رفع مشکل نصب نشدن ویندوز 7

0 40

نصب نشدن ویندوز 7 شکایتی است که بعضی از کاربران در هنگام نصب این سیستم عامل دارند. گاهی اوقات به دلایل مختلفی شما قادر به نصب ویندوز روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود نیستید.

دلایل مختلفی باعث بروز این مشکل می شود. ما در این مقاله به بررسی علت نصب نشدن ویندوز 7 می پردازیم. سپس راهکار لازم را برای رفع این مشکل را به شما عزیزان ارائه می دهیم.

با ایده آل تکنولوژی همراه باشید.

رفع مشکل نصب نشدن ویندوز 7

نصب نشدن ویندوز 7

کاربران زمانی که اقدام به نصب ویندوز 7 می کنند با مشکلاتی روبرو می شوند. نصب نشدن ویندوز 7 دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. گاهی کاربران گله مندند که تا بخشی از عملیات نصب ویندوز پیش می روند اما عملیات نصب متوقف شده و سیستم ریستارت می شود.

گاهی با پیغامی خطا مواجه شده و صفحه آبی می شود.

در ادامه به بررسی کامل مشکلات نصب نشدن ویندوز 7 می پردازیم. با ما همراه باشید.

تعویض دی وی دی نصب

اگر خیلی وقت است که از یک دی وی دی برای نصب ویندوز استفاده می کنید، امکان دارد مشکل از دی وی دی نصب باشد. آن را در سیستم دیگری امتحان کنید. از تمیز بودن دی وی دی مطمئن شوید.

بهتر است از یک دی وی دی دیگر برای نصب ویندوز استفاده کنید. اگر مشکل حل نشد، شاید هاردیسک مشکل داشته باشد.

فرمت هاردیسک

اگر برای اولین بار است که می خواهید ویندوز 7 را روی سیستم تان نصب کنید، فرمت هاردیسک راه حل مناسبی است. هاردیسک را کاملا فرمت کنید.

اگر اطلاعات مهمی روی هاردتان دارید، آن را به حافظه خارجی منتقل کنید. سپس هارد را فرمت نمایید.

رم

امکان دارد مشکل از رم سیستم باشد. اگر روی سیستم تان دو ماژول رم دارید، می توانید رم را از ماژول خارج کرده و با یکی از آن ها مراحل نصب را انجام دهید.

اگر باز هم مشکل وجود داشت، این بار رم روی سیستم را با رمی که از روی آن برداشته اید عوض کنید. مجدد ویندوز را نصب نمایید.

اگر یک ماژول رم دارید، ماژول رم دیگری تهیه و آن را امتحان کنید. در غیر این صورت مشکل از هاردیسک است. باید سیستم تان را به یک متخصص نشان دهید.

اگر سوال یا تجربه ای مشابه دارید آن را در زیر این پست با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.