چرا گوشیم شارژ نمیشه

دليل شارژ نشدن گوشي

شاید شما هم درگیر مشکل عدم شارژ گوشی شده باشید. علت شارژ نشدن گوشی در حالت روشن می تواند عوامل مختلفی باشد که در ادامه چند مورد را بررسی خواهیم کرد:

یکی از مهمترین و عمومی ترین مشکلی که ممکن است پیش بیاید مربوط به درگاه USB شارژ است. اگر بخواهید این مشکل را حل کنید در ابتدا باید گوشی خود را خاموش کنید. اگر باتری گوشی شما جدا می شود آن را خارج کنید و با گیره کاغذ به آرامی قسمت درونی درگاه USB گوشی را به بالا فشار دهید. توجه کنید که این کار را باید به آرامی انجام داد چون اگر آن را بشکنید متحمل هزینه بسیار زیادی خواهید شد. دوباره باتری گوشی را درون آن قرار دهید و آن را روشن کرده و به شارژ بزنید.

ممکن است جرم خارجی مانند نخ یا جرم مانع از اتصال درست کابل شارژ و درگاه شده باشد. در این مواقع بهتر است با استفاده از اسپری هوای فشرده، درگاه USB گوشی خود را تمیز کنید.

چرا گوشیم شارژ نمیشه

کابل شارژ گوشی یکی از لوازم مصرفی است که در مدت زمان کوتاهی ممکن است دچار مشکل شده و غیر قابل مصرف شود. اگر شک دارید که ممکن است مشکل عدم شارژ بخاطر کابل باشد، می توانید با چند کابل مختلف گوشی خود را چک کنید. در صورت شارژ نشدن مجدد آداپتور شارژر را چک کنید تا مطمئن شوید مشکل از اداپتور هم نیست.

توجه داشته باشید که استفاده از شارژر اصلی یا اورجینال یکی از مهمترین عوامل در شارژر درست و طول عمر باتری گوشی شما است.

مشکل بعدیی مربوط به باتری گوشی است. ممکن است باتری گوشی شما دچار مشکل شده باشد. قاعدتا باتری هم مثل هر وسیله ای بعد از مدتی دچار مشکلاتی می شود و مجبور به تعویض آن خواهید شد. هرچه بیشتر باتری خود را شارژ کنید و از گوشی استفاده کنید، زودتر احتیاج به تعویض باتری خواهید داشت. معمولا باتری ها یا پف می کنند یا دچار نشت می شوند.

اگر قصد تعویض باتری گوشی خود را دارید باید توجه کنید که بازار پر از دستگاه های تقلبی و بی کیفیت است. شما باید از باتری های اصلی مربوط به گوشی خود استفاده کنید تا از ورود خسارت های جدی به گوشی جلوگیری کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.