هشتگ چیست؟ چگونه هشتگ بسازیم؟

هشتگ که با علامت # (مربع) نمایش داده می شود یک تگ اطلاعاتی است که در شبکه های اجتماعی مختلف استفاده می شود. از هشتگ برای دسته بندی و اشتراک گذاری پست ها درباره موضوعی خاص استفاده می شود. این امکان به کاربران اجازه می دهد به راحتی پیام ها را با یک موضوع یا محتوای خاص پیدا کنند. هشتگ نوعی نشانه گذاری آسان و طبقه بندی غیر رسمی و عامیانه است که بدون نیاز به هیچ طبقه بندی رسمی یا زبان نشانه گذاری می تواند کاربران را به هدف خود برساند. این دسته بندی موضوعی خاص را در سطح جهانی جستجو می کند و فقط محدود به مکان یا دایره دوستان نیست. در این مقاله به این موضوع می پردازیم که هشتگ چیست؟ و چگونه می توان آن را در شبکه های اجتماعی به کار برد.

هشتگ چیست؟

هشتگ یا Hashtag نمادی است که در ابتدای یک کلمه یا عبارت می آید و باعث دسته بندی پست ها و نظرات درباره موضوعی خاص می شود. هشتگ باعث می شود کاربران با جستجوی آن عبارت یا کلمه به راحتی پست های مربوط آن را پیدا کنند. معمولا کلیدواژه مربوط به آن موضوع را بعد از علامت # می گذارند. وقتی کاربران زیادی از یک هشتگ استفاده می کنند آن کلمه تبدیل به یک موضوع مهم و پرمخاطب می شود. کاربران دیگر جذب آن می شوند. حتی برای راه اندازی کمپین های اجتماعی ابزاری فوق العاده است. افراد بسیاری در سراسر جهان به کمک یک هشتگ به هم متصل می شوند و کارهای مهمی را به سرانجام می رسانند. اما چگونه هشتگ بسازیم؟

هشتگ چیست؟

چگونه هشتگ بسازیم؟

نحوه تعریف هشتگ به این صورت است که در ابتدا باید از علامت # در ابتدای کلمه کلیدی استفاده کرد. معمولا کلیدی ‌ترین کلمه مربوط به موضوع را با علامت هشتگ می گذارند تا پیدا کردن برای مخاطبین راحت تر باشد. در انتخاب هشتگ می ‌توانید از حروف، اعداد و علایم مجاز استفاده کنید که بین آنها فاصله ‌ای وجود ندارد. برای هشتگ ذاری یک عبارت باید به جای کاراکتر فاصله از Underline یا همان زیرخط (_) استفاده کنید. برای مثال عبارت باور توحیدی به صورت #باور_توحیدی به کار برده می شود. رنگ هشتگ آبی است یعنی قابلیت کلیک شدن دارد.

هشتگ چیست؟ هشتگ در توییتر

اولین بار هشتگ در شبکه اجتماعی توییتر استفاده شد. کریس مسینا اولین کسی بود که پیشنهاد استفاده از هشتگ را داد:

How do you feel about using # (pound) for groups. As in #barcamp [msg]?

— Chris Messina, (“factoryjoe”), August 23, 2007

اما به طور رسمی اولین کسی که از هشتگ استفاده کرد، استو بوید بود که (Hash Tags = Twitter Groupings) را مورد استفاده قرار داد.

در توییتر برای شروع یک گفتگو درباره یک موضوع و بحث مورد آن از هشتگ استفاده می شود. بهتر است یک هشتگ در هر پست به کار برده شود. زیرا بنا به تجربه میزان تعامل کاربران در پست هایی که تنها از یک هشتگ استفاده شده بیشتر است. برای جستجوی موضوعات مختلف از طریق این ابزار کلمه موردنظر خود را در نوار جستجوی این شبکه اجتماعی تایپ کرده و روی آیکون جستجو بزنید.

هشتگ چیست؟ هشتگ در توییتر

هشتگ چیست؟ هشتگ در اینستاگرام

شاید بیشتر کاربران فضای مجازی اولین بار با واژه ی هشتگ در شبکه اجتماعی اینستاگرام آشنا شده باشند. اولین کاربرد هشتگ در اینستاگرام کمک به جستجوی آسان کاربران و البته بالاتر بردن بازدید پست مورد نظر است. همچنین شما با هشتگ گذاری مشخص می کنید با چه انگیزه ‌و هدفی عکس را قرار داده اید. توجه کنید که استفاده از تعداد زیادی هشتگ در زیر پست ها باعث افزایش تعامل کاربران و پیدا کردن پست های شما می شود. اما این به معنی افراط نیست. باید کلیدواژه ها کاملا با موضوع مردنظر مرتبط باشند.

هشتگ بیشتر برای تبلیغات تجاری در اینستاگرام مورد استفاده قرار می گیرد به تازگی قابلیت فالو کردن هشتگ نیز به این شبکه اجتماعی اضافه شده است. با به روزرسانی اینستاگرام می توانید از قابلیت فالو کردن هشتگ به اینستاگرام بهره مند شوید.

هشتگ چیست؟ هشتگ در اینستاگرام

هشتگ چیست؟ هشتگ در تلگرام

با توجه به حجم زیاد مطالب در کانال ها و گروه های مختلف در تلگرام، هشتگ در این شبکه اجتماعی به جستجوی سریع تر کاربران کمک فراوانی می کند. اگر در تلگرام کانال دارید در قسمت زیرین هر پست که ارسال می کنید یک علامت هشتگ بزنید و آن عنوانی را که می‌ خواهید بقیه با آن عنوان دنبال مطلب بگردند را اضافه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.