راهنمای خرید کیف لپ تاپ

رشد روزافزون قیمت لپ‌تاپ، ما را مجاب می‌کند تا به بهترین شکل از این وسیله ارزشمند نگهداری کنیم. ما با خرید یک کیف لپ تاپ مناسب، می‌توانیم به خوبی از این دستگاه محافظت کرده و آن را از آسیب‌های احتمالی در امان نگه داریم.علاوه بر این، ما با تهیه یک کیف لپ تاپ مناسب، می‌توانیم تمام لوازم جانبی لپ‌تاپ، نظیر کابل شارژ، فن و ماوس را همراه آن به محیط کار ببریم.

ما قصد داریم، فاکتورهای مهم در زمینه خرید کیف برای لپ تاپ را مورد بررسی قرار دهیم. اگر قصد خرید یک کیف مناسب برای لپ تاپ خود را دارید، حتماً تا انتهای این مطلب با ایده آل تک همراه باشید.

راهنمای خرید کیف برای لپ تاپ

خرید کیف لپ تاپ دستی

کیف‌های دستی به خاطر ظاهر رسمی و خاصیت ضربه‌گیری از محبوبیت بالایی بین افراد، مخصوصاً کارمندان برخوردار است. به طور کلی، برای خرید کیف لپ تاپ باید به نکات زیر توجه داشته باشیم:

جنس کیف

جنس کیف لپ‌تاپ، تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت و عمر آن دارد. جنس بیرونی کیف لپ‌تاپ، معمولاً باید در برابر ضربه و آب مقاوم باشد. در حالی‌که، لایه بیرونی کیف باید نرم و لطیف باشد، تا به سطح لپ‌تاپ یا لوازم جانبی آن آسیبی نرساند.

برزنت به دلیل مقاومت بالا، یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید کیف لپ تاپ است. البته کیف چرمی هم از ظاهر بسیار زیبایی برخوردار بوده و گزینه خوبی برای مدل‌های رو دوشی و رسمی محسوب می‌شود.

مقاومت در برابر ضربه و کیفیت دوخت

خرید کیف مناسب برای لپ تاپبرای خرید کیف لپ تاپ باید به خاصیت ضربه گیری آن توجه کرد. ضربه گیرهای موجود در کیف لپ‌تاپ نباید باعث افزایش وزن آن شوند. علاوه بر این، ضربه‌گیرها باید از جنس محکمی برخوردار باشند. در هنگام خرید کیف لپ تاپ حتماً به جنس و موقعیت قرارگیری ضربه‌گیرها، توجه داشته باشید.

ضربه‌گیرها انواع مختلفی دارند که متداول‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • ضربه‌گیرهای لایه‌ای: این نوع ضربه‌گیر معمولاً، از جنس اسفنج نرم و انعطاف‌پذیر است که به داخل کیف دوخته می‌شود. در برخی از کیف‌های لپ‌تاپ، امکان جداسازی ضربه‌گیرهای لایه‌ای نیز وجود دارد.
  • ضربه‌گیرهای کپسولی: این نوع از ضربه‌گیرها، در مقایسه با ضربه‌گیرهای لایه‌ای، عملکرد بهتری دارند. در حقیقت، هوای موجود در کپسول‌ها، در برابر هر نوع ضربه‌ای، از لپ‌تاپ محافظت می‌کند. علاوه بر این، کپسول‌های موجود در این محصول، خاصیت فنری هم دارند و ضربه‌های ناگهانی را به خود جذب می‌‌کنند.

کیفیت دوخت بند‌های رو دوشی، دستگیره و نوارهای کناری کیف لپ‌تاپ از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر دوخت کیف از کیفیت پایینی برخوردار باشد، این وسیله به مرور زمان نخ کش می‌شود.

اندازه کیف

اندازه و سایز از مهم‌ترین فاکتورهای خرید کیف لپ تاپ به شمار می‌روند. اگر اندازه کیف کوچک باشد، قرار دادن لوازم جانبی لپ‌تاپ در آن امکان‌پذیر نیست. در طرف دیگر، اگر سایز کیف بیش از اندازه بزرگ باشد، لپ‌تاپ درون کیف حرکت کرده و با سطوح خارجی یا پای شما برخورد می‌‌کند.

 به طور کلی، سعی کنید کیفی را انتخاب کنید که فضای کافی برای قرار دادن لوازم شخصی نظیر موبایل، تبلت و … نیز در آن وجود داشته باشد. در غیر این صورت، باید یک کیف دیگر را همراه با کیف لپ تاپ حمل کنید.

موقعیت قرارگیری زیپ‌ها

برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی در زمان قرار دادن لپ‌تاپ درون کیف، بهتر است زیپ‌ها به صورت کامل باز شوند. جنس زیپ‌ها نیز باید از پلاستیک باشد تا مشکلی در باز و بستن سریع آن‌‌ها ایجاد نشود.

میزان بودجه یکی از مهم‌ترین نکات در خرید کیف لپ تاپ محسوب می‌شود. کیف‌های موجود در بازار، معمولاً از قیمت 100 هزار تومان به بالا هستند. البته محصولات اورجینال با قیمت بالای 5 میلیون تومان نیز در بازار وجود دارند که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

راهنمای خرید کوله پشتی لپ تاپ

کوله پشتی ارزان برای لپ تاپ

اکثر دانشجویان و افراد محصل، کوله‌پشتی لپ‌تاپ را به کیف‌های دستی ترجیح می‌دهند. کوله‌پشتی در مقایسه با کیف دستی، فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ به گونه‌ای که می‌توانید بیش‌تر وسائل خود را نیز درون آن قرار دهید.

علاوه بر این، شما می‌توانید بندهای کوله‌پشتی را متناسب با عرض شانه خود تنظیم کرده و به راحتی آن را بر روی دوش خود آویزان کنید. امنیت کوله‌پشتی نیز به مراتب از کیف‌های دستی بالاتر است.

به طور کلی، برای خرید کوله‌پشتی لپ‌تاپ باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

جنس پارچه

جنس پارچه به کار رفته در کوله‌پشتی باید درجه یک و ضد آب باشد. اتصالات موجود بر روی شانه نیز باید به افنج نرم مجهز شده باشند.  پارچه بخش پشتی کیف، باید ضد تعریق باشد تا پشت بدن در زمان حمل آن دچار عرق‌ سوختگی نشود.

کوله‌پشتی لپ‌تاپ معمولاً از جنس فوم، برزنت، چرم و ترکیب نایلون و پلی استر است که در ادامه هر یک مورد بررسی قرار می‌دهیم:

انواع کوله

  • فوم: کوله‌‌پشتی فومی به خاصیت ضد ضربه بودن مشهور است. در واقع فوم به کار رفته در این کوله‌پشتی، از لپ‌تاپ در برابر ضربات ناگهانی و شدید محافظت می‌کند. اگر قصد خرید کوله پشتی ارزان برای لپ تاپ را دارید، کوله‌های فومی بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شوند.
  • برزنت: کوله‌های برزنتی از لپ‌تاپ در برابر نور آفتاب و نفوذ باران محافظت می‌کند. به خاطر داشته باشید که مقاومت در برابر قطرات باران به معنی ضدآب بودن این جنس نیست.
  • چرم: کوله‌پشتی‌های چرمی علاوه بر دوام بالا، از ظاهر بسیار زیبایی هم برخوردارند. اگر می‌خواهید، لپ‌تاپ را با خود به محیط‌های رسمی مانند ادارات ببرید، کوله‌ چرمی گزینه خوبی برای شما محسوب می‌شود.
  • نایلون و پلی استر: ترکیب نایلون و پلی استر در مقایسه با گزینه‌های دیگر، از کیفیت کم‌تری برخوردار است. در حقیقت، جنس این نوع از کوله‌ها، دوام و عمر طولانی ندارد. البته اگر قصد خرید کوله پشتی ارزان برای لپ تاپ را دارید، کوله‌های نایلون و پلی استری، بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شود.

سایز کوله پشتی

بیشتر افرادی که به دنبال خرید کوله‌پشتی برای لپ‌تاپ هستند، اندازه بزرگ آن را مد نظر قرار می‌دهند. بهتر است کوله‌پشتی دارای چند محفظه زیپ‌دار یا توری باشد، تا امکان قراردادن وسائل حساس یا کوچک هم در آن وجود داشته باشد.

به طور کلی می‌توان گفت، هر چقدر کوله پشتی فضای بیشتری داشته باشد، احتمال استفاده از یک کیف دیگر (حتی کیف پول) کاهش می‌یابد.

مقاوم در برابر ضربه

لپ‌تاپ، درون کوله پشتی دچار حرکت‌های بیشتری می‌شود. بنابراین، بهتر است که جنس ضربه‌گیرهای موجود درون کوله‌پشتی درجه یک باشد و کوله علاوه به ضربه‌گیرهای کناری، دارای یک ضربه‌گیر در کف خود نیز باشد. به دلیل وزن سنگین کوله، حتماً در هنگام خرید از کیفیت دوخت بندهای آن اطمینان حاصل کنید.

مکان قرارگیری زیپ‌ها

کوله‌پشتی در طول روز، چندین بار باز و بسته می‌شود. بنابراین، کیفیت و نوع دندانه زیپ‌‌های آن حائز اهمیت است. علاوه بر این، بهتر است برای راحتی  کاربر، از زیپ‌ دو زبانه برای آن استفاده شود.

آیا خرید کاور لپ تاپ برای ما مناسب است؟

خرید کاور

خرید کاور لپ تاپ، یکی از ارزان‌ترین روش‌های موجود برای محافظت از لپ‌تاپ است. کاور به مراتب، قیمت پایین‌تری نسبت به کیف دستی و کوله‌پشتی دارد. اما خرید آن، به دلایل زیر برای همه افراد مناسب نیست:

  • کاور لپ تاپ فاقد دستگیره یا بند است، بنابراین برای حمل لپ‌تاپ در مسیر طولانی مناسب نیست.
  • حمل کاور در شرایطی که لپ‌تاپ بزرگ و سنگین باشد، کمی خسته‌کننده است.
  • هدف اصلی کاور، محافظت از لپ‌تاپ در برابر گرد و خاک یا نور خورشید است. در حقیقت، این وسیله در برابر ضربات ناگهانی یا تکان‌های شدید از لپ‌تاپ محافظت نمی‌کند.
  • کاور لپ‌تاپ در برابر نفوذ آب، آسیب‌پذیر است.

خرید کیف لپ تاپ مسافرتی به درد چه کسانی می‌خورد؟

کیف لپ تاپ مسافرتی

خرید کیف لپ تاپ مسافرتی برای آن دسته از افرادی که لپ‌تاپ خود را در بین مسافرت‌های شهری با خود حمل می‌کنند، گزینه مناسبی محسوب می‌شود. این نوع از کیف لپ تاپ شباهت زیادی به چمدان‌‌های مسافرتی دارد؛ به گونه‌ای که یک دستگیره کشویی در بالا و چهار چرخ کوچک در زیر آن وجود دارد.

این نوع از کیف لپ تاپ در مقایسه با مدل‌های دیگر، فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. علاوه بر این، خرید کیف لپ تاپ مسافرتی به نسبت محصولات دیگر، برای شما گران‌تر تمام می‌شود.

نتیجه گیری

به طور کلی، خرید کیف لپ تاپ برای محافظت و افزایش عمر این وسیله ارزشمند بسیرا ضروری است. شما با هر بودجه‌ای که داشته باشید، می‌توانید از انواع مختلف کیف لپ تاپ نظیر دستی، کوله پشتی یا کاور استفاده کنید. برای انتخاب کیف مناسب برای لپ تاپ همواره به جنس، مقاومت در برابر ضربه، نحوه قرارگیری زیپ و سایز آن توجه داشته باشید.

امتیازی به این نوشته بدهید
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
//