برای خرید گوشی ۵G عجله نکنید

به زودی تبلیغات زیادی برای خرید گوشی‌ ۵G شروع می‌شود. برای خرید گوشی ۵G عجله نکنید و فعلا صبر کنید. تولیدکنندگان تلفن همراه سعی می‌کنند تا نسل جدیدی از گوشی‌های خود را با اینترنت ۵G به فروش برسانند. اما این فقط یک تبلیغ و بازارگرمی است. فناوری Real 5G نیازمند شبکه‌های جدید تلفن همراه است. البته چند سال پیش، تکنولوژی ۴G LTE نسبت به ۳G پرسرعت‌تر بود و تجربه خوبی به کاربران داد. نسل پنجم اینترنت تجربه بهتری را در اختیار همه قرار می‌دهد.

وقتی ۵G با پهنای باند بالا در اختیار کاربران قرار بگیرد، سرعت داده‌ها بیشتر می‌شود. مایکل تلاندر، رئیس تحقیقات سیگنال، می‌گوید ۵G این امکان را می‌دهد تا ابزارها شبکه را برای برنامه‌ها سفارشی کنند. تلاندر گفت: «بعضی از برنامه‌ها به تاخیر بیشتری نیاز دارند و بعضی دیگر به قابلیت اطمینان بیشتر. ۵G این امکان را در سال‌های آتی به وجود می‌آورد.» برنامه‌های real-time مانند واقعیت افزوده و خودروهای هوشمند با اینترنت پرسرعت بسیار پیشرفت خواهند کرد.

اینترنت ۵G در سال ۲۰۱۹

تلفن‌های همراه نسل پنجم اینترنت که در سال ۲۰۱۹ به بازار می‌آیند در مقایسه با تلفن‌های ۴G، ضخیم‌تر، سنگین‌تر و با عمر باتری کم هستند. به همین دلیل موج اول این گوشی‌ها به مودم ۵G  قدرتمندی نیاز دارند. هم‌چنین باید تراشه‌ای داشته باشد که پردازش، گرافیک و اتصال ۴G LTE را مدیریت کند. برای برقراری اتصال ۵G نیاز به آنتن بیشتری هست و آنتن‌های بیشتر باعث ضخیم شدن گوشی می‌شود. برای مثال Samsung Galaxy S10 5G نسبت به سایر مدل های S10 دارای صفحه نمایش ۶٫۷ اینچی بسیار بزرگ و قاب ضخیم‌تر است. زیرا نیاز به سخت افزار ۵G و باتری بزرگتری دارد. این امر باعث افزایش قیمت تلفن می‌شود.

گوشی 5G

تا سال ۲۰۲۰ پیشرفت سخت افزاری بزرگی در فناوری ۵G مشاهده نخواهید کرد. با ورود مودم‌های جدید کوالکام که ۵G و ۴G را در یک تراشه یکپارچه می‌کند، انقلاب بزرگی رخ می‌دهد. این فناوری قیمت تلفن‌های همراه را ارزان‌تر و اندازه آن‌ها را کوچک‌تر می‌کند.

برای ارتقای گوشی خود به ۵G صبر کنید

حداقل در حال حاضر، شما نیازی به ارتقای گوشی خود به یک مدل ۵G ندارید. Galaxy S10 5G یکی از اولین گوشی های ۵G است که برای عرضه در بازار در نظر گرفته شده است. امروزه تکنولوژی ۴G جهانی شده است و اکثر تلفن‌های همراه از تمام باندهای LTE پشتیبانی می‌کند.

اگر چه نسل پنجم اینترنت کارایی بهتری دارد. اما دستگاه‌هایی که در سال ۲۰۱۹ به بازار می‌آیند ارزش خریدن ندارند. این گوشی‌ها بزرگ، ناکارآمد و گران قیمت خواهند بود. حتی اگر یک گوشی ۵G داشته باشید، در بسیاری از نقاط به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارید. بهتر است فعلا از گوشی‌هایی که قابلیت ۴G دارند استفاده کنید. صبر کنید تا در سال‌های آتی نسل جدیدی از تلفن‌های همراه با امکان ۵G به بازار عرضه شود.

منبع: nytimes

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.