هشتگ چیست؟ (همه چیز درباره هشتگ)

هشتگ و علامت محبوب # به بخش جدایی‌ناپدیر شبکه‌های اجتماعی مختلف تبدیل شده است. برای اثبات این ادعا، کافی است سری به اینستاگرام یا ایکس دو مدیا محبوب بزنید؛ تقریبا هیچ پست، تصویر، ویدئو و یا استوری را بدون یک یا چند هشتگ پیدا نمی‌کنید. هشتگ که با علامت # (مربع) نمایش داده می‌شود یک تگ اطلاعاتی است که در شبکه‌های اجتماعی مختلف استفاده می‌شود.

از هشتگ برای دسته‌بندی و اشتراک‌گذاری پست‌ها، در یک موضوع خاص استفاده می‌شود. هشتگ به کاربران امکان می‌دهد پست‌هایی که در یک محتوا مشترک هستند را به راحتی پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با صفر تا ۱۰۰ هشتگ، نحوه صحیح هشتگ‌گذاری، هشتگ‌های محبوب در شبکه‌های اجتماعی مختلف و … آشنا کنیم. اگر شما هم به علامت جذاب # علاقمند شده‌اید، حتما تا پایان با ما همراه باشید.

هشتگ چیست؟

اگر سوال برای شما پیش آمده که هشتگ چیست ؟ باید بگوییم ترکیبی از حروف، اعداد یا ایموجی‌ها است که قبل از آن‌ها، نماد # قرار می‌گیرد (به عنوان مثال #تکنولوژی). از هشتگ‌ها برای طبقه‌بندی یا دسترسی به محتواها استفاده می‌شود. اجازه بدهید با یک مثال، این ویژگی محبوب شبکه‌های اجتماعی را بیشتر بررسی کنیم:

فرض کنید وارد اینستاگرام شده‌اید و قصد دارید محتواهای مربوط به ساعت هوشمند شرکت اپل را بررسی کنید. این کار را چگونه انجام می‌دهید؟ قطعا نیاز به یک جستجوی سریع و جامع دارید! اما چگونه می‌توانید همه پست‌های اپل واچ را به صورت یک‌جا داشته باشید؟
جواب بسیار ساده است: استفاده از هشتگ‌های مرتبط!

شما وارد قسمت جستجوی اینستاگرام می‌شوید و هشتگ‌های مربوط به ساعت هوشمند اپل را جستجو می‌کنید. برای این کار، می‌توانید از هشتگ‌هایی که به این گجت‌ها مرتبط هستند، استفاده کنید. به عنوان مثال، جستجوی #ساعت_اپل می‌تواند یک انتخاب عالی باشد. apple_watch# هم می‌تواند نتایجی در سطح جهانی را برای شما مرتب‌سازی کند!

هشتگ چیست

با جستجوی یک هشتگ، تمام پست‌هایی که در آن‌ها از این هشتگ استفاده شده است، برای شما نمایش داده می‌شوند. از طرف دیگر، انتشار دهندگان پست‌ها هم از هشتگ برای دیده شدن بهتر محتواهای خود استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، یک فروشگاه ساعت هوشمند، حتما در تمام پست‌های مربوط به اپل واچ، هشتگ‌های مرتبط با این گجت را به کار می‌برد؛ زیرا حدس می‌زند که مشتریان برای یافتن این ساعت، از هشتگ‌ها استفاده می‌کنند!

به این ترتیب، هشتگ مانند یک حلقه زنجیر، انتشار دهندگان، محتواها و کاربران را به هم‌دیگر متصل می‌کند. هرچقدر که یک هشتگ بیشتر جستجو شود، به محبوبیت بیشتری می‌رسد و افراد بیشتری سعی می‌کنند از آن در پست‌های خود استفاده کنند!
 
هشتگ‌ها قابل کلیک یا ضربه زدن هستند. شما در حال مشاهده یک پست هستید که در آن، از تعدادی هشتگ استفاده شده است. کافیست روی هر کدام از آن‌ها ضربه بزنید یا کلیک کنید تا تمام محتواهایی که از آن هشتگ استفاده کرده‌اند، برای شما نمایش داده شوند!

ویژگی‌های اساسی هشتگ‌ها

هشتگ‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، ویژگی‌های مشترکی دارند که به نوعی قوانین استفاده از این قابلیت محبوب، محسوب می‌شوند:

 • همه هشتگ‌ها با # شروع می‌شوند.
 • در یک هشتگ، نمی‌توانید از فاصله (Space)، نقطه (.) یا نمادها استفاده کنید.
 • در صورتی که صفحه شما خصوصی (Private) باشد، هشتگ‌های استفاده شده باعث نمایش پست‌ها به افرادی که فالوور شما نیستند، نخواهند شد.
 • هشتگ‌ها فقط در صفحات عمومی (Public) باعث انتشار محتوا میان کاربران می‌شوند.

تاریخچه مختصر هشتگ

حال که فهمیدیم هشتگ چیست، باید در خصوص تاریخچه آن صحبت کنیم. در روزهای قبل از اینترنت، علامت # در هر کشور و فرهنگ، یک معنی متفاوت داشت. به عنوان مثال، آمریکایی‌ها آن را نماد پوند یا عدد می‌دانستند؛ در حالی که انگلیسی‌ها، آن را “هش” می‌نامیدند. اما با تولید اینترنت و گسترش آن، امروزه این علامت فقط و فقط یک موضوع را معرفی می‌کند: هشتگ!

استووی بوید (Stowe Boyd) اولین کسی بود که از این علامت با عنوان هشتگ استفاده کرد. این فرد معتقد است که هشتگ از فرهنگ برنامه نویسی گرفته شده است؛ زیرا او و دوستانش برای اولین بار، # را به عنوان هشتگ معرفی کردند و نه علامت وزن و پوند و عدد و هر موضوع دیگری!

هشتگ چیست

در سال ۱۹۹۸ در چت رله اینترنتی (IRC) برای اولین بار از # از گروه‌بندی موضوعاتی که در کل شبکه موجود بودند، استفاده شد. به این ترتیب، کاربران می‌توانستند پیام‌ها و موضوعات مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنند.

ایکس یا همان توییتر قدیم، اولین شبکه اجتماعی بود که از هشتگ استفاده کرد. برای سالیان متوالی، کاربران از پراکندگی موضوعات در ایکس شکایت داشتند. آن‌ها معتقد بودند که نمی‌توانند به محتواهای دل‌خواه و مورد نظر خود، دسترسی داشته باشند. کریس مسینا که به دنبال راه حل این مشکل بود، از IRC الهام گرفت و در ۲۳ آگوست ۲۰۰۷ اولین هشتگ ایکس را منتشر کرد!

به این ترتیب، هشتگ‌ها متولد شدند و به مرور زمان، تمام شبکه‌های اجتماعی، آن‌ها را به عنوان بخش جدایی ناپذیر محتواهای کاربران پذیرفتند. اینستاگرام از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۱۰ از # استفاده می‌کند. فیسبوک استفاده از هشتگ‌ها را از سال ۲۰۱۳ آغاز کرد. گوگل پلاس، پینترست و … از دیگر شبکه‌هایی هستند که هشتگ گذاری را پذیرفته‌اند.

چگونه هشتگ جدید بسازیم؟

خب به نظر می‌رسد به اندازه کافی عاشق هشتگ‌ها شده‌اید. در صورتی که حدس ما درست باشد، الان به فکر ساختن هشتگ جدید و استفاده از آن‌ در پست‌های خود هستید! در ادامه، به شما کمک می‌کنیم هشتگ‌های مورد علاقه خود را بسازید و محتواهای خود را جهانی کنید.

هشتگ چیست

هشتگ باید یک کلمه کلیدی باشد؛ به این معنی که احتمال جستجوی آن توسط کاربران دیگر، زیاد باشد. به عنوان مثال، کسی برای کلمه «سلام» جستجو نمی‌کند! (واقعا چرا یک کاربر باید دنبال پست‌های مربوط به سلام باشد!) اما در مورد «قیمت موبایل سامسونگ» چطور؟ قطعا افراد زیادی در طول روز، این عبارت را جستجو می‌کنند.

هشتگ لزوما با # شروع می‌شود. بنابراین اولین قدم شما، وارد کردن این نماد است. پس از آن، باید کلمه یا عبارت کلیدی خود را تایپ کنید. تبریک می‌گویم؛ شما هشتگ مورد نظر خود را ایجاد کردید. البته موضوع به همین سادگی هم نیست! رعایت قوانین زیر، برای استفاده از هشتگ‌ها، ضروری است.

قوانین استفاده از هشتگ

 1. در یک هشتگ، نمی‌توانید از فاصله (Space) استفاده کنید. در صورتی که هشتگ شما بیش از یک کلمه است، برای ایجاد فاصله میان کلمات، باید از زیر خط (_) استفاده کنید. (به عنوان مثال #ایده_آل_تک)
 2. برای ساخت هشتگ، نمی‌توانید از علائمی مانند نقطه (.) استفاده کنید.
  در صورتی که هشتگ را با موفقیت ساخته باشید، رنگ آن باید آبی شده و قابلیت کلیک یا لمس را داشته باشد.
به عنوان یک توصیه مهم، حتما از هشتگ‌هایی استفاده کنید که بیشترین ارتباط را با محتوای شما داشته باشند. در حقیقت، خودتان را جای کاربران دیگر بگذارید و ببینید که از چه کلماتی برای جستجوی پست شما استفاده می‌کنند.

استفاده از هشتگ در ایکس

ایکس یا همان توییتر سابق اولین شبکه اجتماعی بود که از هشتگ استفاده کرد. این ویژگی هنوز هم به صورت گسترده در توئیت‌های کاربران مختلف، دیده می‌شود. با افزودن علامت# به ابتدای یک کلمه یا عبارت (بدون فاصله) هشتگ ایکس ایجاد می‌شود. با کلیک کردن یا ضربه زدن روی این هشتگ، به تمام توئیت‌هایی که در آن‌ها از آن استفاده شده است، دسترسی خواهید داشت.

هشتگ‌های ایکس باید به کوتاه‌ترین شکل ممکن نوشته شوند؛ زیرا توئیت‌ها، محدودیت کاراکتر دارند. هم‌چنن بهتر است در هر توئیت، تنها از یک هشتگ استفاده کنید؛ زیرا بر اساس تجربه، پست‌هایی که فقط از یک هشتگ استفاده کرده‌اند، شانس بیشتری برای دیده شدن دارند.

نکته: برای جستجوی موضوعات مختلف در ایکس از طریق هشتگ، کلمه موردنظر خود را در نوار جستجوی این شبکه اجتماعی تایپ کرده و روی آیکون جستجو ضربه بزنید.

استفاده از هشتگ در اینستاگرام

اصلا عجیب نیست اگر شما برای اولین بار در اینستاگرام با هشتگ آشنا شده باشید. این موضوع به محبوبیت بسیار زیاد این شبکه اجتماعی در میان کاربران باز می‌گردد. هشتگ‌ها برای یکی از دو هدف زیر، در Instagram مورد استفاده قرار می‌گیرند:

 1. کمک به جستجوی آسان کاربران برای یافتن محتواهای مورد نظر خود.
 2. افزایش نرخ بازدید پست‌ها.

هشتگ چیست

زمانی که در پست خود ار یک هشتگ استفاده می‌کنید، به اینستاگرام اجازه می‌دهید پست شما را به تمام افرادی که این هشتگ را جستجو می‌کنند، نشان دهد. به این ترتیب، می‌توانید محتوای خود را در میان کاربرانی که صفحه شما را فالو نکرده‌اند هم منتشر کنید. البته برای استفاده از این قابلیت، پیج شما حتما باید در وضعیت عمومی (Public) قرار داشته باشد.

به صورت کلی می‌توان گفت که هشتگ در اینستاگرام، بیشتر به منظور تبلیغات تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد (البته این موضوع قطعی نیست) برندهای مختلف، اینفلوئنسرها، هنرمندان و ورزشکاران محبوب، فری‌لنسر‌ها و … از هشتگ برای معرفی محتواهای خود به کاربران عادی اینستاگرام استفاده می‌کنند.

استفاده از هشتگ در تلگرام

هشتگ‌ها در تلگرام نیز بسیار کاربرد دارند. شما به کمک آن‌ها قادر هستید تا تمام محتوایی که در گروه‌ها، کانال‌ها یا چت‌های خصوصی خودتان با این هشتگ به اشتراک گذاشته شده‌اند را مشاهده کنید. البته فراموش نکنید که تنها مطالب گروه‌ها و کانال‌هایی را می‌توانید مشاهده کنید که در آن‌ها عضو هستید.

رای جستجوی هشتگ مورد نظر خود فقط کافی است تا در قسمت بالایی تلگرام روی علامت ذره‌بین بزنید و سپس هشتگ مورد نظر خود را تایپ کنید. اگر جستجوی شما نتیجه‌ای داشته باشد در همان صفحه برای شما به نمایش درمی‌آید و با زدن روی هرکدام از آن‌ها می‌توانید پستی که از این هشتگ استفاده کرده است را مشاهده کنید.

از آنجایی که ممکن است در گروه‌ها یا کانال‌های تلگرام مطالب زیادی به اشتراک گذاشته شود، کاربران با استفاده از هشتگ راحت‌تر می‌توانند به محتواهای قدیمی دسترسی پیدا کنند. شما نیز برای پست‌های مرتبط با کسب‌و‌کار خود و یا حتی پست‌های شخصی خود می‌توانید از هشتگ مرتبط استفاده کنید.

استفاده از هشتگ در لینکدین

شبکه اجتماعی لینکدین که مدتی بود استفاده از هشتگ را غیرفعال کرده بود، در سال 2017 با ارائه رابط کاربری جدید دوباره به کاربران اجازه استفاده از هشتگ را داد. البته در لینکدین خبری از هشتگ‌های محبوب و ترند شده نیست و صرفاً با کلیک بر روی هشتگ‌ها می‌توانید پست‌های مرتبط با آن‌ها را مشاهده کنید.

استفاده از هشتگ در یوتیوب

هشتگ‌ها در این شبکه‌ی اجتماعی معمولاً در قسمت نظرات یا Comment و در قسمت توضیحات ویدئو استفاده می‌شوند. زمانی که شما روی یک هشتگ کلیک کنید به صفحه‌ای از ویدئوها هدایت خواهید شد که در عنوان آن‌ها از آن هشتگ استفاده شده است.

یوتیوب در خصوص هشتگ گذاری پیشنهاداتی می‌دهد که بهتر از آن‌ها را بررسی کنید. در واقع، این بهترین راه برای یافتن موضوعات محبوب و هشتگ های پرطرفدار و ساده تر از استراتژی های دیگر است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که # را در کادر جستجوی YouTube تایپ کنید. یوتیوب هشتگ های محبوب را پیشنهاد خواهد کرد. مواردی را که مربوط به ویدیوهای شما هستند انتخاب کنید و از آنها استفاده کنید.

کاربردهای هشتگ

هشتگ‌ها کاربردهای زیادی در شبکه‌های اجتماعی مختلف دارند. محبوبیت بسیار زیاد آن‌ها، به خوبی این موضوع را اثبات می‌کند که # تا چه اندازه، می‌تواند تاثیرگذار باشد. ما برای راحتی شما عزیزان، مهم‌ترین کاربردهای هشتگ را در سه دسته زیر، خلاصه کرده‌ایم:

کمک به یافته‌ شدن و دیده شدن مطلب

راجع به این کاربرد هشتگ در قسمت‌های قبلی هم توضیح دادیم. # می‌تواند مانند یک رابط میان انتشار دهنده محتوا و کاربر دنبال کنند عمل کند. به این ترتیب که محتواگذار از هشتگ برای دیده شدن بیشتر پست خود استفاده می‌کند؛ زیرا احتمال می‌دهد کاربران با جستجوی کلمه کلیدی مورد نظرش، به محتوای او دسترسی پیدا کنند.

هشتگ چیست

در سمت دیگر، کاربر هم به دنبال یک محتوای خاص است و سعی می‌کند با جستجوی کلمه کلیدی مرتبط با آن موضوع، به پست‌های مورد نظرش دسترسی داشته باشد. به این ترتیب، یک هشتگ درست و اصولی، می‌تواند یک خط محتوایی هدف‌دار ایجاد کند.

من به دنبال خرید ساعت هوشمند هستم و شما هم فروشنده آن هستید! چه راهی بهتر از هشتگ برای ایجاد ارتباط؟ شما در محتوای خود از #ساعت_هوشمند استفاده می‌کنید و من هم دقیقا این هشتگ را جستجو می‌کنم. تمام شد! چند لحظه بعد من در صفحه شما حضور دارم و ساعت مورد نظر خود را انتخاب می‌کنم.

طبقه‌ بندی مطالب

اگر هشتگ‌ها به درستی انتخاب شوند، می‌توانند مطالب و محتواهای مشابه را طبقه بندی کنند. به این ترتیب، کاربران با جستجوی یک هشتگ، می‌توانند به تعداد زیادی از پست‌های مشابه، دسترسی داشته باشند. البته اگر در هر محتوا، تنها از هشتگ‌های مرتبط با همان محتوا استفاده شده باشد. (استفاده از هشتگ #خرید_ویلا در یک محتوای آموزش فتوشاپ هیچ کمکی نمی‌‌کند! نه به محتوا گذار و نه به کاربر)

استفاده از هشتگ‌ها می‌تواند در وقت و زمان کاربران صرفه‌جویی کند. زیرا با جستجوی یک هشتگ مناسب، می‌توانند به محتواهای مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. شما هوس پیتزا کرده‌اید؛ اینستاگرام را باز کرده و هشتگ #آموزش_پیتزا را سرچ می‌کنید. این شما و این هم هزاران روش درست کردن یک پیتزای خوشمزه!

انتقال بار احساسی

اینترنت جهان پیرامون ما را به یک دهکده تبدیل کرد! زیرا اتفاقاتی که در آن سر دنیا رخ می‌دهند، چند لحظه بعد به گوش ما می‌رسند. شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام این دهکده جهانی را کوچک‌تر هم کردند! کافیست Instagram را باز کنید و هر آنچه در این کره خاکی اتفاق می‌افتد را در تلفن همراه خود داشته باشید.

با استفاده از هشتگ‌، می‌توان اتفاقات تلخ و شیرینی که در جهان رخ می‌دهند را به سرعت منتشر کرد. به این ترتیب، افراد زیادی در کمترین زمان ممکن، از یک آتش‌سوزی، جنگ، ازدواج دو چهره مشهور، احداث یک بنیاد خیریه، کمپین نجات حیوانات، کشف داروهای جدید سرطان (امیدوار باشیم؟) و … مطلع می‌شوند.

هشتگ‌ها می‌توانند بار احساسی را منتقل کرده و کاربران سراسر جهان را در یک موضوع خاص، دور هم جمع کند. از معایب اینستاگرام زیاد حرف زده شد! اما چه کسی می‌تواند نقش این شبکه اجتماعی را در نشان داده چهره پلید جنگ، کمپین‌های نجات حیوانات در حال انقراض، جمع آوری کمک برای کودکان گرسنه و … انکار کند؟

نحوه استفاده از هشتگ

هشتگ‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت. برای حضوری موفق در شبکه‌های اجتماعی، حتما و حتما باید از این عبارات استفاده کرد. اما باید بدانید که هشتگ هم مانند هر موضوع دیگری، قوانین خودش را دارد. برای بهترین نتیجه از هشتگ‌ها، به مواردی که در ادامه مطرح می‌شوند، توجه کافی داشته باشید.

از هشتگ زیاد استفاده نکنید

یکی از بزرگترین اشتباهات کاربران، استفاده از هشتگ‌های زیاد است. اصلا لزومی ندارد برای یک پست، از تعداد زیادی هشتگ استفاده کنید. این موضوع نه تنها کمکی به دیده شدن محتوای شما ندارد؛ بلکه کیفیت صفحه شما را هم پایین می‌آورد.

به عنوان یک توصیه، در یک پست از بیشتر از ۷ یا ۸ هشتگ استفاده نکنید. کلمات کلیدی مهم محتوای خود را پیدا کرده و آن‌ها را به عنوان هشتگ به کار ببرید. با تایپ کردن هر هشتگ، می‌توانید تعداد دفعات استفاده از آن توسط سایر کاربران را مشاهده کنید. از هشتگ‌هایی استفاده کنید که از محبوبیت بیشتری برخوردار باشند.

هرچقدر که میزان جستجوی یک هشتگ بیشتر باشد، محبوبیت آن هم در میان کاربران بالاتر است. بنابراین استفاده از این هشتگ‌ها، می‌تواند شانس شما را برای دیده شدن محتوا، افزایش دهد.

تمام هشتگ ها را در انتهای کپشن قرار ندهید

روش استفاده مرسوم از هشتگ در اینستاگرام، قرار دادن آن‌ها در انتهای پست است. اما ما به شما توصیه می‌کنیم که این روش را فراموش کنید و از هشتگ‌ها در متن کپشن هم استفاده کنید. بهتر است یک تقسیم‌بندی منطقی برای این کار داشته باشید و هشتگ‌های مهم را در خلال متن به کار ببرید.

بخش انتهای کپشن را هم می‌توانید به هشتگ‌هایی اختصاص دهید که ارتباط عمیقی با محتوای شما دارند؛ اما به هر دلیلی، امکان استفاده از آن‌ها در طول کپشن وجود نداشته است. این موضوع، تاثیر زیادی در بهتر دیده شدن پست‌های شما توسط سایر کاربران، خواهد داشت.

هشتگ چیست

قبل از به کار بردن هشتگ نتایج آن را جستجو کنید

هشتگ قرار است پست شما را در کنار محتواهای مشابه دیگر، به کاربران نمایش دهد. بنابراین قبل از این‌که از یک # استفاده کنید، حتما نتایج آن را جستجو کنید تا ببینید قرار است در چه ردیفی از محتواها قرار بگیرید.  برای این کار، کافیست وارد قسمت جستجوی اینستاگرام شده و عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.

از آنالیزورهای صفحات سوشیال استفاده کنید

هرچقدر هم که خود را حرفه‌ای بدانید، بازهم برای استفاده از هشتگ‌ها، می‌توانید از آنالیزورها صفحات سوشیال کمک بگیرید. این افراد به صورت تخصصی در حال تجزیه و تحلیل شبکه‌های اجتماعی هستند و اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می‌دهند که در نهایت، به بهتر دیده شدن صفحه و محتوای شما، کمک خواهند کرد.

محبوب ترین هشتگ های جهان

به نظر شما محبوب‌ترین هشتگ‌های جهان کدامند؟ به عبارتی دیگر، کاربران بیشتر از همه، چه کلمات و عباراتی را جستجو کرده‌اند؟ این آمار برای سال 2022 میلادی است.

1. آشپزی

آیا کسی هم هست که از آشپزی کردن لذت نبرد؟ پختن نان، کیک، شیرینی و انواع مختلف غذاها حس فوق العاده ای دارد. افرادی هم هستند که هنرهای خود در این حوزه را به معرض نمایش عموم می گذارند. این افراد می توانند از هشتگ های پربازدید جهان در زمینه آشپزی استفاده کنند که پربازدیدترین آنها به شرح زیر هستند:

 1. #Yummy با تعداد 183 میلیون بازدید
 2. #Foodie با تعداد 201 میلیون بازدید
 3. #Delicious با تعداد 133 میلیون بازدید
 4. #Dinner با تعداد 114 میلیون بازدید
 5. #Breakfast با تعداد 107 میلیون بازدید
 6. #Yum با تعداد 90.5 میلیون بازدید
 7. #Homemade با تعداد 102 میلیون بازدید

2. مدلینگ

مدلینگ یکی از محبوب ترین زمینه های فعالیتی در اینستاگرام است که افراد زیادی چه به صورت حرفه ای و چه به صورت تفننی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. هشتگ های ترند برای حوزه مدلینگ به شرح زیر هستند:

 1. هشتگ #model با تعداد 325 میلیون پست
 2. هشتگ #fashion با تعداد 1b پست
 3. هشتگ #photography با تعداد 826 میلیون پست
 4. هشتگ #instagood با تعداد 1.4b پست
 5. هشتگ #style با تعداد 590 میلیون پست

3. ورزشی

ورزش و ورزشکاران همیشه مورد توجه آحاد جامعه بوده اند و به عنوان سلبریتی شناخته می شدند. در ادامه به لیستی از هشتگ های پربازدید جهان در حوزه ی ورزش می پردازیم که به شرح زیر است:

 1. #sport دارای 103 میلیون پست
 2. #fitness دارای 473 میلیون پست
 3. #sports دارای 47.2 میلیون پست
 4. #gym دارای 220 میلیون پست
 5. #workout دارای 192 میلیون پست
 6. #training دارای 123 میلیون پست
 7. #football دارای 85.7 میلیون پست

4. عکاسی

عکاسی هم یکی از محبوب ترین فعالیت هایی است که در اینستاگرام به آن پرداخته می شود و مخاطبان بسیار زیادی دارد. تعدادی از هشتگ های پربازدید جهان در حوزه عکاسی به شرح زیر است:

 1. #photography با اختصاص 826 میلیون پست
 2. #photooftheday با اختصاص 966 میلیون پست
 3. #photo با اختصاص 423 میلیون پست
 4. #picoftheday با اختصاص 678 میلیون پست

5. هنر

هنر در اینستاگرام جنبه های مختلفی را در بر می گیرد. از عکاسی بگیرید تا طراحی و نقاشی و خطاطی و خیاطی و گلدوزی و سایر مواردی از این دست. برخی از محبوب ترین و کاربردی ترین هشتگ ها در حوزه هنر به شرح زیر هستند:

 1. #digitalart که توانسته است 98.4 میلیون پست را به خود اختصاص دهد.
 2. #artoftheday که توانسته است 59.9 میلیون پست را به خود اختصاص دهد.
 3. #instaartist که توانسته است 28.1 میلیون پست را به خود اختصاص دهد.
 4. #instaart که توانسته است 84.2 میلیون پست را به خود اختصاص دهد.
 5. #portrait که توانسته است 159 میلیون پست را به خود اختصاص دهد.
 6. #artsy که توانسته است36.4 میلیون پست را به خود اختصاص دهد.
 7. #artistsoninstagram که توانسته است 86.4 میلیون پست را به خود اختصاص دهد.

6. بازاریابی

این روزها بحث بازاریابی های دیجیتال به شدت داغ است و از آنها به خوبی در اینستاگرام هم استفاده می شود. محبوب ترین هشتگ ها در حوزه بازاریابی به شرح زیر هستند:

 1. #marketing که تعداد 60.1 میلیون پست از آن استفاده کرده اند.
 2. #marketingdigital که تعداد 31.1 میلیون پست از آن استفاده کرده اند.
 3. #business که تعداد91 میلیون پست از آن استفاده کرده اند.
 4. #digitalmarketing که تعداد 19.9 میلیون پست از آن استفاده کرده اند.
 5. #branding که تعداد 32.6 میلیون پست از آن استفاده کرده اند.
 6. #socialmedia که تعداد 27.6 میلیون پست از آن استفاده کرده اند.

7. موسیقی

موسیقی هم همیشه طرفداران خاص خود را داشته و کمتر کسی است که از شنیدن انواع مختلف موسیقی بسته به سلیقه ای که دارد لذت نبرد. از جمله پربازدیدترین هشتگ هایی که در حوزه موسیقی در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. #musician که در تعداد 39 میلیون پست استفاده شده است.
 2. #singer که در تعداد 59.6 میلیون پست استفاده شده است.
 3. #hiphop که در تعداد 99 میلیون پست استفاده شده است.
 4. #audiogearz که در تعداد پست استفاده شده است.
 5. #musicproducers که در تعداد 14 میلیون پست استفاده شده است.
 6. #musicproduction که در تعداد 6.1 میلیون پست استفاده شده است.

8. گردشگری و سفر

بلاگرهای سفر و گردشگری در اینستاگرام کم نیستند. آنها برای بهتر و بیشتر دیده شدن از هشتگ های پربازدید جهان در حوزه گردشگری و سفر استفاده می کنند که به شرح زیر است:

 1. #travelphotography دارای 167 میلیون تعداد پست
 2. #worldcaptures دارای 7.9 میلیون تعداد پست
 3. #worldplaces دارای 7 میلیون تعداد پست
 4. #traveller دارای 47.3 میلیون تعداد پست
 5. #hotel دارای 35.7 میلیون تعداد پست

9. طنز

هر وقت که از همه چیز خسته بودید و دوست داشتید ساعاتی را در اینستاگرام بچرخید و بخندید، می توانید هشتگ های پربازدید جهان در زمینه طنز را جستجو کنید. این هشتگ ها به شرح زیر هستند:

 1. #funny که 226 میلیون بار استفاده شده است.
 2. #relatablememes که 13.1 میلیون بار استفاده شده است.
 3. #relatablememes که 17.4 میلیون بار استفاده شده است.
 4. #dailymeme که 23.5 میلیون بار استفاده شده است.
 5. #joke که 13.8 میلیون بار استفاده شده است.
 6. #lol که 179 میلیون بار استفاده شده است.

10. سلامت

بحث سلامتی، اسکین کر، زیبایی و مراقبت از پوست و مو، همیشه جذاب و هیجان انگیز بوده است. برای این که ببینید هشتگ های پربازدید و ترند در حوزه سلامت چه بوده اند، یک سرچ کوچک کافیست.

 1. #health با 144 میلیون بار استفاده
 2. #fitness با 473 میلیون بار استفاده
 3. #healthy با 178 میلیون بار استفاده
 4. #lifestyle با 294 میلیون بار استفاده

11. دکوراسیون

و در نهایت هم نوبت به بحث شیرین دکوراسیون می رسد. فرقی نمی کند خانه باشد یا محل کار، بهرحال دکور کردن یک فضا به شدت مهم است و روی زیبایی آن فضا تاثیر بسزایی می گذارد. بلاگرهایی در حوزه دکوراسیون چه داخلی، چه نما و … مشغول به فعالیت هستند. آنها سبک های مختلف چیدمان را معرفی می کنند و به شما ایده می دهند که چگونه می توانید خانه یا محل کار خود را دکور کنید. هشتگ های پرکاربرد حوزه دکوراسیون به شرح زیر هستند:

 1. #decoration با تعداد 47.3 میلیون پست
 2. #InteriorDesign با تعداد 133 میلیون پست
 3. #Decorationideas با تعداد 2.7 میلیون پست
 4. #Decor با تعداد 82.2 میلیون پست

هشتگ چیست

کلام پایانی

همان طور که به شما قول داده بودیم، در این مقاله صفر تا ۱۰۰ هشتگ‌ها را بررسی کردیم. فراموش نکنید که حضور در شبکه‌های اجتماعی بدون استفاده از عباراتی که با # شروع می‌شوند، یک امر بیهوده و بی‌فایده است! پس از همین الان، با هشتگ دوست شوید و از آن برای بهتر دیده شدن خود در اینستاگرام، توییتر و ..و استفاده کنید.

در صورتی که هم‌چنان در ارتباط با هشتگ‌ها سوال یا ابهامی دارید، حتما در بخش نظرات همین مقاله مطرح نمایید تا در اولین فرصت، پاسخ‌گوی شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول

هدف از هشتگ چیست؟

هدف از استفاده از هشتگ کمک به جستجوی آسان کاربران و هم‌چنین بهتر دیدن شدن محتواها در اینستاگرام، توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی است.

چگونه می توانم هشتگ ایجاد کنم؟

باید قبل از کلمه کلیدی خود، یک علامت # بگذارید. توجه کنید که نباید بین کلمات یک هشتگ فاصله بیندازید. برای جدا کردن کلمات، باید از زیر خط یا همان _ استفاده کنید.

بهترین هشتگ چیست؟

بهترین هشتگ باید کوتاه و کاملا مرتبط با محتوای پست باشد. سعی کنید از هشتگ هایی استفاده کنید که توسط کاربران جستجو شده و البته با پست شما هم نزدیکی محتوایی دارند.

5 | (1)
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
//