بازیابی اطلاعات گوشی سوخته با 7 روش کاربردی

بازیابی اطلاعات گوشی سوخته یا تلفنی که بدنه‌ی آن دچار مشکل و شکستگی شده است، ممکن است روزی به دغدغه‌ای مهم، برای شما تبدیل شود. فایل‌هایی که در حافظه موبایل داریم، اگر باارزش‌تر از خود گوشی نباشند، کم‌تز از آن نیز نیستند. به همین دلیل، حاضریم هر راهی را امتحان کنیم تا آن‌ها را از دست ندهیم. 

از دست رفتن اطلاعات برای همه‌ی کاربران اندروید می‌تواند یک مشکل جدی باشد. از دست رفتن داده‌ها به معنای از دست رفتن وقت و هزینه‌ای است که برای این داده‌ها صرف شده است. از دست رفتن داده‌ها می‌تواند به عوامل مختلفی مانند حذف تصادفی آن‌ها، حمله‌ی ویروسی یا آسیب فیزیکی ارتباط پیدا کند. صدمات جدی همچون صفحه‌ی ترک خورده و شکسته، می‌تواند گوشی شما را در شرایط بدی قرار دهد که حتی بازیابی اطلاعات از داخل آن را نیز مشکل می‌کند.

تلفن‌های همراه به هر دلیلی ممکن است بسوزند و یا هارد آن‌ها خراب شود. شاید نتوان از بروز این اتفاق جلوگیری کرد؛ اما می‌توان به فکر بازیابی داده‌ها و اطلاعات آن‌ها بود. در این مطلب از مجله تکنولوژی ایده آل تک قصد داریم بازیابی داده‌های این گوشی‌ها را مورد بحث و بررسی قرار داده و در پایان به برخی از سوالات مهم شما نیز پاسخ دهیم.

اگر شما نیز نگران از دست رفتن اطلاعات و فایل‌هایی که روی تلفن همراه ذخیره کرده‌اید، هستید؛ حتما تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بازیابی اطلاعات گوشی با صفحه نمایش شکسته

یکی از آسیب دیدگی‌های متعارفی که برای گوشی‌های هوشمند رخ می‌دهد، شکستن صفحه نمایش آن است. به‌طور مثال، وقتی که یک گوشی اندروید دچار شکستگی صفحه نمایش می‌شود، حتی USB debugging نیز نمی‌تواند برای بازیابی اطلاعات مورد استفاده قرار بگیرد. در این زمینه باید از راهکار صحیحی استفاده کنید که ما در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

راه حل

ساده‌ترین راه حل در این زمینه استفاده از ویژگی AutoPlay ویندوز است؛ شما از این راهکار می‌توانید برای بازیابی اطلاعات گوشی خود استفاده کنید. داده‌هایی مانند مخاطبین، پیام‌ها، گزارش تماس‌ها، چت‌های واتساپ و برخی از فایل‌ها توسط این روش قابل بازیابی نیستند؛ اما می‌توانید برای بازیابی عکس و فیلم و اسناد خود از این روش استفاده کنید.

 • مرحله اول: ابتدا گوشی هوشمندی که صفحه‌ی آن دچار شکستگی شده است را با کابل USB به کامپیوتر خود وصل کنید.
 • مرحله دوم: پس از اتصال موفقیت‌آمیز گوشی و شناسایی آن توسط کامپیوتر، می‌توانید پنجره‌ی خودکار نشان داده شده در کامپیوتر را فعال کرده و سپس روی Open device to view files کلیک کنید.

ریکاوری فایل‌ها با استفاده از autoplay

 • مرحله سوم: فایل‌ها و پوشه‌هایی را که می‌خواهید از حافظه داخلی گوشی خود بازیابی کنید، در کامپیوتر کپی و سپس Paste کنید.

با اتمام مراحل فوق، می‌توانید بازیابی را با موفقیت به پایان رسانده و انتقال داده‌های خود از گوشی هوشمند اندروید به کامپیوتر را انجام دهید. بعد از آن، می‌توانید گوشی خود را به یک تعمیرکار سپرده و با خیال راحت آن را تعمیر کنید. اطلاعات شما در چنین شرایطی ایمن خواهد ماند.

بازیابی اطلاعات گوشی با برد سوخته

در چنین شرایطی شما می‌توانید تراشه حافظه را پیدا کرده و آن را با استفاده از یک‌سری عملیات حرارتی، درآورده و تمیز کنید. برای این منظور، می‌توان از یک ابزار ویژه برای استخراج همه‌ی داده‌ها استفاده کرد. 

راه حل

برای بازیابی اطلاعات گوشی سوخته در این روش، باید مراحل زیر را دنبال کنید. (البته بهتر است این کار، توسط یک متخصص انجام شود)

 • مرحله اول: ابتدا گوشی هوشمند خود را باز کرده و تراشه حافظه را پیدا کنید. این تراشه در برخی از گوشی‌ها مانند گلکسی S3 به راحتی پیدا می‌شود. برای این منظور، ابتدا تمام پیچ‌ها را باز کرده و صفحه منطقی گوشی را مشاهده کنید. چند پیچ و اتصال دیگر نیز وجود دارد که در داخل باید آن‌ها را باز کنید. در مرحله‌ی بعدی، باید اجزای دوربین را جدا کنید. در پشت آن تراشه قابل رویت است و می‌توانید آن را با یک برچسب استیکر نظاره کنید.
 • مرحله دوم: در این مرحله باید PCB را گرم کنید. در چنین شرایطی تراشه همچنان روی گوشی قرار دارد و این کار سبب می‌شود که زیر آن نرم شده و امکان استفاده از هوای گرم در اطراف آن فراهم شود. بدین ترتیب تراشه به راحتی از گوشی خارج خواهد شد. هنگامی که صفحه منطقی گوشی را در یک قسمت ثابت قرار دادیم، ۵ الی ۱۰ دقیقه باید صبر کنیم که این گرم شدن در دمای ۴۰۰ درجه انجام شود.

بازیابی اطلاعات گوشی با برد سوخته

 • مرحله سوم: تراشه حافظه را با هوای گرم خارج کنید. در این مرحله می‌توان از هوای گرم و فشار بالا برای تقویت ذوب لحیم استفاده کرد و بهبود انتقال گرما را نیز انجام داد. می‌توانید از موچین‌های بلند و نوک تیز نیز برای خارج کردن تراشه استفاده کنید. در این هنگام باید کمی با دقت عمل کرده و اجازه ندهید که تراشه بیش از حد گرم شود.
 • مرحله چهارم: تراشه را با آهن لحیم کاری، شار و الکل تمیز کنید.
شما می‌توانید از لحیم کاری استفاده کرده و با مالش دادن تراشه، آن را تمیز کنید. ابتدا بهتر است که از فشار استفاده کرده و با ترکیب آن با آب، تمیزکردن را ساده‌تر انجام دهید.
 • مرحله پنجم: تراشه حافظه را در سوکت ریدر بخوانید. برای خواندن تراشه حافظه می‌توانید از سوکت‌های KZT استفاده کنید. این سوکت‌ها می‌توانند به‌صورت ترکیبی نیز مورد استفاده قرار گرفته و ترکیب‌های متفاوتی داشته باشند. با این محصولات می‌توانید تراشه‌های حافظه با ابعاد مختلف را بخوانید.
 • مرحله ششم: با استفاده از WinHex و SQLiteBrowser داده‌ها را استخراج کنید. این مرحله، نهایی است و می‌توانید عکس‌ها، مخاطبین و پیام‌های متنی خود را با استفاده از برنامه‌های یاد شده ریکاوری کنید.
برای کار با برنامه WinHex شما ابتدا باید پارتیشن‌های مختلف را بررسی کرده و آن را باز کنید تا سیستم فایل نمایش داده شود. برای رفتن به بخش تصاویر، می‌توانید مسیر /media را باز کرده و با کمی گشتن، آن‌ها را پیدا کنید. می‌توانید به بخش /DCIM رفته و تمام تصاویر و فیلم‌های دوربین خود را نیز ریکاوری کنید. کافی است که آن‌ها را کپی کرده و ذخیره‌سازی را انجام دهید.

بازیابی اطلاعات رم گوشی سوخته

یقینا کاربران زیادی وجود دارند که برای ذخیره‌سازی اطلاعات خود از فلش مموری یا رم استفاده می‌کنند. این دستگاه‌های کوچک می‌تواند راه حل ایمن و خوبی برای نگهداری از تصاویر و ویدیوهای شخصی باشد.

حال بنا به هر دلیلی ممکن است که فلش مموری یا رم سوخته و اطلاعات شما در خطر قرار بگیرد. در این زمینه می‌توانید از برنامه‌ای ZAR Data Recovery استفاده کرده و اطلاعات خود را بازیابی کنید. از طریق‌ لینک‌ زیر، می‎توانید این برنامه را دانلود کنید:

دانلود نسخه دسکتاپ

بعد از اینکه برنامه ZAR Data Recovery را با موفقیت دانلود و نصب کردید، آن را اجرا کرده و برای بازیابی اطلاعات گوشی سوخته مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مرحله اول: شما در مرحله اول باید یک مکان خوب برای بازیابی اطلاعات رم انتخاب کنید. برای این منظور می‌توانید یکی از درایوهای کامپیوتر یا هارد اکسترنال را انتخاب کنید.
 • مرحله دوم: در این مرحله شما باید Image Recovery Free را انتخاب کرده و اجازه دهید که مدتی بگذرد؛ سپس عبارت Enumerating Devices به شما نشان داده شود. این پیام به این معنی است که اسکن اطلاعات انجام شده و شما می‌توانید داده‌های خود را بازیابی کنید.
 • مرحله سوم: در این مرحله، نرم‌افزار حافظه مموری شما را چک کرده و می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی Next ادامه‌ی مراحل را دنبال کنید. شما در این مرحله نیز باید کمی صبر کنید تا فرایند بازیابی اطلاعات انجام شود. سایز و میزان اطلاعات ذخیره شده، می‌تواند روی مدت زمان این کار تاثیرگذار باشد.

ریکاوری داده‌های تلفن همراه با رم سوخته

 • مرحله چهارم: در مرحله می‌توانید فایل‌های خود را به‌صورت دل‌خواه انتخاب کرده و موارد ضروری را بازیابی کنید. می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی Save لیستی از فایل‌های انتخاب شده را بازیابی کنید. در صورتی که فضای کافی دارید، بهتر است همه‌ی آن‌ها را ذخیره کنید.
 • مرحله پنجم: شما در این مرحله باید مسیری را برای فایل‌های خود انتخاب کرده و سپس روی گزینه‌ی Start Copying کلیک کنید. در چنین شرایطی ریکاوری فایل‌ها آغاز شده و به سادگی می‌توانید تمامی اطلاعات خود را از رم سوخته بازیابی کنید.

بازیابی اطلاعات هارد سوخته

برای این‌که بتوانید اطلاعات هارد سوخته گوشی خود را بازیابی کنید، ابتدا باید بدانید که بهتر است قطه‌ی موردنظر خود را به یک تعمیرگاه تخصصی برده و نظر کارشناس را در زمینه بازیابی اطلاعات گوشی سوخته دریافت کنید.

این کار می‌تواند هزینه‌هایی را برای شما داشته باشد، اما یقینا ارزش بازگشت اطلاعات را خواهد داشت. در این شرایط باید یک برآورد هزینه روی میزان آسیب دیدن برد هارد انجام شده و سپس عملیا بازیابی آغاز شود. در بسیاری از مواقع، اطلاعات هارد سوخته قابل بازیابی است و نیازی به نگرانی از جانب شما نخواهد بود.

ریکاوری گوشی اندروید از طریق برنامه ADB

کاربران می‌توانند از امکانی مانند ADB استفاده کرده و اطلاعات از دست رفته گوشی خود را بازیابی کنند. با این برنامه که برای اندروید عرضه شده است، می‌توانید محتویات گوشی خود را نجات دهید. برای استفاده از این برنامه می‌توانید گوشی خود را روت کرده و از قابلیت‌های مفید آن، استفاده کنید.

بازیابی اطلاعات گوشی موبایل سوخته

ADB یک ابزار ارسال دستور است که به‌صورت همه کاره مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع از این ابزار تنها برای ریکاوری اطلاعات استفاده نمی‌شود، اما یکی از قابلیت‌های مهم و اساسی این ابزار است. شما برای نصب ADB در ویندوز کافی است که از یک نصب کننده استفاده کرده و درایور ADB را وارد مسیر درایوهای خود کنید. با این کار می‌توانید دستورات آن را در مسیرهای ویندوز مشاهده کنید.

برای فعال سازی ADB روی گوشی‌های اندرویدی هم کافی است که منوی تنظیمات گوشی رفته و پایین‌ترین گزینه یعنی About Phone را انتخاب کنید. در این بخش برای بازیابی اطلاعات گوشی سوخته به سراغ Build number رفته و آن را هفت بار پشت سر هم لمس کنید. پیغامی روی صفحه نمایش داده خواهد شد که از جانب توسعه دهنده است.

بعد از ظاهر شدن پیام توسعه دهنده، می‌توانید از گزینه‌های موجود USB Debugging را انتخاب کنید و از پنجره‌ای که باز می‌شود، OK را انتخاب کنید. حال کافی است که گوشی خود را در این حالت به کامپیوتر متصل کنید. پیغامی روی دستگاه اندروید شما ظاهر خواهد شد که باید اجازه‌ی این کار را صادر کنید.

با انتخاب گزینه‌ی Always Allow from this Computer می‌توانید مجوز اتصال دائم را صادر کنید. حال مراحل تقریبا به پایان رسیده است و می‌توانید با رفتن به حالت MTP فایل‌های خود را انتقال دهید و آن‌ها را بازیابی کنید. در این حالت کافی است که کد adb pull <مسیر فایل در گوشی><مقصد فایل در کامپیوتر> را در کامپیوتر وارد کنید تا اطلاعات بازیابی شوند.

بازیابی اطلاعات گوشی سوخته با کابل OTG 

این روش بسیار ساده است و می‌توانید برای بازیابی اطلاعات گوشی سوخته در گوشی‌های خاموش، از آن بهره ببرید. کافی است که از یک کابل OTG استفاده کرده و هنگامی که تاچ گوشی کار نمی‌کند، از طریق ماوس به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید. با یک کابل، ماوس را به گوشی خود متصل کرده و سپس به ریست کردن گوشی بپردازید.

استفاده از کابل OTG

اگر ماوس با موفقیت شناسایی شود، شما می‌توانید از طریق MTP یا USB debugging اتصال به کامپیوتر را نهایی کنید. در این حالت حافظه داخلی گوشی به‌صورت کامل در دسترس شما خواهد بود.

حال در چنین شرایطی کابل را جدا کرده و گوشی را به کامپیوتر وصل کنید. فرایند بازیابی اطلاعات در این حالت بسیار ساده است و می‌توانید پشتیبان‌گیری را شروع کنید.

بازیابی اطلاعات از طریق نرم‌افزار dr.Fone

برای بازیابی اطلاعات گوشی سوخته از طریق نرم افزار dr.Fone می‌توانید ابتدا این برنامه را دانلود کرده و سپس آن را نصب کنید. گزینه‌های Recover در این برنامه دیده خواهد شد و می‌توانید برای بازیابی اطلاعات خود Recover from Broken Phone را انتخاب کنید.

دانلود نسخه دسکتاپ

بهتر است که برای بازیابی فایل‌های خود، گزینه‌ی Select All را انتخاب کرده و تمام اطلاعات خود را بازیابی کنید.

این برنامه کارکرد بسیار ساده‌ای دارد و حتی می‌توانید مشکل گوشی خود را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه‌ای مانند Black Screen مشخص خواهد شد که صفحه نمایش گوشی شما شکسته است و این گزینه‌ برای بازیابی اطلاعات چنین گوشی‌هایی کاربردی است.

این برنامه تمامی  فایل‌های ریکاوری شده را به شما نمایش خواهد داد و می‌توانید با کلیک نهایی روی گزینه‌ی Recover همه‌ی آن‌ها را بازیابی کنید.

کلام پایانی 

در این مطلب به ‌صورت کامل به موضوع بازیابی اطلاعات گوشی‌های سوخته در هر زمینه‌ای پرداخته و سعی کردیم که اطلاعات خوبی را با شما به اشتراک گذاریم. گوشی‌هایی که دچار سوختن برد هارد یا شکستگی و آسیب به بدنه شده‌اند، با احتمال زیادی می‌توانند از نظر اطلاعات نجات پیدا کنند.

شما برای تعمیر این دستگاه‌ها، حتما باید ابتدا اطلاعات خود را بازیابی کرده و سپس با خیال راحت آن‌ها را برای تعمیرهای تخصصی به مراکز معتبر ببرید. برنامه‌ها در این زمینه بهترین راهکار هستند، اما گاهی اوقات نیز باید برای بازیابی اطلاعات از یک متخصص کمک بگیرید.

در صورتی که در زمینه ریکاوری فایل‌های تلفن همراه خود، سوال یا اشکالی دارید، حتما در بخش نظرات همین مقاله مطرح کنید تا در اولین فرصت، جوابگوی شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول

آیا هارد گوشی بسوزد اطلاعات گوشی پاک می‌شود؟

بله . از آن‌جایی که تمام اطلاعات تلفن همراه روی هارد ذخیره می‌شود، با سوختن هارد برنامه‌ها، تصاویر، فیلم‌ها و … همگی پاک می‌شوند.

آیا هارد سوخته درست می‌شود؟

این مورد بیش از هر چیز، به تشخیص درست تعمیرکار از آسیب وارد شده بستگی دارد. برخی از خرابی‌ها قابل تعمیر هستند و در بعضی موارد، راهی جز تعویض هارد نخواهید داشت.

۲.۶/۵ - (۷ امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
89 نظرات
 1. R.D می گوید

  سلام من صفحه گوشیم سوخته و تنها راهش وصل کردن به کامیپوتر هستش اما متاسفانه سوکت گوشیم هم مشکل داره و وقتی به کامپیوتر وصل میکنم نمیاره چیکار کنم

  1. خسروی می گوید

   سلام دوست عزیز . گوشیتون به تعمیرکار نشون بدید تا مشکل سوکت رو براتون حل کنه

 2. صادقی می گوید

  سلام من برد گوشیم سوخته و گوشی روشن نمیشه،در اینصورت میتونم از این برنامه ها استفاده کنم برای بازیابی اطلاعات گوشیم؟
  یه سوال دیگم داشتم با این برنامه ها میشه اپلیکیشن های گوشی رو بازیابی کرد؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز قبل از هر چیز توصیه می‌کنیم اگه برد گوشیتون سوخته خودتون شخصا ریکاوری نکنید و این کار رو به یک فرد متخصص واگذار کنید. در مورد ریکاوری اپلیکیشن‌ها هم بعید میدونم این اتفاق رخ بده

 3. علی می گوید

  خسته نباشید .یه گوشی ۷۲۶۲ سامسونگ دارم و روی صفحه اول که بالا میاد و اسم گوشی رو مینویسه قفله و داخلش یه سری اطلاعات هست . میخواستم ببینم با کدوم نرم افزار هاردش بازیابی میشه ؟ لطفا برام دقیق توضیح بدید و اگه امکان نوشتن نیست تلفنی باهاتون تماس بگیرم . سپاس

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز بهترین راه اینه که گوشیتون رو به یک تعمیرکار معتبر نشون بدید . از راه دور نمیشه در این مورد نظر داد

 4. ارشک می گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید گوشی من یک مشکل نرم افزاری براش به وجود اومده که وقتی میخواد روشن بشه صفحه لوگو گوشی که میاد بالا و شروع به لود کردن میکنه مایسته البته نشون میده که داره لود میکنه ولی اتفاقی نمیوفته میخوام بدونم راهی هست که بتونم مخاطبام رو بر گردونم یا نه خیلی برام مهمه لطفا یه نرم افزار معرفی کنید؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ورود از طریق safe mode رو امتحان کنید

   1. ارشک می گوید

    خب چه جوری باید انجامش بدم مییشه توضیح بدید ممنون.

    1. خسروی می گوید

     مدل گوشیتون رو بفرمایید

 5. رضا می گوید

  سلام خسته باشید
  من گوشی a50 دارم که بوسیله ی دوربین آن عکس و فیلم های از مدارک و اسناد گرفتم و فایل های خیلی مهمی داشتم آن هارا به صورت حذف دستی انجام دادم و گوشی را ۲ و۳ بار پر و ریست کردم آیا امکان ریکاوری هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید آیا راهی هست که ۱۰۰ درصد باعث جلوگیری از ریکاوری شد ؟

  1. خسروی می گوید

   چون بعد از حذف فایل ها دوباره فایل های جدیدی ذخیره کردید احتمالش خیلی کمه که بتونید همه اونا رو با موفقیت ریکاوری کنید

 6. یاسین می گوید

  سلام من بکاپ هواوی y9sدارم (بکاپ باhisuiteگرفتم)توی لب تابم گوشی جدیدم a52s است میشه اطلاعات و بکاب را به سامسونگ انتقال بدم؟؟؟؟؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز داده هایی که بک آپ گرفتید رو به یک رایانه انتقال بدید و بعد از اون اونا رو به گوشی جدید منتقل کنید

 7. یاسین می گوید

  گوشی قبلی امy9s سوخته کاملا ذوب شده و بهش دیترسی ندارم

 8. کاوه می گوید

  سلام خسته نباشید
  LCD گوشیم شکسته و خیلی جزئی و تاریک قسمت بالایش قابل روئت هستش.
  میخوام به چندتا از جیمیل ها و عکس هام که برام مهمه دسترسی داشته باشم ممنون میشم راهنمايى کنید.

 9. کاوه می گوید

  سلام خسته نباشید
  LCD گوشیم شکسته به طوری که فقط قسمت بالایش اونم بصورت خیلی جزئي و تاریک قابل رویت هستش.
  میخوام به چندتا از جیمیل هاو عکسهای که برام مهمه دسترسی پیدا کنم ایا امکانش هست؟
  ممنون میشم راهنمايى کنید.

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز جیمیل رو روی رایانه بالا بیارید. اگر رمز عبور خودتون رو هم نمیدونید در رایانه درخواست فراموشی رمز عبور بدید . برای دسترسی به عکس ها هم میتونید گوشی رو به کامپیوتر وصل کنید چون گوشی روشن میشه بهرحال

 10. یاسین می گوید

  سلام داده ها داخل لب تاب است از قبل ولی گوشی قبلی ام هواووی بوده و گوشی جدیدم سامسونگ است

 11. شایان می گوید

  سلام خسته نباشید
  امکان بازیابی اطلاعات گوشی گلکسی اس ۶ با مین برد سوخته هست؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز احتمال کمه ولی بهتره گوشیتون رو به یک فرد متخصص نشون بدید

 12. زینب می گوید

  سلام و خداقوت
  گوشی گلکسی j2 سامسونگم آی سی پاورش خرابه و بالا نمیاد… امکان بازیابی اطلاعاتش هست؟ نوت ها و عکس و ویدیو ها و اسناد و داده های واتساپم و میخوام. به نظرتون امیدی هست؟
  تبلت الجی هم دو سه تا از آی سیاش خرابه اونم بالا نمیاد
  اینم به نظرتون اطلاعاتش بازیابی میشه؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز اگه فقط پاور مشکل داشته باشه میتونید با تعمیر این قطعه به اطلاعاتتون دسترسی داشته باشید

 13. حنانه می گوید

  سلام روزتون بخیر گوشی من poco m3 بوده و به علت اینکه به روز رسانیش کردم طی چند وقت خراب شد کلا خاموش شد و روشن نمیشه امکانش هست که اطلاعاتم رو بازیابی کنم عکسا بازیابی بشه کافیه

  1. .gg. می گوید

   دکمه های ولوم و پاور رو نگه دارید.
   (گوشی ریبوت میشه و ریست فکتوری نمیشه)

 14. مریم اسلامی می گوید

  سلام . روزگارتون خوش
  هارد و برد من چون سوخته بود ، تعمیرکار عوض کرد.
  الان که روی گوشی واتساپ رو نصب کردم
  گروها هست ولی سابقه چت ها و عکسها و .. چه با افراد چه با گروها توی واتساپ پاک شده .
  میشه برشون گردوند ؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز کش واتساپ شما پاک شده . میتونید از ابزارهای ریکاوری استفاده کنید ولی احتمالش کمه که بتونید برگردونید

 15. فرح می گوید

  سلام. وقت بخیر.
  من یه گوشی htc one x دارم که ۵ سال پیش سوخت و دیگه روشن نشد و رفتم یه گوشی جدید خریدم و دیگه پیگیری تعمیرش رو نکردم ولی کلی عکس و اطلاعات توش دارم که الان واقعا نیازشون دارم.
  هر جا هم میبرمش، نمیتونه کاری براش کنه.
  امکانش هست یه تعمیرکار معتبر رو بهم معرفی کنید که بتونه فقط حافظه ی گوشی رو برام خارج کنه؟
  من ساکن کرجم و از بابت رفتن به تهران هم مشکلی ندارم.

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز شما باید توی اینترنت برای نمایندگی های htc در ایران جستجو کنید

 16. محمد می گوید

  سلام برد گوشیم سوخته ایا امکانش هست عکس هایی که در گوشی هستن دوباره برمیگردن

  1. خسروی می گوید

   احتمالش کمه ولی با روش هایی که در این مقاله مطرح شدند امتحان کنید امیدواریم حل بشه مشکلتون

 17. علی می گوید

  سلام من یه گوشی دارم که سوخته عکس و فیلم های مهمی توی اون گوشی دارم و می‌خوام بیارم توی اون یکی گوشیم باید چیکار کنم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز روش های مطرح شده در این مقاله تنها راه حل های ریکاوری عکس و فیلم از گوشی سوخته هستند

 18. Mohsen می گوید

  سلام مهندس خسروی من کار واجب دارم با شما در مورد گوشیم خیلی مهمه بی زحمت یه پیام بدید تا تماس بگیرم ممنون ۰۹۱۳۸۸۵۷۱۵۷ محسن کریمی

 19. ... می گوید

  سلام من یک گوشی دارم صفحه نمایس خاموشه و تو کامپبوترم بالا نمیاد و usb dugام فعال نیسش چیکار کنمging

 20. علی می گوید

  سلام خوبی هستید ببخشی گوشی من شیائومی نوت ده پرو هست افتاد تو اب و الان روشن نمیشه میشه اطلاعاتش یباز یابی کرد ؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز احتمالش کمه ولی با روش هایی که در این مقاله گفته شد بررسی کنید

 21. مریم می گوید

  سلام وقت شما بخیر. متاسفانه گوشی من آب خورد و بعد از اینکه خیلی سطحی خشکش کردم به شارژ زدمش و در نهایت دیدم هر چند ثانیه یک لغزش هایی داره و تاچش و دکمه هاش هم کار نمیکنه. در نتیجه تصمیم گرفتم استفاده نکنم تا خاموش بشه و بعد شب مجددا زدم به شارژر و متاسفانه روی لوگو آیفون مونده بود و وقتی بردم گوشی رو نشون دادم گفتند که هارد رطوبت دیده و سوخته اما اطلاعات میشه برگرده. الان چند روزیه نگران این موضوعم که منظور از اطلاعات، اطلاعات همه برنامه ها هست؟ راستش بیتشر از عکس ها و شماره تلفن ها من نگران ویس هایی هستم که با ویس ریکوردر ضبط کردم و خیلی برام مهم بودند. میخواستم بدونم اون ها هم برمیگرده؟ واقعا ممنون میشم که چوابمو بدید لطف میکنید

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز باتوجه به این‌که اون فایل‌ها با فایل‌های جدید در حافظه جایگزین نشدن احتمال برگشتنشون زیاده

 22. S می گوید

  سلام. گوشی s7 هاردش سوخته و کلا روشن نمیشه. تعمیرکار گفتن که تعمیر هم کنیم درست و حسابی کار نمیکنه و هیچ اطلاعاتی برنمیگرده.
  من فقط به اطلاعات یکی از اپلیکشنهای والت نیاز دارم.سوالم اینه که با تعویض هارد آیا اطلاعات اپلیکیشن های روی گوشی هگ پاک میشه؟ ینی اطلاعات لاگین اون اپ

  1. خسروی می گوید

   بله متاسفانه تمامی اطلاعات ذخیره شده روی تلفن همراه شما پاک خواهند شد

 23. صبا می گوید

  سلام. ببخشید گوشی من بردش سوخته. با تعویض برد اپلیکیشنای نصب شده روی گوشی هم حذف میشن؟

  1. خسروی می گوید

   بله دوست عزیز تمام اطلاعات ذخیره شده در گوشی شما پاک خواهند شد

 24. مهدی سمواتی می گوید

  سلام
  گوشی بنده سامسونگ s8 هست داخل آب افتاد تا حدی که پشت لنز دوربین ش هم آب رفت .بردم نمایندگی گفتند براش سوخته آل سی دی ش هم سوخته و ارزش تعمیر نداره ولی اطلاعات هاردش برام ارزش مالی داره ، آیا راهی برای بازیابی اطلاعاتش هست ؟
  ممنون میشم از طریق ایمیل پاسخ بدید.
  همچنین اگر بازیابی اطلاعات گوشی در تخصص شما میباشد آدرس تعمیرگاه را بفرمائید تا حضوری خدمت برسم.

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در صورتی که برد گوشی سوخته باشه بازیابی اطلاعات اون خیلی مشکله. متاسفانه ما در حوزه تعمیرات موبایل فعالیت نمی‌کنیم

 25. احسان می گوید

  سلام ، روش هایی که گفتید برای گوشی های هوشمند شرکت جی ال ایکس هم قابل استفاده است؟

  1. خسروی می گوید

   بله دوست عزیز

  2. خسروی می گوید

   بله دوست عزیز برای همه گوشی ها کار می کنند این روش ها

 26. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید. من گوشیم سامسونگ جی۷۲۰ (J7DUO) هست دراثر ضربه هاردش خراب شده و گوشی ک خاموش میشد روشنش میکردم میومد رو لوگو سامسونگ و دوباره خاموش میشد. حالا دیگه اصلا روشن نمیشه . آیا اطلاعاتش قابل بازیابی هست؟؟

  1. محمد می گوید

   ببخشید مهندس مم اشتباهی گفتم هارد گوشیم سوخته. سی‌پی‌یو سوخته آیا میشه اطلاعات گوشی بازیابی بشن؟؟؟

   1. خسروی می گوید

    در صورتی که هارد سالم باشه بله میشه بازیابی رو انجام داد

 27. آرمین می گوید

  سلام وقتتون بخیر من گوشیم یه دفعه رفت روی حالت دانلود مود و بعد از گرفتن ولوم بالا و پایین و کلید پاور خاموش شد ولی تا صبحش که دوباره اینکار رو تکرار کردم روشن نشد وقتی هم روشن شد همچنان روی دانلود مود بود و کارایی که باهاش میتونی از روی دانلود مود خارج بشی هم انجام دادم ولس دوباره همون دانلود مود میاد بالا مثله یه loop بردمش پیشه تعمیرکار گفت مشکل هاردشه باید عوض شه میخواستم نظر شما هم بدونم چون بشدت به اطلاعات گوشیم نیاز دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز اگر گوشی شما شیائومی هست باید به یک تعمیرکار مراجعه کنید تا گوشی ریست فکتوری بشه. بسیار بعیده دوباره بتونید به اطلاعات داخل گوشی دسترسی داشته باشید متاسفانه. فقط برای روشن شدن دوباره می‌توانید امیدوار به ریست فکتوری سخت افزاری باشید

 28. kiana می گوید

  سلام وقت بخیر گوشی من s7 بوده و چنجا نشونش دادم و همگی گفتن هاردش سوخته. ایا میتونم به نحوی اطلاعات گوشیم و چتای واتساپم رو برگردونم؟

  1. خسروی می گوید

   خیر دوست عزیز . البته در صورتی که از واتساپ خودتون بکاپ گرفته باشید می تونید چت ها رو برگردونید ولی اطلاعات هارد سوخته قابل بازیابی نیست

 29. همایون می گوید

  سلام مهندس خسروی. ارادت از مشهدم. گوشی منj7 . سانسونگ هست. وسط کار با گوشی خاموش شد و در ارم j7 ,بالا میاد و و پیام could,nt reboot. Invalid kernel bootمیده. ایا این یعنی هارد سوخته یا نه مشکل رام پیدا کرده. ؟؟؟؟ در صمن دو سال پیش هم هاردش تعویص کردم. و سوال مهمم اینه اطللهات حافظه داخلی مثل عکس ها برام مهم بود.امکان ریکاوری هست؟؟؟؟ ممنون نیشم پاسخ بدین

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز هسته سیستم عامل گوشی شما مشکل پیدا کرده. به نظر تنها راه حل میتونه فلش گوشی و تعویض رام باشه

 30. علی می گوید

  سلام من گوشی افتاده از بلندی کلا داغون شده از هم باز شده و شکسته چطوری میشه اطلاعاتشو خارج کرد

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز اگه هارد گوشی سوخته باشه هیچ راهی برای بازیابی اطلاعات وجود نداره… در غیر این صورت می تونید به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید تا بخشی از اطلاعات شما رو بازیابی کنند

 31. Hiva می گوید

  سلام من هارد گوشیم سوخته.ولی یادداشت های مهمی داشتم.راهی وجود داره واسه بازیابی یا انتقال اون نوشته ها؟؟؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در صورتی که هارد سوخته باشه شانس کمی برای بازیابی اطلاعات اون دارید. ولی می‌تونید به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید که با نرم افزارهای ریکاوری پیشرفته، امتحان کنه

 32. دریا می گوید

  سلام ببخشید گوشیم افتاده تو اب هارد و ایناش سوخته هر جا بردم تعمیر نمیشه رو گوشیم مخاطب سیو بوده هیچ جوری نمیشه برگردوند؟!

  1. خسروی می گوید

   خیر دوست عزیز … متاسفانه اگه هارد گوشی سوخته باشه دیگه هیچ راهی برای بازگشت اطلاعات نیست

 33. محمد امین می گوید

  سلام قربان ببخشید من یک گوشی Y635 هواوی دارم که مشکل پیدا کرد بعد از چند روز خاموش شد تعمیر کار هم گفت ارزش تعمیر نداره!! حالا ی مقدار ۱۰۰ مگ عکس خواهرم هست داخل حافظه اش که فراموش کردم اون ها را به مموری انتقال بدم آیا راهی برای بازیابی اطلاعات هست؟ چون هر جا رفتم میگن هارد سوخته نمیشه!! ی جا رفتم میگن میشه با تخصص اگه جای دیگه نبرید!! میگن از طریق سیم کشی برد به حافظه !! بدون حرارت دادن و جدا کردن حافظه به هیچ عنوان!! ممنون میشم پاسخ بفرمایید

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در صورتی که هارد شما سوخته باشه هیچ راهی برای تعمیر یا بازیابی اطلاعات وجود نداره

   1. محمد امین می گوید

    ممنون آقای خسروی پس تعمیر کار چرا میگه تضمینی از طریق سیم کشی برد به هارد؟؟ و یک روش دیگه هم هست از طریق جداسازی هارد به چیپ ریدر!! که البته گفت اصلا این کار رو نکن!!! ولی خب هزینه بالا گفته!!! یعنی شما می گویید هارد گوشی من نسوخته؟؟ ممنونم از پاسخ شما

 34. محمد امین می گوید

  خب البته اونجا هزینه بالا گفتند میخوام اگه راهنمایی بفرمایید ی جای دیگه ببرم!!

 35. فرهاد م... می گوید

  سلام خسته نباشید
  من گوشی سامسونگ S5 دارم. صفحه گوشی روشن میشه ولی بالانمیاد، هاردش سوخته ؟ و اگه هاردش سوخته باشه شما گفتین با حرارت دادن احتمالش هست صفحه بالا بیاد. من بخاطر اطلاعات گوشیم میخوام ریکاوری کنم… خواهش میکنم اگه میتونید یا اگه راه حلی داره راانماییم کنید. متشکرم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز اگه هارد سوخته باشه گوشی اصلا بالا نمیاد

 36. Maryam می گوید

  سلام وقتتون بخیر ، آقای خسروی گوشی من آب رفته بود داخلش خاموش شد دیگه روشن نشد بردم برای تعمیر گفتن بردش باید تعویض شه خودش روشن میشد بالا میاورد صفحه رو ، بعد تعویض ک تحویل گرفتم خب مسلما همه ی برنامه ها و پیام و … پاک شده بود ولی پیام های شخص دیگه ای تو سطل زباله ی گوشی بود و چند تا اهنگ که دانلود شده بود حتی مخاطبی ک سرچ کرده بودن مونده بود ، میخواستم بدونم بردی که عوض میشه ممکنه اطلاعات صاحب اون گوشی ک بردشو برداشته رو گوشی من بمونه ؟بعد اینکه من می تونم الان اطلاعاتمو برگردونم ؟ ممنون میشم اگه جواب بدین چون ذهنمو خیلی درگیر کرده

 37. سامر می گوید

  سلام ، گوشی داشتم که مشکل هارد داره یعنی زمانی که خاموش شد با روشن شدن صفحه سفید و آیکون اندروید میگه فایل رو آپدیت کنید که بنا به تشخیص جند تعمیرکار گفتن هارد سوخته ،ایا میشه از طریق ایمیل شماره تلفن های مخاطبین توی حافظه گوشی ذخیره شده بودن انتقالشون داد ، تا گفته نماند سعی بر فلاش کردن بود که امکان بوت گوشی نشد

  1. خسروی می گوید

   خیر دوست عزیز فقط از طریق گوگل درایو امکانش هست اونم به شرطی که از قبل از مخاطبین خود پشتیبان تهیه کرده باشید

 38. نیکی می گوید

  سلام گوشی من s7 شارژ نمیشد و برای تعمیر بردم تعمیرکار گوشی رو باز کرد و گفت احتمالا جایی اتصالی داره و باید گوشی مغازه بمونه تا عیب رو پیدا کنه ، سوالی که ذهن منو درگیر کرده اینه که ایا میتونند اطلاعات گوشی رو دربیارن و سواستفاده کنند یا خیر
  باتشکر

  1. خسروی می گوید

   بله دوست عزیز این امکان وجود داره که اطلاعات گوشی شما رو ریکاوری کنند… البته به شرطی که هارد به صورت کامل نسوخته باشه

   1. اسرا می گوید

    سلام
    ببخشید من یه سوال داشتم یه دنیا لطف می کنین اگه پاسخ بدین
    می خواستم ببینم فایل هایی که چند سال قبل از سوختن گوشی پاک بشه رو میشه از گوشی سوخته بازیابی کرد یا کلا امکان پذیر نیست؟؟؟

    1. خسروی می گوید

     به هیچ عنوان امکان پذیر نیست دوست عزیز

     1. اسرا می گوید

      اگه هارد سالم باشه امکان داره؟

     2. خسروی می گوید

      خیر دوست عزیز بازم امکان نداره

 39. اسرا می گوید

  ببخشید دوباره سوال می کنم
  می خواستم بدونم اگه گوشی به هر دلیلی روشن نشه چی بازم امکانش هست اون فایل هایی که قبل از خراب شدن گوشی پاک شدن رو برگردوند؟
  کلا در چه صورت امکان داره اون فایلا برگردن؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز اگر چند سال از ذخیره شدن اون فایل ها گذشته باشه تحت هیچ شرایطی امکان ریکاوری کردن اونا وجود نداره

   1. اسرا می گوید

    من فکر کردم پیامم نیومده دوباره سوال کردم
    ممنون از پاسختون کمک بزرگی کردین🙏

 40. بهنام علی زاده مللو می گوید

  سلام دوست عزیزگوشیم خاموش شددیگه شارژنمیکنه مخواستم فقط شماره تلفن های داخلشوبردارم امکانش هس یابایداول تعمیرشه بعدآ

  1. خسروی می گوید

   باید اول تعمیر شه تا بتونید روشن کنید و بعد شماره ها رو به یک دیوایس دیگه انتقال بدید

 41. رزیتا می گوید

  سلام وقت بخیر. گوشی من بعد از آپدیت سیستمی که براش اومده بود و حاوی تغییر و ارتقا اندروید هم بود، بعد از دانلود آپدیت و نصب کردنش دیگه نه روشن میشه نه خاموش و رفته روی تکرار فرایند روشن شدن گوشی یعنی هرچند دقیقه یه ویبره می خوره و میخواد انگکار روشن بشه ولی نمیشه. قبلش هم گوشی تا به حال هنگ نکرده بود و خیلی روان کار میکرد. میگن باید ریست بشه و فایل هاش از بین میره. اصلا راهی نداره که اطلاعات گوشی رو ریکاوری کنم قبلش تو همین حالتش که نه روشن میشه نه خاموش؟

  1. خسروی می گوید

   متاسفانه باید ریست فکتوری سخت افزاری بشه و راهی برای بازگرداندن فایل های قدیمی وجود نخواهد داشت

 42. مهدی می گوید

  سلام من یه روز که گوشیم رو استفاده می کردم یهو خاموش شد بدون هیچ دلیلی و وقتی که روشن کردم دیدن به تنظیمات کارخانه برگشته راهی برای ریکاوری هست

  1. خسروی می گوید

   در صورتی که هارد آسیب ندیده باشه می توانید با برخی از نرم افزارها، اطلاعات خودتون رو ریکاوری کنید

 43. S می گوید

  سلام.گوشیم سامسونگ a52 هست عکسهای دوربینم فکر کنم با برنامه های کلینیر پاک شدن با برنامه های ریکاوری هم فقط عکسهایی که قبلا پاک کردم بر می گردند در ضمن عکسها داخل حافظه گوشیم بودن.ممنون اگه راهنمایی کنید

 44. مهدی می گوید

  از کجا بفهمم آسیب دیده و لطفا اسم نرم افزار هارو بگید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.