Resourcesphub

ریستارت کردن آیفون 13 با 3 روش آسان و فوری

ریستارت کردن یا همان راه‌اندازی مجدد، بهترین روش برای برطرف کردن برخی از مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری تلفن‌های همراه محسوب می‌شود. به همین دلیل، ما در این مقاله قصد داریم به آموزش ریستارت کردن آیفون ۱۳ بپردازیم.

کاربران گوشی‌های آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ مکس و آیفون ۱۳ پرو می‌توانند به ۳ روش نرم افزاری و نرم افزاری، تلفن همراه خود را Restart کنند و بسیاری از باگ‌ها یا ایرادات احتمالی آن را برطرف نمایند.

با این مقاله از مجله تکنولوژی ایده آل تک همراه باشید تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به سادگی هرچه تمام‌تر، گوشی آیفون ۱۳ خود را به صورت نرم افزاری یا سخت افزاری، ریستارت کنید.

ریستارت کردن آیفون ۱۳ با دکمه‌های سخت افزاری

برای راه‌اندازی مجدد یا ریستارت کردن iPhone 13 به وسیله دکمه‌های روی خود گوشی، ابتدا باید آن را خاموش کنید. برای انجام این کار، دکمه Side (در لبه سمت راست گوشی) و دکمه افزایش صدا (در سمت چپ) را فشار داده و نگه دارید.

دکمه‌های slide و افزایش صدا را فشار دهید.

این دو دکمه را آن‌قدر نگه دارید تا نوار لغزنده “Slide to Power Off” را روی صفحه نمایش، مشاهده کنید. برای خاموش کردن تلفن همراه، دایره را به سمت راست بکشید.

دایره را به سمت راست بکشید

اکنون باید گوشی آیفون خود را دوباره روشن کنید. به این منظور، دکمه Side (در لبه سمت راست آیفون) را تا زمانی که لوگوی اپل را در مرکز صفحه مشاهده کنید، فشار داده و نگه دارید.

رفع مشکل ریستارت شدن یا خاموش و روشن شدن مداوم گوشی های اندروید
بخوانید

چگونه گوشی آیفون ۱۳ را در تنظیمات ریستارت کنیم؟

یکی دیگر از روش‌ها برای ریستارت کردن آیفون ۱۳ خاموش کردن آن از طریق بخش Setting است. برای شروع، روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا وارد قسمت تنظیمات شوید. اگر نمی‌توانید نماد تنظیمات را پیدا کنید، می‌توانید از Spotlight برای جستجوی آن استفاده کنید.

برای ریستارت کردن آیفون 13 ابتدا روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید

در منوی تنظیمات، گزینه “General” را انتخاب کنید.

گزینه general را انتخاب کنید

در این صفحه، به سمت پایین اسکرول کرده و روی “Shut Down” ضربه بزنید.

روی shut down ضربه بزنید

در مرحله بعد، یک نوار لغزنده “Slide to Power Off” ظاهر می‌شود. آن را به سمت راست بکشید.

منوی لغزنده را به سمت راست بکشید

اکنون گوشی شما خاموش شده است. برای روشن کردن دوباره آن، دکمه Side را تا زمانی که لوگوی اپل را روی صفحه نمایش خود مشاهده کنید، نگه دارید.

نحوه راه اندازی مجدد آیفون ۱۳ با استفاده از AssistiveTouch

شما می‌توانید با استفاده از یک ویژگی دستی به نام AssistiveTouch مراحل ریستارت کردن آیفون ۱۳ خود را انجام دهید. برای انجام این کار، مسیر زیر را دنبال کنید:

  • با ضربه زدن روی دکمه چرخ دنده، وارد منوی تنظیمات شوید.
  • از بخش Accessibility گزینه Touch را انتخاب کنید.
  • در این صفحه، سوئیچ کنار AssistiveTouch را در حالت on قرار دهید.

سوئیچ را به on تغییر دهید.

اکنون یک دکمه ویژه AssistiveTouch (که شبیه یک مربع خاکستری با یک دایره سفید در وسط است) در لبه صفحه نمایش شما ظاهر می‌شود:

هر زمان که می‌خواهید آیفون خود را مجددا راه اندازی کنید، روی دکمه AssistiveTouch ضربه بزنید و سپس به Device > More بروید و روی Restart ضربه بزنید.

روی restart ضربه بزنید

یک منوی پاپ روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود. برای تایید ریستارت کردن آیفون ۱۳ روی گزینه “Restart” ضربه بزنید.

ریستارت فوری و اجباری آیفون ۱۳

گاهی وقت‌ها تلفن همراه شما هنگ می‌کند و در نتیجه، نمی‌توانید از هیچ کدام از روش‌های بالا برای ریستارت کردن آن استفاده کنید. در این شرایط، می‌توانید آیفون ۱۳ خود را به صورت فوری ریستارت کنید. البته از این روش، فقط در مواقع ضروری استفاده کنید.

برای انجام یک راه اندازی مجدد اجباری، باید دو دکمه را پشت سر هم فشار دهید و سپس دکمه سوم را نگه دارید: ابتدا دکمه افزایش صدا را فشار داده و رها کنید، سپس دکمه کاهش صدا را فشار داده و رها کنید، سپس دکمه کناری را فشار داده و تا زمانی که لوگوی اپل روی صفحه ظاهر شود، نگه دارید.

ریستارت فوری و اجباری آیفون 13

باز هم تاکید می‌کنیم که از این روش تنها زمانی استفاده کنید که گوشی شما کاملا از دسترس خارج شده باشد و نتوانید آن را با هیچ کدام از روش‌های سخت افزاری و نرم افزاری، ریستارت کنید.

کلام آخر

ریستارت کردن تلفن همراه، کاری است که همه کاربران بارها و بارها آن را انجام می‌دهند. این کار باعث می‌شود ایرادها و باگ‌های سخت افزاری و نرم افزاری گوشی شما، در کوتاه‌ترین زمان ممکن رفع شوند.

در این مقاله به معرفی ۳ روش برای ریستارت کردن آیفون ۱۳ پرداختیم. در صورتی که همچنان در این رابطه سوال یا ابهامی دارید، حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت، پاسخ‌گوی شما عزیزان باشیم.

امتیازی به این نوشته بدهید
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

sex videos