تفاوت تلگرام با تلگرام ایکس

تفاوت تلگرام با تلگرام ایکس چیست؟

حتما شما هم خبر انتشار برنامه دوم رسمی منتشر شده از سوی تلگرام موسوم به تلگرام X را شنیده اید. خیلی از کاربران بعد از نتشار این اپلیکیشن دچار سردرگمی شده اند که آیا این برنامه را نصب کنند یا خیر و تفاوت بین تلگرام و تلگرام X چیست؟

همانطور که می دانید تلگرام اپلیکیشنی متن باز یا Open Source است که کاملا رمز نگاری شده, قدرتمند و بر پایه کلود کار می کند. این اپلیکیشن کاملا رایگان است. با توجه به متن باز بودن این اپ ورژن های شخصی سازی شده زیادی از آن موجود است که می توانید آن ها را در استور اندروید ببینید. بعضی از این اپ ها به نام : موبوگرام، تلگرام پلاس، تلگرام فارسی در بین کاربران ایرانی محبوب شده اند.

برنامه Challegram چندی پیش منتشر شده بود و در زمانی که تلگرام قابلیت تماس صوتی را نداشت بیشتر به منظور اضافه کردن تماس صوتی از آن استفاده می شد. چندی قبل این برنامه به Telegram X تغییر نام داد و به عنوان یک کلاینت رسمی از سمت تلگرام معرفی شد.

تفاوت تلگرام با تلگرام ایکس

تفاوت های بین تلگرام X و تلگرام معمولی قابلیت های زیاد پیچیده ای نیست. یکی از ویژگی های اپلیکیشن رسمی جدید تلگرام حالت شب است. این قابلیت به طور خودکار به شما امکان می دهد تم تلگرام را تیره کنید تا در نور کم چشمان شما کمتر اذیت شود. سرعت تلگرام X به دلیل بهینه سازی این نسخه برای پردازنده های ۶۴ بیتی، سرعت بالاتری در لود شدن تصاویر و انیمیشن ها نسبت به تلگرام معمولی دارد و قابلیت اجرای روان تری نیز دارد. همچنین طبق اعلام تلگرام، تلگرام ایکس مصرف کمتر باتری را به همراه خواهد داشت که با توجه به افزوده شدن حالت شبانه این ادعا دور از انتظار نیست.

رابط کاربری این نسخه هم دچار تغییراتی شده که می توان به امکان حذف پاپ آپ های حبابی که پیغام ها در آن قرار می گیرد اشاره کرد. در پخش کننده موسیقی این اپ نیز تغییراتی به وجود آمده که موجب جذاب تر شدن و آسان تر شدن کاربری با آن شده همچنین صفحه پروفایل هم حالت جدیدی گرفته است.

از بهترین ویژگی های این اپ  این است که در تلگرام ایکس این امکان را دارید که با نگه داشتن انگشت ‌تان روی پیام‌ های دریافتی، پیش نمایش آن‌ ها را بدون اینکه پیام‌ را باز کنید مشاهده کنید و در حالی که شما پیام را خوانده اید ولی برای طرف مقابل پیام سین نمی خورد.

یه طور کلی این نسخه امکانات شخصی سازی بیشتری نسبت به تلگرام معمولی دارد. این نسخه مانند نسخه اصلی تلگرام کاملا امن و قابل اطمینان است..

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.