فضای داخلی جادار و قیمت مناسب Niro EV آن را به گزینه ای جذاب برای کسانی که به دنبال یک وسیله نقلیه الکتریکی کاربردی و ارزان هستند، تبدیل کرده است.

قدرت

۲۰۱ اسب بخار

بالاترین سرعت

۱۶۷ کیلومتر در ساعت

ظرفیت

تا  ۵ نفر

برد

۳۸۵ کیلومتر

شتاب ۰ تا ۱۰۰

حدود ۷/۸ ثانیه

قیمت به دلار

۴۰ هزار و ۸۷۵ دلار


۱۰. جگوار مدل I-PACE

جگوار I-PACE یک خودروی شاسی بلند تمام الکتریکی لوکس است که طراحی خیره‌کننده‌ای دارد و قدرت آن ۳۹۴ اسب بخار است. این خودرو می تواند در مدت زمان ۵/۴ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند. جگوار I-PACE دارای برد ۲۳۴ مایل (۳۷۷ کیلومتر) است و حداکثر سرعت آن نیز به ۱۲۴ مایل در ساعت (۲۰۰ کیلومتر در ساعت) می‌رسد.

قدرت

۳۹۴ اسب بخار

بالاترین سرعت

۲۰۰ کیلومتر در ساعت

ظرفیت

تا  ۵ نفر

برد

۳۷۷ کیلومتر

شتاب ۰ تا ۱۰۰

حدود ۴/۵ ثانیه

قیمت به دلار

۷۲ هزار و ۵۰۰ دلار


ترین های این ۱۰ خودروی الکتریکی

در انتها به بیان ترین‌های ۱۰ مورد معرفی شده از بهترین خودروهای برقی جهان خواهیم پرداخت. این اطلاعات می‌تواند به شما در انتخاب بهترین خودرو برقی جهان کمک کند.

  • گران ترین

    پورشه تایکان توربو

  • ارزان ترین

    هیوندای کونا

  • کم سرعت ترین

    BMWi3

    نیسان Leaf

    شورلت بولت

  • سریع ترین

    تسلا مدل S plaid

  • قوی ترین

    تسلا مدل S plaid


مرسدس بنز ؛ خودرویی رویایی با طرحی از آینده
بخوانید

 

۵ | (۲)
منبع caranddriver.com cnet.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest

3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
3
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x