چگونه گوشی را از دسترس خارج کنیم

روش‌ها و ترفندهای مختلفی برای از دسترس خارج کردن گوشی وجود دارد. گاهی نمی‌خواهید موبایل خود را خاموش کنید. اما تمایل دارید تا آن را برای مدتی از دسترس خارج نمایید. برای این‌کار راه‌های مختلفی وجود دارد. در این مقاله به آموزش تمام روش‌هایی که با آن می‌توانید این کار را انجام دهید می‌پردازیم. اما چگونه گوشی را از دسترس خارج کنیم ؟

چگونه گوشی را از دسترس خارج کنیم

گاهی اوقات حوصله پاسخ به موبایل‌مان را نداریم. شاید اولین راهی که به ذهن‌تان برسد خاموش کردن گوشی است. اما این کار نوعی بی‌احترامی به مخاطب محسوب می‌شود. راه دومی هم هست که می‌توانید غیر مستقیم به تماس‌های دریافتی‌تان پاسخ ندهید و در فرصتی مناسب پاسخ‌گوی آن‌ها باشید. در این مواقع بهتر است گوشی خود را از دسترس خارج کنید. با این کار دیگر لازم نیست موبایل خود را خاموش و یا تماس‌های دریافتی را رد کنید. اما چگونه گوشی را از دسترس خارج کنیم ؟

با ۷ ترفند مفید و کاربردی زیر گوشی خود را از دسترس خارج کنید:

خارج کردن باتری گوشی

اولین و راحت‌ترین راه برای از دسترس خارج کردن گوشی باتری است. در چنین مواقعی بدون این‌که گوشی را خاموش کنید باتری را خارج کنید. دقت کنید در این روش در حالی که گوشی روشن است باید این کار را انجام دهید. تا زمانی که موبایل‌تان را روشن نکنید، هر کاربری که با شما تماس بگیرد با پیام صوتی مشترک موردنظر در دسترس نمی‌باشد مواجه می‌شود.

خارج کردن باتری گوشی

خارج کردن سیم کارت

در این روش بدون این‌که موبایل را خاموش و باتری را خارج کنید، سیم‌ کارت را از دستگاه خارج نمایید. و دوباره در درگاه سیم کارت قرار دهید. در این حالت تا دستگاه را یک بار خاموش و روشن نکنید سیم کارت در دسترس نخواهد بود. این روش برای دستگاه‌هایی مفید است که برای خارج کردن سیم کارت نیازی به برداشتن باتری نیست. در واقع باید محل درگاه سیم کارت زیر باتری قرار نگرفته باشد.

خارج کردن سیم کارت

تنظیمات گوشی

با تغییراتی در تنظیمات گوشی نیز می‌توان دستگاه را از دسترس خارج نمود. برای این‌کار به تنظیمات (Settings) بروید. سپس روی Mobile network و  Network operators تپ کنید تا وارد صفحه اپراتورهای شبکه تلفن همراه شوید. حالا برای هر سیم کارت گزینه Search networks را انتخاب نمایید و کمی منتظر بمانید تا تمام شبکه‌های تلفن همراه را جستجو کند.

تنظیمات گوشی برای از دسترس خارج کردن گوشی

از لیست موجود شبکه‌ای را انتخاب کنید که از طرف سیم کارت شما پشتیبانی نمی‌شود. به این ترتیب سیم کارت شما از دسترس خارج می‌شود. اگر تصمیم گرفتید تلفن خود را به حالت قبل برگردانید، از مسیر بالا گزینه Select automatically را انتخاب کنید تا تلفن شما دوباره در دسترس قرار بگیرد.

دایورت گوشی

می‌توانید از انتقال تماس‌ها به خطی دیگر نیز استفاده کنید. البته در این روش پیامک‌ها را دریافت می‌کنید. برای رفع این مشکل هم می‌توانید بعد از دایورت دستگاه را خاموش کنید تا پیامک‌ها را هم دریافت نکنید. برای از دسترس خارج کردن گوشی به این روش باید گوشی را به خطوطی دایورت کنید که در دسترس نباشد. برای این‌کار بهتر این است با استفاده از کد دستوری زیر خط‌تان را به شماره‌هایی دایورت کنید که آن‌ها هم در دسترس نیستند. برای مثال:

*۲۱*۰۶۱۱۹۷۱۵۸۵۹#

بعد از این‌که با کد دستوری بالا گوشی را دایورت کردید، یک بار با خطی دیگر با شماره خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که در دسترس نیستید. هر زمان که بخواهید می‌توانید به راحتی دایورت را غیرفعال کنید.

قرار دادن گوشی روی حالت پرواز

راهی دیگر قرار دادن گوشی روی حالت پرواز یا Flight mode یا Airplane mode است. برای این کار ابتدا نوار بالای نمایشگر را پایین بکشید. سپس حالت Flight mode یا Airplane mode را تپ کنید تا روشن شود. وقتی این حالت روشن باشد دستگاه در حالت پرواز قرار می‌گیرد و از دسترس خارج می‌شود.

چگونه گوشی را از دسترس خارج کنیم در حالت پرواز

راه دیگر برای قرار دادن گوشی روی حالت پرواز بخش تنظیمات دستگاه است. به Settings رفته و روی Flight mode تپ کنید. سپس در صفحه Flight mode دکمه کشویی در تصویر زیر را به سمت راست بکشید تا روی حالت On قرار بگیرد.

قرار دادن گوشی روی حالت پرواز

وقتی گوشی را در حالت پرواز قرار می‌دهید در نوار نوتیفیکیشن بالای نمایشگر آیکن هواپیما را مشاهده می‌کنید.

چگونه گوشی را از دسترس خارج کنیم

برای برگرداندن به حالت قبل نیز مسیر بالا را رفته و حالت پرواز را خاموش کنید. البته شاید این روش برای تمامی گوشی‌ها جواب ندهد. بنابراین حتما با یک گوشی دیگر آن را تست کنید.

استفاده از ورق آلومینیومی یا ظرف استیل

راه جالب دیگر قرار دادن گوشی در ورق‌های آلومینیومی (رز ورق) است. کافی‌ست دستگاه را با این ورق‌ها کاملا بپوشانید. و یا این‌که گوشی را در ظرفی استیل بگذارید و درب آن را هم ببندید.

نرم افزار از دسترس خارج کردن موبایل

در نهایت می‌توانید از نرم‌افزارهای از دسترس خارج کردن گوشی استفاده نمایید. برای دانلود و نصب این‌گونه نرم‌افزارها به فروشگاه مجازی گوگل پلی یا اپ‌استور مراجعه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.