مشکل غیر فعال شدن کیبورد یا صفحه کلید

غیر فعال شدن کیبورد یا همان صفحه کلید کامپیوتر، یکی از مشکلاتی است که هر کاربری، حداقل یک‌بار آن را تجربه کرده است. تصور کنید که در حال تایپ یک مطلب بسیار مهم هستید و ناگهان، صفحه کلید شما از کار می‎‌‌افتد! عجب دردسر وحشتناکی!

کیبورد در کنار ماوس، مهم‌ترین ابزارهای ورودی سیستم‌های کامپیوتری محسوب می‌شوند؛ بنابراین از کار افتادن هر کدام از آن‌ها، می‌تواند بخش زیادی از ارتباط شما با کامپیوتر یا لپ تاپ را قطع کند.

ما در این مقاله از مجله تکنولوژی ایده آل تک قصد داریم به صورت کامل به حل مشکل غیر فعال شدن کیبورد بپردازیم. اگر شما نیز درگیر این گرفتاری بزرگ شده‌اید؛ اصلا نگران نباشید. زیرا ما هر آنچه که لازم باشد را به شما خواهیم گفت.

حل مشکل غیر فعال شدن کیبورد در ویندوز

برای حل هر مشکلی، باید ابتدا دلایل به وجود آمدن آن را بشناسیم. صفحه کلید کامپیوتر شما بی‌دلیل غیر فعال نمی‌شود؛ بنابراین بهتر است ابتدا عواملی که ممکن است شما در این وضعیت قرار دهند، شناسایی کنیم.

دلایل زیادی وجود دارند که در نهایت می‌توانند منجر به غیر فعال شدن صفحه کلید شوند. اما برای فعال کردن مجدد آن، همیشه می‌توانید روی ابزار Device Manager حساب کنید.

توجه: برای آشنایی کامل با ابزار محبوب دیوایس منیجر، حتما مقاله “آموزش کار با Device Manager” را مطالعه نمایید. 

برای فعال کردن مجدد صفحه کلید در ویندوز، می‌توانید مطابق مراحل زیر عمل کنید:

 • ابتدا وارد قسمت Control Panel کامپیوتر شوید .

وارد کنترل پنل دستگاه خود شوید

 • گزینه “Device Manager” را باز کرده و روی ” Keyboard” کلیک کنید.

گزینه keyboard را انتخاب کنید

 • روی درایور صفحه کلید خود راست کلیک کرده و سپس، Update driver را انتخاب کنید.

درایورهای صفحه کلید خود را به روز کنید

 • به طور خودکار، نرم‌‌افزار درایور به روز شده را برای نصب، جستجو کنید.
 • از طرف دیگر، می‌توانید برای حذف درایور، روی Uninstall device کلیک کنید؛ پس از راه‌اندازی مجدد، درایور بلافصله نصب می‌شود.

در صورتی که صفحه کلید شما به دلایل سخت افزاری از کار نیفتاده باشد، با اعمال تنظیمات بالا، به احتمال زیاد دوباره فعال خواهد شد. اما ممکن است به هر دلیلی، دوست داشته باشید که کیبورد خود را غیر فعال کنید. برای این‌کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • کلید Shift سمت راست صفحه کلید خود را به مدت ۸ ثانیه نگه دارید تا یک باکس برایتان باز شود.
 • با زدن گزینه Yes در باکس فوق می‌توانید کیبورد خود را غیر فعال کنید.
 • برای فعال کردن مجدد کیبورد باید کلید Shift س
 • مت راست را به مدت ۸ ثانیه مجددا نگه دارید تا همان باکس برایتان باز شود.
 • با زدن گزینه Yes می توانید کیبورد را فعال کنید.

 روشن کردن کیبورد لپ تاپ (فعال کردن تاچ پد)

در صفحه کلید لپ تاپ، قابلیتی به نام تاچ پد نیز قرار گرفته است که نقش ماوس را بازی می‌کند. وقتی که کیبورد کامپیوتر غیر فعال شود، حداقل می‌توانید از ماوس استفاده کنید؛ اما اگر در لپ تاپ با این مشکل مواجه شوید، دیگر حتی به ماوس هم دسترسی ندارید!

به نظر می‌رسد مشکل غیر فعال شدن صفحه کلید در لپ تاپ حتی دردناک‌تر از کامپیوتر نیز باشد. در ادامه به بررسی مهم‌ترین دلایلی خواهیم پرداخت که می‌توانند کیبورد و تاچ پد لپ تاپ را از کار بیندازند.

بررسی خراب نبودن سیستم عامل یا سیستم

اولین کاری که باید انجام دهید، بررسی سالم بودن سیستم عامل است؛ زیرا ممکن است کل سیستم از کار افتاده باشد. طبیعی است که در این شرایط، تاچ پد نیز از کار خواهد افتاد.

برای این مشکل، می‌توانید کلید Windows را در صفحه کلید فشار دهید. در صورتی که منوی Start Menu را مشاهده کنید؛ مشکل از سیستم عامل شما نیست و فقط تاچ پد از کار افتاده است. اما اگر لپ تاپ به هیچ فرمانی واکنش نشان ندهد، شما با یک ایراد بزرگ‌تر از غیر فعال شدن تاچ پد، طرف هستید.

نصب آنتی ویروس برای چک کردن بد افزارها روی ویندوز

شاید عجیب به نظر برسد، اما حتی بدافزارها نیز می‌توانند تاچ پد لپ تاپ شما را از کار بیندازند. توصیه می‌کنیم در اولین فرصت، یک آنتی ویروس قدرتمند روی سیستم خود نصب کرده و آن را ویروس کشی کنید. این کار باعث می‌شود که خیالتان از بدافزارها و برنامه‌های مخرب، تا حدود زیادی راحل شود.

آنتی ویروس‌های زیادی در اینترنت موجود هستند که می‌توانید بر حسب تمایل، هر کدام از آن‌ها را دانلود کرده و روی سیستم خود، نصب کنید. البته باید توجه داشته باشید که بسیاری از این برنامه‌ها، پولی هستند و باید اشتراک سالانه آن‌ها را خریداری نمایید.

توجه: آنتی‌ ویروس‌های رایگان زیادی در اینترنت موجود هستند که به ظاهر کار ویروس کشی سیستم را انجام می‌دهند. اما نباید به همه این برنامه‌ها اعتماد کنید؛ زیرا از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند و علاوه بر آن، از نظر امنیتی نیز، ممکن است برای سیستم شما، خطرناک باشند. 
معرفی بهترین آنتی ویروس های رایگان برای کامپیوتر
بخوانید

فعال کردن صفحه کلید لمسی با کلیدهای ترکیبی 

اگر لپ تاپ شما دارای کلید Fn است، این احتمال وجود دارد که یک کلید ترکیبی نیز، برای فعال و غیر فعال شدن صفحه کلید، در نظر گرفته شده باشد. می‌توانید ترکیب Fn و تمام کلیدهای “Function” (کلیدهای F1 تا f12) را برای این کار امتحان کنید.

به احتمال زیاد یکی از کلیدهای ترکیبی بالا، برای فعال کردن تاچ پد لپ تاپ، جواب خواهد داد. البته در نظر داشته باشید هر بار که یکی زا ترکیب‌های مختلف Fn و کلیدهای Function را امتحان می‌کنید، ممکن است یکی از تنظیمات سیستم شما به هم بخورد؛ زیرا هر کدام از این ترکیب‌ها، یک دستورالعمل خاص را در لپ تاپ انجام می‌دهند.

توجه به اتصالات درگاه USB

جالب است بدانید که غیر فعال شدن کیبورد یا تاچ پد، گاهی می‌توانید به دلیل برخی از دستگاه‌های ورودی USB رخ دهد. به عبارتی دیگر، ممکن است یکی از این دستگاه‌ها، ناخواسته تاچ پد لپ تاپ را غیر فعال کرده باشد.

برای رفع این مشکل قبل از هرکاری، لپ تاپ خود را خاموش کرده و سپس، تمامی دستگاه‌های ورودی را از آن جدا کنید. اکنون دوباره سیستم را روشن کنید: اگر تاچ پد فعال شده باشد، یکی از دستگاه‌های USB موجب غیر فعال شدن آن شده است. بنابراین باید همه دستگاه‌ها را به نوبت از لپ تاپ جدا کرده و عملکرد تاچ پد را بررسی کنید.

به این ترتیب، می‌توانید بفهمید که کدام ابزار ورودی، موجب غیر فعال شدن تاچ پد شده است. البته در این شرایط، هنوز مشکل شما حل نشده است؛ زیرا باید فکری به حال دستگاه خراب نیز بکنید!

بررسی تنظیمات کیبورد و و ماوس

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است منجر به از کار افتادن تاچ پد لپ تاپ شما شود، به هم خوردن تنظیمات ماوس/کیبورد است. برای رفع این مشکل، یک ماوس خارجی را به سیستم وصل کنید؛ سپس وارد کنترل پنل شده مراحل زیر را دنبال نمایید.

توجه: در صورتی که در باز کردن Control Panel مشکل دارید، حتما مقاله “باز کردن کنترل پنل در ویندوز ۱۰ با ۱۳ روش مختلف” را مطالعه نمایید. 
 • به کنترل پنل بروید.
 • روی تب Hardware and Sound  کلیک کنید.

روی Hardware and Sound کلیک کنید

 • Mouse را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید
 • در پنجره Mouse Properties تنظیمات تاچ پد TouchPad خود را پیدا کنید.

تاچ پد را فعال کنید

 1. اطمینان حاصل کنید که تاچ پد در حالت فعال یا “Enable” باشد.
 2. بر روی Apply کلیک کرده و سپس گزینه OK را انتخاب کنید.
 3. صفحه لمسی را تست کنید.

اگر در پنجره Mouse Properties گزینه مربوط به تاچ پد را مشاهده نکردید، مراحل زیر را امتحان کنید:

 1. در پنجره Mouse Properties روی زبانه سخت افزار Hardware کلیک کنید.
 2. برای ورود به لیست دستگاه‌ها HID-compliant mouse را جستجو کنید.
 3. اگر یک موس USB به لپ تاپ خود وصل کرده‌اید، ممکن است دو نتیجه HID-compliant mouse را مشاهده کنید. برای ورود به صفحه لمسی (the non-USB entry) روی گزینه Properties کلیک کنید
 4. در پنجره HID-compliant mouse وضعیت دستگاه Device status را بررسی کنید تا بگویید که “آیا این دستگاه به درستی کار می کند یا خیر”. اگر چیز دیگری را بیان کند، در مورد تاچ پد مشکلی وجود دارد.

کمک از Windows Device Manager

اگر تاچ پد هنوز کار نمی کند، Windows Device Manager می‌تواند آخرین راه چاره باشد. این صفحه به شما نشان می‌دهد که کدام سخت‌افزارها به درستی کار می‌کنند و کدام‌یک، دارای اشکالات درایور هستند:

 • دکمه Windows را فشار داده و Device Manager را تایپ کنید. سپس Enter را فشار دهید.
 • در صفحه جدید، روی Mice and other pointing devices کلیک کنید.

Mice and other pointing devices را انتخاب کنید

 • تاچ پد خود را پیدا کرده و  روی گزینه Update Driver Software کلیک راست کنید.
 • روی گزینه Search automatically for updated driver software کلیک کنید.

رفع قفل شدن صفحه کلید کامپیوتر

کار نکردن صفحه کلید در کامپیوتر، همیشه به دلیل مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری نیست. گاهی اوقات، این سخت افزار قفل شده است و این مشکل نیز به راحتی قابل حل است:

چک کردن دکمه Num Lock

برخی از کیبوردها در سمت راست خود، دارای یک مجموعه از کلیدهای عددی هستند که بیشتر، شبیه به یک ماشین حساب، به نظر می‌رسند. در کنار این عددها، یک کلید با نام “Num Lock” وجود دارد که می‌توانید به راحتی، آن‌ها را فعال یا غیرفعال کند.

"Num Lock" را فعال کنید

در صورتی که فقط کلیدهای عدد کیبورد غیر فعال شده‌اند، یک‌بار کلید “Num Lock” را فشار دهید؛ به احتمال بسیار زیاد، مشکل شما حل خواهد شد.

نصب مجدد درایور کیبورد

نصب درایور کیبورد نیز یکی دیگر از راه‌هایی است که ممکن است صفحه کلید شما را دوباره راه‌اندازی کنید. برای این‌کار، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا صفحه کلید را از کامپیوتر جدا کنید (در صورتی که از کیبورد بیسیم استفاده می‌کنید، اتصال آن را قطع کنید)
 • سیستم خود را یکبار خاموش و روشن کنید.
 • صفحه کلید را دوباره به کامپیوتر وصل کنید.
 • تمامی دستورات سیستم عامل را برای نصب مجدد درایورها امتحان کنید.

چک کردن سخت افزای کیبورد

در نهایت و در صورتی که هیچ‌کدام از راهکارهای بالا، نتوانستند مشکل شما را حل کنند، صفحه کلید را از نظر سخت افزاری و با توجه به موارد زیر بررسی کنید:

 • از کار افتادن کیبورد به دلیل جابه‌حایی USB
 • تمام شدن باتری کیبورد بیسیم
 • امتحان کردن کیبورد روی سایر سیستم‌ها
تمیز کردن صفحه کلید کامپیوتر به روش آسان و بدون آسیب
بخوانید

نحوه ورود به دسکتاپ ویندوز بدون صفحه کلید

خوشبختانه، مایکروسافت روشی برای دسترسی به داده‌های کاپپیوتر را فقط با استفاده از ماوس یا صفحه لمسی در نظر گرفته است. در این شرایط، باید به فکر فعال کردن “صفحه کلید مجازی ویندوز” باشید. 

 • رایانه را روشن کنید.
 • در صورتی که مشکل سخت‌افزاری وجود نداشته باشد، باید طبق معمول صفحه ورود را مشاهده کنید.
 • پس از بالا آمدن صفحه، در گوشه آن، نماد زیر را مشاهده خواهید کرد.

ورود به ویندوز بدون صفحه کلید

در ویندوز ۷ و ۸، این دکمه در گوشه پایین سمت چپ پایین قرار دارد؛ اما در ویندوز ۱۰ در گوشه پایین سمت راست به دنبال آن باشید.
 • پس از کلیک بر روی دکمه Ease of Access Center  روی “On-Screen Keyboard” یا ” Type Without Keyboard” کلیک کنید.
 • صفحه کلید مجازی مانند تبلت یا گوشی موبایل هوشمند ظاهر می‌شود. بنابراین می‌توانید روی کلیدها با ماوس کلیک کنید.

فعال کردن On-Screen Keyboard

اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که در قسمت ورود به سیستم کلیک کنید، سپس رمز عبور خود را وارد کنید. به کلیدهای خاکستری دقت کنید؛ این کلیدهای با فشار دادن همزمان دکمه shift و کلید مربوطه عمل می‌کنند. پس از وارد کردن رمز، فقط روی “Enter” یا دکمه ورود کلیک کنید و به راحتی وارد ویندوز شوید.

جمع‌ بندی

غیر فعال شدن کیبورد در کامپیوتر و لپ تاپ، هم می‌تواند به دلایل سخت افزاری رخ دهد و هم عوامل نرم افزاری در وقوع آن، تاثیر داشته باشند. رفع این مشکل، ممکن است مقداری زمان‌گیر باشد؛ زیرا نیاز به آزمون و خطا و تست کردن عوامل متعددی دارد.

پیشنهاد می‌کنیم ابتدا مشکلات سخت افزاری را بررسی کنید، زیرا حل آن‌ها هم سریع‌تر است و هم نیاز به دانش تخصصی خاصی ندارد. اما در صورتی که ایراد صفحه کلید شما نرم افزاری باشد، شاید به مقداری دانش کامپیوتر نیاز داشته باشید.

در صورتی که هیچ‌کدام از روش‌های گفته شده در این مقاله، نتوانستند مشکل غیر فعال شدن کیبورد شما را حل کنند، حتما در بخش نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت، پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول در ارتباط با غیر فعال شدن کیبورد

چگونه کیبورد کامپیوتر را فعال کنیم؟

در صورتی که صفحه کلید شما غیر فعال شده باشد، می‌توانید ابتدا ایرادات سخت افزاری مانند اشکال در درگاه USB یا تمام شدن باتری را بررسی کنید. در صورتی که مشکل حل نشد، باید به سراغ به روز رسانی درایورها بروید.

چرا کیبورد کامپیوتر کار نمیکنه؟

یک صفحه کلید یا به دلیل خرابی‌های سخت افزاری از کار می‌افتد یا نرم افزاری. شما باید تمامی موارد را به ترتیب بررسی کرده و آزمون و خطا کنید. البته این کار ممکن است مقداری زمان‌گیر باشد.

علت کار نکردن کیبورد در ویندوز ۷ چیست؟

مهم‌ترین عاملی که می‌تواند منجر به بروز خطا در عملکرد صفحه کلید در ویندوز ۷ شود، به روز نبودن یا پاک شدن درایورها است. برای رفع این مشکل، باید تمامی درایورها را مجددا نصب کنید.

طریقه نصب کیبورد کامپیوتر چگونه است؟

ابتدا صفحه کلید را به سیستم وصل کرده و منتظر بمانید تا ویندوز، آن را شناسایی کنید. پس از آن، تمامی مراحل نصب درایورها را مطابق دستور‌العمل‌های سیستم عامل دنبال کنید تا کیبورد با موفقیت نصب شود.

۰.۸ | (۱۴)
ممکن است شما دوست داشته باشید
104 نظرات
 1. پویا کشت کار می گوید

  سلام ببخشید Change Settings رو من تو Propertis پیدا نمیکنم خوتهش کمک کنید

 2. حسین خدابنده لو می گوید

  سلام ببخشید usb keyboard رو من ندارم چون کیبورد وصله ولی غیرفعاله و وقتی کیبورد وصل میکنم خودش وصل نمیشه هیچ بلکه موس رو هم غیرفعال میکنه بنظرتون چیکار کنم؟

  1. روغنی زاده می گوید

   سلام نوشته بروزرسانی شده است برای رفع مشکل متن نوشته را دوباره مطالعه نمایید ممنون

 3. حانیه می گوید

  سلام عالی بود

 4. ... می گوید

  منم مشکل آقای حسین خدا بنده لو رو دارم کیبوردو وصل میکنم موس قطع میشه چرا؟!

  1. روغنی زاده می گوید

   سلام
   کلید Windows + X را فشار دهید ، کنترل پنل را انتخاب کنید.
   روی ماوس کلیک کنید و روی تنظیمات Settings کلیک کنید، سپس بر روی “Mouse” با نماد ماوس
   روی گزینه Device Options کلیک کرده و روی تنظیمات Settings کلیک کنید.
   دسته “Pointing” را افزایش دهید.
   روی PalmCheck ، سپس نماد چرخ دنده کوچک در کنار آن gear کلیک کنید.
   نوار لغزنده را روی حداقل یا خاموش بگذارید.

 5. احمد می گوید

  سلام خسته نباشید
  وقتی کامپیوتر روشن می شود کیبورد کار می کند اما پس بارگزاری و امدن صفحه قفل یهو خاموش می شود و کار نمی کند
  کامپیوتر من رمز دارد و بدون کیبورد نمی توانم وارد کامپیوتر شده و روش شما رو اجرا کنم
  لطفا کمک کنید

  1. روغنی زاده می گوید

   سلام وقت بخیر. نحوه وارد کردن رمز بدون صفحه کلید در پست گذاشته شد. و پست بروزرسانی شده است.

 6. زهرا می گوید

  برای من اون power management اصلا ظاهر نمیشه

 7. Mahsa می گوید

  سلام دمتون گرم، کاش همه اونایی که میان و یه وب واسه خودشون راه اندازی میکنن یکم بلد باشن برای فعال کردن برخی دکمه های کیبردم تو یه سایت دیگ مراحل و مو به مو رفتم و نتیجش غیر فعال شدن کامل کیبرد بود 😐 خدا خیرتون بده با کمک از سایت شما تونستم درستش کنم

  1. سجاد می گوید

   سلام من یه کیبورد تازه خریدم ب دستگاه های دیگ وصل میکنم خوب کار میکنه به کیس خودم ک وصل میکنم بعضی دکمه هاش گیر میکنه بعضی هاش کار نمیکنه قضیه چیه؟

   1. خسروی می گوید

    اگر کیبورد شما سیمی هست، مشکل از پورت کیس است دوست عزیز

 8. علی (پانیشر) می گوید

  سلام…مرسی کیبردم غیر فعال شده ود دو ماهه الان با راهنمایی شما دوباره فعال شد..خیلی خیلی ممنون ازتون….اخیش بعد دو سه ماه راحت شدم

 9. میترا می گوید

  سلام من کیبوردم کار نمیکنه و در قسمت Divic maneger اصلا گزینه کیبورد نمیاد واسم که بخوم بقیه نراحل رو اجرا کنم

  1. خسروی می گوید

   سلام دوست عزیز . کیبورد شما توسط سیستمتون شناسایی نمیشه و به احتمال زیاد ایراد از پورت‌های USB و یا خود صفحه کلید باشه

 10. ..... می گوید

  سلام من فلش رو به پایین کامپیوترم کار نمیکنه و فقط ۲ساله که دارمش حدود ۱ ساله که کار نمیکنه نمیدونم چرا کلافم کرده اگه یتونید کمک کنید ممنونتون میشم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز اگر فقط همون یک کلید کار نمیکنه به احتمال زیاد ایراد سخت افزاری داره صفحه کلید شما

   1. مهرشاد امیری می گوید

    سلام وقت بخیر کیبورد گیمینگ خریداری کردم از طریق usb به لپ تاپ وصله حین بعضی بازی ها قطع میشه چیکار باید کرد

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز در صورت امکان کیبورد رو روی یک سیستم دیگه امتحان کنید ببینید مشکل از صفحه کلیده یا درگاه های usb

 11. عرفان می گوید

  سلام مشغول کار کردن بودم که. کلید n و b بعد space و وجهت ها بجز جهت بالا و دکمه ۳ بخش عددی از کار افتاد!!!!البته اولش اینجور نبود یعنی متوجه شدم که n کار نمیکنه اول بعد کم کم بیشتر شد چطور میتونم مطمن شم سخت افزاری هست یا نرافزری؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز اگر بقیه کلیدها کار می‌کنند، ایراد قطعا سخت افزاری هست

 12. فرشاد می گوید

  ببخشید کامپیوتر من تا که روشن میکنم کیبورد وصل میشه تا که میخوام رمزش بزنم قطع میشه تازه هم خریدم و دسته موزع هم لیست میکنه و ویندوز کامپیوتر م هم ۷ هس

 13. م.ر می گوید

  سلام
  تب صفحه کلید را که میزنم علامت فلش میزاره قبل متن
  باید چطوری درستش کنم؟

 14. یاسمن می گوید

  سلام . من حین بازی ک دکمه w رو فشار میدم برای حرکت اشخاص داخل بازی . یهو میره رو صفحه دسکتاپ و وقتی دکمه ها رو میزنم انگار دستورشون عوض شده و مثلا دکمه دبلیو کار دیگه ای مثل دکمه بالا و پایین رئ میکنه و وقتی چند بار دکمه ویندوزو میزنم درست میشه و بازی که به حالت مینیمایز شده رو دوباره میشه ادامه داد مشککل چیه؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز صفحه کلید شما ایراد نداره. مشکل از تنظیمات بازی باید باشه به احتمال زیاد

 15. بیتا می گوید

  بسیار کارآمد بود ،سپاسمندم

 16. اشکان می گوید

  سلام. چند-وقته-دکمه-پاور-لپ-تاپم-خیلی-سخت-کار-میکنه-باید-پنجاه-بار-بزنی-تا-روشن-بشه-دستگاه.به-مرور-دکمهای-ای،اینتر-در-قسمت-اعداد-سمت-راست-و-حالا-هم-اسپیس-از-کار-افتادن.باقی-دکمها-کار-میکنن.ممکنه-لطفا-راهنمایی-بفرمایید-چطور-مشکل-رو-حل-کنم؟دیگه-واقعا-آزاردهنده-شده.درضمن،در-بخش-دیوایس-منیجیر-در-قسمت-کیبورد-قبلا-گزینه-استاندارد-کیبورد-رو-نشون-میداد-اما-الان-فقط-pc/at-nhancd-کیبورد-رو-نشون-میده.ممنون-میشم-کمکم-کنید

 17. امیر می گوید

  سلام ببخشید برای من دکمه اینتر و اسپک و پاک کردن و فلش بالا و پایین و y و t کار نمیکنه اما مثلا بعضی وقتا اسپکتروم رو فشار میدم موقت اسپکتروم و اینتر و پاک کردن کار میکنند

 18. زهرا می گوید

  سلام خسته نباشید
  من دکمه ویندوز لپتاپم کار نمیکند و وقتی روش میزنم برام پیام میاد که ان لاک کنید ویندوز رو
  امکانش هست راهنمایی بکنید که چجوری ان لاک بکنم؟!

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز از چه نسخه ای از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنید؟

 19. نوا می گوید

  سلام وقت بخیر من سیستم خانگی دارم خاموش کردم ویندوز در حال شات دان بود دستم خورد به محافظ و روز بعد دیگه نتونستم را روشن کنم الان پورت‌ها کیبورد فلش نمی‌شناسه ولی ماوس میزنم چراغ میزنه نمیتونم روشن کنم چون ویندوز قدیمی و کیبورد روشن میکرد صدای بوق تست می‌شنوم مشکلم اینه کیبورد نو خریدم الان نمی‌دونم مشکل از پورتهاست اگه هست چرا ماوس مشکلی ندارم چون فلش چراغ چشمک زن داره که نمیزنه هیچکدام از پورت‌ها شناسایی نمیکنن ولی ماوس به تک تک پورت‌ها زدم روشن ومیشه چراغش حتی اسپیکر همین حالت داره فقط مشکل کیبورد فلش هست

 20. امیر می گوید

  سلام من انتی ویروسم رو حذف کردم و کامپیوتر ریستارت شد و موس و کیبورد دیگه کار نکرد
  چراغ موس روشن میشه
  چیکار کنم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز حذف آنتی ویروس تاثیری روی از کار افتادن صفحه کلید نداره. نسخه ویندوزتون چیه ؟

 21. شاپرک می گوید

  سلام
  کلید اسپیس بار کیبرد لپتاپ من غیر فعال شده، همچنین کلیدهای سویچ کردن صفحه کلید هم کار نمیکنن.ویندوز لپتاپ۱۰ هستش
  همه روش های اعلام شده رو انجام دادم ولی حل نشد

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز اگر بقیه دکمه ها سالم هستن ممکنه مشکل این کلیدها سخت افزاری باشه

 22. Ashkan می گوید

  داشتم ویندوز جدید روی سیستم نصب میکردم که دستم خورد کیبورد غیرفعال شد الان هیچ راهی نداره فعالش کنم؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز نصب ویندوز ربطی به غیر فعال شدن کیبورد نداره . احتمالا یادتون رفته درایور رو دوباره نصب کنید بعد از نصب ویندوز

 23. داودی می گوید

  سلام وقتتون بخیر ببخشید لپ تاپم کلید بک و فورواردکه در سمت چپ نوار آدرس وجود داره غیر فعال شده چجوری میتونم درستش کنم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز منظورتون اینه که کلیدهای روی صفحه کلید غیر فعال شدن؟

   1. داودی می گوید

    خیر کلیک های رو صفحه مانیتور ک دو فلش سمت چپ و راست در گوشه سمت چپ مانتور بالا وجود داره برام غیر فعال شده و وقتی وارد یک پوشه یا برنامه ای میشم امکان بازگشت نداره باید ضربدر رو بزنم بیاد عقب

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز از گزینه system restore استفاده کنید تا مشکلتون به احتمال زیاد حل بشه

 24. jemi می گوید

  سلام استاد خسروی … میگم صفحه کلید مجازی من هم از کار افتاده ، نمیاد بالا ، میکرو مموری کارت ها رو هم که میزنم به جلوی کامپیوتر نمیاره بالا مشکل از کجاست ؟ من حدس میزنم که بالا نیومدن صفحه کلید مجازی و بالا نیومدن removed divice ها همشون از یک مشکل ان .

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز درگاه های جلوی کیس معمولا بعد از مدتی دیگه کارایی خودشون رو از دست میدن و این موضوع تا حدودی طبیعیه. ولی برای صفحه کلید مجازی سعی کنید یک کیبورد رو دانلود و نصب کنید و با اون امتحان کنید

   1. jemi می گوید

    من از شما راه حل نرم افزاری خواستم … پورت ها همشون سالم هستند … به من بگید چطور صفحه کلید مجازی ویندوز ۸.۱ رو به صورت نرم افزاری تعمییر کنم شما میگید پورت ها کارایی خودشون رو از دست میدن ؟ میشه مگه ؟ از چه لحاظ ؟ نرم افزاری ؟ اخه یک کامپیوتر میبینید تا ۲۰ سال مثل تراکتور کار میکنه و هیچ چیش نمیشه که !

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز شما در کامنتتون اشاره کرده بودید که میکرومموری کارت های جلوی کامپیوتر کار نمی کنند. برای رفع مشکل صفحه کلید مجازی هم عرض کردیم بهتره از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید. با استفاده از یک صفحه کلید مجازی که میتونید از اینترنت دانلود کنید احتمالا مشکلتون حل میشه

 25. نادیا می گوید

  سلام وقتتون به خیر
  من نمیدونم چه اتفاقی واسه کیبوردم افتاده..
  ولی تو قسمت سرچ کامپیوتر یا مرور گر یکی از حروف یا عدها به سرعت تکرار میشه و از هیچ راهی نمیشه متوقفش کرد، موس کار میکنه اما هیچکدوم از دکمه های کیبورد کار نمیکنه.. و به هیچ شکلی هم‌نمیتونم سرچ اتوماتیک وارش و متوقف کنم ..
  نمیدونم مشکل از کجاست؟

  1. نادیا می گوید

   ببخشین منظورم لپ تاپ بود..

  2. خسروی می گوید

   دوست عزیز اول باتری های کیبورد رو امتحان کنید که ضعیف نشده باشن. بعد هم دانگل کیبورد رو به یکی دیگه از پورت‌های لپ تاپ وصل کنید. اگر هنوز مشکل پابرجا بود به احتمال زیاد، مشکل سخت افزاریه

 26. نیلوفر می گوید

  سلام ببخشید من کیبوردم یه مدت یه مشکلی پیدا کرده یعنی برای تایپ یه متنی برای هر کلمه باید دکمه رو چند ثانیه نگه داری تا تایپ کنه بنظرتون مشکلش چیه هر کاری میکنم درست نمیشه

  1. نیلوفر می گوید

   در ضمن کیبورد رو عوض هم کردم ظاهرا مشکل از کیبورد نیست از تنظیمات داخل سیستمه

  2. خسروی می گوید

   دوست عزیز ایراد از پورت‌های usb سیستم شما است.

 27. آکو می گوید

  سلام و عرض ادب
  وقتی ورد رو باز میکنم کیبوردم غیرفعال میشه، فقط رو ورد اینجوریه، همه روشهای تو اینترنتم سرچ زدم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز یک نسخه دیگه از نرم افزار ورد رو امتحان کنید مشکلتون رفع میشه

 28. jafar می گوید

  کیبورد من کاملا خاموشه چراغاش خاموشه ..یعنی کامپوترم بالا نمیاد که بخوام کاری انجام بدم علتش می‌تونه چی باشه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز احتمالا درگاه USB سیستم شما به مشکل برخورده

 29. علی می گوید

  سلام.
  من کیبوردم کاملا سالمه و خوب کار میکنه، فقط موقع بالا اومدن کامپیوتر از کار میوفته و بعد از اینکه کامپیوتر کامل بالا اومد شروع میکنه به کار کردن.
  الان موقع بالا اومدن یه سوالی پرسیده گفته اینتر رو بزنید ولی کیبورد کار نمیکنه که بخوام اینتر رو بزنم. یه کیبورد دیگه رو هم امتحان کردم بازم همینجوریه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز از چه ویندوزی استفاده می‌کنید؟ و آیا کیبورد شما وایرلس هست یا سیمی؟

 30. فرناز می گوید

  سلام ویندوز لب تاب من ۱۰ هست حین کار یهو قفل شد و پد لمسی داره موس ندارم نه خاموش میشه نه از راه کارایی که دادین درست نمیشه چی کار میشه کرد؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز از دکمه پاور استفاده کنید و اونو سی ثانیه نگه دارید تا لپ تاپ خاموش بشه

 31. Amir می گوید

  سلام خوب هستین کیبورد من ۳تا چراغ هاش روشنه و کار نمیکنه حتی موقعی که کامپیوتر رو خاموش میکنم

 32. سارا می گوید

  سلام. لطفا راهنمایی کنید چون میخوام کیبورد بخرم یا نخرم با توجه به راهنمایی شما. میخوام بدونم مشکل از پورته یا از خود کیبورد. الان دارم با همین کیبورد بدون کمترین مشل تایپ می کنم. اما یک هفته است مکررا چراغاش روشن خاموش میشه و کیبورد از کار میفته باید بارها سیمشو قطع و وصل کنم تا درست بشه (گاهی تا ده بار وصل و قطع تا درست بشه). عمر کیبورد بالای ده سال و ویندوز ۷. اصلا درایوری نداره که آپدیت کنم تا چکش کنم. ممکنه به علت استهلاک خود کیبورد این اتفاق بیفته یعنی ولتاژ دیگه جوابگو نیست. یا کیبورد با توجه به عمرش با سیستم سازگار نیست؟ البته خیلی وقته دارم کار میکنم و ۵ ساله قطعات تعویض نشدن. خیلی کلافه کننده شده . اگر خرابی از پورت باشه چه نوع پورتی باید بخرم؟ باید مادربرد عوض بشه؟ یا فقط پورت اتصالش؟ ممنون

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز از اونجایی که ۱۰ ساله دارید از اون کیبورد استفاده می کنید به احتمال زیاد ایراد از خود کیبورد باشه . اگر کیبورد روی همه پورت ها همین ایراد رو داره قطعا ایراد از کیبورد هست

 33. محمد می گوید

  سلام ببخشیید من دیکمه های لبتاپم یک سر از کار افتادن و باید برای تایپ کردن اون کلمات باید کلمه بقلی یا دکمه سمت راستی یا چپی را نگه دارم بعد رو دکمه مد نظر بزنم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز لپ تاپ شما باید توسط یک تعمیرکار مجرب مورد بررسی از نزدیک قرار بگیره

 34. ریحانی می گوید

  سلام و تشکر از مقاله خوبتون
  من ویندوز ۷ روی کامپیوترم دارم و صفحه کلید و ماوس وایرلس.
  صفحه کلید از کار افتاده اما ماوس فعاله.
  باتری عوض کردم. کامپیوتر را ریست کردم و … اما نشد. ایا برای
  اپدیت کردن درایور صفحه کلید باید سی دی درایور داشته باشم؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز اسم صفحه کلید خودتون رو در گوگل جستجو کنید و درایور اونو دانلود کنید

 35. محمد می گوید

  سلام وقت بخیر ، کیبورد من کیبورد گیمینگه وقتی به کامپیوتر میزنم مثلا میرم تو ورد یه کلمه تایپ میکنم چند بار تایپش میکنه مثلا مینویسم آ دو تا آ مینویسه و تو بازی هم این مشکل رو داره و اذیت میکنه ، کیبوردم رو کامپیوتر های دیگه این مشکل رو نداره لطفا راهنمایی کنید مشکلم حل بشه

  1. محمد می گوید

   درگاه های یو اس پی سالمه، ویندوز ۱۰ پرو هستش ، مشکل قطعا از سخت افزاریه ولی بلد نیستم، شماره میزارم تو واتساپ لطفا راهنماییم کنید ۰۹۹۴۱۲۱۹۱۸۲

 36. هستی می گوید

  سلام من ویندوز ۷ دارم و جدیدا کلا کم کار شده منظورم اینه که نمیاد بالا و من فقط از دکمه ها استفاده میکنم نمیتونم با استفاده از دکمه برم بالا پاک نمیکنه و چند بار پشت سر هم تایپ نمیکنه امیدوارم منظورم را خوب رسونده باشم میشه کمکم کنید واقعا اسیر شدم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز صفحه کلید شما سیمی هست یا وایرلس؟

 37. فردوسی می گوید

  سلام ببخشید من امروز کیبورد رو باز کردم و تمیز کردم کیبورد با سیم به کامپیوتر وصله اما الان بعد از تمیز کردن اصلا کار نمیکنه چراغش هم روشنه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز مشکل سخت افزاری پیش اومده برای صفحه کلید شما. باید توسط یک تعمیرکار باز و بررسی بشه

 38. امیرحسین می گوید

  خیلی ممنونمممممممممممم
  واسه من خاموش کردن سیستم و جدا کردن همه ی کابل ها و دوباره وصل کردنشون جواب داد

 39. وحید می گوید

  سلام
  طاعات قبول
  سیستم‌ بنده کیبورد اون خراب شده مشکلش رو چطور برطرف کنم با راه حل های گفته شده متاسفانه درست نشد لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز کیبورد شما سیمی هست یا وایرلس؟

 40. محمد شریفی می گوید

  کیبورد لپتاپم با ویندوز ۷ بعد از نصب درایور پرینتر و آفیس از کار افتاد موس کار می‌کنه کیبورد یواس‌بی هم کار نمیکنه تمام مراحل گفتین رفتم درست نشد آیا ویندوز عوض کنم؟
  چون مشکل سخت افزاری نیست

  1. خسروی می گوید

   نیازی به تعویض ویندوز نیست دوست عزیز . درایور صفحه کلید رو آپدیت کنید به احتمال زیاد مشکل رفع میشه

 41. سعیده می گوید

  سلام و خسته نباشید.ممنون از شما عالی بود

 42. افروز می گوید

  سلام
  کیبور و موس من با همه بیسیمه
  موس کار میکنه
  کیبور باطریشو عوض میکنم چراغش ۲ ثانیه قرمز میشه بعد دوباره قطع میشه
  مشکل از چیه؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز کیبورد شما مشکل سخت افزاری داره که باید اونو به یک تعمیرکار مجرب نشون بدید

 43. امین می گوید

  سلام برای برای اتصال دسته کنسول ps3 به لپتاپ نرم افزار scp toolkit رو نصب کردم و درایور مربوط رو از داهل این نرم افزار نصب کردم اما بعد از اون کیبوردم از کار افتاد
  روش اپدیت درایو یا uninstal کردن و دوباره نصب کردن رو‌هم امتحان کردم جواب نداد
  البته بگم که کیبورد در فضای bios کار میکنه و فقط تو‌ خود ویندوز مشکل داره

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز نرم افزاری که نصب کردید رو پاک کنید. سیستم رو ویروس کشی کنید و دوباره درایورها رو نصب کنید

 44. امیر می گوید

  سلام من هنگام بازی کردن یه هشداری اومد yes رو زدم حالا کیبوردم خیلی کند کار میکنه و وقتی میزنم دکمه رو از کامپیوتر یه صدای تیک پخش میشه باید یکی از دکمه هاش رو نگه داشت تا اون حرف رو پس از ۳ ثانیه بنویسه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز یک دور سیستم رو ریست کنید در صورتی که مشکل حل نشد درایورها رو دوباره نصب کنید

 45. امیرضا می گوید

  سلام ببخشید من دکمه شماره های
  ۱تا ۹ کیبوردم از کار افتادن تمام روش
  هارو هم امتحان کردم بازم نشد وقتی
  کامپیوتر رو خاموش میکنم بعد ک روشن
  میکنم کیبوردم خاموشه رمز نمیتونم بدم و باید
  سیستم رو خاموش کنم بعد روشن کنم ک فعال بشه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز کیبورد شما سخت افزاری مشکل داره و باید یا تعویض کنید یا به یک تعمیرکار نشون بدید

 46. سیمین می گوید

  سلام من لبتابم بعضی از دکمه هاش کار نمیکرد برا تعمیر بردم گفتن باید کیبوردش عوض شه من بجاش کیبورد اکسترنال گرفتم اما یه روزه وصل کردم حالا کیبورد خارجی ام دوتا از کلیداش کار نمیکنه بنظرتون مشکلش چیه؟لطفا راهنماییم کنید

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ممکنه پورت‌های ورودی لپ تاپ شما به مشکل برخورده باشند

 47. هادی می گوید

  سلام
  من وقتی میرم تویه Device Managee برام keyboards نمیاره مشکل چیه ایا کیبورد خراب شده باید یکی دیگه بخرم یا میشه درستش کرد لطفا بگین دیروز هم وقتی داشتم بازی میکردم قطع و وصل میشد سیم کیبورد رو در اوردم دوباره زدم دو بار اینجوری کردم درست شد بعدش دوباره اینجوری میشد بعدش درست میشد اما بعد ۵ ساعت خراب شد هرکاری کردم درست نشد ایا کیبوردم خراب شده باید یکی دیگه بخرم یا میشه درستش کرد لطفا کمک کنید❤️🌹

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ایراد میتونه از درگاه کامیوتر و هم از کیبورد باشه.. برای اطمینان کیبورد رو روی یک سیستم دیگه هم امتحان کنید

   1. هادی می گوید

    رویه سیستم دوستم گذاشتم وصل شد اما رویه سیستم خودم نمیاد مسشه لطفا راهنمایی کنید اگر بلدین

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز اگر کیبورد شما با USB به کامپیوتر وصل میشه ممکنه درگاه های USB مشکل داشته باشند. اگر از کیبوردهای قدیمی است که قطعا سوکت اتصال روی کیس مشکل دارد. ایراد از درایورها هم نیست چون کیبورد اصلا توسط سیستم شناسایی نمی شود . بنابراین تنها راه شما اینه که سیستم رو به یک تعمیرکار متخصص نشون بدید تا از نظر سالم بودن پورت‌ها بررسی شود

 48. علیرضا می گوید

  با عرض سلام و تشکر خدمت شما و همکارانتان؛

  بنده وقتی که کامپیوتر را خاموش یا hibernate می کنم و
  برق کامپیوتر را از طریق چهار راهی برق قطع می کنم و پس از مدتی روشن می کنم،
  کیبورد و ماوس پی سی ای (کامپیوتری) که دارم، هر دو همزمان قطع شده و صدای قطع شدن اتصال USB نیز
  از اسپیکر شنیده می شود. در حالی که با یک ریستارت(ریست) کردن این مشکل حل می شود.

  به نظر شما علت چی می تونه باشه؟ و اینکه چه راه حلی داره؟
  ممنون

 49. عرفان می گوید

  سلام من در کیبورد هر دکمه ای رو میزنم تکرار میشه مثلا وقتی e میزنم ۳ بار پشت سر هم e مینویسی همه دکمه هام اینطوری هست ویندوز۷

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ایراد سخت افزاری دارد کیبورد شما.. ممکن است از باتری ها باشد یا از دانگل یا حتی از ورودی usb سیستم

 50. یک کاربر می گوید

  سلام من کیبورد لپ تاپم کار نمیکنه بغیر از دکمه های کم و زیاد روشناییش 😕 از non clock هم رفتم ولی تغییری نکرد

 51. ابوالفضل می گوید

  سلام ببخشید کیبور من کار از کار افتاده به قسمت ستینگ که رفتم تمامی دستور العمل ها رو انجام دادم پیغام می دهد درایو را نمی تواند پیدا کند یا گمشده درایور ها را هم مجدد نصب کردم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز به سایت سازنده صفحه کلید برید و آخرین درایور رو متناسب با نسخه سیستم عامل خودتون دانلود کنید و نصب کنید

 52. محمدمعین می گوید

  سلام
  من با برنامه ScpToolkit خواستم دسته رو به کامپیوتر وصل کنم بعد اینکه وصل کردم و داخل برنامه یه کارایی انجام دادم وصل شد ولی دیگه کیبورد و موس کار نمیکرد و منم کامپیوتر رو ریست کردم
  بعد دیگه کلا موس و کیبوردم کار نمیکرد دسته هم کار نمیکرد بعد الان کامپیوترم رمز میخواد که نمیتونم هیچ کار کنم روی حالت سیف مود هم امتحان کردم کیبورد کار نکرد و توی لودینگ هم f11 رو زدم رفتم تو تنظیمات و کیبورد رو روی حالت disable گذاشتم که کلا کیبورد کار نکرد حتی توی لودینگ با هزار بدبختی درست کردم
  لطفا بگید چجوری درست کنم

 53. فرشاد می گوید

  سلام خسته نباشید کیبورد Rog Strix Flare دارم امروز برنامه Armoury بازکردم واسه کیبورد اپدیت Frimer اومده بود آپدیت کردم سیستم ریست کردم ولی کیبورد کلا خاموش شد وازکار افتاد دیگه کارنمیکنه شما میتونید کمکم کنید درستش کنم؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز یکبار درایور صفحه کلید رو حذف کنید و بعد به سایت سازنده برید و آخرین نسخه درایور رو دانلود کرده و دوباره نصب کنید

 54. مازیار نیکوفرید می گوید

  مشکل کیبورد های لب تاپ های ایسوس که از کار‌افتادن و حتی قبل از شروع ویندوز هم عملکردی ندارن و کاملا مرده اند. فقط با فلش کردن ای سی کیبورد امکان پذیره که این امر رو بنده اموزشش رو‌دیدم. در صورت تمایل پیام بدید.

 55. محمد می گوید

  سلام و خسته نباشید من قبلا چون زیاد گیم میزدم کیبوردم رو از سیستم دراوردن بعد چند روز وقتی کیوردم رو وصل کردم اصلا کار نکرد واسه همین رفتم یه کیبورد دیگه ای خریدم و اون کار تقریبا بعداز ۲ سال کیبورد رو از سیستم در اوردم که تمیزش اصلا کیبورد رو باز نکرم فقط دکمه هاش رو در اورم و تمریزش کردم بعداز تمیز کاری وقتی کیبورد رو به کامپیوتر وصل کردم این یکی هم کار نکرد فقط همون اولش واسه ۱تانه یا کمتر ۳تا چراغ هاش روشن میشه و بعد اصلا کار نمی کنه لطفا راهنماییم کنین

 56. محمد می گوید

  کیبورد من وصل نمیشه توی دیوایس میزنه device bloked by group policy من نمیفهمم چی شده ویندوز آپدیت شد بعدش اینطور شد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.