فلش درایو usb گوشی آیفون (آموزش)

در صورت نیاز به فضای ذخیره‌سازی بیشتر در آیفون، ساده‌ترین راه یک فلش درایو خاص است که از یک طرف دارای پورت lightning و از طرف دیگر دارای پورت USB  است. برای مدیریت فایل‌ها در فلش، از یک برنامه طراحی شده برای آن درایو باید استفاده کرد. متأسفانه، یک روش واحد برای مدیریت فلش مموری در iOS وجود ندارد. هر مارک فلش درایو برنامه اختصاصی مخصوص خود را برای مدیریت فایل‌ها دارد. برنامه‌ها و درایوهای مختلف محدودیت‌هایی دارند. به عنوان مثال، انتقال عکس‌ها، فیلم‌ها و فایل‌های صوتی مجدودیت دارد و امکان جابجایی انواع دیگر فایل‌ها، صرف‌نظر از این که از درایو یا برنامه‌ای استفاده شده باشد وجود ندارد.

فلش درایو آیفون چیست؟


فلش درایو آیفون یک درایو کوچک است که مخصوص دستگاه iOS طراحی شده است. در حالی که درایو فلش معمولی فقط یک کانکتور USB دارد، درایو فلش آیفون به یک کانکتور USB و یک کانکتور lightning مجهز شده است که باعث می‌شود ارتباط آن با آیفون آسان شود.

درایو فلش آیفون نه تنها ظاهری متفاوت دارد بلکه از نظر فناوری نیز با سیستم iOS سازگار است. با یک فلش معمولی، حتی اگر موفق به اتصال آن به آیفون با یک آداپتور lightning به USB شوید، درایو توسط آیفون شناسایی نمی‌شود چون با آیفون سازگار نیست. درایو فلش آیفون تنها از طریق برنامه خود قادر به برقراری ارتباط با آیفون و مدیریت فایل‌های آیفون است.

فلش-درایو-آیفون

نکاتی درباره بهترین فلش درایو آیفون


قبل از خرید فلش درایو آیفون، فاکتورهای مختلفی وجود دارد که باید برای انتخاب بهترین موارد در نظر بگیرید.

دارای گواهینامه آیفون

صدور گواهینامه ساخته شده برای آیفون  بسیار مهم است بنابراین باید قبل از خرید، باید این گواهینامه را روی بسته‌بندی آن ببینید. در غیر این صورت، هنگام وارد کردن فلش درایو در دستگاه iOS، پیام”This cable or accessory is not supported” را دریافت می‌کنید. و اگر هشداری دریافت نکنید، فلش درایو به درستی کار نخواهد کرد و ممکن است مشکلاتی از قبیل تشخیص ناقص محتوا یا آسیب دیدن آیفون اتفاق بیفتد.

کانکتور Lightning

دستگاه‌های اپل دارای درگاه Lightning هستند که باعث می‌شود یک اتصال Lightning  برای درایو فلش آیفون اجباری شود. در حالی که آداپتورهای Lightning to USB وجود دارد که فقط با دستگاه‌هایی مانند دوربین‌ها و کنترلرهای MIDI کار می‌کنند.

برنامه‌های خاص سازنده

درایو فلش آیفون، معمولاً برای ارائه خدمات مدیریت فضای ذخیره، به یک برنامه همراه نیاز دارد. بنابراین قبل از خرید فلش درایو آیفون، به برنامه‌های همراه آن نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید تمام ویژگی‌های مورد نیاز، مانند تهیه نسخه پشتیبان از پرونده‌های مهم، انتقال عکس، فیلم را در اختیار قرار می‌دهد.

بهترین فلش درایو برای آیفون: Sandisk iXpand

Sandisk iXpand به عنوان بهترین فلش درایو برای آیفون شناخته شده است. این فلش دارای یک کانکتور Lightning در یک طرف و یک USB در انتهای دیگر است. می‌توانید به راحتی از طریق کانکتورLightning فلش را به iPhone وصل کنید. پس از اتصال از شما خواسته می‌شود که برنامه همراه Sandisk iXpand را نصب کنید‌. با استفاده از این برنامه می‌توانید کارهای زیر را راحت‌تر انجام دهید:

  • گرفتن عکس و فیلم. می‌توانید عکس و فیلم بگیرید و بدون مصرف فضای حافظه آیفون، مستقیماً آن را درون فلش مموری قرار دهید.
  • تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی پرونده‌ها. Sandisk iXpand می‌تواند به شما کمک کند بطور خودکار از فایل‌های موجود در فلش درایو بک آپ بگیرید و در صورت حذف شدن، آن‌ها را بازیابی کنید.
  • از حساب‌های رسانه‌های اجتماعی پشتیبان تهیه کنید. به غیر از تهیه نسخه پشتیبان از عکس‌های گرفته شده، می‌توانید از کلیه عکس‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی بارگذاری کرده‌اید نیز پشتیبان تهیه کنید.
  • پشتیبان‌گیری و بازیابی مخاطبین. علاوه بر فایل‌های رایج مانند تصاویر، از مخاطبین iPhone نیز می‌توانید پشتیبان تهیه کنید و وقتی می‌خواهید تلفن خود را تغییر دهید بسیار مفید است.
  • مدیریت فایل. با استفاده از Sandisk iXpand ، می‌توانید به راحتی هر نوع DRM را بین دستگاه‌هایی مانند PC و آیفون ، آیفون و آیپد ، آیفون و مک‌بوک و غیره انتقال دهید.
  • محافظت از پسورد. Sandisk iXpand، امکان تنظیم گذرواژه برای پرونده‌های موجود در درایو فلش، را فراهم می‌کند.

راهکارهایی برای عدم نمایش اطلاعات فلش مموری

نحوه استفاده از فلش درایو برای آیفون


در حقیقت اتصال فلش درایو Sandisk iXpand به آیفون یا آیپد بسیار آسان است. همچنین انتهای درگاه Lightning فلش درایو Sandisk iXpand خمیده است تا استفاده از آن راحت باشد.

مرحله ۱: کانکتور Lightning را کمی بلند کنید و آن را به آیفون یا آیپد وصل کنید.

مرحله ۲: اتصال کانکتور Lightning، iXpand Flash به دستگاه

مرحله ۳: هر بار که فلش درایو iXpand را به آیفون وصل می‌کنید، از شما خواسته می‌شود برنامه Sandisk iXpand را نصب کنید. برای نصب آن می‌توانید App Store را انتخاب کنید.

با استفاده از برنامه همراه Sandisk iXpand‌، می‌توانید عملکردهای گفته شده را انجام دهید.

راهنمای خرید فلش مموری

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments