گوگل درباره امنیت تلگرام طلایی هشدار می دهد

با محدود شدن تلگرام در ایران کاربران ۴۰ میلیونی این اپلیکیشن به تلگرام های غیررسمی روی آوردند. تلگرام طلایی و هاتگرام دو تلگرام غیررسمی محبوب هستند که بعد از محدود شدن تلگرام مورد استقبال قرار گرفتند.

بارها از راه های مختلف خطاهای امنیتی از این دو اپلیکیشن مطرح شده و امنیت تلگرام طلایی و هاتگرام زیر سوال رفته است. چند روزی است که بالاخره گوگل در مورد این اپلیکیشن غیررسمی هشدارهای امنیتی اعلام می کند. کاربران تلگرام طلایی بعد از چند بار دریافت هشدار از سوی گوگل با حذف آن روی گوشی تلفن همراه خود مواجه می شوند.

در ادامه با ایده آل تکنولوژی همراه باشید.

گوگل درباره امنیت تلگرام طلایی هشدار می دهد

استفاده از هر برنامه غیررسمی به جای تلگرام از سوی شرکت تلگرام نهی شده است. به دلیل محدودیتی که تلگرام در ایران دارد کاربران به پوسته های فارسی روی آورده اند. همان طور که می دانید محدودیت تلگرام در ایران به دلیل جلوگیری از اغتشاشات سیاسی صورت گرفت. بنابراین اگر فعالیت سیاسی ندارید و در گروه های سیاسی عضو نیستید نصب تلگرام طلایی و هاتگرام برای شما مشکلی به وجود نمی آورد.

اما اخیرا گوگل خود وارد عمل شده و به کاربران این دو برنامه هشدار امنیتی می دهد. امنیت تلگرام طلایی و هاتگرام از سوی گوگل نامعتبر است. کاربرانی که این برنامه را نصب کرده باشند با خطاهای امنیتی از سوی گوگل مواجه شده اند. گوگل با هشدار زیر از کابران خود می خواهد که این برنامه را از گوشی خود پاک کنند.

هشدار امنیتی گوگل به امنیت تلگرام طلایی

گوگل پلی (فروشگاه اینترنتی نرم افزاری گوگل) سرویس امنیتی به نام Play Protect دارد. هر نرم افزاری که شما روی گوشی خود نصب می کنید از طریق این سرویس امنیتی بررسی می شود. متن هشداری که از سوی این سرویس امنیتی به شما داده می شود به صورت زیر است:

این نرم افزار تلاش دارد تا از اطلاعات شخصی شما جاسوسی کند. این اطلاعات شخصی شامل لیست تماس ها، پیام ها، عکس ها یا صداهای ضبط شده است.

برای حذف تلگرام طلایی از گوشی خود به پست « آموزش دیلیت اکانت تلگرام طلایی» مراجعه کنید.

متاسفانه این هشدار نشان دهنده ناامن بودن تلگرام طلایی است. طی چند روز اخیر که گوگل از طریق پیام های امنیتی ماهیت واقعی امنیت تلگرام طلایی را نمایان کرده است با تبلیغات جدیدی درباره تلگرام های غیررسمی فارسی دیگری مواجه شده ایم. اما با پیامی که وزیر ارتباطات در توئیتر خود منتشر کرده است، مشخص می شود هیچ کدام از تلگرام های غیررسمی امن و معتبر نیستند.

وزیر ارتباطات: پوسته های فارسی تلگرام، فاقد امنیت هستند

آذری جهرمی وزیر ارتباطات در توئیتر خود نوشت:

در دی ۹۶ گفتیم «همه» پوسته‌های فارسی تلگرام فاقد امنیت هستند و البته بر اساس جمع‌بندی مرکزملی فضای‌مجازی عمل کردیم.

اکنون ۱۲۷ پوسته غیررسمی در کشور وجود دارد. با حذف دوتا از آن‌ها باید دید مدعیان داخلی و خارجی از بقیه و محل تامین بودجه آن‌ها خواهند گفت یا روزه سکوت خواهند گرفت؟

این در حالی است که سال قبل زمانی که این پوسته‌ها منتشر شدند، تلگرام در اطلاعیه ای گفته بود که آن‎ها امنیت ندارند و مورد تایید تلگرام نیستند. روز گذشته نیز گوگل در مورد استفاده از این پوسته‌ها به کاربران هشدار داده بود.

 

با توجه به این نکته که صاحبان این پوسته ها نامشخص هستند. بنابراین تمامی این پوسته های فارسی تلگرام ناامن بوده و از نصب آن ها جدا خودداری نمایید. به دلیل مسائل امنیتی تلگرام طلایی و هاتگرام را از گوشی خود پاک کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.