تغییر پس زمینه چت در واتساپ [آموزش تصویری و مرحله به مرحله]

تغییر پس زمینه چت در واتساپ یکی از بهترین راه‌های متمایز کردن گفتگوها در این اپلیکیشن محبوب است. احتمالا برای شما نیز پیش آمده باشد که یک پیام را در Whatsapp اشتباهی ارسال کرده باشید. ماجرا زمانی بدتر می‌شود که بدانیم این اپلیکیشن اجازه حذف کامل پیام ارسال شده را نمی‌دهد. اگر بتوانیم برای هر صفحه چت، یک پس زمینه اختصاصی در نظر بگیریم، بسیار بعید است که در دام ارسال اشتباه پیام گرفتار شویم!

احتمالا خوش‌حال خواهید شد اگر بدانید که می‌توانید به راحتی برای هرکدام از صفحه‌های گفتگو، یک بک‌گراند اختصاصی (برای این کار می‌توانید از عکس خود، طرف مقابل، تصاویر موجود در گالری خود واتساپ و … استفاده کنید) در نظر بگیرید.

در این مقاله از مجله تکنولوژی ایده آل تک به بررسی تغییر پس زمینه چت در واتساپ پرداخته و این قابلیت جذاب را هم در گوشی‌های اندروید و هم iOS فعال خواهیم کرد. لطفا با تا پایان با ما همراه باشید.

تغییر پس زمینه چت در واتساپ (اندروید)

برای شروع، اپلیکیشن واتساپ را در تلفن همراه اندروید خود باز کنید و سپس به بخش Chats بروید. در این مرحله یک صفحه چت را انتخاب کرده و وارد آن شوید. از بخش منو (علامت سه نقطه در سمت راست گوشه بالا) گزینه “Wallpaper” را انتخاب کنید:

روی wallpaper ضربه بزنید

در صفحه چند گزینه مانند “Bright”، “Dark”، “Solid Colors” و “My Photos” را مشاهده می‌کنید:

گزینه های موجود در بخش والپیپر

اکنون می‌توانید هر عکس که قصد دارید به عنوان پس زمینه چت انتخاب کنید، را به صورت پیش‌نمایش مشاهده کنید:

پیش نمایش عکسی ها در پس زمینه واتساپ

هر کدام از عکس‌ها را که دوست دارید انتخاب کنید و سپس روی گزینه “Set Wallpaper” ضربه بزنید:

گزینه set wallpaper را بزنید

یک پنجره پاپ برای شما باز می‌شود که باید روی “For This Chat” ضربه بزنید در نهایت با فشار دادن “OK” تغییر پس زمینه چت در واتساپ را تایید کنید .

تایید تغییر پس زمینه چت در واتساپ

اکنون شما یک بک‌گراند جدید برای صفحه چت مورد نظرتان، انتخاب کرده‌اید. هر زمان که از این پس زمینه خسته شده و قصد حذف آن را داشتید، می‌توانید مطابق مراحل زیر عمل کنید:

  • ابتدا روی علامت سه نقطه ضربه بزنید و وارد بخش “Wallpaper” شوید.
  • در این مرحله، روی “Change” ضربه بزنید.
  • گزینه “Remove Custom Wallpaper” را انتخاب کنید.
  • در نهایت، روی “Remove” ضربه بزنید تا پس زمینه سفارشی حذف شود.

تغییر پس زمینه چت در واتساپ (iOS)

روند کار در آیفون، اندکی متفاوت است. ابتدا اپلیکیشن واتساپ را در IPhone خود باز کنید و وارد یک مکالمه شوید. در این مرحله، روی تصویر نمایه یا نامی که در بالای صفحه چت مشاهده می‌کنید، ضرب بزنید:

روی عکس نمایه در چت واتساپ کلیک کنید

در این مرحله، گزینه “Wallpaper & Sound” را انتخاب کنید:

گرینه Wallpaper & Sound را انتخاب کنید

روی گزینه “Choose a New Wallpaper” ضربه بزنید

گزینه Choose a New Wallpaper را انتخاب کنید

در این صفحه می‌توانید تصاویر مختلف را که می‌توانید برای پس زمینه از آن‌ها استفاده کنید، مشاهده کرده و انتخاب کنید. اگر قصد دارید یکی از عکس‌های خودتان را به عنوان بک‌گراند چت انتخاب کنید، باید روی گزینه “Photos” ضربه بزنید.

انتخاب عکس برای پس زمینه چت واتساپ در آیفون

پس از انتخاب عکس، می‌توانید اندازه آن را نسبت به پنجره چت، تغییر دهید. در نهایت، روی گزینه “Set” ضربه بزنید تا پس زمینه برای شما تغییر کند.

تایید تغییر پس زمینه در واتساپ

اکنون اگر به صفحه گفتگوی مورد نظر خود بازگردید، خواهید دید که پس زمینه موردنظرتان برای چت، فعال شده است. هر زمانی که قصد حذف بک‌گراند سفارشی را داشتید، می‌توانید مطابق مراحل زیر عمل کنید:

  • ابتدا وارد بخش Wallpaper & Sound  شوید .
  • روی گزینه Choose a New Wallpaper section ضربه بزنید.
  • Remove Custom Wallpaper را انتخاب کنید.
  • در نهایت روی Remove ضربه بزنید تا تصویر سفارشی شما حذف شود.

کلام پایانی 

با تغییر پس زمینه چت در واتساپ احتمال ارسال پیام اشتباه را به حداقل خواهید رساند؛ زیرا هر چت، دارای بک گراند اختصاصی خودش است. انجام این کار بسیار آسان است و چند لحظه بیشتر از وقت شما را نخواهد گرفت .

شما کاربران عزیز مجله ایده آل تک، می‌تواند مطالب مرتبط با آموزش واتساپ را به صورت روزانه دنبال کنید و بیشتر با این اپلیکیشن محبوب و ترفندهای آن، آشنا شوید.

۳/۵ - (۲ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.