آموزش فعال سازی و اجرای دو حساب واتساپ whatsapp در یک گوشی

واتساپ یکی از محبوب‌ترین و رایج‌ترین برنامه‌های پیام‌رسان فوری است و به دلیل سادگی و رابط کاربری آسان، کاربران می‌توانند بدون هیچ زحمتی از آن استفاده کنند. افرادی هستند که دوست ندارند زمانی که در واتساپ چت شخصی انجام می‌دهند، شخصی از دفتر کار آن‌ها ارتباط برقرار کند یا ممکن است موقعیت‌های مختلف دیگری شبیه به این مورد وجود داشته باشد که به حساب‌های WhatsApp دوگانه نیاز باشد.

بنابراین اگر به دنبال راهنمایی در مورد نحوه استفاده از دو حساب واتساپ در یک تلفن هوشمند هستید این مقاله، تکنیک استفاده از دو حساب کاربری WhatsApp در یک گوشی موبایل را آموزش می‌دهد.

اگر تلفن هوشمند دو سیم کارتی دارید، ممکن است مایل باشید واتساپ جداگانه برای دو شماره تلفن متفاوت داشته باشید. واتساپ محدودیت‌هایی را برای کاربران دارد. واتساپ اجازه نمی‌دهد تا کاربران بیش از یک حساب واتساپ را در گوشی همراه خود پیکربندی کنند.

نحوه استفاده از دو واتساپ در یک گوشی اندرویدی


چند روش وجود دارد که می‌توانید دو واتساپ را همزمان بر روی اندروید نصب کنید.

روش ۱: استفاده از پروفایل های چند کاربره در اندروید

امروزه بسیاری از گوشی‌های هوشمند جدید اندروید به شما امکان می‌دهند چندین حساب کاربری در دستگاه ایجاد کرده یا یک حساب مهمان داشته باشید. برای تنظیم یک پروفایل جدید و جدا از حساب اصلی در تلفن هوشمند خود می‌توانید از چندین کاربر استفاده کنید.

ویژگی چند کاربره در Lollipop و نسخه‌های بعدی اندروید و همچنین در برخی از ROMهای سفارشی موجود است.

نحوه تنظیم پروفایل‌های کاربر در اندروید

Multi-User را در تلفن هوشمند اندروید اضافه کنید. برای این کار کافیست به تنظیمات بروید و بر روی Users کلیک کرده و سپس کاربر را اضافه کنید (یا یک حساب مهمان اضافه کنید)، یا نوار اعلان را پایین بیاورید، روی نماد user ضربه بزنید و روی Add Guest or Add User ضربه بزنید.

پس از ایجاد یک کاربر جدید، جزئیات کامل را برای تنظیم حساب جدید ارائه دهید.

اکنون زمان آن رسیده است که با رفتن به Play Store ، واتساپ را در حالت کاربر جدید نصب کنید.

پس از بارگیری و نصب برنامه جدید واتساپ، تمام جزئیات را وارد کنید و شماره تلفن همراه دیگری را که با حساب فعال واتساپ اصلی خود تنظیم نشده است، تهیه کنید.

با استفاده از ویژگی multi-user، حتی می‌توانید بیش از دو حساب واتساپ را در یک تلفن اندرویدی داشته باشید.

فقط اطمینان حاصل کنید که شماره موبایل به هیچ یک از حساب‌های فعال واتساپ متصل نیست، زیرا واتساپ به هیچ وجه به شما امکان نمی‌دهد با استفاده از یک شماره تلفن واحد، دو حساب واتساپ ایجاد کنید.

استفاده-از-پروفایل-های-چند-کاربره-در-اندروید

روش ۲: استفاده از ویژگی App cloning یا Twin App

 • واتساپ را از فروشگاه Google Play نصب کنید و سپس شماره اصلی را ثبت کنید.
 • اگر قبلاً یک حساب واتساپ در تلفن دارید از مرحله اول عبور کنید و به تنظیمات تلفن خود بروید.
 • به برنامه Dual App / Clone / App Twin بروید و روی آن ضربه بزنید.
 • اکنون لیستی از برنامه هایی که می توانید کلون سازی کنید را مشاهده می‌کنید، روی گزینه واتساپ ضربه بزنید و نصب را انتخاب کنید.
 • حساب دوم واتساپ را تنظیم کرده و برنامه ثانویه را باز کنید.
 • اکنون روی Agree and Continueضربه بزنید. به واتساپ اجازه داده می‌شود تا به فایل‌ها و همچنین مخاطبین خود دسترسی پیدا کند.
 • اکنون از شما خواسته می‌شود شماره تماس خود را ثبت کنید. فقط به یاد داشته باشید که شماره ثانویه خود را اضافه کنید و سپس می‌توانید حساب‌های واتساپ دوگانه را در یک تلفن هوشمند اجرا کنید.

اگر تلفن هوشمند دارای برنامه Dual App / Clone / App Twin نیست، می‌توانید برنامه Parallel Space را از فروشگاه Google Play بارگیری کنید تا از دو حساب واتساپ در همان تلفن هوشمند استفاده کنید

استفاده-از-ویژگی-App-cloning-یا-Twin-App

روش ۳: برنامه‌های اندروید برای Clone

بسیاری از افراد چندین حساب آنلاین را در همان سرویس ایجاد می‌کنند تا بتوانند به طور مؤثر وظایف مختلف را مدیریت کنند و یا بتوانند زندگی شخصی و حرفه‌ای خود را جدا نگه دارند.

بسیاری از برنامه‌های موجود در Google Play Store وجود دارد که به کاربران امکان می‌دهد تا اپلیکیشن‌ها را Clone و از حساب‌های چندگانه یا دوتایی برنامه‌های مورد علاقه مانند  واتساپ، اسنپ‌چت ، فیسبوک، اینستاگرام، یوتیوب، آمازون، توییتر، اسکاپ و موارد دیگر پشتیبانی کنند.

فضای موازی – چندین حساب و دو صورت

App Cloner  – چندین نسخه از برنامه‌های موجود خود را ایجاد و نصب کنید

چند حساب – برنامه فضای موازی برای دو حساب

چند Clone کردن و اجرای چندین حساب کاربری مشابه در یک دستگاه.

Dual Space- چندین حساب و برنامه موازی

Super Clone Pro  –چندین حساب و فضای دوگانه

این برنامه‌ها نه تنها به شما امکان می‌دهند چندین نمونه از همان برنامه را اجرا کنید، بلکه به شما امکان می‌دهد چندین حساب از همان گیم‎ها را نیز اجرا کنید.

چگونه پیام حذف شده واتساپ را بخوانیم؟

روش ۴: استفاده از SwitchMe Multiple Accounts 

SwitchMe یک برنامه اندرویدی است که به شما امکان می‌دهد دو حساب واتساپ جداگانه در یک دستگاه اندروید داشته باشید، اما این برنامه به گوشی هوشمند Android شما نیاز دارد تا روت شود.

مراحل زیر را دنبال کنید:

 • دستگاه اندروید خود را روت کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که برنامه واتساپ را در تلفن هوشمند نصب کرده‌اید.
 • حساب‌های چندگانه SwitchMe را بر روی تلفن هوشمند نصب کنید.
 • حساب‌های چندگانه SwitchMe را اجرا کنید.
 • اکنون در برنامه SwitchMe یک پروفایل کاربری با نام خود ایجاد کنید. این نمایه شامل همه برنامه‌ها و تنظیمات فعلی است، و همچنین نمایه واتساپ را که قبلاً در تلفن هوشمند نصب شده است، منعکس می‌کند.
 • اکنون با ضربه زدن بر روی دکمه Create Profile در برنامه SwitchMe ، نمایه دیگری ایجاد کنید و سپس با انتخاب این حساب گزینه Switch را انتخاب کنید.
 • اکنون تلفن هوشمند شما به طور خودکار راه‌اندازی مجدد خواهد شد و پس از آماده شدن برای استفاده ، مجدداً واتساپ رسمی را از فروشگاه Google Play نصب کنید و آن را برای شماره تلفن‌های مختلف ثبت کنید.

بر خلاف ویژگی multi-user در اندروید، نسخه رایگان SwitchMe به شما امکان می‌دهد فقط از ۲ حساب واتساپ در یک گوشی استفاده کنید.

برای-اجرای-چندین-حساب-از-SwitchMe-Multiple-Accounts-استفاده-کنید

روش ۵ – با استفاده از OGWhatsApp

اگر به دنبال چگونگی استفاده از ۲ واتساپ در تلفن دو سیم کارتی هستید OGWhatsApp یک برنامه اندروید است که به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به روت کردن دستگاه اندرویدی، از دو حساب جداگانه واتساپ در دستگاه اندروید استفاده کنید.

برای اجرای یک حساب  واتساپ متفاوت درOGWhatsApp ، چند مرحله ساده (در زیر) را دنبال کنید.

 • از داده‌های واتساپ نسخه پشتیبان کامل بگیرید و آن را بازیابی کنید.
 • تمام داده‌های واتساپ را حذف کنید. Settings → apps → WhatsApp → Clear Data
 • sdcard / WhatsApp directory را به / sdcard / OGWhatsApp تغییر دهید. برای انجام این کار می‌توانید از file manager برای اندروید یا ویندوز استفاده کنید.
 • برنامه اصلی واتساپ را از دستگاه اندروید حذف کنید.
 • اکنون OGWhatsApp را در تلفن هوشمند اندروید نصب کنید.
 • پس از نصب، به یاد داشته باشید که شماره قدیمی خود را که قبلاً با واتساپ اصلی در OGWhatsApp ثبت شده بود، تأیید کنید.

اکنون واتساپ رسمی را برای شماره دیگر از play store مجدداً نصب کنید.

ویدیوی آموزشی تنظیم دو واتساپ روی یک گوشی  

نحوه دانلود استاتوس status در واتساپ برای اندروید و ios

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.