فرق گوشی اصلی و تقلبی

تفاوت گوشی اصلی و تقلبی

خرید گوشی تلفن همراه این روز ها برای بسیاری از کاربران گیج کننده است و شاید تصمیم گیری و انتخاب برای آن ها سخت باشد. اما در این بین اصل بودن گوشی مهمترین عامل در انتخاب و خرید گوشی است و بسیاری از کاربران اطلاعات دقیقی از نحوه تشخیص بین گوشی اصل و تقلبی ندارند. گوشی‌ های تقلبی که به آن ها فیک نیز می گویند، ظاهرشان تفاوتی با گوشی اصلی ندارد اما از نظر قطعات داخلی تماما از لوازم بی کیفیت و فاقد قدرت و سرعت لازم ساخته شده ‌اند. اگر شما هم می خواهید روش تشخیص گوشی اصل و فیک را بفهمید در ادامه با ما همراه باشید:

شاید شما هم در بازار گوشی با تلفن هایی مواجه شده باشید که تفاوت قیمت فاحشی با تلفن های موجود در بازار دارند و به اصل بودن آن شک دارید. شاید یکی از اصلی ترین روش ها برای تشخیص گوشی، همین تفاوت قیمت زیاد با قیمت های رایج در بازار است. قیمت تلفن ها اکثرا با نرخ دلار تعیین می شود و تفاوت قیمت زیاد نشانه ی تقلبی بودن آن است که البته تنها به این مورد نمی توان اکتفا کرد.

فرق گوشی اصلی و تقلبی

در درجه اول توجه داشته باشید که باید تلفن همراه خود را از مراکز مجاز خریداری کنید تا در صورت بروز تخلف با در دست داشتن فاکتور خرید می ‌توانید از طریق مراجع ذی ‌صلاح حقوق خود را پی ‌گیری کنید.

اگر تلفن مورد نظر جعبه ای مخدوش یا باز دارد از پذیرفتن آن بپرهیزید و حتما در حضور فروشنده گوشی را باز و امتحان کنید.

یکی دیگر از راه ها، مراجعه به وب سایتی است که با وارد کردن شماره سریال گوشی در آن و مطابقت دادن مدل گوشی معرفی شده با مدل گوشی شما اصل بودن خرید تایید می شود اما در هنگام خرید مطابقت شماره سریال در سایت میسر نیست.

لیبل گوشی از دیگر ویژگی هایی است که برای تشخیص گوشی های اصل و تقلبی به کار می رود. چرا که گفته می شود لیبل باید کاملا صاف و در جای خود قرار گرفته باشد و نوشته های روی آن (CE) و تصویر سطل زباله با بخش شطرنجی با کیفیت و بدون خردگی باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.