انتشار لینوکس مینت نسخه ۱۸٫۲ با نام Sonya

انتشار لینوکس مینت نسخه ۱۸٫۲ با نام Sonya

اگر شما پیگیر آخرین اخبار مرتبط با نرم افزارها هستید،ایده آل تک به شما پیشنهاد میکند که این خبر داغ را از دست ندهید و مارا همراهی کنید.بی شک اگر شما اهل نرم افزار ومطالب مرتبط با آن باشید،قطعا با “لینوکس مینت” آشنایی دارید،لینوکس مینت یک توزیع لینوکس برپایه اوبونتو و دبیان است. هدف مینت «یک سیستم‌عامل زیبا و راحت است که قدرت و راحتی استفاده را همزمان با هم داشته باشد». هدف این توزیع بر روی استفادهٔ آسان و سادگی نصب برای کاربرانی که تا کنون تجربه‌ای با لینوکس نداشته‌اند می‌باشد.

لینوکس مینت از چندین بستهٔ نرم‌افزاری مختلف تشکیل شده که غالب آن تحت یکی از مجوزهای آزاد منتشر شده‌اند. مجوز اصلی مینت،GNU GPL است همراه با LGPL. لینوکس مینت شامل برخی نرم‌افزارهای انحصاری همچون ادوبی فلش نیز می‌باشد. هم‌چنین بخشی از کدهسته مینت به صورت باینری عرضه شده و دسترسی به سورس آن وجود ندارد.لینوکس مینت به وسیلهٔ جامعهٔ کاربری‌اش پایه‌گذاری شده است. کاربران انفرادی و شرکت‌هایی که از لینوکس مینت استفاده می‌کنند به عنوان اهداکنندگان، حامیان مالی و همکاران توزیع شناخته می‌شوند.

طی جدید ترین اخبار رسیده از لینوکس مینت که حاکی از آنست؛تیم توسعه دهنده توزیع محبوب لینوکس مینت (Mint) نسخه ۱۸٫۲ این سیستم عامل را با نام Sonya منتشر ساخت. تمامی انواع این توزیع از جمله Cinnamon / MATE / KDE و Xfce به صورت همزمان در وب سایت رسمی لینوکس مینت قابل دانلود هستند.

 

انتشار لینوکس مینت نسخه 18.2 با نام Sonya

در ادامه شایان ذکر است که؛از جمله تغییرات مینت ۱۸٫۲ می توان به ارتقاء محیط های دسکتاپ اشاره کرد؛ Cinnamon به نسخه ۳٫۴ رسیده، MATE به نسخه ۱٫۱۸ به روز شده، و Xfce هم به نسخه ۱٫۷٫۲ ارتقاء یافته. در عین حال، KDE همچنان با پلاسما ۵٫۸ عرضه می شود. برای مدیریت لاگین در این سیستم عامل نیز از LightDM استفاده شده است که کاربران میهمان را نیز پشتیبانی می کند.

یکی از روش ها برای استفاده از لینوکس مینت ۱۸٫۲ می توانید صبر نمایید تا طی روزهای آتی به روز رسانی از نسخه های ۱۸ یا ۱۸٫۱ ممکن گردد. مطلوب است ذکر شود، کل نسخه های ۱۸ این توزیع لینوکس تا سال ۲۰۲۱ به طور کامل پشتیبانی می شوند و ارتقاء به نسخه ۱۸٫۲ اجباری نیست.

اپلیکیشن های اصلی لینوکس مینت از جمله بلوبری، Xed، اکس پلیر، اکس ریدر، پیکس، Xviewer، آپدیت منیجر و ابزار پیکربندی نرم افزاری نیز دستخوش تغییر شده اند. توسعه دهندگان در این نسخه، رابط کاربری CLI را هم اضافه کرده اند که کاربران حرفه ای با استفاده از آن می توانند روند به روز رسانی را خودکار نمایند.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.