نصب اینستاگرام قبلی خودم [آپدیت 2023]

چند روز قبل به دلیل تعویض گوشی، به دنبال نصب اینستاگرام قبلی خودم بودم و از قضا، دردسر زیادی هم کشیدم! از آن‌جایی که به نظر می‌رسد این مشکل، این روزها زیاد شده است، این مقاله را برای ورود به اکانت قبلی اینستاگرام آماده کردم. 

تا زمانی که روی دستگاه فعلی خود، اینستاگرام را داریم ظاهرا همه چیز خوب است؛ چون برای ورود نه نیازی به رمز عبور داریم و نه شماره موبایل و ایمیل! در واقع با یک‌بار تایید،اطلاعات ورود ما روی گوشی ذخیره می‌شود. ولی وای به روزی که بخواهیم گوشی را عوض کنیم و دوباره وارد اکانت خودمان بشویم! 

من برای ورود به اینستاگرام قبلی خودم از شماره همراهی که در زمان ثبت نام وارد کرده بودم، استفاده کردم. اگر شما هم به تازگی تلفن همراه خود را عوض کرده‌اید یا به هر دلیلی از اکانت اینستاگرام خود خارج شده‌ و اکنون قصد ورود دوباره به آن را دارید، این مقاله از ایده آل تک دقیقا برای شما نوشته شده است! 

نصب اینستاگرام قبلی خودم

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها در سطح جهان و به طبع آن در ایران، محسوب می‌شود، به‌طوری‌که حتی بعضی از افراد برای دیده شدن هر چه بیشتر در آن، به خرید فالوور اینستاگرام اقدام می‌کنند. به‌هر‌حال، برای استفاده از این برنامه، حتما باید یک حساب کاربری در آن ایجاد کنید؛ در هنگام ساخت حساب در این برنامه شما باید یک شماره موبایل و یک ایمیل واقعی وارد کنید تا اینستاگرام، از واقعی بودن هویت شما مطمئن شود.

اگر به هر دلیلی از حساب کاربری خود خارج شوید، می‌توانید با وارد کردن نام کاربری، آدرس ایمیل یا شماره همراه و در کنار آن رمز عبور، دوباره وارد آن شوید. ولی اگر رمز عبور خود را فراموش کرده باشید، تنها شماره موبایل یا آدرس ایمیل تایید شده، می‌تواند به دادتان برسد! 

در حقیقت مشکل از جایی شروع می‌شود که شما رمز عبور خود را یادتان رفته و اکنون می‌خواهید دوباره وارد اکانت اینستاگرام شوید! البته اگر در زمان ثبت نام در اینستاگرام، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل معتبر وارد کرده باشید، کار سختی نخواهید داشت. 

بازیابی پسورد اینستاگرام در صورت فراموشی

خب فرض کنیم که آدرس ایمیل یا شماره همراه زمان ثبت نام خود را در اختیار دارید و تنها رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید. من دقیقا در این موقعیت قرار داشتم و برای نصب اینستاگرام قبلی خودم، مراحل زیر را انجام دادم:

روی گزینه log in کلیک کنید

  • در صفحه بعد، روی گزینه “Forgot password” کلیک کنید.

روی فراموشی رمز عبور کلیک کنید

  • در صفحه بازیابی رمز عبور، نام کاربری، آدرس ایمیل یا شماره تلفنی را که هنگام ایجاد حساب خود استفاده کرده‌اید، وارد کنید. سپس روی “Reset password” کلیک کنید.

نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.

  • یک ایمیل که حاوی لینک بازیابی رمز عبور است، از طرف اینستاگرام به آدرس ایمیل تاییده شده شما، ارسال می‌شود. با مراجعه به ایمیل خود، روی Reset password کلیک کنید تا ریکاوری پسورد، شروع شود.

روی بازیابی گذرواژه اینستاگرام کلیک کنید

  • وقتی روی پیوند کلیک کنید، این لینک شما را به صفحه‌ای هدایت می‌کند که باید رمز ورود جدید را وارد کرده و آن را تأیید کنید. پسورد جدید را وارد کرده و در نهایت، روی “Reset password” کلیک کنید.

پسورد جدید را وارد کنید

تذکر: اکیدا توصیه می‌کنیم که از ترکیبی از حروف و اعداد برای رمز عبور حساب خود استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا دیگران نتوانند به راحتی پسورد شما را حدس بزنند یا حتی هکرها آن را هک کنند.

روش بالا برای زمانی است که بخواهید از آدرس ایمیل برای بازیابی رمز عبور اینستاگرام استفاده کنید. در صورتی که شماره همراه خود را در زمان ثبت نام وارد کرده باشید، می‌توانید به جای ایمیل، شماره خود را وارد کنید تا لینک بازیابی، برای شما پیامک شود. 

آموزش کامل آپدیت کردن اینستاگرام در اندروید و آیفون
بخوانید

اگر نام کاربری خود را فراموش کرده‌اید

در بسیاری از مواقع، شما به دلیل اینکه نام کاربری خود را فراموش کرده‌اید؛ نمی‌توانید وارد حساب خود شوید. خوشبختانه این مورد به راحتی قابل رفع است و جای نگرانی زیادی ندراد. برای اینکه بتوانید دوباره به نام کاربری خود دسترسی داشته باشید؛ می‌توایند یکی از دو راه زیر را انتخاب کنید:

یافتن نام صفحه با جستجو در اکسپلور اینستاگرام

در بخش اکسپلور اینستاگرام، امکانی تحت عنوان جستحو در اختیار کاربران محتلف قرار دارد. در ابن بخش می‌توایند با وارد کردن نام کاربری یا حتی بخشی از آن، به صفحه مورد نظرتان دسترسی داشته باشید.

یافتن نام صفحه با جستجو در اکسپلور اینستاگرام

اگر نام کاربری پروفایل شخصی یا صفحه تجاری خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید بخشی از آن را که در خاطرتان باقی مانده است، در قسمت Search اکسپلوزز وارد کنید؛ به احتمال زیاد در بخش نتایج، صفحه کاربری خود را پیدا خواهید کرد.

آموزش تغییر زبان اینستاگرام از انگلیسی به فارسی و برعکس
بخوانید

جستجو در صفحه فالورهای خود با اکانت دیگر

افرادی که شما را فالوو کرده‌اند، حساب کاربری شما را در لیست فالووینگ‌های صفحه خود، دارند. بنابراین می‌توانید از اکانت یکی از دوستان خود استفاده کرده و وارد صفحه پروفایل یکی از فالوورهای خود شوید. در بخش Following صفحه مورد نظر، بعد از کمی جستجو، می‌توانید حساب کاربری خود را مشاهده کنید.

چگونه اینستاگرام قبلی را در گوشی جدید نصب کنیم؟ 

اگر یک گوشی جدید خریداری کرده‌اید و قصد دارید اینستاگرام قبلی خود را روی این گوشی جدید نصب کنید، ما یک راه حل ساده و سریع را به شما ارائه می‌دهیم. توجه کنید اطلاعات کاربری از قبیل نام، رمز عبور، ایمیل، شماره تلفن و … بسیار مهم هستند و باید همه آن‌ها را در اختیار داشته باشید. 

تذکر: وارد کردن اشتباه رمز عبور برای چند مرتبه، می‌تواند حساب کاربری شما را قفل کند. بنابراین در این مورد، دقت کافی را داشته باشید. 

در ادامه روش برای ورود به اینستاگرام در گوشی جدید به شما معرفی می‌کنیم:

ورود با استفاده از آدرس ایمیل 

متداول‌ترین روش برای ورود به حساب کاربری اینستاگرام در گوشی جدید، استفاده از آدرس ایمیل است. معمولا اکثر کاربران از یک آدرس ایمیل برای ثبت نام و ساخت حساب کاربری در اینستاگرام استفاده می‌‌کنند. زمانی که از این آدرس ایمیل برای ورود به اینستاگرام استفاده می‌کنید، یک کد تایید به ایمیل شما ارسال می‌شود. 

ادامه مراحل بسیار ساده است. اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید. آدرس ایمیل را وارد کنید تا حساب اینستاگرام شما دقیقا با تغییراتی که آخرین بار در گوشی قبلی خود انجام داده بودید، در گوشی جدید باز شود. 

ورود با استفاده از شماره همراه 

اگر زمان ثبت نام در اینستاگرام، تلفن همراه خود را وارد کرده باشید، برای باز کردن حساب در گوشی جدید، اصلا کار سختی نخواهید داشت. اپلیکیشن Instagram را در گوشی باز کرده و با تایید شمراه تلفن همراه خود، دوباره به حساب کاربری و تمام اطلاعات آن، دسترسی داشته باشید. 

ورود با استفاده از نام کاربری 

دو روش بالا برای مواقعی کاربرد داشتند که رمز عبور و نام کاربری خود را فراموش کرده باشید. در صورتی که به این اطلاعات دسترسی داشته باشید، ساده‌ترین کار ممکن را برای ورود به حساب اینستاگرام در گوشی جدید خواهید داشت. 

اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. بعد از چند ثانیه در حساب خود خواهید بود و به تمامی اطلاعات آن از قبیل پست‌ها، استوری‌ها و … دسترسی خواهید داشت. 

برای مطالعه بیشتر درباره چگونگی لاگین شدن در حساب اینستاگرام، حتما مقاله “ورود به اینستاگرام” را مطالعه نمایید. 

پاک کردن حساب در اینستاگرام

لازم است ابتدا توضیحی در ارتباط با حذف یا “Delete” کردن یک حساب در اینستاگرام بدهیم. اگر شما به هر دلیلی، اقدام به حذف حساب کاربری خود کنید، این کار درآینده قابل برگشت نیست؛ یعنی طبق اعلام اینستاگرام، حساب‌هایی که در این برنامه حذف می‌شوند، دیگر قابل بازیابی نخواهند بود.

پاک کردن حساب اینستاگرام

پس اگر تصمیم به حذف حساب خود گرفته‌اید، قبل از انجام این کار، در نظر بگیرید که راه بازگشتی نخواهید داشت!

ممکن است اینستاگرام بدون اطلاع شما، اقدام به پاک کردن حسابتان کرده باشد؛ در این صورت و به احتمال زیاد، حساب شما یک سری قوانین این شبکه را نقض کرده است. به همین دلیل، ایستاگرام تصمیم به حذف حساب شما نموده است.

البته امکان ندارد این شبکه محبوب، یک حساب کاربری را بی‌دلیل حذف کند. پس اگر حساب شما توسط خود Instagram بسته شد، بازهم خیلی به دنبال برگرداندن آن نباشید .

یک حالت دیگر هم در زمینه حذف حساب کاربری در اینستاگرام وجود دارد: حساب شما توسط شخص سومی هک شده و آن شخص اقدام به حذف حساب شما کرده باشد. در این صورت بازهم اینستاگرام خود شما را مقصر دانسته و تاکید می‌کند که باید یک رمز عبور قوی‌تر انتخاب می کردید.

غیر فعال کردن حساب اینستاگرام

ممکن است شما بنا به دلایلی تصمیم بگیرید برای مدتی حساب خود را در اینستاگرام غیرفعال کنید. در این صورت، هیچ نشانی از حساب شما در مدتی که غیرفعال بوده‌اید باقی نمی‌ماند و اگر کسی حساب شما را جستجو کند، هیچ نتیجه‌ای ظاهر نمی‌شود.

غیر فعال کردن حساب کاربری در اینستاگرام

ولی غیرفعال کردن با حذف فرق دارد: زمانی که شما اقدام به غیرفعال کردن حساب می‌کنید، هر زمانی که بخواهید، دوباره می‌توانید با وارد کردن اطلاعات حساب خود، به آن وارد شوید.

آنچه در ادامه برای شما ذکر می‌شود، نحوه ورود مجدد به یک حساب غیرفعال شده است و نه یک حساب حذف شده:

مرحله ۱

اولین مرحله برای این کار این است که شما اجاره بدهید تا مدت زمانی از غیر فعال شدن حساب‌تان بگذرد و بعد از آن، اقدام به برگرداندن کاربری نمایید. هنگامی که شما حساب کاربری خود را از اینستاگرام غیرفعال می‌کنید، این برنامه در طی چند ساعت، درخواست شما را تایید خواهد کرد. معمولا این زمان در حدود ۳ ساعت خواهد بود.

پس اگر می خواهید دوباره حساب کاربری خود را به دست بیاورید، اجازه بدهید حداقل ۳ ساعت از غیر فعال شدن آن بگذرد و بعد دوباره اقدام کنید .

مرحله ۲

  اگر حساب شما بیش از یک روز غیرفعال شده است، باید بدون هیچ مشکلی وارد سیستم شوید. توجه داشته باشید که نمی‌توانید یک حساب حذف شده را دوباره فعال کنید. پس اگر تصمیم به حذف حساب اینستاگرام خود گرفتید، دیگر نمی توانید دوباره آن را فعال کنید.

مرحله ۳

اینستاگرام را باز کنید. روی نماد برنامه اینستاگرام ، که شبیه به دوربین چند رنگ است، ضربه بزنید.

روی آیکون اینستاگرام ضربه بزنید

مرحله ۴

نام کاربری ، آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید. این کار را در قسمت متن بالا انجام دهید. برای مشاهده صفحه ورود باید ابتدا به یک دکمه Log یا پیوند وارد شوید.

ایمیل خود را وارد کنید

برگرداندن اکانت قبلی اینستارگرام | گام اول مرحله ۵

رمز ورود خود را وارد کنید این کار را در جعبه متن “رمز عبور” انجام دهید.اگر گذرواژه خود را به خاطر ندارید، باید آن را مجددا تنظیم کنید.

روی ورود به سیستم ضربه بزنید؛ این گزینه در انتهای صفحه قرار دارد. تا زمانی که اعتبار ورود به سیستم صحیح باشد، انجام این کار شما را به اینستاگرام وارد می کند و دوباره حساب خود را فعال می کند.

برگرداندن اکانت قبلی اینستارگرام | گام دوممرحله ۶

هرگونه دستورالعمل روی صفحه را دنبال کنید. بسته به مدت زمان غیرفعال شدن حساب اینستاگرام شما، ممکن است مجبور شوید قبل از وارد شدن به حساب، شماره تلفن خود را تایید کنید.

ورود به حساب کاربری، مجددا آن را فعال می کند؛ بنابراین شما لازم نیست بعد از ورود به سیستم، هیچ مرحله فعال سازی مجددی را انجام دهید.

کلام پایانی

تمام آموزش‌هایی که امروز و در این مقاله به آن‌ها پرداخته شد، در مواقعی به کار شما خواهند آمد که حساب کاربری خود را حذف نکرده باشید. بنابراین اگر بدون اینکه حساب کاربری خود را پاک کرده باشید، برای ورود به آن مشکل دارید، به احتمال زیاد، روش‌های ذکر شده، می‌توانند مشکل شما را حل کنند.

اگر دوست دارید به یکی از کاربران حرفه‌ای Instagram تبدیل شوید، حتما سری هم به صفحه “آموزش اینستاگرام” از مجله ایده آل تک بزنید. ما در این بخش، هر روز ترفندهای جدیدی از این شبکه اجتماعی محبوب را به شما نشان خواهیم داد. 

در صورتی که در رابطه با شبکه اجتماعی اینستاگرام و ترفندهای آن، سوال یا ابهامی دارید، حتما در بخش نظرات همین مقاله مطرح نمایید تا در اولین فرصت، پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول 

چطوری اینستاگرام قبلی خودم رو نصب کنم؟

خیلی راحت با استفاده از نام کاربری، آدرس ایمیل یا شماره تلفن، می‌توانید اینستاگرام قبلی خودتان را روی هر دستگاه جدیدی نصب کنید و وارد آن شوید.

کدام روش برای ورود به اینستاگرام قبلی خودم راحت‌تره؟

استفاده از نام کاربری بهترین روش است. اما اگر نام کاربری خودتان را فراموش کرده‌اید، باید به سراغ آدرس ایمیل یا شماره تلفن بروید.

آیا برای غیرفعال کردن موقت اینستاگرام محدودیت وجود دارد؟

خیر. شما هر زمان که بخواهید می‌توانید به صورت موقت حساب خود را غیر فعال کنید. چند ساعت بعد از ثبت درخواست شما، حسابتان غیر فعال می‌شود.

آیا بعد از بازیابی اکانت اینستاگرام، اطلاعات شامل فالوورها پاک خواهند شد؟

خیر. زمانی که شما مجددا و بعد از مدتی وارد حساب خود می‌شوید، می‌توانید مجددا به تمامی اطلاعاتتان دسترسی داشته باشید.

۳.۸ | (۳۲)
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest

35 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
35
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x