Resourcesphub

چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم ؟ [آپدیت 2021]

چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم ؟ برای پاسخ به این سوال، قبل از هر چیز، لازم است با قوانین امنیتی این شبکه اجتماعی، بیشتر آشنا شویم. اینستاگرام، یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های حال حاضر دنیا به شمار می‌رود. امروزه بیش از۸۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان از اینستاگرام استفاده می‌کنند.

این شبکه اجتماعی به دلیل امنیت بلایی که دارد، در ساخت و مدیریت اکانت، بسیار دقیق و گاهی سخت‌گیرانه عمل می‌کند. بنابراین شما نمی‌توانید هر زمان که دوست داشتید، یک حساب را پاک کنید و بعد از چند روز، دوباره وارد آن شوید. در واقع مسائل هویتی در این شبکه، بسیار مهم محسوب می‌شوند.

اگر به هر دلیلی اکانت خود را در اینستاگرام پاک یا غیر فعال کرده باشید؛ برای ورود مجدد به آن، احتمالا با مشکلاتی مواجه خواهید شد. ما در این مقاله از مجله تکنولوژی ایده آل تک قصد داریم شما را در بازیابی پروفایل قبلی خود در اینستاگرام، کمک کنیم. لطفا تا پایان، با ما همراه باشید.

چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد، اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها در سطح جهان و به طبع آن در ایران، محسوب می‌شود. برای استفاده از این برنامه، حتما باید یک حساب کاربری در آن ایجاد کنید؛ در هنگام ساخت حساب در این برنامه شما باید یک شماره موبایل و یک ایمیل واقعی وارد کنید تا اینستاگرام، از واقعی بودن هویت شما مطمئن شود.

حال سوال اینجاست که اگر به هر دلیلی، حساب کاربری قبلی خود را پاک یا گم کرده‌اید و قصد دارید دوباره به آن وارد شوید، باید چه مراحلی را دنبال کنید؟

در ابتدا باید توجه داشته باشید که خارج شدن از برنامه با پاک کردن کاربری متفاوت است. اگر Sign Out را انتخاب و از برنامه خارج شده باشید؛ با اطلاعات قبلی، شامل نام کاربری یا ایمیل و رمز عبور، می‌توانید دوباره وارد اکانت خود شوید. ولی اگر اکانت را حذف کرده باشید، حساب کاربری شما پاک شده و امکان دسترسی به آن را را نخواهید داشت.

اگر نام کاربری خود را فراموش کرده‌اید

در بسیاری از مواقع، شما به دلیل اینکه نام کاربری خود را فراموش کرده‌اید؛ نمی‌توانید وارد حساب خود شوید. خوشبختانه این مورد به راحتی قابل رفع است و جای نگرانی زیادی ندراد. برای اینکه بتوانید دوباره به نام کاربری خود دسترسی داشته باشید؛ می‌توایند یکی از دو راه زیر را انتخاب کنید:

یافتن نام صفحه با جستجو در اکسپلور اینستاگرام

در بخش اکسپلور اینستاگرام، امکانی تحت عنوان جستحو در اختیار کاربران محتلف قرار دارد. در ابن بخش می‌توایند با وارد کردن نام کاربری یا حتی بخشی از آن، به صفحه مورد نظرتان دسترسی داشته باشید.

اگر نام کاربری پروفایل شخصی یا صفحه تجاری خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید بخشی از آن را که در خاطرتان باقی مانده است، در قسمت Search اکسپلوزز وارد کنید؛ به احتمال زیاد در بخش نتایج، صفحه کاربری خود را پیدا خواهید کرد.

جستجو در صفحه فالورهای خود با اکانت دیگر

افرادی که شما را فالوو کرده‌اند، حساب کاربری شما را در لیست فالووینگ‌های صفحه خود، دارند. بنابراین می‌توانید از اکانت یکی از دوستان خود استفاده کرده و وارد صفحه پروفایل یکی از فالوورهای خود شوید. در بخش Following صفحه مورد نظر، بعد از کمی جستجو، می‌توانید حساب کاربری خود را مشاهده کنید.

بازیابی پسورد اینستاگرام در صورت فراموشی

گاهی اوقات ممکن است نام کاربری خود را بدانید، اما پسورد یا گذرواژه آن را فراموش کرده باشید. در این شرایط، باید از خود اینستاگرام کمک بخواهید تا بتوانید دوباره وارد حساب کاربری خود شوید. برای بازیابی رمز عبور اینستاگرام، باید مطابق مراحل زیر عمل کنید:

روی گزینه log in کلیک کنید

 • در صفحه بعد، روی گزینه “Forgot password” کلیک کنید.

روی فراموشی رمز عبور کلیک کنید

 • در صفحه بازیابی رمز عبور، نام کاربری، آدرس ایمیل یا شماره تلفنی را که هنگام ایجاد حساب خود استفاده کرده‌اید، وارد کنید. سپس روی “Reset password” کلیک کنید.

نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.

 • یک ایمیل که حاوی لینک بازیابی رمز عبور است، از طرف اینستاگرام به آدرس ایمیل تاییده شده شما، ارسال می‌شود. با مراجعه به ایمیل خود، روی Reset password کلیک کنید تا ریکاوری پسورد، شروع شود.

روی بازیابی گذرواژه اینستاگرام کلیک کنید

 • وقتی روی پیوند کلیک کنید، این لینک شما را به صفحه‌ای هدایت می‌کند که باید رمز ورود جدید را وارد کرده و آن را تأیید کنید. پسورد جدید را وارد کرده و در نهایت، روی “Reset password” کلیک کنید.

پسورد جدید را وارد کنید

تذکر: اکیدا توصیه می‌کنیم که از ترکیبی از حروف و اعداد برای رمز عبور حساب خود استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا دیگران نتوانند به راحتی پسورد شما را حدس بزنند یا حتی هکرها آن را هک کنند.

بعد از انجام مراحل بالا، می‌توانید با استفاده از پسورد جدید که برای کاربری خود اختصاص داده‌اید، دوباره وارد حساب کاربری‌تان شوید.

پاک کردن حساب در اینستاگرام

لازم است ابتدا توضیحی در ارتباط با حذف یا “Delete” کردن یک حساب در اینستاگرام بدهیم. اگر شما به هر دلیلی، اقدام به حذف حساب کاربری خود کنید، این کار درآینده قابل برگشت نیست؛ یعنی طبق اعلام اینستاگرام، حساب‌هایی که در این برنامه حذف می‌شوند، دیگر قابل بازیابی نخواهند بود.

پاک کردن حساب اینستاگرام

پس اگر تصمیم به حذف حساب خود گرفته‌اید، قبل از انجام این کار، در نظر بگیرید که راه بازگشتی نخواهید داشت!

ممکن است اینستاگرام بدون اطلاع شما، اقدام به پاک کردن حسابتان کرده باشد؛ در این صورت و به احتمال زیاد، حساب شما یک سری قوانین این شبکه را نقض کرده است. به همین دلیل، ایستاگرام تصمیم به حذف حساب شما نموده است.

البته امکان ندارد این شبکه محبوب، یک حساب کاربری را بی‌دلیل حذف کند. پس اگر حساب شما توسط خود Instagram بسته شد، بازهم خیلی به دنبال برگرداندن آن نباشید .

یک حالت دیگر هم در زمینه حذف حساب کاربری در اینستاگرام وجود دارد: حساب شما توسط شخص سومی هک شده و آن شخص اقدام به حذف حساب شما کرده باشد. در این صورت بازهم اینستاگرام خود شما را مقصر دانسته و تاکید می‌کند که باید یک رمز عبور قوی‌تر انتخاب می کردید .

غیر فعال کردن حساب

ممکن است شما بنا به دلایلی تصمیم بگیرید برای مدتی حساب خود را در اینستاگرام غیرفعال کنید. در این صورت، هیچ نشانی از حساب شما در مدتی که غیرفعال بوده‌اید باقی نمی‌ماند و اگر کسی حساب شما را جستجو کند، هیچ نتیجه‌ای ظاهر نمی‌شود.

غیر فعال کردن حساب کاربری در اینستاگرام

ولی غیرفعال کردن با حذف فرق دارد: زمانی که شما اقدام به غیرفعال کردن حساب می‌کنید، هر زمانی که بخواهید، دوباره می‌توانید با وارد کردن اطلاعات حساب خود، به آن وارد شوید.

آنچه در ادامه برای شما ذکر می‌شود، نحوه ورود مجدد به یک حساب غیرفعال شده است و نه یک حساب حذف شده:

مرحله ۱

اولین مرحله برای این کار این است که شما اجاره بدهید تا مدت زمانی از غیر فعال شدن حساب‌تان بگذرد و بعد از آن، اقدام به برگرداندن کاربری نمایید. هنگامی که شما حساب کاربری خود را از اینستاگرام غیرفعال می‌کنید، این برنامه در طی چند ساعت، درخواست شما را تایید خواهد کرد. معمولا این زمان در حدود ۳ ساعت خواهد بود.

پس اگر می خواهید دوباره حساب کاربری خود را به دست بیاورید، اجازه بدهید حداقل ۳ ساعت از غیر فعال شدن آن بگذرد و بعد دوباره اقدام کنید .

مرحله ۲

  اگر حساب شما بیش از یک روز غیرفعال شده است، باید بدون هیچ مشکلی وارد سیستم شوید. توجه داشته باشید که نمی‌توانید یک حساب حذف شده را دوباره فعال کنید. پس اگر تصمیم به حذف حساب اینستاگرام خود گرفتید، دیگر نمی توانید دوباره آن را فعال کنید.

مرحله ۳

اینستاگرام را باز کنید. روی نماد برنامه اینستاگرام ، که شبیه به دوربین چند رنگ است، ضربه بزنید.

روی آیکون اینستاگرام ضربه بزنید

مرحله ۴

نام کاربری ، آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید. این کار را در قسمت متن بالا انجام دهید. برای مشاهده صفحه ورود باید ابتدا به یک دکمه Log یا پیوند وارد شوید.

ایمیل خود را وارد کنید

برگرداندن اکانت قبلی اینستارگرام | گام اول مرحله ۵

رمز ورود خود را وارد کنید این کار را در جعبه متن “رمز عبور” انجام دهید.اگر گذرواژه خود را به خاطر ندارید، باید آن را مجددا تنظیم کنید.

روی ورود به سیستم ضربه بزنید؛ این گزینه در انتهای صفحه قرار دارد. تا زمانی که اعتبار ورود به سیستم صحیح باشد، انجام این کار شما را به اینستاگرام وارد می کند و دوباره حساب خود را فعال می کند.

برگرداندن اکانت قبلی اینستارگرام | گام دوممرحله ۶

هرگونه دستورالعمل روی صفحه را دنبال کنید. بسته به مدت زمان غیرفعال شدن حساب اینستاگرام شما، ممکن است مجبور شوید قبل از وارد شدن به حساب، شماره تلفن خود را تایید کنید.

ورود به حساب کاربری، مجددا آن را فعال می کند؛ بنابراین شما لازم نیست بعد از ورود به سیستم، هیچ مرحله فعال سازی مجددی را انجام دهید.

کلام پایانی

تمام آموزش‌هایی که امروز و در این مقاله به آن‌ها پرداخته شد، در مواقعی به کار شما خواهند آمد که حساب کاربری خود را حذف نکرده باشید. بنابراین اگر بدون اینکه حساب کاربری خود را پاک کرده باشید، برای ورود به آن مشکل دارید، به احتمال زیاد، روش‌های ذکر شده، می‌توانند مشکل شما را حل کنند.

اگر دوست دارید به یکی از کاربران حرفه‌ای Instagram تبدیل شوید، حتما سری هم به صفحه “آموزش اینستاگرام” از مجله ایده آل تک بزنید. ما در این بخش، هر روز ترفندهای جدیدی از این شبکه اجتماعی محبوب را به شما نشان خواهیم داد. 

در صورتی که در رابطه با شبکه اجتماعی اینستاگرام و ترفندهای آن، سوال یا ابهامی دارید، حتما در بخش نظرات همین مقاله مطرح نمایید تا در اولین فرصت، پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول در ارتباط با بازگردانی حساب اینستاگرام 

بازشت به اینستاگرام بعد از log out چگونه است؟

بعد از اینکه به صورت log out از حساب خود خارج می‌شوید، به راحتی می‌توانید با ورود مجدد وارد خساب کاربری خود شوید. برای اینکار، نیازی به اعمال تنظیمات مجدد نیست.

آیا حساب اینستاگرامی پاک شده را می‌توان پاک کرد؟

خیر. اگر به هر دلیلی اقدام به پاک کردن حساب خود نمایید، دیگر امکان بازیابی آن وجود ندارد.

آیا برای غیرفعال کردن موقت اینستاگرام محدودیت وجود دارد؟

خیر. شما هر زمان که بخواهید می‌توانید به صورت موقت حساب خود را غیر فعال کنید. چند ساعت بعد از ثبت درخواست شما، حسابتان غیر فعال می‌شود.

آیا بعد از بازیابی اکانت اینستاگرام، اطلاعات شامل فالوورها پاک خواهند شد؟

خیر. زمانی که شما مجددا و بعد از مدتی وارد حساب خود می‌شوید، می‌توانید مجددا به تمامی اطلاعاتتان دسترسی داشته باشید.

۴.۷/۵ - (۷ امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
7 نظرات
 1. علي مزيناني می گوید

  سلام و درود
  لطفا در رابطه با پاك كردن اكانت اينستاگرام هم بنويسيد .

  1. عبدالله خسروی می گوید

   با سلام . حتما در اولین فرصت مطلب درخواستی شما بر روی سایت قرار می گیرد . ممنون از همراهی شما

 2. محمود می گوید

  سلام ..اکانت حساب قبلی اینستام حذف شده چکارکنم؟

 3. احمد می گوید

  سلام. من دوتا پیج دارم. گوشیم رو فلش کردم. یکیش رو برگردوندم. ولی اون یکیش رو چطور باید برگردونم؟

  1. خسروی می گوید

   سلام دوست عزیز . برای این کار باید به ایمیل و یا شماره تلفنی که در زمان ساخت اکانت وارد کردید دسترسی داشته باشید

 4. هادی می گوید

  حسابه قبلیم شماره تلفنی که باهاش اژنستا قبلیمو ساختم سلبع امتیاز و واگزار شده به دیگری حالا چکار کنم تا پیجمو برگردونم

 5. جعفری می گوید

  سلام من دیروز اینستامو لوگ اوت کردم چون ارور میداد الان نمیدونم چجوری برگردونم ترخدا کاملتر بگید بتونم برگردونم میرم رو وب سایت اینستا کلمه بازیابی رمز عبور میزنم نام کاربری میزنم پیامک میاد میگه برگشت به اینستاگرام درست نمیشه تر خدا یه راهی بگید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

sex videos