سیستم عامل تایزن 4.0 معرفی شد

شرکت سامسونگ در جریان کنفرانس توسعه دهندگان تایزن که روزهای گذشته در شهر سانفرانسیسکو برگزار شد، از نسخه جدید سیستم عامل اختصاصی خود یعنی تایزن ۴.۰ با ویژگی های کلیدی و بهبودیافته رونمایی کرده است.

سیستم عاملی که محصولاتی چون تلفن هوشمند، تلویزیون هوشمند و برخی از این دست دستگاه های سامسونگ را دربر می گیرد. از این رو کاربران بسیاری شامل حال سیستم عامل مذکور نشده و به نوعی یک پلتفرم کمتر محبوب است.

البته سامسونگ خود نیز سعی داشته روی اندروید گوگل تمرکز کند و در این میان تایزن را نیز به کار گیرد تا علاوه بر کسب سود بسیار از بازار اندرویدی ها، در لیست دارندگان سیستم عامل نیز به شمار رود. در طی کنفرانس شرکت کره ای حتی تلفن هوشمند Z4 را به عنوان جدیدترین اسمارتفون تایزنی پیشتر رونمایی کرد و سپس نسخه جدید پلتفرم خود را به عنوان تایزن ۴.۰ معرفی نمود.

برخلاف تایزن ۳.۰ که تنها به تلویزیون هوشمند و گوشی هوشمند محدود بود، نسخه جدید دستگاه های بیشتر و مختلفی را پوشش می دهد تا کاربران بیشتری نیز کسب کند. به گفته شرکت سامسونگ، تایزن ۴.۰ به عنوان یک پلتفرم منبع باز برای دستگاه های اینترنت اشیاء نیز در دسترس خواهد بود که موجب افزون شدن تعداد کاربرانش می شود.

تایزن ۴.۰ در حال حاضر از مایکروسافت  .NET و فرم وورک Xamarin UI پشتیبانی می کند تا به عنوان سیستم عامل کاملی شناخته شود. به کمک فرم وورک Xamarin UI می توان هر نوع اپلیکیشنی مبتنی بر زبان  C# را در Visual Studio توسعه داد.

به هر حال جزئیات بیشتری توسط سامسونگ ارائه نشد و انتظار می رود علاوه بر گوشی های هوشمند میان رده، شاهد افزوده شدن تایزن جدید به دستگاه های مبتنی بر اینترنت اشیاء نیز باشیم تا سیستم عامل اختصاصی کره ای ها به پلتفرم مطرح و محبوبی در سطح جهان به کار گرفته شود.

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=2021
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.