چگونه مشکل باز نشدن اینستاگرام و Crash شدن آن را رفع کنیم؟

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران است. بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی از طریق این اپلیکیشن درآمدزایی می کنند.

بیشترین شکایتی که از سوی کاربران اینستاگرام می شود باز نشدن اینستاگرام و Crash شدن آن است. هم چنین به طور ناگهانی برنامه بسته می شود. بعضی از کاربران نیز با کاهش سرعت برنامه مواجه می شوند.

در این مقاله به رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام می پردازیم. با ایده آل تکنولوژی همراه باشید.

رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام و Crash شدن آن

برای رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام دلایل متعددی وجود دارد.

مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید و اگر سوالی داشتید حتما آن را با ما در میان بگذارید.

روش اول: خالی کردن Cashe و دیتای برنامه اینستاگرام

در قدم نخست حافظه موقت و دیتای اینستاگرام را خالی کنید. برای این کار به تنظیمات Settings بروید. سپس از لیست تنظیمات گزینه Applications را تپ کنید.

در صفحه Applications فهرستی ار تمام برنامه هایی که روی دستگاه نصب است را مشاهده می کنید. برنامه اینستاگرام را پیدا کنید.

روی برنامه تپ کنید تا وارد صفحه تنظیمات اینستاگرام شوید. دکمه Clear Cache را لمس کنید و صبر کنید تا Cache را خالی کند.

بعد از حذف Cache، دکمه Clear Data را بزنید. با این کار داده های برنامه حذف می شود.

دقت کنید که با خالی کردن کش و دیتای برنامه پست های شما به هیچ وجه پاک نمی شود. بلکه داده های اضافی حذف خواهند شد. فقط برای ورود مجدد به اینستاگرام باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید.

مجددا وارد برنامه اینستاگرام شوید و عملکرد برنامه را بررسی نمایید. اگر مشکل هم چنان باقی بود روش دوم را اجرا کنید.

مشکل کرش اینستاگرام

روش دوم: نصب مجدد برنامه اینستاگرام

اگر با حذف کش و دیتای اینستاگرام مشکل بازنشدن آن حل نشد آن را دوباره نصب کنید. ابتدا برنامه را از گوشی خود به سور کامل حذف کنید. برای حذف برنامه از مسیر Settings به Applications بروید. سپس اینستاگرام را انتخاب و وارد برنامه شوید. دکمه Uninstall را بزنید تا برنامه پاک شود.

برای نصب مجدد برنامه به گوگل پلی یا اپ استور مراجعه کنید. آخرین نسخه برنامه را دانلود کرده و نصب نمایید. در بسیاری از موارد با نصب آخرین نسخه برنامه مشکل کرش اینستاگرام برطرف شده است.

نصب مجدد اینستاگرام

روش سوم: تغییر IP گوشی

جالب است بدانید در بعضی موارد با تغییر IP گوشی مشکل باز نشدن اینستاگرام حل شده است. شما می توانید با استفاده از ابزارهای مختلفی اقدام به تغییر IP گوشی خود کنید. گاهی ممکن است آی پی شما بلاک شده باشد. با تغییر آی پی گوشی شما از این حالت خارج می شود. به این ترتیب مشکل کرش شدن برنامه هم برطرف خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.