ضبط تماسهای ویدیویی واتساپ Whatsapp در آیفون / اندروید / دسک تاپ

یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌ها، واتساپ است. برنامه‌های تماس ویدیویی واتساپ Whatsapp توسط افراد زیادی برای تجارت و همچنین تماس‌های شخصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

غالباً بسیاری از شرکت‌ها برای بررسی بیشتر جلسات و مطالب گفته شده، تمایل به ضبط تماس ویدیویی  دارند. همچنین افرادی برای ثبت خاطرات خود مایل به ضبط تماس ویدیویی هستند.

در این مقاله، ما به شما سه روش برای ضبط تماس‌های ویدیویی واتساپ WhatsApp و مراحل تفصیلی ضبط مکالمات ویدیویی واتساپ در آیفون، اندروید یا کامپیوتر و Mac را نشان خواهیم داد.

قسمت ۱: ضبط مکالمات ویدیویی واتساپ روی دسک تاپ 


آیا می دانید که جدا از نصب تماس تلفنی تصویری واتساپ، می‌توانید از ویژگی تماس ویدیویی زنده واتساپ نیز در دسک‌تاپ خود لذت ببرید؟

می‌توانید واتساپ را روی ویندوز یا Mac دانلود کنید یا از وب استفاده کنید. تصویر QR را در صفحه شروع اسکن کنید تا برنامه واتساپ را در آیفون ، اندروید یا تلفن ویندوز با برنامه WhatsApp Web یا برنامه WhatsApp desktop متصل کنید.

اگر می‌خواهید یک تماس ویدیویی واتساپ روی دسک‌تاپ خود برقرار کنید، ممکن است لازم باشد ابتدا از یک نرم‌افزار دیگری مانند برنامه BlueStacks استفاده کنید و سپس واتساپ را در BlueStacks App player دانلود و نصب کنید. پس از نصب واتساپ، با حساب کاربری خود وارد سیستم شوید، گزینه Call را مشاهده خواهید کرد و همچنین اجازه استفاده از وب‌کم در لپ‌تاپ گرفته می‌شود.

اگر می‌خواهید مکالمه تصویری زنده را روی دسک‌تاپ ضبط و ذخیره کنید، یکی از بهترین‌ها  Filmora Scrn Whatsapp است. با استفاده از Filmora Scrn، می‌توانید تماس‌های ویدیویی واتساپ را به راحتی و فقط در چند مرحله انجام دهید.

مرحله ۱- نصب Filmora Scrn

برای شروع دانلود نرم‌افزار، باید روی جعبه Install آبی کلیک کنید.

مرحله ۲- شروع کنید

در این صفحه ۳ گزینه را دریافت می‌کنید. در مرحله اول Quick Capture، که می‌توانید آخرین صفحه ذخیره شده را فوراً روی کامپیوتر ضبط کنید.

دوم Video Editor که به شما امکان ویرایش فایل ذخیره شده از کامپیوتر را می‌دهد و در آخر گزینه Get Started که به شما امکان می‌دهد تمام ویژگی‌ها را کاوش کنید، پارامترها را تنظیم کرده و سپس شروع به ضبط کنید. مورد آخر بهترین گزینه است.

مرحله ۳- تنظیم

سپس، صفحه تنظیمات می‌آید. در این صفحه شما ۴ گزینه دارید:

ابتدا زبانه صفحه در تنظیمات ضبط تماس ویدیویی واتساپ، را از منوی کشویی Screen Capture باز کنید و سپس میزان فریم ۳۰ فریم در ثانیه را از منوی کشویی Frame Rate انتخاب کنید.

تب دوم Audio است که در آن می‌توانید منبع صوتی را انتخاب کنید بطورمثال از میکروفون یا کامپیوتر برای انتخاب فایل‌های صوتی استفاده کنید.

سوم دوربین و چهارم تب‌های پیشرفته اختیاری هستند. تب‌های دوربین به شما امکان می‌دهد تا منبع ویدیو را انتخاب کنید و تب پیشرفته به شما امکان می‌دهد کلیدهای میانبر مانند رزومه کاری را تنظیم کنید. ضبط تماس ویدیویی واتساپ را با فشار دادن F9 و مکث مکالمه زنده ویدیویی را با استفاده از کلیدهای F10 بر روی صفحه کلید متوقف کنید. کاربر پس از انجام همه انتخاب‌ها، روی صفحه تنظیمات روی دکمه Capture آبی در قسمت پایین گوشه سمت راست کلیک کنید.

نحوه-ضبط-تماس-های-ویدیویی-واتساپ-Whatsapp-در-آیفون-اندروید--دسک-تاپ

مرحله ۴- پانل ضبط

این صفحه به شما امکان می‌دهد تمام پارامترهای تنظیم شده روی صفحه و تب‌های صوتی را بررسی کنید. ضبط تماس ویدیویی واتساپ به گونه‌ای تنظیم شده است که صفحه ضبط را متناسب با پنجره پخش تنظیم کرده و سپس شروع به ضبط کند.

پانل-ضبط-ویدیویی-در-واتساپ

دانلود برنامه Filmora Scrn

دانلود برنامه Filmora Scrn دانلود برنامه Filmora Scrn

مرحله ۵- کلیپ‌ها

هنگامی که کلید F10 را برای متوقف کردن ویدیو کلیک می‌کنید، بلافاصله به صفحه Your Clips منتقل می‌شوید که می‌توانید فایل‌هایی را که نیاز به ویرایش دارید انتخاب کنید و بر روی “Go” در گوشه سمت راست پایین کلیک کنید تا کلیپ‌ها به صفحه ویرایشگر صادر شوند.

ضبط-تماس-تصویری-در-واتساپ

مرحله ۶- صفحه ویرایشگر

کلیه کلیپ‌های انتخاب شده از ضبط تماس ویدیویی واتساپ که به ویرایش نیاز دارند در صفحه ویرایشگر باز هستند. این صفحه به شما امکان می‌دهد به گزینه‌های مختلف ویرایش پیشرفته و اساسی مانند برش، trimming، خاموش کردن صدا، کیفیت وضوح بالای ۴k، تغییر اندازه، چرخش، حاشیه‌نویسی، اثر مکان‌نما و موارد دیگر دسترسی پیدا کنید.

صفحه-ویرایشگر-در-برنامه-ضبط-تماس-واتساپ

مرحله ۷- اکسپرت

مرحله آخر کلیک بر روی دکمه Export در گوشه بالا سمت راست صفحه ویرایشگر است. هنگام اکسپرت گرفتن می‌توان پرونده‌ها را به هر یک از قالب‌های ارائه شده مانند .mov .gif .mp4 تبدیل کرد و در کامپیوتر ذخیره کرد. همچنین امکان اشتراک‌گذاری مستقیم در برخی از سیستم‌عامل‌های شبکه‌اجتماعی وجود دارد.

اینگونه است که می‌توانید از ضبط کننده تماس ویدیویی واتساپ Filmora Scrn استفاده کنید تا فیلم‌ها را مستقیماً از روی دسک‌تاپ ضبط کنید. در کنار ضبط تماس ویدیویی واتساپ، می‌توانید از Filmora Scrn برای ضبط چت واتساپ نیز استفاده کنید و آن را به یک GIF جالب تبدیل کنید.

اکسپرت-گرفتن-ضبط-تماس-ویدیویی-واتساپ

قسمت ۲: ضبط مکالمات ویدیویی واتساپ در اندروید 


امروزه کم و بیش تمام افراد دارای گوشی اندروید است. امکان ضبط مکالمه در اندروید وجود دارد ولی ویژگی تماس ویدیویی واتساپ مورد درخواست افراد زیادی است.

Google play store، برنامه AZ Screen Recorder را ارائه می‌دهد.

  1. از روی صفحه نمایش تلفن همراه خود روی برنامه ضبط صفحه کلیک کنید. هنگامی که به نماد ضربه می‌زنید، یک ویجت پنجره در بالای صفحه ظاهر می‌شود و در آنجا باقی می‌ماند.
  2. همچنین باید از تنظیمات AZ Screen Recorder اطمینان حاصل کنید که صدا را با کلیک کردن بر روی تنظیمات صوتی فعال کرده و دکمه کنار ضبط صوت را روشن کنید.

۴- برنامه واتساپ را باز کنید و با شخصی که می‌خواهید با ضبط‌کننده تماس ویدیویی واتساپ با ویندوز تماس برقرار کنید.

۵- زمانی که تماس را شروع می‌کنید، روی ویجت pop up ضبط شده روی صفحه نمایش ضربه بزنید تا آیکون ضبط را باز کنید و پس از پایان تماس، ضبط‌ تماس را از پنل اعلان در بالا متوقف کنید.

  1. هنگامی که تماس ویدیویی واتساپ را در دستگاه اندروید دریافت می‌کنید، می‌توانید مستقیماً ضبط‌کننده صفحه نمایش Az را با ضربه زدن به برنامه از کشوی برنامه باز کنید.
  2. و در آخر، تماس ویدیویی واتساپ شما در دستگاه اندرویدی به طور خودکار ذخیره می‌شود.

مکالمات-ویدیویی-واتساپ-را-در-اندروید-ضبط-کنید

قسمت سوم: ضبط مکالمات ویدیویی واتساپ در آیفون 


IOS 11 ضبط کننده تماس ویدیویی آیفون واتساپ را ارائه می‌دهد. بنابراین، بیایید نحوه ضبط صفحه گوشی آیفون را مشاهده کنیم.

۱.برای اضافه کردن صفحه نمایش به لیست، روی نماد +، کنار ضبط صفحه ضربه بزنید.

  1. هنگامی که تنظیم برنامه کامل شد، برای ضبط تماس ویدیویی واتساپ در آیفون، با کشیدن صفحه اصلی تلفن همراه، روی Control Centre کلیک کنید.
  2. روی دکمه ضبط صفحه ضربه بزنید و ۳ ثانیه صبر کنید تا ضبط شروع شود. سپس می‌توانید برنامه واتساپ را بر روی آیفون راه‌اندازی کنید. مخاطب موردنظر را انتخاب کنید و تماس برقرار کنید.
  3. برای ضبط صدا هنگام ضبط مکالمه تصویری واتساپ در آیفون، دکمه ضبط صفحه را فشار داده و روی میکروفون صوتی ضربه بزنید.
  4. روی نوار وضعیت قرمز در بالای صفحه ضربه بزنید و سپس stop را فشار دهید تا ضبط پایان یابد.

قطعاً کاربران هنگام ضبط مکالمات ویدیویی واتساپ براساس وضعیت خاص خود، نوع دستگاه و غیره گزینه‌های خاص را انتخاب می‌کنند. با استفاده از Filmora9 می‌توانید نویز پس‌زمینه را حذف کرده یا فریم‌های ناخواسته را براحتی برش دهید.

مکالمات-ویدیویی-واتساپ-را-در-آیفون-ضبط-کنید

دانلود برنامه ضبط مکالمات ویدیویی واتساپ در گوشی AZ Screen Recorder


دانلود برنامه ضبط مکالمات ویدیویی واتساپ در گوشی AZ Screen Recorder دانلود برنامه ضبط مکالمات ویدیویی واتساپ در گوشی AZ Screen Recorder دانلود برنامه ضبط مکالمات ویدیویی واتساپ در گوشی AZ Screen Recorder

دانلود و نصب برنامه زوم Zoom (کنفرانس ویدیویی) در ویندوز ۱۰

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments