چگونه پیج اینستا را قفل کنیم؟

در میان شبکه های اجتماعی موجود، اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین نرم افزارها محسوب می‌شود. اگر شما کاربر این شبکه اجتماعی باشید احتمالا با نحوه عملکرد آن آشنا هستید. اما ممکن است سوالات متعددی ذهن شما را درگیر کند. یکی از سوالات رایج کاربران این است که چگونه پیج اینستا را قفل کنیم؟ با توجه به اینکه شبکه اجتماعی اینستاگرام تصویر محور بوده و اشتراک گذاری ویدئوهای کوتاه و عکس، پایه‌های ارتباطی آن را تشکیل می‌دهند، محبوبیت فوق العاده زیادی پیدا کرده است. اما زمانی که صحبت از ویدئو و عکس به میان می‌آید یکی از مهمترین مسایل، حفظ حریم خصوصی کاربران است. قفل کردن اکانت اینستاگرام روشی است که اینستاگرام برای حفظ حریم خصوصی کاربران خود اندیشیده است.

چگونه پیج اینستا را قفل کنیم؟

بسیاری از افراد با توجه به این نگرانی که ممکن است حریم خصوصی آنها در شبکه ای اجتماعی مانند اینستاگرام نقض شود، از به اشتراک گذاری ویدئوها و عکس‌های خود صرف‌نظر می‌کنند. برخی دیگر از افراد نیز ممکن است بدون توجه به این موضوع، اقدام به اشتراک گذاری عکس و ویدئو کنند. اما با توجه به اینکه ممکن است برخی از کاربران اینستاگرام با ایجاد اکانت‌های فیک و جعلی، اقدام به نقض قوانین این شبکه اجتماعی کنند، بسیار به جا است که مطالبی را در مورد حفظ حریم خصوصی در این شبکه اجتماعی بدانیم. به همین دلیل باید بدانیم که چگونه پیج اینستا را قفل کنیم؟ برای این کار ابتدا باید بدانیم در اینستاگرام حساب کاربری چند نوع است:

انواع حساب‌های کاربری در اینستاگرام

بسیاری از کاربران اینستاگرام تمایل دارند مطالبی را که در پیج خود قرار می‌دهند تنها برای مخاطبان خودشان نمایش داده شود و در حقیقت مطالب موجود در پیج آنها خارج از دسترس افراد دیگر باشد. در اینستاگرام دو نوع حساب خصوصی یا  private و عمومی یا  public وجود دارد و این کاملا به سلیقه و دیدگاه شما بستگی دارد که کدام یک از این دو مورد را انتخاب نمایید.

حساب کاربری عمومی (public)

اگر عکس‌ها و ویدئوهای شما به صورت عمومی برای تمام کاربران در دسترس باشد و هم فالوورهای و هم سایر کاربران بتوانند پست‌های شما را ببینند، حساب شما عمومی است. با ساخته شدن یک اکانت توسط شما در اینستاگرام حالت عمومی یا public به صورت پیش فرض برای حساب کاربری شما در نظر گرفته می‌شود.

حساب کاربری خصوصی (private)

اگر شما هم تمایل دارید که عکس‌ها و ویدئوهای شخصی‌تان فقط در اختیار مخاطبین خودتان قرار بگیرد، باید پیج خود را قفل کرده یا به عبارت دیگر از حساب خصوصی استفاده نمایید. به این شکل تنها فالوورهای شما قادر به دیدن عکس‌ها، ویدئوها و مطالبی هستند که شما در پیج خود قرار می‌دهید.

در صورتی که شما قصد دارید وضعیت حساب کاربری خود را به خصوصی یا private تغییر دهید یا به عبارت دیگر پیج خود را قفل کنید، باید با نحوه خصوصی کردن یا قفل کردن اکانت اینستاگرام آشنا شوید.

چگونه پیج اینستا را قفل کنیم؟

اگر شما صاحب حساب خصوصی اینستاگرام هستید افرادی که تمایل به دیدن پست‌های شما دارند باید ابتدا به شما درخواست بدهند. با ارسال درخواست از طرف دوستان تنها پس از اینکه شما درخواست دوستی کاربری را تایید کردید آن فرد قادر به دیدن مطالب به اشتراک گذاشته شده در پیج شما خواهد بود. در حقیقت به این شکل اطمینان حاصل خواهید کرد که تنها افرادی که تایید کرده‌اید قادر به بازدید از پست‌های شما هستند.

گاهی اوقات هم این امکان وجود دارد که شما تعدادی فالوور داشته و از حساب عمومی یا public استفاده کنید. اما پس از مدتی تصمیم بگیرید که از حساب خصوصی یا private استفاده نمایید. در این حالت باز هم فالوورهای شما قادر به دیدن پست‌های موجود در پیج‌تان خواهند بود. اگر تصمیم دارید که این افراد یا برخی از آنها دیگر قادر به بازدید از پست‌های شما نباشند باید آنها را از طریق بلاک کردن از لیست فالوورهای خود حذف کنید. به محض حذف شدن این افراد از دایره فالوورهای‌تان می‌توانید آنها را از بلاک خارج کنید. به این شکل این کاربران دیگر قادر به مشاهده پست‌های شما نخواهند بود. البته باید توجه داشته باشید در صورتی که پیج اینستاگرام خود را قفل کرده باشید، پست‌های موجود در پیج شما از فهرست جستجوی هشتگ اینستاگرام حذف خواهند شد.

بلاک کردن پیج اینستاگرام

قفل کردن اکانت اینستاگرام

قفل کردن اکانت اینستاگرام یا همان خصوصی کردن حساب، کار ساده‌ای است که به راحتی و ظرف مدت یک دقیقه قابل انجام است. در صورتی که پیج خود را خصوصی کنید تنها افرادی که شما را دنبال کرده باشند قادر به دیدن پست‌های شما خواهند بود.

برای قفل کردن اکانت اینستاگرام ابتدا با اجرای برنامه، وارد پروفایل خود شده و با انتخاب گزینه سه نقطه از سمت راست بالای صفحه به دنبال گزینه account privacy باشید. زمانی که این گزینه را پیدا کردید اسلایدر روبروی آن را فعال کنید. با آبی رنگ شدن اسلایدر متوجه خواهید شد که پیج شما قفل شده یا حساب کاربری شما خصوصی شده است.

چگونه پیج اینستا را قفل کنیم؟ قفل کردن اکانت اینستاگرام

اگر تصمیم دارید که مجددا پیج خود را از حالت قفل خارج کنید کافی است که اسلایدر روبروی گزینه  private account را غیرفعال کنید.

سوالات متداول

پس از قفل شدن پیج اینستاگرام، افراد ناشناس قادر به دسترسی به چه اطلاعاتی خواهند بود؟

در صورتی که شما پیج اینستاگرام خود را قفل کرده یا حساب کاربری خود را به خصوصی تغییر داده باشید، پست‌های شما از دید کاربران ناشناس پنهان خواهد ماند، اما هر کسی می‌تواند صفحه اصلی پروفایل شما را مشاهده کند. عکس پروفایل، نام کاربری و بیوگرافی شما برای افراد ناشناس نیز به نمایش گذاشته خواهد شد. در صورتی که پیج شما خصوصی باشد، ثبت نظر برای پست‌های شما و لایک کردن آنها توسط کاربران ناشناس غیر ممکن است. چون آنها قادر به دیدن پستهای شما نیستند. اما باید توجه داشته باشید که در صورتی که شما دارای پیج خصوصی باشید، اگر پست‌های دیگران را لایک کنید، نام کاربری شما در لیست لایک کنندگان نمایش داده خواهد شد. همچنین نظراتی که برای پست‌های دیگران می‌گذارید نیز برای کاربران ناشناس قابل نمایش است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments