پاک کردن کش واتساپ | خالی کردن حافظه واتساپ در اندروید و IOS

برای اینکه بتوانید عملکرد حداکثری از واتساپ را روی تلفن همراهتان داشته باشید، یکی از راه‌ها پاک کردن کش واتساپ است. در اینجا ما نحوه پاک کردن کش واتساپ و آزاد کردن فضای حافظه را به شما نشان خواهیم داد.

اگر جزو افرادی هستید که از طریق واتساپ با دوستان و همکاران خود تماس دارید، مطمئنا روزانه ده‌ها پیام و فایل را از این طریق به اشتراک می‌گذارید. ممکن است به طور ناگهانی متوجه شوید که اپلیکیشن موقع دانلود عکس‌ها و فیلم‌ها از عملکرد و سرعت سابق برخوردار نیست. این اتفاق می‌تواند به علت پر شدن حافظه نهان باشد. ما به شما نشان خواهیم داد چگونه حافظه نهان واتساپ را پاک کنید تا فضای تلفنتان آزاد شود.

چگونه حافظه نهان واتساپ را پاک کنیم؟

وقتی در مورد حافظه نهان صحبت می‌کنیم، به فضایی اشاره داریم که اپلیکیشن‌های شما داده‌های موقت را در آنجا ذخیره می‌کنند، و وقتی بخواهیم فضای تلفن همراه را آزاد کنیم می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

قبل از اینکه نحوه پاک کردن حافظه نهان را توضیح دهیم بسیار مهم است که تفاوت بین “پاک کردن حافظه نهان” و “حذف داده” را بدانید. مورد اول همانطورکه قبلاً ذکر کردیم مربوط به داده‌های موقتی است. اما مورد دوم به حذف دائمی کلیه داده‌های اپلیکیشن، اکانت‌ها ، فایل‌ها ، پایگاه داده و تنظیمات اشاره دارد. بعد از حذف مانند این است که شما به تازگی برنامه را نصب کرده‌اید و هیچگونه تنظیمات و داده‌ای وجود نخواهد داشت.

اکنون که تفاوت این دو را می‌دانید ، در اینجا روش‌های پاک کردن حافظه نهان را توضیح می‌دهیم:

اندروید

وارد قسمت تنظیمات موبایل (System settings) شوید.

  • گزینه Applications را انتخاب کنید.
  • لیست اپلیکیشن‌ها را جستجو کنید و WhatsApp را از میان آن‌ها انتخاب کنید.
  • به گزینه Storage بروید.
  • اکنون فقط باید دکمه Clear Cache را فشار دهید.

پاک کردن کش واتساپ در اندروید

خالی کردن فضای اشغال شده توسط فایل‌های موقت حافظه نهان واتساپ بسیار آسان است و خواهید دید که این برنامه دوباره به درستی و با عملکرد و سرعت سابق کار می‌کند.

آیفون

برخلاف اندروید، در دستگاه‌های iOs امکان خالی کردن حافظه نهان واتساپ وجود ندارد. اگر در قسمت تنظیمات Adjustments را انتخاب کنید و سپس وارد Data و Storage شوید، گزینه‌های Data Usage and Storage Usage را مشاهده خواهید کرد ، اما گزینه Clear cache وجود ندارد.

بنابراین اگر می‌خواهید فضا را آزاد کنید، تنها گزینه، مدیریت فایل‌های ارسال و دریافت شده ( Manage files sent and received ) در چت‌ها در Storage Usage است.

پاک کردن کش واتساپ در ایفون

چه نکات دیگری برای واتساپ می‌خواهید تا ارائه دهیم؟ در قسمت ارسال نظر بنویسید.

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=20892
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.