رفع مشکل ضبط مکالمه در اندروید 9

 آیا می خواهید مکالمات تلفنی را بر روی تلفن Android خود ضبط کنید؟ رسیدن به این هدف آنقدر ها هم که فکر می کنید سخت نیست . با یک برنامه مناسب می توانید هر تماس ورودی و خروجی را بر روی تلفن Android خود ضبط کنید. سیستم عامل Android در داخل خود دارای ضبط صوتی داخلی نیست ،اما برای کاربران این سیستم عامل راهکارهایی برای این کار در نظر گرفته شده است .یکی از این راهکارها استفاده از سرویس ” Google Voice ” می باشد . اگرچه این سرویس شما را برای ضبط تماس های دریافتی محدود می کند ولی بهرحال گزینه مناسبی به نظر می رسد. در این مقاله رفع مشکل ضبط مکالمه در اندروید ۹ را به صورت کامل شرح داده ایم .

نحوه ضبط تماس تلفنی از طریق تلفن اندروید Android

ضبط مکالمه در اندروید ۹ با Google Voice

مرحله ۱ : به صفحه اصلی Google Voice مراجعه کنید.
مرحله ۲ : روی منوی سه نقطه عمودی که در سمت چپ قرار دارد کلیک کنید و منوی تنظیمات را انتخاب کنید.
مرحله ۳ : به بخش تماس ها بروید و گزینه های تماس تلفنی را با استفاده از کشویی در سمت راست قرار دارد روشن کنید.

اپلیکیشن ضبط مکالمه Google Voice

۶ مشکل ضبط مکالمه در گوشی اندروید 


ممکن هست اپلیکشن ضبط کننده دیگری در گوشی هوشمند اندروید شما کار می کند که Mobile Tracker Free را مسدود می کند. Android اجازه می دهد فقط یک ضبط کننده کار کند ، بنابراین شما باید ابتدا همه ضبط کننده های دیگر را حذف کنید.

شما از یک برنامه voice assistant “دستیار صوتی” استفاده می کنید که این برنامه میکروفون را اشغال می کند ،  میکروفون  به طور مداوم صدا را جمع می کند تا voice command “فرمان صوتی” شما را بشناسد ، و این مساله Mobile Tracker Free را بلاک  می کند. لطفاً برنامه دستیار صوتی را غیرفعال کنید.

برنامه “OK Google” محبوب ترین voice assistant (دستیار صوتی) در تلفن های Android است ، لطفا گزینه زیر را در تلفن خود غیرفعال کنید:

 • در برخی از تلفن ها ، گزینه “Settings > Google > Search > Voice > OK Google detection > From any screen” را غیر فعال کنید.
 • در برخی از تلفن ها گزینه “Settings > Google > Search > Voice > OK Google detection > Say Ok Google any time” را غیرفعال کنید.
 • در برخی از تلفن ها گزینه  “Settings > Google > Search > Voice > Voice Match > Say Ok Google any time” را غیرفعال کنید.
 • در برخی از تلفن ها گزینه “Settings > Google > Search > Voice > Voice Match > Unlock with Voice Match”  را غیرفعال کنید.

اگر از تلفن سامسونگ استفاده می کنید ، لطفاً برنامه “Bixby” را بررسی کنید ، این دستیار صوتی خود سامسونگ است ، باید آن را غیرفعال کنید.

اگر از تلفن Moto استفاده می کنید ، لطفاً برنامه “صدای موتو” را نیز بررسی کنید ، این دستیار صوتی خود موتورولا است ، باید آن را غیرفعال کنید.

اگر از تلفن Huawei استفاده می کنید ، لطفاً برنامه “HiVoice” را بررسی کنید ، این دستیار صوتی خود هواوی است ، باید آن را غیرفعال کنید.

در برخی از تلفن های هواوی ، برنامه “HiVoice” را از این طریق غیرفعال کنید:

صفحه  “Settings > Apps > HiVoice” screen, confirm the package name is را باز کنید سپس  بر روی “Force Stop” کلیک کنید

 • در برخی از تلفن های هواوی ، گزینه  “Dialler > Settings > Quick Calling”را غیرفعال کنید
 • در برخی از تلفن های هواوی ، گزینه  “Contacts > Settings > Fast Calling” را غیرفعال کنید
 • در برخی از تلفن های هواوی ، گزینه  “Settings > Smart Assistance > Voice Control”را غیرفعال کنید
 • در برخی از تلفن های هواوی ، گزینه  در برخی از تلفن های هواوی ، گزینه  “Dialler > Settings > Quick Calling”را غیرفعال کنید

در برخی از مدل های تلفن، اپلیکیشن ممکن است تماسهای صوتی را ضبط نکند. این امر به دلیل ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری آنها است.

فقط تماسهای عادی قابل ضبط است و تماس های wifi ثبت نمی شوند ، بنابراین اگر تلفن شما از ویژگی تماس wifi پشتیبانی می کند لطفا آن را غیرفعال کنید.

اگر کیفیت ضبط مکالمه در اندروید ۹ گوشی بسیار پایین بود یا وجود نداشت ، می توانید بلندگو را فعال کنید. اگر تلفن شما نسخه اندرویدی ۱۰ دارد ، ضبط امکان پذیر نیست

دو روش نصب اندروید ۱۰ روی گوشی تلفن اندروید

چرا ضبط مکالمه برای برخی تماس ها انجام نمی شود ؟

اندروید ۶.۰ و نسخه های بعدی از ویژگی هایی به نام بهینه سازی باتری استفاده می کنند ، در صورت عدم استفاده از برنامه برای مدت طولانی ، برای صرفه جویی در باتری ، برنامه در حالت غیرفعال شده قرار می گیرد.

اگر دستگاه ضبط تماس در حالت غیرفعال قرار گیرد:

هنگامی که تماس دریافتی جدید فرا می رسد

اگر صفحه خاموش باشد ، Android اجازه نمی دهد ضبط کننده در حال اجرا باشد ، در نتیجه تماس ضبط نمی شود.

اگر صفحه نمایش روشن باشد ، در این حالت همه برنامه ها فعال می شوند ، می توان تماس را ضبط کرد.

وقتی در حال برقراری تماس خروجی هستید ، صفحه نمایش روشن است ، در این حالت همه برنامه ها فعال می شوند ، همیشه می توان تماس های خروجی را ضبط کرد.

رفع مشکل ضبط تصادفی و رندوم تماس ها


راه حل ۱

با فعال کردن گزینه “App Settings > Standby Indicator” در Boldbeast ، این مشکل برطرف می شود ، این کار از غیرفعال شدن برنامه جلوگیری می کند.

راه حل ۲

با تغییر تنظیمات مربوط به بهینه سازی باتری در تلفن مشکل برطرف می شود. محل تنظیمات ممکن است از تلفنی به تلفن دیگر متفاوت  باشد ، به عنوان مثال:

تلفنهای معمولی اندرویدی

 built-in را باز کنید

به صفحه “Settings > Battery > Battery Optimization” بروید Boldbeast را روی “Not Optimized” تنظیم کنید.

تلفن های سامسونگ

 built-in را باز کنید

به صفحه  “Smart Manager > Battery > App Optimisation > Detail”  بروید

Boldbeast را روی “غیرفعال” تنظیم کنید

تلفن های هواوی

 • برخی از تلفن های هواوی built-in را باز کنید در صفحه  “Settings > Power Saving > Protected Apps” Boldbeast را روی “Protected App” تنظیم کنید.
 • برخی از تلفن های هواوی built-in را باز کنید در صفحه  “Settings > Phone Manager > Protected Apps”  Boldbeast را روی “Protected App” تنظیم کنید.
 • برخی از تلفن های هواوی built-in را باز کنید در صفحه  “Settings > Apps > Advanced > Ignore Optimizations”  Boldbeast را روی “Ignore Optimizations” تنظیم کنید.
 • برخی از تلفن های هواوی built-in را باز کنید در صفحه “Settings > Apps & notifications > Apps > Settings > Special Access > Ignore battery optimization”, “مجاز” را به “مجاز / همه برنامه ها” تغییر داده و “همه برنامه ها” را انتخاب کنید ، روی “Recorder Boldbeast” کلیک کنید و Allow را تنظیم کنید

تلفن های HTC

صفحه  “Settings > Power > Battery Optimization” را باز کنید ، Boldbeast را روی “بهینه سازی نکنید” تنظیم کنید

نحوه ثبت خودکار تماسها در Android


به Playstore بروید و برنامه های ضبط تماس تلفنی را جستجو کنید.

برنامه را باز کرده و بر روی موافقت با شرایط و قوانین حفظ حریم خصوصی کلیک کنید.

پس از آن با کلیک بر روی منوی سه خط به تنظیمات برنامه بروید و ضبط مکالمه را روشن کنید (ضبط خودکار را روشن کنید).

سوالات متداول 

آیا می‌توان مکالمه تلفنی را در اندروید ضبط کرد؟

بسیاری از کاربران اندروید برنامه Google Voice را بر روی تلفن خود نصب کرده‌اند، که ضبط تماس‌های تلفنی را با استفاده از حساب Google Voice انجام می‌دهند. پس از اتمام مکالمه، می‌توانید تماس‌های ورودی را با فشار دادن دکمه “۴” بر روی صفحه کلید ضبط کنید.

آیا ضبط تماس برای اندروید ۹ وجود دارد؟

Android 9 Pie با برنامه‌های ضبط تماس خوب کار نمی‌کند Android 9 Pie در سال ۲۰۱۸ وارد بازار شد، اما تنها با تلفن‌های خاص، عمدتاً دستگاه‌های جدیدتر و پرمصرف سازگار است.

چگونه تماس تلفنی را در اندروید ۱۰ ضبط کنید؟

در تب Boldbeast Recorder مراحل “Call Settings – Manually Record Calls – Hotkey”را برای باز کردن صفحه تنظیمات و فعال کردن سرویس دستیابی به ضبط تماس Boldbeast انتخاب کنید. در Boldbeast، از Record Mode 12 برای ضبط تماس استفاده کنید.

چگونه می‌توانم بدون نصب اپلیکیشن، یک تماس را در اندروید ثبت کنم؟

برای ضبط یک تماس صوتی نیازی به تنظیمات ندارید. گزینه منو ۳ نقطه را مشاهده خواهید کرد. و هنگامی که به menu ضربه بزنید، منویی بر روی صفحه نمایش داده می‌شود و روی گزینه Record call ضربه بزنید.

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=13575
ممکن است شما دوست داشته باشید
6 نظرات
 1. آرش جلیل می گوید

  ببخشید برای گوشی شاهین۲ جی ال ایکس چکار باید کرد؟

 2. A می گوید

  گوشیتو عوض کنی

 3. مسعود می گوید

  درود بر شما
  گوشی a10 2018 دارم تا حالا نتونستم نرم افزار ضبط صدا ذخیره کنم
  در مقاله ای که به اشتراک گذاشته اید اصلا این گذینه هایی که گفتید را نداشت
  لطفا بیشتر راهنمایی کنید
  تشکر از مدیر سایت

 4. Milad می گوید

  سلام
  من گوشی j 3 دارم تنام برنامه های ضبط مکالمه روش نصب میشه اما بعد از تماس هیچ صدایی پخش نمیشه لطفا راهنماییم کنید

 5. علی خان می گوید

  من گوشیم هواوی prim6تا الان نزدیک ۱۰۰برنامه ضبط مکالمه نصب کردم اما فایده نداره چکارکنم. تشکر

  1. خسروی می گوید

   سلام دوست عزیز . اگر برنامه های معرفی شده در این مقاله نتونستن به شما کمک کنند احتمالا گوشیتون از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.