ویروس کرونا: چگونه آیفون و گوشی موبایل را تمیز و ضد عفونی کنید

ویروس کرونا در سراسر جهان رواج دارد. متاسفانه میلیون‌ها نفر از گوشی موبایل که یکی از کثیف‌ترین ابزار مورد استفاده آن‌هاست غافل هستند. در این مقاله نحوه تمیز کردن و ضدعفونی کردن آیفون یا هر تلفن همراهی را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا نشان خواهم داد!

ویروس کرونا و تلفن‌های همراه

متخصصان پزشکی می‌گویند باید از صورت و دهان خود در برابر ویروس کرونا محافظت کنید. هنگام ارسال پیام در گوشی یا برقرار تماس تلفنی، گوشی موبایل با صورت شما در تماس خواهد بود بنابراین باید آن را تمیز نگه دارید.

چرا ضدعفونی کردن موبایل مهم است؟


گوشی‌های موبایل می‌توانند باکتری‌ها را هنگام لمس شدن، جمع کنند. مطالعات نشان می‌دهد که متوسط باکتری حمل شده توسط گوشی موبایل ده برابر بیشتر از خود افراد است.

این کار را قبل از تمیز کردن گوشی انجام دهید

قبل از تمیز کردن موبایل، آن را خاموش کنید و از هر کابلی که به آن وصل است جدا کنید. کابل شارژر و هدفون‌های سیمی. اگر هنگام تمیز کردن، گوشی مرطوب شود؛ موبایل روشن یا وصل شده ممکن است اتصال کوتاه کند.

نحوه تمیزکردن موبایل


گوشی را بلافاصله پس از تماس با هر ماده‌ای که باعث لکه می‌شود، تمیز کنید. موادی مانند لوازم آرایشی، صابون، لوسیون، اسیدها، خاک، ماسه، گل و بسیاری موارد دیگر است.

یک پارچه میکرو فیبر یا پارچه‌ای که برای تمیز کردن عینک استفاده می‌شود، بگیرید. پارچه را کمی با آب مرطوب کنید. پشت و روی موبایل را تمیز کنید. مواظب باشید تا رطوبت داخل درگاه‌های موبایل نشود.

در این مرحله، ممکن است گوشی تمیز به نظر برسد، اما آن را ضدعفونی نکرده‌ایم و ویروس کرونا را از بین نبرده‌ایم.

تلفن‌های همراه دارای روکش انگشتی اولئوفوبی هستند که از اثر انگشت محافظت می‌کنند و صفحه موبایل را تا حد امکان بدون اثر انگشت و لکه نگه می‌دارند. استفاده از محصول تمیزکننده اشتباه باعث آسیب به پوشش اولئوفوبی می‌شود.

پیش از آیفون ۸، اپل فقط یک پوشش اولئوفوبی را روی صفحه نمایش قرار داده بود. این روزها، هر آیفون هم در قسمت جلویی و هم در پشت دارای پوشش اولئوفوبی است.

نحوه-تمیزکردن-موبایل

آیا می‌توانم از ضدعفونی‌کننده در آیفون استفاده کنم تا ویروس کرونا را بکشم؟

بله، می‌توانید آیفون را با استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده خاصی تمیز کنید. دستمال مرطوب ضدعفونی کننده Clorox یا ۷۰٪ دستمال مرطوب الکل ایزوپروپیل را می‌توان برای ضدعفونی کردن آیفون استفاده کرد. سطوح و لبه‌های خارجی آیفون را به آرامی پاک کنید.

ما در مورد دستمال‌های ضدعفونی‌کننده صحبت می‌کنیم، نه سفید کننده! همچنین می‌توانید از دستمال آغشته به محلول آلکیل دی متیل بنزیل آمونیوم کلرید استفاده کنید.

از فرو بردن کامل گوشی در مایع تمیزکننده جلوگیری کنید. همه محصولات تمیزکننده یکسان نیستند. موارد زیادی وجود دارد که نباید موبایل را با آن‌ها تمیز کنید. سعی نکنید گوشی موبایل را با پاک‌کننده‌های خانگی، مالیدن الکل، هوای فشرده، اسپری‌های آئروسل، حلال‌ها ، ودکا یا آمونیاک تمیز کنید. این محصولات می‌توانند به گوشی آسیب برسانند و حتی ممکن است آن را خراب کنند!

دستمال و حوله های کاغذی باعث خراش و ساییدگی پوشش اولئوفوبی می‌شوند. از این وسایل استفاده نکنید.

آیا تمیز کردن با یک ماده ضدعفونی‌کننده قارچ، ویروس کرونا را می‌کشد؟

هیچ تضمینی وجود ندارد که ضدعفونی‌کردن موبایل، ویروس کرونا را نابود کند. گوشی را به مدت ۲ دقیقه پس از پاک کردن استفاده نکنید.

ضدعفونی کردن، لزوماً همه میکروب‌های موجود در آن را از بین نمی‌برد، اما خطر انتشار کووید۱۹ COVID-19 را کاهش می‌دهد.

راه‌های دیگر برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن

PhoneSoap یک راه عالی برای ضدعفونی کردن است. این محصول از نور ماوراء بنفش (UV) برای خنثی‌سازی و از بین بردن باکتری‌های گوشی استفاده می‌کند

نحوه پاک کردن اطلاعات گوشی موبایل دزدیده شده از راه دور

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.