4 روش برای رفع مشکل سیاه شدن صفحه گوشی

یکی از مشکلاتی که کاربران اندروید با آن مواجه هستند، سیاه شدن صفحه نمایش گوشی یا The Black Screen of Death است. گاهی هنگام کار با گوشی صفحه نمایش کاملا سیاه و خاموش می شود. این مشکل همیشه به معنی آسیب جدی به گوشی شما نیست و تمام کاربران اندروید حداقل یک بار آن را تجربه کرده اند. علت خاصی برای بروز این خطا وجود ندارد. در این مقاله به بررسی این خطا و روش های رفع مشکل سیاه شدن صفحه گوشی می پردازیم.

رفع مشکل سیاه شدن صفحه گوشی اندرویدی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که صفحه تلفن همراه تان سیاه شده باشد و نتوانید هیچ کاری با آن انجام دهید. دقت کنید که این مشکل با ری استارت و خاموش شدن گوشی اندروید متفاوت است. در ادامه با ما همراه باشید تا راه حل هایی جهت حل مشکل سیاه شدن صفحه گوشی ارائه دهیم:

عوامل متعددی می تواند باعث سیاه شدن صفحه گوشی شود:

  • ضربه خوردن و افتادن گوشی
  • برخورد با آب
  • فشار آمدن به گوشی در جیب یا کیف
  • مشکلات نرم افزاری و ویروس ها
  • هنگ کردن
  • ری استات شدن گوشی
  • باتری تقلبی

روش اول: ری استارت کردن گوشی

در هنگام مواجهه با صفحه نمایش سیاه در ابتدا سعی کنید گوشی را خاموش کنید و مجددا راه اندازی کنید. اگر موفق نشدید گوشی را با استفاده از دکمه همیشگی خاموش کنید، می توانید با استفاده از سوزن مخصوص خود موبایل آن را برای خاموش کردن گوشی به داخل سوراخی که در این زمینه قرار داده شده است به آرامی فشار داده و گوشی را خاموش کنید.

رفع مشکل سیاه شدن صفحه گوشی

اگر از این طریق هم موفق نشدید گوشی تلفن همراه خود را خاموش کنید، سعی کنید باتری تلفن را از آن جدا کرده و سپس دوباره جا بزنید تا تلفن همراه دوباره راه اندازی شود.

روش دوم: حذف برنامه های مخرب و بدافزار

ممکن است بعد از نصب برنامه های مخرب و بدافزار با این مشکل مواجه شوید و مشکل نرم افزاری باشد. برای یافتن برنامه مخرب به آخرین برنامه هایی که نصب کرده اید، مراجعه کنید. اگر مشکل گوشی نرم افزاری است، بعد از خاموش و روشن کردن تلفن، سعی کنید برنامه ای که حدس می زنید در اثر نصب و راه اندازی آن این اتفاق افتاده را پاک کنید.

روش سوم: حذف حافظه کش گوشی

اگر هم چنان مشکل تکرار شد، با حذف پارتیشن حافظه کش گوشی مشکل حل می شود. برای این کار باید گوشی را در حالت سیف مود بالا بیاورید. برای رفتن به حالت Safe Mode زمانی که گوشی خاموش است کلید های ولوم پایین و دکمه پاور و Home را همزمان نگه دارید و منتظر بمانید موبایل به حالت ریکاوری (Recovery Mode) برود.

بعد از این که وارد حالت ریکاوری شدید، با کلید های ولوم در فهرست پایین بروید تا به گزینه wipe cache partition برسید. سپس این گزینه را با فشردن دکمه پاور انتخاب کنید. در این حالت پیام حذف حافظه کش را مشاهده می کنید. برای تایید حذف گزینه Yes را بزنید.

پس از اینکار گزینه Reboot system now را انتخاب کنید تا دستگاه ری استارت شود. به این ترتیب حافظه پنهان موبایل نیز پاک شده و امکان دارد با انجام این مراحل مشکل شما به طور کامل رفع شود.

روش چهارم: ریست فکتوری گوشی

با انجام این مراحل به احتمال زیاد مشکل تلفن همراهتان حل خواهد شد. اما اگر هنوز هم مشکل رفع نشده، ریست فکتوری یا برگرداندن گوشی به حالت تنظیمات کارخانه، می تواند راه حل بعدی باشد. برای ریست فکتوری کردن، مجددا به روشی که در روش سوم گفته شد به حالت ریکاوری رفته و این بار wipe data/factory reset را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا گوشی به حالت تنظیمات کارخانه برگردد.

این مرحله کمی طول می کشد. منتظر بمانید تا گوشی ریست فکتوری شود و به طور اتوماتیک ری استارت شود.

جمع بندی

اگر با وجود انجام تمامی این مراحل برای رفع مشکل سیاه شدن صفحه گوشی ، هنوز هم صفحه نمایش تلفن همراه تان سیاه است، مشکل سخت افزاری است و باید به تعمیرگاه های مجاز برند تلفن همراه خود مراجعه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.