فیلتر اینستاگرام چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه های اجتماعی است که نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است. فیلترهای اینستاگرام یکی از ویژگی‌ها و قابلیت‌های جذاب و سرگرم کننده آن هستند. استفاده از آن‌ها برای تمام کاربران اینستاگرام، یک امتیاز محسوب می‌شود. کسب اطلاعات کامل درباره فیلتره اینستاگرام می‌تواند به شما در رسیدن به اهدافتان بسیار کمک کند.

آموزش استفاده از افکت‌های اینستاگرام در برجسته‌سازی تصاویر و استوری‌ها بسیار کمک کننده هستند. اگر به دنبال آموزش استفاده از فیلتر اینستاگرام  و نحوه جست‌وجو و استفاده از آنها در استوری‌های خود هستید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

فیلتر اینستاگرام چیست؟

یکی از ویژگی‌های محبوب و جذاب برای کاربران اینستاگرام در سنین مختلف، استفاده از فیلترهای اینستاگرام است که از انواع رنگ‌ها و جلوه‌ها ساخته شده‌اند. در حقیقت فیلترهای استوری اینستاگرام، روشی آسان و سریع برای برجسته‌سازی و زیباسازی ظاهری عکس‌ها و ویدوئو‌ها قبل از ارسال هستند. استفاده از فیلترهای اینستاگرام فرصتی برای ویرایش عکس‌ها و ویدئوها و در نتیجه ایجاد استوری‌های جذاب است که باعث جلب توجه و رضایت فالوورهای شما خواهند شد.

اولین فیلتر اینستاگرام در سال ۲۰۱۱ با چند گزینه ساده، برای فیلتر کردن عکس‌ها راه‌اندازی شد. در حال حاضر، گزینه‌های زیادی برای ویرایش عکس‌ها و ویدوئوها به صورت پیش فرض در این پلتفرم اجتماعی وجود دارند. در ادامه مطلب با آموزش استفاده از فیلتر اینستاگرام و اینکه چرا باید از آنها استفاده کنید با شما همراهان عزیز صحبت خواهیم کرد.

۳ قانون اساسی برای استفاده از فیلترهای اینستاگرام

همانطور که گفتیم استفاده از فیلتر اینستاگرام کار راحتی است و با چند کلیک ساده می‌توان از آن جهت ویرایش و جذاب کردن استوری‌ها بهره‌مند شد. هیچ قانون سخت و سریعی برای استفاده از انواع آنها وجود ندارد؛ اما این موضوع دلیل نمی‌شود که برای جذب فالوور و تبدیل آن به مشتری، از همه آنها استفاده کنید.

قوانین استفاده از فیلترهای اینستاگرام

در واقع جهت استفاده مناسب از فیلترهای اینستاگرام باید مطمئن شوید که با اهداف شغلی شما مطابقت دارند. سه درستورالعمل زیر به شما در استفاده درست از فیلترهای استوری اینستاگرام کمک خواهند کرد.

سازگار باشند

آنها باید با فید اینستاگرام شما سازگار باشند. به خاطر اینکه کاربران با دریافت پیام‌های متفاوت از کسب‌وکار شما کنار بیایند. همچنین این قانون از نظر آماری در موفقیت آمیز بودن بازاریابان تاثیرگذار است. در واقع ۶۰ درصد از برندهای برتر برای هر پست خود از فیلترهای اینستاگرام ثابت استفاده می‌کنند.

خودداری از فیلتر کردن بیش از حد عکس‌ها

درست است که بازی با فیلترهای استوری اینستاگرام سرگرم‌ کننده و جذاب است، اما توصیه می‌کنیم که عکس‌های خود را بیش از حد فیلتر نکنید. چرا که استفاده بیش از حد آنها می‌تواند منجر به کم شدن زیبایی تصویر اصلی شود.

مطمئن شوید که مناسب برند شما هستند

تاثیر افکت‌های اینستاگرام فقط برای فید اینستاگرام شما نیست؛ بلکه بر کل برند شما اعمال خواهد شد. بنابراین مطمئن شوید که گزینه‌های آن برای شما باقی خواهند ماند. به عنوان مثال، اگر فروشنده لوازم مهمانی هستید، فیلترهای سیاه، سفید و خاکستری، نمی‌توانند باعث شادابی و درخشان شدن برند شما شوند.

سایر تصاویر بازاریابی خود را حتما در نظر بگیرید و اطمینان حاصل کنید که ظاهر تصاویر جدید و ویرایش شده با تصاویر اصلی مشابه است. توجه به این دستورالعمل باعث می‌شود که مشتری‌های راغب (لیدها) شما با دیدن محصولات در خارج از اینستاگرام دچار سردرگمی نشوند.

فیلترهای اینستاگرام

چرا باید از فیلترهای اینستاگرام استفاده کنیم؟

اهمیت و چرایی استفاده از افکت‌های اینستاگرام برای همه واضح و روشن است، با این حال سه مورد زیر می‌توانند از اصلی‌ترین دلایل برای استفاده از فیلترهای اینستاگرام باشند.

صرفه‌جویی در وقت و هزینه

همه ما عاشق اینستاگرام هستیم، اما تعداد بسیار کمی از ما وقت کافی برای ویرایش عکس‌ها را داریم. حتی در صورت داشتن زمان کافی ممکن است استفاده از برنامه ویرایش تصاویر برای ما دشوار باشد. در صورتی که با فیلترهای اینستاگرام، فقط چند ضربه با ایجاد پست‌های عالی فاصله داریم.

ایجاد یک نگاه منسجم و پایدار

لازم است بدانید که اینستاگرام چیزی فراتر از آخرین پست شما است. به تصاویر خود به عنوان یک مجموعه نگاه کنید. با استفاده از افکت‌های اینستاگرام به راحتی می‌توانید یک موضوع روان به وجود بیاورید.

ساخت برند شخصی

به راحتی از طریق افکت‌های اینستاگرام می‌توانید پست‌های خود را شخصی‌سازی کنید. داشتن برند شخصی به شما کمک می‌کند که مشتریان، به راحتی با دیدن یکی از پست‌هایتان، کسب‌وکار را شما را بشناسند. سعی کنید با یافتن بهترین فیلترهای اینستاگرام که نماینگر احساس شما هستند، برند شخصی خود را بسازید.

فیلترهای اینستاگرام چگونه کار می‌کنند؟

در این بخش از مقاله قصد آموزش استفاده از فیلتر اینستاگرام را داریم. کار کردن با فیلترهای استوری اینستاگرام بسیار راحت و آسان است. با انجام مراحل زیر به آسانی می‌توانید کار ویرایش عکس‌ها و ویدئوهای خود را انجام دهید.

 • ابتدا برنامه اینستاگرام خود را آپدیت کنید و سپس آن را اجرا کنید.
 • روی علامت دوربین و یا گزینه + که در زیر Your Storyقرار دارد به آرامی ضربه بزنید.
 • در صفحه جدید روی منوی دایره‌ای بروید و تا زمان ظاهر شدن گزینه Browse Effects دایره‌ها را به سمت چپ بکشید.
 • برای باز شدن گالری افکت‌ها لازم است که روی دایره‌ای که روی آن علامت ذره‌بین قرار دارد، ضربه بزنید.
 • از میان گالری فیلترهای اینستاگرام، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. در صورتی که فیلتر خاصی مد نظرتان است، می‌توانید از قسمت جست‌وجو به دنبال آن باشید.
 • با کلیک بر روی گزینه try it می‌توانید فیلترها را امتحان کنید.
 • با کیلک دوباره بر روی فیلتر می‌توانید شدت آن را تنظیم کنید.
 • در نهایت می‌توانید برای اعمال تغییرات و فیلتر عکس مورد نظر خود بر روی گزینه Done کلیک کنید.

نحوه ذخیره کردن فیلترهای اینستاگرام

یکی از موارد کاربردی که در آموزش استفاده از افکت‌های اینستاگرام لازم است فرا بگیرید؛ نحوه ذخیره کردن فیلترها است. در برنامه محبوب اینستاگرام به راحتی می‌تواند فیلترهای مدنظر خود را ذخیره کنید. برای این کار لازم است که در هنگام پیش نمایش فیلتر، بر روی آن ضربه بزنید و با فشردن گزینه save effect انجام ذخیره آن را به اتمام برسانید.

حذف فیلترهای اینستاگرام هم به راحتی ذخیره کردن آن است. روی فیلتری که قصد حذف آن را دارید، ضربه برنید و با فشردن saved آن را حذف کنید.

برای مطالعه بیشتر: برای آموزش ورود به حساب قبلی اینستاگرام خود، حتما مقاله “نصب اینستاگرام قبلی خودم” را مطالعه نمایید.

چگونه فیلترهای جدید اینستاگرام را کشف کنیم؟

در برنامه اینستاگرام برای کشف فیلترهای جدید می‌توانید به گالری افکت‌ها مراجعه کنید. نحوه پیدا کردن فیلترهای جدید به شرح زیر است:

 • ابتدا به Stories بروید.
 • برای مشاهده اولین فیلتر صفحه را به سمت چپ بکشید.
 • کشیدن به سمت چپ را ادامه دهید تا به آخرین مورد فیلتر برسید.
 • آخرین گزینه به شما این امکان را می‌دهد که فیلترهای جدید اینستاگرام را کشف کنید.

فیلترهای استوری اینستاگرام

به خاطر داشته باشید که گالری افکت شامل فیلترهای مارک‌دار نیست اما می‌توانید جدیدترین گزینه‌ها را در آنجا جست‌وجو کنید. در دسته‌های مختلف مانند اینستاگرام، سلفی، خنده‌دار، حیوانات، علملی تخیلی و فانتزی، مناسبت‌ها و سبک‌های دوربین می‌توانید به دنبال فیلترهای جدید باشید.

چگونه مشکل عدم نمایش افکت‌ها را برطرف کنیم؟

یکی از مشکلات رایج کاربران اینستاگرام که در هنگام کار با فیلترهای اینستاگرام با آن مواجه می‌شوند، این است که نمی‌توانند از آنها استفاده کنند. چنانچه با مشکل عدم نمایش افکت‌ها در اینستاگرام روبه‌رو شدید، لازم است که ابتدا برنامه خود را به‌روزرسانی کنید. در صورتی که با نصب نسخه جدید اینستاگرام همچنان این مشکل را داشتید، لازم است که برنامه را ببندید و دوباره اجرا کنید و یا اینکه مجدد وارد اکانت خود شوید.

کدام فیلترهای اینستاگرام محبوبیت بیشتری دارند؟

با وجود گزینه های زیاد قطعاً انتخاب انتخاب یک گزینه دشوار خواهد بود. به همین خاطر بیشتر ما از دوستان خود می‌پرسیم که کدام یک از فیلترهای اینستاگرام بهتر هستند. انتخاب و استفاده از یک فیلتر مناسب می‌تواند باعث زیبایی یک تصویر و در نتیجه لایک و جلب نظر فالوورها شود. به همین خاطر دانستن اینکه کدام یک افکت‌های اینستاگرام محبوبیت بیشتری دارد، برای شما مفید خواهد بود. در ادامه مطلب سعی داریم به مجموعه‌ای از محبوب‌ترین آنها اشاره کنیم تا زمانی که در تصمیم‌گیری انتخاب فیلترهای اینستاگرام دچار سردگمی شدید، بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

Clarendon

اگر می‌خواهید تصاویر شما با استفاده از فیلتر اینستاگرام ظاهری براق و درخشانی به خود بگیرند، می‌توانید از گزینه Clarendon استفاده کنید. در واقع این فیلتر با افزایش کنتراست و درجه خلوص تصاویر باعث برجستگی بیشتر نواحی روشن و تیره آنها می‌شوند.  محبوبیت این گزینه به خاطر حالت طبیعی و واقعی آن است. بنابراین هیچ جای نگرانی بابت غیرواقعی بودن تصاویر خود نخواهید داشت.

فیلترClarendon

Gingham

Gingham از فیلترهای اینستاگرام است که در ابتدا برای ویرایش ویدئوها کاربرد داشت. در حال حاضر با استفاده از آنها عکس‌ها را هم می‌توان ویرایش کرد. از ویژگی‌های اصلی این فیلتر محبوب اینستاگرام می‌توان به کم کردن شدت رنگ‌ها و ایجاد حالت کلاسیک اشاره کرد. در حقیقت Gingham باعث ایجاد ظاهر گرم و مه‌دار می‌شود.

فیلتر Gingham

Juno

از دیگر فیلترهای محبوب اینستاگرام می‌توان به Juno اشاره کرد. این گزینه با تشدید رنگ‌ها باعث افزایش زیبایی تصاویر می‌شود. فیلتر Juno با درخشان کردن تصاویر و روشن کردن رنگ‌های قرمز، زرد و نارنجی ظاهر چشم‌نوازی به عکس‌های شما می‌بخشد.

فیلتر Juno

Lark

از ویژگی‌های فیلتر Lark می‌توان به روشن کردن تصاویر اشاره کرد. در واقع این گزینه با افزایش خلوص رنگ‌های سبز و آبی و و کاهش خلوص رنگ قرمز باعث می‌شود که عکس‌ها ظاهر ملایمی پیدا کنند.

فیلتر Lark

Mayfair

گاهی اوقات برخی از تصاویر برای جذابیت و ظاهر زیباتر لازم است با فیلتر Mayfair ویرایش شوند. در حقیقت Mayfair با گرم کردن رنگ‌های عکس‌های شما و روشن کردن مرکز آنها به جذابیت پست‌ها و استوری‌ها کمک می‌کند.

فیلتر Mayfair

Sierra

فیلتر Sierra هم در لیست محبوب‌ترین فیلترهای اینستاگرام قرار دارد، به خاطر اینکه به راحتی با استفاده از آن می‌توان تصاویر رویایی را ایجاد کرد. استفاده از گزینه Sierra باعث می‌شود که تصاویر ظاهری رنگ پریده و در نتیجه حالت ملایم و رویایی به خود بگیرند.

فیلترهای اینستاگرام

Valencia

برای ایجاد حس نوستالژی در عکس‌های خود می‌توانید از فیلتر والنسیا استفاده کنید. Valencia با بالا بردن نور و گرم کردن رنگ‌های تصاویر باعث برجسته‌ کردن زیبایی آنها می‌شود.

فیلتر Valencia

Walden

فیلتر Walden به خاطر ایجاد ظاهر لذت‌بخش برای عکس‌های شما بسیار پرطرفدار است. این گزینه نور زرد ایجاد می‌کند و این باعث مفید بدون آن برای ویرایش تصاویر پررنگ و با نور بالا شده است.

فیلترهای اینستاگرام

نتیجه گیری

آموزش استفاده از فیلترهای اینستاگرام کار بسیار راحتی است. فقط توجه داشته باشید که عملکرد آنها تا حدی شبیه همان عملکرد آرایشی است و در واقع هدف استفاده از آنها ارتقاء ویژگی‌های عکس‌ها و ویدئوهای شما است. پس نباید انتظار تغییرات عجیب و غریب را داشته باشید.

در این مطلب سعی کردیم اطلاعات مفیدی درباره فیلترهای استوری اینستاگرام و نحوه استفاده آنها را با شما به اشتراک بگذاریم. برای به اشتراک گذاشتن استوری‌ها و لایوهای جذاب حتماً از افکت‌های اینستاگرام استفاده کنید و با امتحان گزینه‌های مختلف مطمئن باشید از آن بیشتر لذت خواهید برد.

۱/۵ - (۱ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.