افزایش فالوور در اینستاگرام با روش های ساده و بدون هزینه

به نظر می‌رسد این روزها هیچ کدام از شبکه‌های اجتماعی به اندازه اینستاگرام مهم نیستند. هدف شما در اینستاگرام این است که مخاطبان فعلی خود را به طور منظم درگیر کنید و در عین حال تعداد فالوورهای واقعی خود را افزایش دهید.

گرچه اینستاگرام یکی از بهترین مکان‌ها برای برقراری ارتباط با مخاطبان است؛ اما این پلتفرم دیگر فقط یک شبکه اجتماعی نیست. از زمان راه اندازی تبلیغات اینستاگرام، IGTV و حساب‌های تجاری، این شبکه به یک میدان بازی برای اینفلوئنسرها، بازاریابان و مشاغل برای تبلیغ خود تبدیل شده است.

روزانه بیش از 500 میلیون کاربر اینستاگرام این برنامه را مرور می‌کنند؛ اما مانند هر شبکه اجتماعی دیگر روش‌های صحیح، روش‌های اشتباه و روش‌های هوشمندانه برای استفاده از پروفایل اینستاگرام وجود دارد. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از بهترین روش‌های افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام استفاده کنید و به شخصی تبدیل شوید که یک عالمه طرفدار دارد (نه فالوورهای جعلی وغیرفعال!)

از هشتگ‌ استفاده کنید 

درست است که پست کردن عکس‌های جدید، جالب و جذاب، اولین نیاز را برآورده می‌کنند؛ اما برای افزایش فالوور در اینستاگرام، هشتگ گذاری عکس‌ها بسیار مهم است. هشتگ زدن برای افرادی که به دنبال اصطلاحات خاصی هستند، پیدا کردن عکس‌های شما را آسان می‌کند. برای همین، این یک روش عالی برای ایجاد جامعه و محتوای جدید برای حساب شما است.

استقاده از هشتگ در اینستاگرام

درست کردن هشتگ مخصوص

استفاده از هشتگ یک چیز است؛ اما استفاده از هشتگ‌های مناسب یک چیز دیگر و این سوال پیش می‌آید که از کدام هشتگ‌ها باید استفاده کنید؟ اول از همه، یک هشتگ منحصر به فرد برای خود درست کنید (مطمئن شوید که قبلاً توسط کسی استفاده نشده باشد!) و از دیگران بخواهید از آن استفاده کنند.

اگر هشتگ هدف خاصی داشته باشد، بهترین بازده را خواهد داشت. البته شما می‌توانید ایده‌های هشتگ را از رقبا یا حساب‌های مشابه هم سرقت کنید! اما در نهایت باید بتوانید هشتگ‌های مخصوص خود را درست کنید که مربوط به حساب خود شما باشد.

هنگامی که مردم شروع به استفاده از هشتگ شما می‌کنند، (و شما نیز از آن استفاده می‌کنید) هم می‌توانید پست‌های خود را از طریق فالوورها دوباره منتشر کنید، هم اینکه محتوای آنها را در صفحه خود به اشتراک بگذارید. این کار نه تنها نشان می‌دهد که از عکس‌های فالوورهای خود قدردانی می‌کنید و تعداد فالوورها افزایش می‌یابد، بلکه محتوای جدید هم  برای صفحه خود پیدا می‌کنید.

برای مطالعه بیشتر: ورود به اینستاگرام بدون نصب

پیدا کردن هشتگ‌های معروف

هشتگ‌های معروف و بیشتر استفاده شده احتمالاً منجر به معاشرت طولانی مدت با فالوورهای جدید و مهم‌تر از همه فروش می‌شود. مانند توییتر و سایر سایت‌های اجتماعی،‌ کاربران در اینستاگرام هم هشتگ‌های خاصی را انتخاب می‌کنند. اگر در عکس‌های خود از هشتگ‌های محبوب اینستاگرام استفاده کنید، به کاربران جدید دسترسی پیدا کرده و کشف خواهید شد.

اگر می‌خواهید عکس‌های خود را به درستی هشتگ گذاری کنید، باید مرتبط‌ترین هشتگ‌ها را پیدا کنید و از آن‌ها استفاده کنید. این یعنی انجام تحقیقات مناسب برای استفاده از هشتگ‌هایی که نه تنها برند شما را توصیف می‌کنند، بلکه دراینستاگرام نیز به دفعات جستجو می‌شوند.

با استفاده از ابزارهای رایگان اینستاگرام مانند: Display ، Purpose ، Focalmark و AutoHash به راحتی می‌توانید هشتگ‌های با کیفیت و مرتبط را برای پست‌های اینستاگرام خود دریافت کنید. به عنوان مثال، با برنامه Display Purpose، به سادگی چند کلمه در مورد محتوای خود تایپ کنید و هشتگ‌های برتر با محبوبیت بیشتر برای استفاده را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید از یک ابزار آنلاین رایگان مانند IconoSquare یا Webstagram هم استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که اینستاگرام حداکثر 30 هشتگ را در هر پست مجاز می‌داند. علاوه بر این، هشتگ‌های محبوب با گذشت زمان تغییر خواهند کرد. بنابراین هر چند ماه یک بار از کلمات کلیدی هشتگ‌های خود بازدید کنید تا از بهترین اصطلاحات ممکن استفاده کنید.

استفاده از هشتگ در استوری

نحوه هشتگ گذاری در پست‌های اینستاگرام مشخص است؛ اما شما باید از هشتگ‌ها در استوری‌ خود هم استفاده کنید تا فرصت بیشتری برای دیده شدن توسط کاربرانی که آن هشتگ خاص را دنبال می‌کنند داشته باشد. شما می‌توانید از برچسب‌های هشتگ (که در هنگام ایجاد یک استوری در منوی استیکرهای اینستاگرام یافت می‌شود) استفاده کنید و یا اینکه فقط به طور مستقیم در کنار کلمات کلیدی نوشته‌های خود هشتگ بزنید.

برای پست گذاشتن برنامه‌‌‌ریزی داشته باشید (در بهترین زمان)

این کار یک استراتژی هدفمند برای افزایش فالوور در اینستاگرام است که شامل تجزیه و تحلیل آنچه در گذشته برای شما مفید نبوده می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از یک ابزار برنامه ریزی برای شبکه‌های اجتماعی، زمان‌هایی را که مخاطبان شما فعال‌تر هستند پیدا کنید و در همان زمان‌ها پست‌های خود را منتشر کنید.

برای انتشار پست در اینستاگرام زمانبندی داشته باشید

بررسی‌ها نشان می‌دهد که هیچ الگوی جهانی در مورد بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام وجود ندارد. این موضوع بیشتر به عواملی چون محل زندگی، موضوع صفحه و نوع مخاطبان بستگی دارد. شما می‌توانید از ابزارهای ارزیابی اینستاگرام مانند Iconosquare یا Buffer for Business استفاده کنید یا با استفاده از داده‌های خود اینستاگرام بهترین زمان پست گذاشتن را پیدا کنید.

با مراجعه به بخش بهینه سازی IconoSquare می‌توانید تجزیه و تحلیل دقیقی از سابقه پست‌های خود و میزان مشارکت فالوورها داشته باشید. این گزارش همچنین بهترین زمان‌های روز و روزهای هفته را برای پست گذاشتن برجسته می‌کند.

حلقه‌های تیره، زمانی را نشان می‌دهد که شما معمولاً چه زمان‌هایی محتوا ارسال می‌کنید. حلقه‌های خاکستری روشن، زمانی را نشان ‌می‌دهد که فالوورهای شما با صفحه در تعامل بوده‌اند. بزرگ‌ترین حلقه‌های خاکستری روشن هم بهترین زمان پست گذاشتن را به شما نشان می‌دهد.

از لایو و استوری استفاده کنید

در ابتدا اینستاگرام فقط به عنوان یک شبکه برای به اشتراک گذاشتن عکس آغاز به کار کرد؛ اما حالا بسیار فراتر از عکس رشد کرده است. با ویژگی‌هایی مثل ویدئوی IGTV، لایو و استوری، همه صفحات می‌توانند محتواهای مختلفی ایجاد کنند و تعداد فالوورهای خود را افزایش دهند.

لایو و استوری
استوری، لایو و هایلایت

باور کنید یا نه؛ اما محبوبیت استوری‌های اینستاگرام به سرعت در حال افزایش است و روزانه بیش از 400 میلیون کاربر از آن‌ها دیدن می‌کنند. حتی بسیاری از کاربران می‌گویند که تماشای استوری‌ها را بیشتر از گشت زدن در صفحه اصلی اینستاگرام دوست دارند.

هر وقت یک فالوور به پروفایل شما وارد می‌شود، مدت کوتاهی فرصت دارید تا او را متقاعد کنید شما را فالو کند. برای همین، 56 درصد از برندهای مشهور معتقدند که حضور شما به طور زنده در اینستاگرام، بسیار موثرتر از تنها به اشتراک گذاری محتوا است.

استوری

در استوری‌ گذاشتن خلاق شوید،‌ فالوورهای خود را به پشت صحنه ببرید و جالب‌ترین قسمت‌های روز خود را به آنها نشان دهید. از آنها بخواهید که سوال بپرسند. از نظرسنجی‌ها و GIF های عجیب و غریب استفاده کنید. با فیلترها و بوم رنگ بازی کنید. این یک روش شگفت انگیز برای کنار آمدن با ویدیو و برقراری ارتباط عمیق‌تر با فالوورها است.

هایلایت

یکی از راه‌های این کار، استفاده از هایلایت‌های مختلف در پروفایل شما برای سازماندهی استوری های اینستاگرام است. از آنجایی که استوری‌‌ها فقط 24 ساعت در صفحه شما باقی می‌مانند، استفاده از هایلایت‌ها می‌تواند به آنها زندگی دوم می‌بخشد. همچنین دیگران را ترغیب می‌کند تا شما را دنبال کنند تا بیشتر از این استوری‌های شما را از دست ندهند.

برای مثال، بهتر است صفحات مسافرتی و گردشی هایلایت‌های خود را به صورت شهرها و کشورهایی که از آنها بازدیدکرده ‌اند دسته بندی کنند، در عین حال صفحات فروش محصول، توضیح محصولات خود را از طریق تصاویر و فیلم‌ها در هایلایت‌ها ذخیره کنند.

لایو

فیلم زنده کلید اجرای یک استراتژی بازاریابی موفق در اینستاگرام است. با استفاده از لایو اینستاگرام، هم می‌توانید برای فالوورهای خود فیلم پخش کنید و هم به طور رو در رو با آنها وقت بگذرانید. وقتی صفحه شما یک لایو را شروع می‌کند، یک حلقه دور عکس پروفایل شما را در قسمت استوری‌ها محصور می‌کند تا به فالوورها بگوید می‌توانند لایو شما را تماشاکنند. بعد از تمام شدن لایو هم می‌توانید آن را به مدت 24 ساعت در استوری خود ذخیره کنید.

برخی از روش‌های افزایش فالوور هنگام استفاده از لایو شامل موارد زیر است:

 • از من سوال بپرسید یا همان پرسش و پاسخ
 • نقد کردن محصول یا به روزرسانی
 • میزبانی از یک مهمان و ایجاد یک لایو گفتگو
 • رفتن به پشت صحنه کار و زندگی خود
 • به اشتراک گذاری یک رویداد زنده

با دیگران همکاری کنید

دو روش عالی برای افزایش تسلط بر اینستاگرام و همچنین افزایش فالوورها، همکاری با دیگران است. این همکاری می‌تواند به دو روش مشارکت و حمایت مالی انجام شود.

همکاری
همکاری

یکی از بهترین کپشن‌هایی که می‌توانید در هر پست از اینستاگرام بنویسید، این است که یک کاربر دوست را در کپشن تگ کنید. این کپشن‌ها نه تنها به تعامل پست شما کمک می‌کند، بلکه هر تگ یک مخاطب جدید برای شما به ارمغان می‌آورد که از طریق یک پیشنهاد وارد شده و به عنوان یک فالوور جدید شما را دنبال می‌کند. حتی شما به راحتی می‌توانید با یک صفحه دوست و از طریق معرفی یکدیگر در استوری‌های اینستاگرام، با هم همکاری کنید و هر دو به مخاطبان جدیدی دست پیدا کنید.

در روش حمایت مالی، اگر برای پیشرفت صفحه اینستاگرام خود می‌توانید هزینه کنید، باید از یک اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده کرده و نام تجاری خود را در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار دهید. اینفلوئنسرهای اینستاگرام در پست تبلیغاتی خود حساب اینستاگرام شما را معرفی و تگ می‌کنند. این باعث می‌شود طرفداران (نه چندان کم!) اینفلوئنسر صفحه شما را بررسی کنند. با تکرار این استراتژی ( و شل کردن سر کیسه! ) می‌توانید حتی چندین میلیون فالوور جدید پیدا کنید.

مسابقه برگزار کنید و به فالوورها هدیه دهید

یکی دیگر را راه‌های افزایش فالوور در اینستاگرام برگزاری مسابقه است. اگر چیزی دارید که می‌خواهید آن را هدیه کنید، حتما یک مسابقه برگزار کنید. با کمک این استراتژی می‌توانید به فالوورهای زیادی برسید که ممکن است قبلاً نام تجاری شما را نشنیده باشند. این افراد اگر محتوای شما را دوست داشته باشند، ممکن است ترجیح دهند تا شما را فالو کنند. می‌پرسید چگونه؟

به عنوان مثال، از بین کاربران زیر می‌توانید چند برنده اعلام کنید:

 • از کاربران خود دعوت کنید تا ایموجی‌های مورد علاقه خود را در پست شما کامنت بگذارند.
 • از کاربران بخواهید که یک تصویر خاص را دوباره پست کنند و صفحه شما را در آن تگ کنند.
 • از آنها بخواهید شما را فالو کنند‌.
 • آنها را به استفاده از هشتگ خود در پست‌هایشان دعوت کنید.

مسابقات اینستاگرامی برگزار کنید

برای کمک در شروع، Social Media Examiner یک آغازگر عالی برای انواع مسابقات در اینستاگرام است.

صفحه اینستاگرام را به شبکه‌های اجتماعی دیگر خود پیوند دهید

مطمئن شوید که طرفداران فعلی شما در شبکه‌های اجتماعی دیگر، از طریق پست متقابل می‌دانند که شما در اینستاگرام هم حضور دارید. اینستاگرام به اشتراک گذاری پست‌های شما در Facebook ، Twitter و Tumblr را ساده کرده است و می‌تواند یک تاکتیک عالی برای افزایش فالوور باشد. همچنین می‌توانید عکس‌های اینستاگرام را در پست‌های وبلاگ یا سایت خود هم جاسازی کنید ( و زیر آن لینک گذاری کنید تا به آن پست مراجعه کنند )

یکی از چالش‌های بازاریابی در اینستاگرام، این است که شما نمی‌توانید به پست‌های خود پیوند اضافه کنید تا کاربران روی آنها کلیک کنند. اگر می‌خواهید فالوورهای خود را به یک پیوند خاص بفرستید، تغییر پیوند در پروفایل اینستاگرام خود و نوشتن “پیوند در بیو” در کپشن عکس یا ویدیوی مربوطه، می‌تواند یک روش معمول باشد.

همچنین می‌توانید از ابزاری مانند Campsite برای ایجاد صفحه‌ای مناسب برای موبایل استفاده کنید که در آن می‌توانید چندین پیوند را لیست کرده و پیوندها را به پست مربوطه در اینستاگرام مرتبط کنید (که می‌توانید از طریق بیوگرافی خود به آنها لینک دهید).

با فالوورهای خود معاشرت کنید و آنها را به اقدام تشویق کنید

هیچکس این رسانه‌های اجتماعی را برای هیچ چیز دنبال نمی‌کند! به کامنت‌هایی که می‌گیرید پاسخ دهید. سعی کنید با پرسیدن سوالات و خواستن نظر آنها در کپشن، آنها را به پیگیری بیشتر خود ترغیب کنید. همچنین، علاقه مخاطبان خود را پیدا کنید و دریابید که چه چیزی‌هایی دوست دارند. کمی تحقیق کنید، پست‌های خود را مرور کنید و ببینید کدام یک بیشترین لایک و کامنت را داشته اند (و البته کمترین). این اتفاق به افزایش فالوور در اینستاگرام کمک زیادی می‌کند.

معاشرت
معاشرت

هر چقدر ساده به نظر برسد؛ اما واقیعت دارد. اگر از مردم بخواهید کاری را انجام دهند، مردم احتمالاً آن را انجام می‌دهند. اگر با عکس شما موافق هستند، از آنها بخواهید آن را لایک کنند! چیز خنده دار یا قابل اشتراکی را پست می‌کنید؟ از فالوورهای خود بخواهید که دوست خود را هم تگ کنند! از آنها سوال بپرسید یا حتی حالشان را جویا شوید! اگر این کارها را انجام دهید، فالوورهای خود را ترغیب می‌کنید که طبق خواسته شما عمل کنند.

لطفا از اینکه گاهی از کاربران بخواهید که شما را فالو کنند، نترسید! گاهی اوقات ممکن است مردم واقعاً از آنچه دراینستاگرام قرار می‌دهید لذت ببرند؛ اما قبل از اینکه شما را دنبال کنند، نیاز به تحریک دارند. به همان روشی که کاربران یوتیوب از بینندگان خود می‌خواهد در پایان ویدیوهای خود آنها را دنبال کنند، شما هم می‌توانید از بینندگان بخواهید برای پیگیری محتوای بیشتر شما را فالو کنند.

همچنین می‌توانید این کار را در کپشن پست‌های خود انجام دهید. با انتخاب آنچه مخاطبان به خاطرش شما را دنبال می‌‌كنند یا با اشاره به محتوای جدیدی كه نمی‌خواهند از دست بدهند، آن را در کپشن محتوای خود قرار دهید.

لیستی از حساب‌های مرتبط با صفحه خود جمع آوری کنید

لیستی از تمام رقبا و حساب‌های اصلی در اینستاگرام پیدا کنید. به عنوان مثال، اگر در صنعت غذا و نوشیدنی فعالیت می‌کنید، لیستی از تمام بلاگرها و رستوران‌های مهم غذایی که با مخاطبان مشابه شما در ارتباط هستند تهیه کنید. برای پیدا کردن و شناختن بهترین‌ حساب‌ها، از این طریق شروع کنید. هنگام مقایسه برندها از خود بپرسید:

 • مخاطبان آنها با چه موضوعاتی درگیر می‌شوند؟
 • کدام پست های آنها بیشترین لایک را دارند؟
 • هر چند وقت یکبار پست می‌گذارند؟

 فالوورهای رقبای خود را دنبال کنید

این یکی از بهترین راه‌ها برای یافتن و افزایش فالوور است. بعد از اینکه لیست حساب‌های خود را تهیه کردید، مرحله بعدی این است که فالوورهای آنها را یکی یکی فالو کنید. این افراد بازار هدف شما هستند؛ زیرا از قبل رقبای شما را دنبال می‌کنند. این به این معناست که آنها به صنعت شما هم علاقه دارند و احتمالاً همان چیزی را که شما به اشتراک می‌گذارید دوست دارند.

در الگوریتم فعلی اینستاگرام، شما فقط می‌توانید هر روز 50 تا 100 نفر را فالو کنید. اگر روزانه بیش از 100 نفر را فالوکنید، احتمال دارد حساب شما توسط اینستاگرام به حالت تعلیق درآید. برای همین، این کار را آهسته و پیوسته انجام دهید.

در مرحله بعد، چگونه می‌توانید فالوورهای رقبای خود را به طور موثر سرقت کنید؟! با معاشرت با آنها. روش‌های مختلفی برای معاشرت با کاربران اینستاگرام وجود دارد و هرچه گزینه‌های بیشتری را انجام دهید، از دنبال کننده ها و تعامل های بیشتری هم برخوردار خواهید شد.

من به سادگی با فالو کردن 100 نفر از فالوورهای رقبای خود شروع کردم. بعداً 100 نفر دیگر را فالو کردم؛ اما این بار وقت گذاشتم و یکی از عکس‌های اینستاگرام آنها را هم لایک کردم. درنهایت، یک گروه سوم 100 نفری را فالو کردم، لایک کردم وهمچنین برای یک پست از هر حساب کامنت گذاشتم.

نتایج به این شکل بود:

 • فالو کردن: 14٪ شما را فالو می‌کنند
 • فالو کردن + پسندیدن: 22٪ شما را فالو می‌کنند
 • فالو کردن + لایک کردن + کامنت: 34٪ شما را فالو می‌کنند

گرچه استثناهای زیادی وجود دارد و این تست جنبه علمی ندارد؛ اما نتایج تا حدی زیادی واضح است. هرچه بیشتر از صفحه اینستاگرام خود وارد صفحات دیگر شوید و با آنها تعامل داشته باشید، تعداد بیشتری هم شما را فالو می‌کنند.

عضو یک گروه نامزدی شوید

گروه‌های نامزدی، در اصل چت‌های گروهی در اینستاگرام و همچنین در برنامه‌های دیگر هستند (به عنوان مثال چندین مورد در برنامه تلگرام وجود دارد). به آنها گروه‌های نامزدی گفته می‌شود؛ زیرا همه افرادی که در این گروه‌ها شرکت می‌کنند، مایل هستند پست‌های یکدیگر را در ازای لایک شدن پست‌های خود، لایک کرده و یا در مورد آنها نظر دهند.

اگر یکی از اعضای گروه پست جدیدی را در اینستاگرام بارگذاری کند، همه گروه با لایک کردن، به اشتراک گذاشتن و کامنت گذاشتن روی پست، به شما کمک می‌کنند. اکثر این گروه‌ها قوانینی دارند که برای مشارکت باید از آنها پیروی کنید تا مطمئن شوید همه از هر پست بیش‌ترین بهره را می‌برند.

هرچه گروه بزرگ‌تر باشد، سریع‌تر فالوورهای خود را افزایش می‌دهید. چه چیزی بهتر از این؟ گروهی وجود دارد که بلافاصله بعد از بارگذاری پست جدید می‌تواند آن را لایک کرده و کامنت بگذارد. این امر باعث می‌شود امکان نمایش پست در صفحه جستجو اینستاگرام آسان‌تر باشد و به طور خودکار، فالوورهای واقعی و معتبر اینستاگرام، حتی تا 60 تا 100 فالوور جدید در روز افزایش یابد.

از لوکیشن استفاده کنید

یکی دیگر از راه‌های افزایش فالوور در اینستاگرام استفاده از لوکیشن است. می‌خواهید از رستوران با حالی که اخیراً به آنجا رفته‌اید یک عکس یا فیلم به اشتراک بگذارید؟ حتما لوکیشن آن را ذکر کنید! با این کار سایر افرادی که از همان لوکیشن استفاده کرده اند، می‌توانند عکس شما را ببینند و به طور بالقوه شما را فالوو کنند، زیرا اکنون اشتراکات زیادی با هم دارید (مثل آن فنجان قهوه لاته‌ای که آخر هفته گذشته میل کردید!)

از لوکیشن در اینستاگرام استفاده کنید

محل درج لوکیشن نه تنها در بالای صفحه اینستاگرام قرار دارد، بلکه استوری‌ها هم دارای قابلیت لوکیشن گذاری مخصوص هستند. در استوری برچسب‌هایی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آنها لوکیشن خود را برای بازدیدکنندگان مشخص کنید.

ارسال مداوم (حداقل یک بار در روز)

برای افزایش فالوور در اینستاگرام به طور مداوم در اینستاگرام پست منتشر کنید. تجربه نشان داده که هرچه بیشتر پست بگذارید، لایک و فالووی بیشتری هم دریافت می‌کنید. پروفایل‌هایی که در هفته، هفت بار یا بیشتر محتوا به اشتراک می‌گذارند، (یا حداقل یک بار در روز) لایک بیشتری دارند و تعداد فالوورهایشان سریع‌تر از کسانی که پست کمتری ارسال می‌کنند، افزایش پیدا می‌کند.

 تکرار کنید و ثابت قدم باشید

بیشتر فالوورهای اینستاگرام، شما را به خاطر آنچه قبلا به اشتراک گذاشته‌اید دنبال نمی‌کنند، بلکه می‌خواهند ببینند در آینده چه چیزهایی را ارسال خواهید کرد. در یک کلام، آنها می‌خواهند بدانند اگر دکمه فالو را فشار دهند، چه چیزی گیرشان خواهد آمد!

ارسال محتوا با یک موضوع و برنامه ثابت، می‌تواند به اندازه بسیاری از استراتژی‌های دیگر در افزایش تعداد فالوورهای شما تأثیر بگذارد. بنابراین، دیدن K در کنار تعداد فالوورها، به صبر و حوصله احتیاج دارید و در نهایت، آهسته و پیوسته در این مسابقه برنده خواهید شد.

امتیازی به این نوشته بدهید
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
//