عدم شناسایی سیم کارت

مشکل نشناختن سیم کارت

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگامی که با تلفن همراه خود کار می کنید به یکباره با پیام سیم کارت خود را وارد کنید مواجه می شوید و هنگامی که چک می کنید با اینکه سیم کارت داخل گوشی است ولی هنوز اخطار وارد کردن سیم کارت وجود دارد. این مشکل موجب اذیت شدن کاربران می شود. در این مطلب قصد داریم به بررسی علل عدم شناسایی سیم کارت بپردازیم:

اررور هایی که ممکن است دریافت کنید را در پایین مشاهده می کنید:

 • no sim card detected
 • sim card not inserted
 • cann’t detect sim card
 • SIM not ready
 • SIM error
 • خطا در خواندن سیم کارت
 • سیم کارت را وارد کنید

دلایل مختلفی ممکن است وجود داشته باشد که یکی از آن ها بد جا زدن سیم کارت یا تکان خوردن سیم کارت از جای اصلی خود بر اثر ضربه است. بعد از دیدن این پیغام ها روی گوشی خود ابتدا از جای گیری درست سیم کارت در جای خود اطمینان حاصل کنید. برای اطمینان از اینکه مشکل نشناختن سیم کارت سخت افزاری است می توانید حتی سیم کارت خود را روی گوشی دیگری امتحان کنید. اگر گوشی شما دو سیم کارته است می توانید روی اسلات دوم سیم کارت خود را امتحان کنید.

دلایل عدم شناسایی سیم کارت همراه اول و عدم شناسایی سیم کارت ایرانسل در صورتی با هم متفاوتند که مشکل از طرف سیستم ارائه سرویس باشد در غیر این صورت دلایل آن با هم تفاوتی ندارند.

عدم شناسایی سیم کارت

مشکل نشناختن سیم کارت در اندروید، نشناختن سیم کارت در هواوی و نشناختن سیم کارت در سامسونگ ممکن است دلایل مشابهی داشته باشند. تعویض رام مهمترین دلیل در این اختلال است. بعضی از افراد به دلایل مختلفی ممکن است اقدام به تعویض رام که همان سیستم عامل گوشی است کنند. بعد از نصب رام جدید ممکن است بر روی گوشی سریال نامبر گوشی ( IMEI ) از بین رود . با پاک شدن IMEI ممکن است گوشی شما دچار مشکل شود و با مشکل نشناختن سیم کارت مواجه شوید.

گاهی ممکن است این مشکل به دلیل تنظیم نشدن خودکار شبکه باشد. در این صورت باید به صورت دستی تنظیمات شبکه موبایل خود را تنظیم کنید.

رجیستر نشدن گوشی همراه نیز یکی از دلایل مهم این اختلال است که اخیرا برای کاربران پیش می آید. این مشکل برای گوشی های قاچاق پیش می آید که به صورت دستی رجیستر شده اند. شماره سریال گوشی یا همان IMEI روی جعبه و زیر باطری گوشی درج شده است. در صورتی که این سه شماره یکی باشد به این معنی است که گوشی به صورت قانونی از طرف مخابرات رجیستر شده و مشکلی ندارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 نظرات
 1. سلمان می گوید

  خیلی مفید بود. ممنون

 2. مسعود می گوید

  سلام خسته نباشید من یه مشکل دارم اونم اینکه گوشیم فقط سیم کارت ایرانسلو نمیشناسه و همزاه اول کاملا انتن داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. مریم می گوید

   منم همین مشکلو دارم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.