رفع مشکل کار نکردن توییتر در آیفون و آیپد

عدم برقراری ارتباط با دوستان و خانواده در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند بسیار ناامیدکننده باشد، به خصوص زمانی‌که گوشی موبایل به شبکه Wi-Fi وصل شده است.  در این مقاله، توضیح خواهیم داد که چرا توییتر در آیفون یا آیپد شما کار نمی‌کند و نشان می‌دهیم که چگونه مشکل را به خوبی حل کنید.

آیفون یا آی‌پد را مجدداً راه‌اندازی کنید

گوشی آیفون یا آیپد را خاموش و روشن کنید. برای راه‌اندازی مجدد دستگاه، دکمه Sleep / Wake را که بیشتر به عنوان دکمه پاور معروف است، فشار داده و نگه دارید.

هنگامی که “Slide to power off” و آیکن پاور قرمز در بالای صفحه نمایش داده می‌شود، دکمه Sleep / Wake را رها کنید. برای خاموش کردن آیفون یا آیپد ، آیکن پاور قرمز را از چپ به راست بکشید. حدود یک دقیقه صبر کنید سپس آیفون یا آیپد را دوباره روشن کنید. برای روشن کردن دستگاه، دکمه Sleep / Wake را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که آرم اپل را در مرکز صفحه نمایش آیفون یا آیپد مشاهده کنید.

چرا توییتر روی iPhone یا iPad کار نمی‌کند؟

توییتر ممکن است بعلت مشکلات مربوط به خود اپلیکیشن، اتصال دستگاه به Wi-Fi یا مشکل سخت‌افزاری در آیفون یا آیپد کار نمی‌کند.

در اولین مرحله همه اپلیکیشن‌های موبایل را ببندید. بسیاری از مواقع بستن برنامه و اپلیکیشن و راه‌اندازی مجدد آن باعث رفع مشکل می‌شود. ممکن است اپلیکیشن‌های دیگر نصب شده روی آیفون یا آیپد، باعث عدم کارکرد توییتر شده باشد.
برای بستن اپلیکیشن‌ها، دکمه صفحه اصلی را دو بار فشار دهید تا App Switcher را باز کنید، سپس انگشت خود را روی هر اپلیکیشن بکشید تا بسته شود.

 برنامه Twitter را به روز کنید

توسعه‌دهندگان برنامه برای رفع مشکلات امنیتی، اضافه کردن ویژگی‌های جدید و رفع هرگونه اشکال نرم‌افزاری، مرتباً به روزرسانی‌هایی را در برنامه انجام می‌دهند.  اگر جدیدترین نسخه توییتر در آیفون یا آیپد نصب نشده باشد، ممکن است توییتر دانلود نشود یا به درستی کار نکند.

App Store را باز کنید و در گوشه سمت راست پایین صفحه، روی Updates ضربه بزنید تا لیستی از به روزرسانی‌های موجود را ببینید.  اگر به روزرسانی برای برنامه توییتر موجود است، روی دکمه Blue Update در سمت راست ضربه بزنید.

اگر چند برنامه آماده بروزرسانی در آیفون یا آیپد موجود است، می‌توانید روی گزینه Update All در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید تا همه برنامه‌ها را به طور همزمان بروزرسانی کنید.

حذف برنامه و نصب مجدد برنامه

هنگامی که برنامه توییتر به طور مداوم نتواند روی آیفون یا آیپد کار کند، برنامه را حذف کنید، سپس دوباره آن را مجدد نصب کنید. هنگامی که برنامه توییتر را حذف می‌کنید، تمام اطلاعاتی که توییتر روی آیفون یا آیپد ذخیره کرده است پاک می‌شوند. بنابراین، اگر یک فایل نرم‌افزاری خراب شده توسط برنامه ذخیره شده باشد، آن پرونده خراب شده از دستگاه پاک می‌شود.

برای حذف برنامه توییتر، با فشار دادن و نگه داشتن نماد برنامه توییتر علامت ضربدر در گوشه برنامه توییتر ظاهر می‌شود، روی X ضربه بزنید و آن را حذف کنید.

برای نصب مجدد برنامه توییتر، App Store را باز کرده و روی برگه جستجو (نماد ذره بین) در پایین صفحه آیفون یا آیپد “Twitter” را تایپ کنید.
در آخر، برای نصب مجدد برنامه توییتر، روی دریافت و نصب ضربه بزنید.

حذف-و-نصب-مجدد-اپلیکیشن-توییتر

اگر برنامه نصب را حذف کنم، حساب توییتر حذف می‌شود؟

اگر برنامه را از طریق آیفون یا آیپد حذف کنید، حساب Twitter حذف نخواهد شد. با این حال، هنگام نصب مجدد برنامه توییتر، مجددا وارد سیستم شوید.

بروزرسانی جدیدترین نسخه iOS

اگر جدیدترین به روزرسانی iOS را نصب نکرده‌اید، ممکن است آیفون یا آیپد دچار مشکلات نرم‌افزاری شود که با جدیدترین نسخه iOS قابل حل هستند.

برای بررسی بروزرسانی iOS در آیفون یا آیپد، برنامه تنظیمات را باز کرده و روی General > Software Update ضربه بزنید. اگر به روزرسانی موجود است ، روی دانلود و نصب ضربه بزنید. اطمینان حاصل کنید که آیفون یا آیپد بیش از ۵۰٪ شارژ داشته باشد، درغیراین‌صورت به روزرسانی نمی‌تواند انجام شود. اگر نسخه اخیر iOS را نصب کرده‌اید، پیام ” Your software is up to date ” را مشاهده خواهید کرد.

مشکل وای فای در آیفون یا آیپد

اگر هنوز آیفون یا آیپد توییتر را بارگیری نمی‌کند، پس وقت آن است که اتصال آیفون یا آیپد به وای فای را بررسی کنید. Wi-Fi را خاموش و روشن کنید. یکی از سریع‌ترین راه‌های خاموش و روشن کردن Wi-Fi،  Control Center است. بنابراین می‌توانید با کشیدن انگشت از پایین صفحه در آیفون یا آیپد آن را باز کنید. همچنین می‌توانید وای فای  را با باز کردن برنامه تنظیمات و ضربه زدن به Wi-Fi خاموش کنید. در سمت راست Wi-Fi ، سوئیچ کوچکی را مشاهده خواهید کرد که اگر Wi-Fi روشن باشد سبز خواهد بود. برای خاموش کردن Wi-Fi ، روی سوئیچ ضربه بزنید.

روشن-و-خاموش-کردن-وای-فای

اتصال به یک شبکه Wi-Fi متفاوت را امتحان کنید

بعضی اوقات، مشکل در روتر وجود دارد و نه دستگاه آیفون یا آیپد. برای بررسی این مورد، سعی کنید به شبکه Wi-Fi دیگری متصل شوید. اگر متوجه شدید که توییتر فقط وقتی  آیفون یا آیپد سعی در اتصال به شبکه Wi-Fi دارد وصل نمی‌شود، سعی کنید روتر را خاموش و روشن کنید، در صورت ادامه مشکل با خدمات اینترنت تماس بگیرید.

در مرحله بعد می‌توانید دوباره به تنظیمات وای فای رفته و رمز وای فای را دوباره وارد کنید.

تنظیمات شبکه را به تنظیمات اولیه برگردانید

قبل از تنظیمات مجدد، مطمئن شوید که تمام رمزهای عبور Wi-Fi خود را یادداشت کرده‌اید، زیرا هنگام اتصال مجدد باید اطلاعات را وارد کنید!

برای بازنشانی تنظیمات شبکه در آیفون یا آیپد، برنامه تنظیمات را باز کرده و روی General -> Reset ضربه بزنید. در مرحله بعد ، روی Reset Network Settings ضربه بزنید و رمز عبور خود را وارد کنید. پس از اتمام تنظیم مجدد، آیفون یا آیپد را دوباره راه‌اندازی کنید.

احتمال اینکه آیفون یا آیپد مشکل سخت‌افزاری داشته باشد، بسیار اندک است. آیفون ها و آیپدها دارای آنتن کوچکی هستند که امکان اتصال به شبکه‌های Wi-Fi و جفت شدن با دستگاه‌های بلوتوث را فراهم می‌کند. اگر چنین مشکلی به صورت مکرر تکرار می‌شود، ممکن است مشکل سخت‌افزاری وجود داشته باشد و باید به تعمیرات گوشی موبایل مراجعه کنید.

چگونه فیلم از تلگرام ذخیره کنیم؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. مبینا می گوید

    مرسی واقعاً ممنون ، خیلی دنبال این مقاله بودم که بالاخره پیدا کردم و ممنونم از سایت ایده آل تکنولوژی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.