فرق گوشی اصلی و تقلبی

یکی از دغدغه های کاربران برای خرید گوشی تلفن همراه تشخیص اصل از تقلبی بودن آن است. متاسفانه وجود گوشی های تقلبی در بازار این نگرانی را برای خریداران دارد. انواع کلاهبرداری های موجود احتمال از دست دادن سرمایه شما را در بردارد. از این رو تصمیم گرفتیم در این مقاله به روش های فرق گوشی اصلی و تقلبی بپردازیم و هنگام خرید گوشی باید به چه نکاتی توجه کنیم.

تفاوت گوشی اصلی و تقلبی

خرید گوشی تلفن همراه این روز ها برای بسیاری از کاربران گیج کننده است و شاید تصمیم گیری و انتخاب برای آن ها سخت باشد. اما در این بین اصل بودن گوشی مهمترین عامل در انتخاب و خرید گوشی است و بسیاری از کاربران اطلاعات دقیقی از نحوه تشخیص بین گوشی اصل و تقلبی ندارند. گوشی‌ های تقلبی که به آن ها فیک نیز می گویند، ظاهرشان تفاوتی با گوشی اصلی ندارد اما از نظر قطعات داخلی تماما از لوازم بی کیفیت و فاقد قدرت و سرعت لازم ساخته شده ‌اند. فروش گوشی کارکرده به جای نو، فروش دستگاه کپی به جای اصل و دستگاه های قاچاق و رجیستر شده از کلاهبرداری های حوزه فروش تلفن همراه است. حتی به سختی می توان شارژ اصلی از تقلبی را تشخیص داد. اگر شما هم می خواهید روش تشخیص گوشی اصل و فیک را بفهمید در ادامه با ما همراه باشید:

فرق گوشی اصلی و تقلبی

از نظر قیمت

شاید شما هم در بازار گوشی با تلفن هایی مواجه شده باشید که تفاوت قیمت فاحشی با تلفن های موجود در بازار دارند و به اصل بودن آن شک دارید. شاید یکی از اصلی ترین روش ها برای تشخیص گوشی، همین تفاوت قیمت زیاد با قیمت های رایج در بازار است. قیمت تلفن ها اکثرا با نرخ دلار تعیین می شود و تفاوت قیمت زیاد نشانه تقلبی بودن آن است که البته تنها به این مورد نمی توان اکتفا کرد.

خرید از فروشگاه های معتبر

در درجه اول توجه داشته باشید که باید تلفن همراه خود را از مراکز مجاز خریداری کنید تا در صورت بروز تخلف با در دست داشتن فاکتور خرید می ‌توانید از طریق مراجع ذی ‌صلاح حقوق خود را پی ‌گیری کنید.

از نظر بسته بندی محصول

اگر تلفن مورد نظر جعبه ای مخدوش یا باز دارد از پذیرفتن آن بپرهیزید و حتما در حضور فروشنده گوشی را باز و امتحان کنید.

بررسی شماره سریال گوشی

یکی دیگر از راه ها، مراجعه به وب سایتی است که با وارد کردن شماره سریال گوشی در آن و مطابقت دادن مدل گوشی معرفی شده با مدل گوشی شما اصل بودن خرید تایید می شود اما در هنگام خرید مطابقت شماره سریال در سایت میسر نیست.

بررسی لیبل گوشی

لیبل گوشی از دیگر ویژگی هایی است که برای تشخیص گوشی های اصل و تقلبی به کار می رود. چرا که گفته می شود لیبل باید کاملا صاف و در جای خود قرار گرفته باشد و نوشته های روی آن (CE) و تصویر سطل زباله با بخش شطرنجی با کیفیت و بدون خردگی باشد.

مقایسه ظاهری دستگاه

گوشی های تقلبی شباهت زیادی نسبت به گوشی های اصلی دارند. البته تشخیص تفاوت های ظاهری دستگاه های کپی و غیر اصل بسیار مشکل است. یکی از راه های آسان همراه داشتن نمونه اصل گوشی است. با این کار می توانید با مقایسه ظاهری در کنار گوشی اصل به تفاوت های آن دو پی ببرید.

با استفاده از مواردی که در بالا ذکر شد می توانید از خرید گوشی اورجینال مطمئن شوید و فرق گوشی اصلی و تقلبی را تشخیص دهید. با به کار بردن این موارد دیگر نگران از دست رفتن پول خود نخواهید بود.

سوالات متداول

گوشی فیک چیست؟

متاسفانه کشوری مثل چین در ساخت و تولید گوشی های فیک یا کپی مشهور است. به دستگاه هایی که از نظر ظاهری و کیفیت ساخت با دستگاه اصلی متفاوت است و کارایی آن را ندارد، فیک می گویند.

۴/۵ - (۲ امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.