آپدیت جدید تلگرام ؛ قابلیت اضافه کردن ویدئو به پروفایل شخصی

آپدیت جدید تلگرام که اخیرا منتشر شده است؛ قابلیت‌های هیجان انگیز زیادی را به شما عرضه می‌دارد. مواردی از قبیل : اضافه کردن ویدئو به پروفایل، بهبود قسمت موقعیت مکانی افراد؛ افزایش حجم فایل‌های به اشتراک گذاشته شده تا ۲ گیگابایت؛ عکس‌های بند اگشتی برای فایل‌های در حال ارسال و اعلان‌های شما  از جمله قابلیت‌هایی هستند که در آپدیت جدید تلگرام در انتظار شما خواهند بود. به عبارتی دیگر، هر آنچه که از یک پیام رسان انتظار دارید در تلگرام جدید در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

در این مقاله قصد داریم نگاهی به موارد جدید و اضافه شده در بروز رسانی اخیر تلگرام بپردازیم. قبل از هرچیز توصیه می‌کنیم اگر تا این لحظه هنوز تلگرام خود را آپدیت نکرده‌اید؛ بدون فوت وقت این کار را انجام دهید. با ایده آل تکنولوژی همراه باشید:

ویدئوهای پروفایل

ار امروز می‌توانید برای پروفایل خود در تلگرام، یک ویدئو آپلود کنید و تعیین کنید که کدام فریم از آن به صورت ثابت در چت‌های شما برای مخاطبانتان به نمایش دربیاید. چرا معطل هستید ؟ سریع یک ویدئو از خودتان در حال انجام فعالیت دلخواهتان ضبط کنید یا در یک فیلم کوتاه به مخاطبانتان چشمک بزنید؛ انگار که هری پاتر هستید و در یک تصویر جادویی قرار دارید! هر ویدئویی که دوس دارید را بر روی پروفایل خود قرار دهید و اجازه بدهید مردم شما را با عملکردتان در آن فیلم بشناسند. اعجاب انگیز نیست ؟

بارگذاری ویدئو در پروفایل تلگرام

نگران کیفیت پایین یا سادگی ویدئوی خود نیز نباشد؛ زیرا تلگرام با استفاده از استیکرهای متحرک به شما اجازه می‌دهد که سطح ویدئوی ضبط شده را به انتظاراتتان نزدیک کنید. هر زمان که از ویدئوی فعلی خسته شدید؛ می‌توانید به سادگی پروفایل خود را به عکس یا ویدئوهای قبلی تغییر بدهید. ( یک راه عالی برای همیشه جوان ماندن )

یک ویرایشگر تصویر در انتظار شما است

درست شنیده اید ! در آپدیت جدید تلگرام شما می‌توانید با استفاده از یک ویرایشگر تصویر که تلگرام در اختیار شما قرار می‌دهد؛ خود را زیباتر کنید. جوش‌‌ها و چین و چروک‌های احتمالی صورت را بردارید؛ پوست خود را نرم و شفاف کنید و زیبا شوید. لوازم آرایشی را فراموش کنید! همان اول صبح از خود عکس بگیرید و تبدیل به آن کسی شوید که در بعد ار ظهر و بعد از رفتن به آرایشگاه هستید !

ویرایشگر تصویر در آپدیت جدید تلگرام

با استفاده از ویرایشگر تصویر که در آپدیت جدید تلگرام به این اپلیکیشن اضافه شده است؛ می‌توانید پیش از به اشتراک گذاشتن یک تصویر، دستی به سر و روی آن کشیده و ایرادات احتمالی را مرتفع نمایید.

بهبود قسمت People Nearby

طبیعتا وقتی شما بر روی پروفایل خود یک ویدئو قرار می‌دهید؛ ممکن است افراد بیشتری برای تماس با شما داوطلب شوند. به همین خاطر تلگرام بخش People Nearby خود را نیز بهبود بخشیده است. زمانی که فردی از طریق این قسمت با شما چت می‌کند؛ می‌توانید فاصله او را با خودتان مشاهده کنید. همچنین زمانی که شما چت را با یکی از افراد People Nearby آغاز می‌کنید؛ تلگرام یک استیکر تبریک برای شما ارسال می‌کند ( چون یخ را شکسته و وارد یک ارتباط جدید شده اید ! )

بهبود قسمت people nearby

زمان آن فرا رسیده است تا دوستان جدیدی به دست بیاوریم. تلگرام می‌خواهد شما در تمام نقاط جهان افرادی را داشته باشید که با آن‌ها گفتگو کنید ( شبیه به جمع کردن یک جهان در یک اپلیکیشن به نظر می‌رسد! ) . کافیست به قسمت Contacts بروید؛ بخش People Nearby را پیدا کرده و گزینه ” Make myself visible ” را فعال کنید.

تصاویر بند انگشتی برای فایل‌ های در حال ارسال

تصور کنید که منتظر دریافت یک عکس مهم از سوی مخاطبتان هستید ( در انتظار ارسال یک مدرک مهم یا حتی یک سلفی جدید ! ) اکنون عکسی برای شما ارسال می‌شود و شما نمی‌دانید؛ همان تصویری است که به دنبال آن بوده‌اید یا خیر! در آپدیت جدید تلگرام این مشکل نیز حل شده است؛ زیرا شما می‌توانید یک تصویر بند انگشتی از تصویری که در حال ارسال است؛ ببینید. حتی اعلان‌های شما نیز در به روزرسانی جدید؛ دارای یک تصویر بندانگشتی خواهند بود.

تصاویر بندانگشتی برای تلگرام

پیام های افرادی که مخاطب شما نیستند را فیلتر کنید

با وجود قابلیت People Nearby و همچنین گروه‌هایی با بیش از ۲۰۰ هزار عضو، ممکن است شما در طول شبانه روز، با تعداد بسیار زیادی از پیام‌های جدید مواجه شوید. در صورتی که این امر شما را اذیت می‌کند؛ می‌توانید با استفاده از تنظیمات حریم خصوصی تلگرام، پیام‌های افراد ناشناس را نادیده بگیرید. به این صورت شما فقط پیام‌های مخاطبین خود را دریافت خواهید نمود.

آرشیو کردن پیام های ناشناس

شما می‌توانید وارد قسمت Privacy & Security settings شده و گزینه ” automatically archive and mute new chats ” برای افرادی که در لیست مخاطبین شما نیستند؛ فعال کنید. البته شما همواره این پیام‌ها را در آرشیو خود خواهید داشت و هر زمانی که بخواهید؛ می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

بهبود تحلیل فعالیت اعضای گروه ها

افرادی که در تلگرام گروه هایی با بیش از ۵۰۰ عضو داشته باشند؛ می‌توانند در آپدیت جدید تلگرام، اطلاعات مفصلی از اعضای گروه و میزان فعالیت آن‌ها بر اساس تعداد پیام‌های آن‌ها داشته باشند. این قابلیت اکنون فقط برای گروه‌هایی فعال است که حداقل ۱۰۰ عضو داشته باشند؛ اما به زودی این امکان برای گروه‌های ۱۰۰ نفری نیز فراهم خواهد شد.

دریافت اطلاعات گروه ها

اضافه شدن حساب‌ های چند کاربره به نسخه دسکتاپ

در آپدیت جدید تلگرام کاربران نسخه دسکتاپ می‌توانند به صورت همزمان به سه حساب با شماره موبایل‌های متفاوت دتسترسی داشته باشند. البته این قابلیت از سال ۲۰۱۷ برای کاربران موبایل فراهم شده بود؛ اما دسکتاپی‌ها از این به بعد می‌توانند از آن استفاده کنند.

حساب چند کاربره تلگرام

ایموجی های متحرک بیشتر

لیست ایموجی‌های متحرک تلگرام روز به روز در حال بزرگ شدن است. در آپدیت جدید نیز تلگرام از این ایموجی‌ها غافل نشده است و چندین مورد جدید به آن‌ها اضافه نموده است. اگر به دنبال یک ایموجی هیجان انگیز می‌گردید؛ در یک صفحه چت یک توپ ارسال کنید تا اینگونه گل بزنید:

ایموجی های متحرک در آپدیت جدید تلگرام

نتیجه گیری 

تلگرام یک پیام رسان امن، حرفه‌ای، جذاب و بسیار سریع است که روز به روز هم در حال بهتر شدن است. شاید به همین دلیل است که رقبای این اپلیکیشن هرگز نتوانسته‌اند با آن رقابت کرده و از محبوبیتش کم کنند. آپدیت جدید تلگرام از آن چیزی که فکرش را می‌کردیم جذاب‌تر بود و اکنون می‌توان گفت که این پیام رسان، در میان انواع اپلیکیشن‌های مشابه بی رقیب است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.