استفاده از Group FaceTime فیس تایم گروهی در آیفون یا آیپد

امروزه مردم بیش از هر زمان دیگری از چت‌های ویدیویی و صوتی استفاده می‌کنند. FaceTime، پلتفرم انتخابی برای بسیاری از کاربران آیفون و آیپد است.

خوشبختانه، فیس تایم، پلتفرم خوبی است که از تماس‌های صوتی و تصویری و حداکثر ۳۲ شرکت‌کننده همزمان پشتیبانی می‌کند. اما اگر شما به مکالمات FaceTime یک به یک عادت کرده‌اید، ممکن است تماس‌های گروهی فیس تایم برایتان تازگی داشته باشید.

اگر چنین است، در این راهنما نحوه شروع آن، چگونگی پیوستن به آن و آنچه می‌توانید هنگامی که در آن‌ حضور دارید انجام دهید را آورده‌ایم.

در این راهنما فرض بر این است که شما FaceTime را در گوشی موبایل تنظیم کرده‌اید.

نحوه برقراری تماس گروهی فیس تایم از اپلیکیشن FaceTime


تماس گروهی فیس تایم کار ساده‌ای است. بسیار شبیه به نحوه تماس با یک فرد خاص است.

کافیست روی دکمه ‘+ در صفحه اصلی FaceTime ضربه بزنید، سپس نام، شماره یا آدرس ایمیل تایپ کنید (یا برای دومین بار دکمه + را برا انتخاب یک مخاطب از لیست فشار دهید)

همه مخاطبین را به این روش اضافه کنید تا اینکه همه افرادی که می‌خواهید اضافه کنید و در آخر روی “Audio” (برای تماس صوتی) یا “Video” (برای تماس ویدیویی) ضربه بزنید.

رفع مشکل ضبط مکالمه در اندروید ۹

نحوه پیوستن به یک تماس گروه FaceTime


آیا می‌خواهید به تماس گروهی FaceTime که شخص دیگری شروع کرده است بپیوندید؟ هنگامی که به یک تماس گروهی FaceTime دعوت شده‌اید، باید یک اعلان یا نوتیفیکیشن دریافت کنید. بنابراین فقط روی صفحه قفل یا مرکز نوتیفیکیشن ضربه بزنید. سپس روی نماد دوربین ضربه بزنید تا به گروه ملحق شوید.

کارهایی-که-می_توانید-در-یک-تماس-گروهی-FaceTime-انجام-دهید

کارهایی که می‌توانید در یک تماس گروهی FaceTime انجام دهید


زمانی که در یک تماس FaceTime گروهی قرار دارید غیر از گفتگو، چند کار دیگر هم می‌توانید انجام دهید. به عنوان مثال، می‌توانید با ضربه زدن روی دکمه ‘+ و سپس وارد کردن نام، شماره یا ایمیل آنها و ضربه زدن روی” Add Person to FaceTime “، افراد را به تماس اضافه کنید.

همچنین می‌توانید تماس‌های ویدیویی را با افکت‌های مختلف بیامیزید. فقط در حین تماس روی نماد ستاره ضربه بزنید، سپس برای استفاده از Animoji و Memoji یا یکی از نمادهای دیگر برای دسترسی به فیلترها، شکل‌ها، برچسب‌ها و موارد دیگر، روی نماد میمون ضربه بزنید.

یک تماس گروهی FaceTime را از اپلیکیشن Messages شروع کنید

در مکالمه گروهی در Messages، می توانید تماس گروهی FaceTime را از گفتگو گروهی شروع کنید. این مراحل را دنبال کنید:

  • Messages را باز کنید و مکالمه گروهی را شروع کنید. یا به یک مکالمه گروهی موجود بروید.
  • روی contacts در بالای گفتگوی گروهی ضربه بزنید.
  • روی FaceTime ضربه بزنید، سپس تماس خود را شروع کنید.
  • می‌توانید حداکثر ۳۲ نفر را به تماس گروهی FaceTime اضافه کنید.

تنظیمات صوتی و تصویری FaceTime را تغییر دهید

می‌توانید تنظیمات صوتی و تصویری را در برنامه FaceTime در هر زمان و در طول تماس تغییر دهید. برای تغییر تنظیمات، روی صفحه ضربه بزنید، سپس برای مشاهده گزینه‌های بیشتر، انگشت خود را بکشید و یا به یکی از این گزینه‌ها ضربه بزنید:

تنظیمات-صوتی-و-تصویری-FaceTime-را-تغییر-دهید

تماس تصویری گروهی واتساپ WhatsApp در آیفون و اندروید (آموزش)

سوالات متداول

آیا میتوان از FaceTime در گوشی‌های مختلف استفاده کرد؟

متأسفانه این محدود به کاربران iOS است. هیچ برنامه FaceTime برای گوشی‌های اندرویدی وجود ندارد.

چگونه می‌توانم از FaceTime در آیفون استفاده کنم؟

FaceTime را در آیفون تنظیم کنید. به Settings – FaceTime بروید و سپس FaceTime را روشن کنید. اگر می‌خواهید در تماس‌های FaceTime عکس‌های زنده بگیرید، FaceTime Live Photos را روشن کنید. شماره تلفن، Apple ID یا آدرس ایمیل خود را برای استفاده FaceTime وارد کنید.

آیا بدون تماس تصویری به تماس FaceTime می‌توان پاسخ دهید؟

امکان پاسخگویی به تماس ویدیویی FaceTime فقط با صدا وجود ندارد ، می توانید بلافاصله بعد از پاسخ دادن به تماس، دوربین را غیرفعال کنید. اگر تماس صوتی FaceTime دریافت کنید نیاز به ارتباط تصویری نیست.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.