چت جی پی تی (ChatGPT) چیست و چگونه کار می کند ؟

چت جی پی تی (ChatGPT) اخیرا در چرخه اخبار، طوفانی به پا کرده است. این پردازنده زبان هوش مصنوعی که در دسامبر ۲۰۲۲ برای استفاده عمومی راه‌اندازی شد، سریع‌تر از غول‌هایی مانند اینستاگرام و تیک تاک، محبوبیت پیدا کرده است!

ChatGPT در یک ماه از زمان راه‌اندازی خود، به ۵۷ میلیون کاربر فعال رسید و انتظار می‌رود که در ژانویه از ۱۰۰ میلیون کاربر فراتر رود. این روال برای TikTok مدت ۹ ماه و برای اینستاگرام دو سال و نیم طول کشید.

اینکه ChatGPT می‌تواند به طور خودکار چیزی تولید کند که حتی به صورت سطحی مانند متن نوشته شده توسط انسان خوانده شود، قابل توجه و غیرمنتظره است؛ اما چت جی پی تی (ChatGPT) چیست و چگونه کار می‌کند؟ در این مقاله از ایده آل تک جواب این سوال‌ها را می‌گیرید.

مفهوم ChatGPT در یک نگاه

ChatGPT یک شبکه عصبی مبتنی بر ترانسفورماتور است که پاسخ‌ها و داده‌ها را با الگوهای نوشتاری انسان ارائه می‌دهد. هوش مصنوعی با مقادیر بی‌پایانی از داده‌های متنی برنامه‌ریزی ‌شده است تا زمینه، ارتباط و نحوه ایجاد پاسخ‌های انسانی به سؤالات را درک کند.

مفهوم chatGPT در یک نگاه

این هوش مصنوعی منبع دانش است، اما توانایی آن در برقراری ارتباط چیزی است که آن را از سایر فناوری‌ها متمایز می‌کند. برای چندین کار مرتبط با زبان، از جمله ترجمه زبان، خلاصه‌نویسی، تکمیل متن، پاسخ‌گویی به پرسش و حتی دیکشنری انسانی، به خوبی تنظیم شده است.

سایر حقایق سریع در مورد ChatGPT عبارت‌اند از:

  • ChatGPT در مقیاس بزرگ بیش از ۱۷۵ میلیارد پارامتر دارد که آن را به یکی از بزرگ‌ترین مدل‌های زبانی تبدیل می‌کند.
  • ChatGPT قادر به انجام چند وظیفه‌ است. این برنامه بیش از یک تابع زبان دارد، بنابراین می‌تواند به طور هم‌زمان ترجمه، خلاصه‌نویسی و پاسخ به سؤالات را انجام دهد.
  • ChatGPT در زمان واقعی پاسخ می‌دهد؛ مانند یک ربات چت که هنگام خرید آنلاین پیدا می‌کنید، ChatGPT پس از پرسیدن یک سؤال یا تکمیل یک کار بسیار سریع پاسخ می‌دهد.

این که Chat GPT مبتنی بر ترانسفورماتور است به چه معناست؟

ترانسفورماتور نوعی پردازش داده است که بر روی دنباله‌ای از عناصر مانند کلمات در یک جمله یا کاراکترهای یک کلمه انجام می‌شود؛ و ترانسفورماتورها مدل‌های یادگیری ماشینی هستند که به طور خاص برای پردازش توالی عناصر با استفاده از تبدیل طراحی شده‌اند.

این که Chat GPT مبتنی بر ترانسفورماتور است به چه معناست؟

معماری ترانسفورماتورها بر اساس استفاده از توجه است، تکنیکی که به مدل اجازه می‌دهد در زمان پردازش دنباله به بخش‌های مختلف توالی ورودی در زمان‌های مختلف توجه کند.

این به ترانسفورماتورها اجازه می‌دهد تا اطلاعات را به طور مؤثرتری پردازش کنند و وظایف پردازش زبان طبیعی را با دقت بیشتری انجام دهند. GPT (Generative Pre-Training Transformer) یک مدل زبان مولد بر اساس معماری ترانسفورماتور است.

این بدان معناست که مدل برای پردازش توالی عناصر، مانند کلمات در یک جمله، با استفاده از تبدیل و توجه طراحی شده است. این معماری برای انجام وظایف پردازش زبان طبیعی بسیار مؤثر است و روش برخورد با بسیاری از وظایف NLP را متحول کرده است.

چه کسی چت جی پی تی را ساخته است؟

ChatGPT یک برنامه هوش مصنوعی است که توسط شرکتی به نام OpenAI توسعه یافته است. در سال ۲۰۱۵، ایلان ماسک، سام آلتمن، گرگ براکمن، ایلیا سوتسکور و وویچ زارمبا سازمان تحقیقاتی هوش مصنوعی OpenAI را تأسیس کردند و ChatGPT در سال ۲۰۱۸ معرفی شد.

چه کسی چت جی بی تی را ساخته است؟

ChatGPT بر اساس GPT-3، سومین مدل از پروژه پردازش زبان طبیعی الهام گرفته شده است. این فناوری یک مدل زبانی در مقیاس بزرگ و از پیش آموزش ‌دیده است که از معماری GPT-3 برای غربال کردن حجم عظیمی از داده‌ها و منابع اینترنتی استفاده می‌کند تا به عنوان پایگاه دانش خود به آن اشاره شود.

نیل ووس، یکی از بنیانگذاران استارت‌آپ واقعیت افزوده، Anima، می‌گوید: (OpenAI) پتانسیل بسیار جدیدی را در مقیاس و سرعتی که قبلا ندیده‌ایم ارائه می‌کند و تقریبا همه چیز را در مورد زندگی و حرفه‌ی ما دوباره اختراع می‌کند. Voss از سیستم OpenAI برای ایجاد “موجودات” مبتنی بر AR استفاده می کند که می توانند با صاحبان خود صحبت کنند.

GPT چگونه کار می کند

GPT قادر به پردازش حجم زیادی از متن و یادگیری انجام وظایف پردازش زبان طبیعی بسیار مؤثر هستند. مدل GPT-3، به ویژه، ۱۷۵ میلیارد پارامتر اندازه دارد و آن را به بزرگ‌ترین مدل زبانی تبدیل می‌کند که تا کنون آموزش دیده است.

چت جی بی تی چگونه کار می کند ؟

برای کار کردن، GPT باید روی مقدار زیادی متن “آموزش” داده شود. به عنوان مثال، مدل GPT-3 بر روی مجموعه متنی آموزش داده شد که شامل بیش از ۸ میلیون سند و بیش از ۱۰ میلیارد کلمه بود.

از این متن، مدل یاد می‌گیرد که وظایف پردازش زبان طبیعی را انجام دهد و متن منسجم و خوش‌نویسی تولید کند. هنگامی‌که مدل به خوبی آموزش داده شد، می‌توان از GPT برای انجام طیف وسیعی از وظایف استفاده کرد.

اولین چیزی که مورد نیاز بود جمع‌آوری داده‌های مقایسه بود. این داده‌ها شامل دو یا چند پاسخ مدل بودند که بر اساس کیفیت رتبه‌بندی شدند؛ بنابراین، برای جمع‌آوری داده‌ها، چند مکالمه را که مربیان با Chat GPT انجام داده بودند، گرفتند و به‌طور تصادفی انتخاب کردند.

به این ترتیب آن‌ها پایان‌های مختلفی را برای رتبه‌بندی مربیان آزمایش کردند. به همین دلیل، این مدل‌های پاداش را می‌توان با استفاده از بهینه‌سازی سیاست پروگزیمال تنظیم کرد.

همچنین آموزش‌ها بر روی پلتفرم Microsoft Azure بر روی یک ابر رایانه انجام شد. در پایان، برای استفاده از GPT در یک چت، مدل با ورودی به شکل متن ارائه می‌شود.

این ورودی می‌تواند به صورت یک سؤال یا یک جمله متنی باشد؛ و از این ورودی، GPT یک پاسخ مناسب و منسجم ایجاد می‌کند. درواقع، این پاسخ را می‌توان در یک چت بات یا هر برنامه دیگری که در آن لازم است متنی از یک ورودی داده شده تولید کرد، استفاده کرد.

چرا ChatGPT این‌قدر محبوب است؟

ChatGPT OpenAI به قدری محبوب می‌شود که کل اینترنت در مورد این فناوری صحبت می‌کند. این مفهوم مبتنی بر هوش مصنوعی است و می‌تواند پاسخ دهد، به زبان طبیعی صحبت کند و کارهای بیشتری انجام دهد.

چرا CHATGPT اینقدر محبوب است؟

تنها در پنج روز میلیون‌ها کاربر را جذب کرد. چیزی که آن را از ابزارهای چت قبلی هوش مصنوعی متمایز می‌کند، توانایی آن در پاسخگویی به زبان محاوره است به طوری که اگر ندانید این هوش مصنوعی است، به راحتی می‌توان آن را با یک شخص واقعی اشتباه گرفت.

به گفته آدام کانر، معاون سیاست فناوری در مرکز پیشرفت آمریکا، ChatGPT به سرعت در حال محبوبیت است زیرا اولین فناوری هوش مصنوعی در نوع خود است که انسان‌ها را برای استفاده از آن توانمند می‌کند. کینر در ادامه توضیح می دهد که:

آنچه در مورد GPT متفاوت است این است که می‌تواند نتایجی را ایجاد کند که مردم عادی فکر می‌کنند [فناوری] فقط نوعی کد یا خروجی است.

ChatGPT برخلاف موتورهای جستجوی دیگر مانند گوگل می‌تواند مکالمه باشد و پاسخ‌های انسانی و مکالمه را با کاربر ارائه دهد. کاربر می‌تواند از ChatGPT بخواهد که نامه استعفا ایجاد کند، بحث‌های کلاسی را سریع‌تر کند و حتی از دانش‌آموزان یک کلاس امتحان بگیرد؛ و در آخر اینکه رایگان بودن این پلتفرم هوش مصنوعی تأثیر بسیار زیادی در گسترش و محبوبیت آن داشته است.

فناوری ChatGPT چقدر خوب است؟

همان‌طور که در قسمت‌های قبلی مقاله اشاره کردیم، ChatGPT یا Generative Pre-Trained Transformer یک چت بات مبتنی بر وب و برنامه هوش مصنوعی مولد است که توسط آزمایشگاه تحقیقاتی هوش مصنوعی آمریکا OpenAI در نوامبر ۲۰۲۲ توسعه و راه‌اندازی شد.

فناوری چت جی بی تی چقدر خوب است؟

این فناوری بر اساس مدل GPT-3 است که از سیستم‌های هوش مصنوعی مانند یادگیری ماشینی، یادگیری عمیق و پردازش زبان طبیعی و مدل‌های زبان بزرگ برای تولید متن و مکالمه‌های انسان‌مانند با کاربران استفاده می‌کند.

این فناوری از زمان راه‌اندازی در بین گروه‌های مختلف مردم محبوب بوده است. این استقبال شامل آمیزه‌ای از تحسین برای مزایا و کاربردهای بالقوه آن و همچنین انتقاد برای محدودیت‌ها و معایب آن است. در ادامه به بررسی مزایای ChatGPT می‌پردازیم:

مکالمه انسان را تقلید می‌کند

ویژگی اصلی Chat GPT ارائه مکالمه شبیه به انسان بر اساس سؤالات یا دستورات کاربر است. این به طور کلی مترادف با فناوری دستیار مجازی و برنامه‌های نرم‌افزاری مانند سیری اپل و الکسا آمازون است.

با این حال، با توجه به قابلیت‌هایی که دارد، مکالمات واقعی را شبیه‌سازی می‌کند، زیرا مبتنی بر یادگیری با نظارت پیشرفته و یادگیری تقویتی با استفاده از مدل‌های زبان بزرگ است.

بر اساس مدل GPT-3

GPT-3 یا Generative Pre-Trained Transformer 3 یک زبان خودترمیمی و مدل پیش‌بینی زبان است که توسط OpenAI توسعه یافته است. این بزرگ‌ترین مدل زبان غیر پراکنده است و به عنوان یکی از مهم‌ترین سیستم‌های هوش مصنوعی تولید شده در نظر گرفته می‌شود. کیفیت متن‌هایی که تولید می‌کند، تشخیص اینکه آیا متن توسط انسان نوشته شده است یا نه دشوار است.

طیف گسترده‌ای از کاربردها و مزایا

این گفتگو تعاملی است. می‌تواند خروجی مشابه تجارت هوش مصنوعی را ثبت کند. تحقیقات نشان داده است که می‌تواند موسیقی بسازد و داستان‌های تخیلی مانند داستان‌های کوتاه را ارائه دهد.

فواید چت جی بی تی

این می‌تواند به توسعه دهندگان یا نویسندگان فنی کمک کند تا یک طرح کلی ارائه دهند. چت بات ها همچنین می‌توانند متون بزرگ را خلاصه، هضم و توضیح دهند. راه جالب دیگر برای استفاده از ChatGPT این است که می‌تواند برنامه‌های کامپیوتری را نیز بنویسد و دانلود کند.

تولید محتوای خلاقانه برای سئو

جای تعجب نیست که ChatGPT مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند سئو و بازاریابی را متحول کند و فرصت‌ها و شانس‌های جدیدی را به ارمغان بیاورد. به لطف مدل زبان خودبازگشت GPT-3، ربات چت می‌تواند متنی تولید کند که به سختی از مطالب نوشته شده توسط انسان قابل تشخیص باشد.

یکی از اصلی‌ترین استراتژی‌های سئو برای افزایش ترافیک ارگانیک و جلب اعتماد گوگل و خوانندگان، داشتن محتوای عالی است. در اینجا زمانی است که ChatGPT وارد می‌شود و ایجاد محتوایی را ارائه می‌دهد که شامل کلمات و عبارات کلیدی پرکاربرد است.

پیاده‌سازی با کیفیت بالا و حرفه‌ای ربات چت باعث صرفه‌جویی در ساعات ناشران در ایجاد محتوای سفارشی، رضایت‌مندی کاربران، جمع‌آوری ابرداده و بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها برای موتورهای جستجو می‌شود.

تنظیم عملکرد و پاسخ

یکی دیگر از مزایای ChatGPT این است که پاسخگویی و عملکرد کلی آن به خوبی تنظیم شده است. از مدل‌های زبان بزرگ موجود استفاده می‌کند و از طریق یادگیری فعال با استفاده از یادگیری تحت نظارت و یادگیری تقویتی، فضایی را برای بهبود بیشتر می‌گذارد.

کاربران می‌توانند به برخی از پاسخ‌ها رأی موافق یا مخالف بدهند، درحالی‌که پیشنهادهای اضافی ارائه می‌کنند.

پشتیبانی مشتری مبتنی بر هوش مصنوعی

بدون شک، خدمات مؤثر به مشتریان، انگیزه اصلی رشد کسب و کار و رضایت مشتری است، به خصوص زمانی که ۲۴ ساعته در دسترس باشد. علاوه بر ایجاد محتوا، ربات چت ممکن است وظایف زبانی مانند بازنویسی، تلخیص، ترجمه و پاسخ به سؤالات را نیز انجام دهد.

مزیت اصلی این است که پاسخ‌های فردی را به هر مشتری ارائه می‌کند و اطمینان می‌دهد که مصرف‌کنندگان اطلاعات مورد نیاز خود را به موقع به دست می‌آورند. از پیام‌های قبلی، کسب‌وکارها می‌توانند اطلاعات قابل اعتمادی در مورد نیازها و ترجیحات مشتریان دریافت کنند و کمپین‌های تبلیغاتی خود را بر این اساس تنظیم کنند.

استفاده از اطلاعات به‌روز و پاسخگویی فوری به سؤالات مشتریان، رضایت مشتری را افزایش می‌دهد و به بازاریابان اجازه می‌دهد تا روی وظایف استراتژیک تمرکز بیشتری داشته باشند.

چت جی پی تی چگونه جهان را تغییر می‌دهد؟

تغییر مدل پایه با پلتفرم‌هایی مانند ChatGPT تأثیر زیادی بر نحوه ایجاد و تجربه نرم افزار در سراسر بازار فناوری خواهد داشت. Web3 همچنین نشان‌دهنده یک الگوی جدید برای محاسبات توزیع‌شده است.

چگونه چت جی بی تی جهان را تغییر می‌دهد؟

بنابراین ترکیب آن با مدل‌های اولیه مانند ChatGPT یک بوم خالی از فرصت‌ها را فراهم می‌کند. برخی از این مهارت‌ها در حال حاضر با تکنولوژی امروز امکان‌پذیر است.

اکسپلوررهای زبان محور

Explorer Web 3 بلوک‌های سازنده تجربه جستجو و تعامل انسانی با بلاک چین است؛ اما تجربه کاربری Blockchain Explorer برای متخصصان حوزه طراحی شده است. مرورگری را تصور کنید که نسخه سفارشی شده ChatGPT را برای عملکرد بلاک چین اجرا می‌کند.

دستیاران توسعه قرارداد هوشمند

برنامه‌ریزی قراردادهای هوشمند هنوز یک کار بسیار دشوار برای توسعه دهندگان است. اجزای ChatGPT مانند Codex می‌توانند کد Unity را از اطلاعات زبان تولید کنند.

یک هماهنگ کننده قرارداد هوشمند را تصور کنید که در آن یک توسعه دهنده می‌تواند چیزی مانند “کد همبستگی برای درخواست وام در Aave چیست؟” آن را تایپ کنید و قطعه کد قرارداد هوشمند مربوطه را ایجاد می‌کند.

تست امنیت قراردادهای هوشمند

حسابرسی قرارداد هوشمند فرآیندی کند، پرهزینه و خسته کننده اما ضروری است. بیشتر فرآیند حسابرسی مبتنی بر انجام آزمایشاتی است که برای توسعه دهندگان قراردادهای هوشمند واضح نیست. تصور کنید که یک نسخه سفارشی از ChatGPT برای ممیزی قراردادهای هوشمند داشته باشید که می‌تواند ورودی‌های زبانی را دریافت کند و آزمایش‌هایی را روی یک قرارداد هوشمند انجام دهد.

NFT هوشمند

مسلماً، یکی از واضح‌ترین کاربردهای مدلی مانند ChatGPT، فعال کردن نسل جدیدی از توکن‌های غیرقابل مصرف NFT است که هوش مکالمه را در خود جای داده است. نسخه‌ای از مجموعه NFT موردعلاقه خود را تصور کنید که به شما امکان می‌دهد در مورد الهام گرفتن از خالق یا جزئیات هنری خاص بپرسید.

کیف پول سخنگو

کیف پول‌ها نقطه ورود اصلی برای تعامل با DApp های غیرمتمرکز در دنیای Web3 هستند. ما می‌توانیم روند مشابهی را برای کیف پول‌های کریپتو به‌عنوان تجربه کاربر در برنامه‌های Web2 بازطراحی‌شده با مدل‌های اولیه مانند ChatGPT به عنوان ساختار اصلی در نظر بگیریم.

یک تجربه کیف پول را تصور کنید که در آن کاربر می‌تواند به سادگی قصد خود را برای انجام یک تراکنش، درخواست اطلاعات یا انجام وظایف خاص با استفاده از زبان طبیعی بیان کند. مکالمه یکی از هیجان‌انگیزترین روندها در تجربه کاربری Web3 در چند سال آینده خواهد بود.

محدودیت های ChatGPT چیست؟

علیرغم تمام قابلیت‌های بسیار چشمگیر، ChatGPT هنوز محدودیت‌هایی دارد. چنین محدودیت‌هایی شامل ناتوانی در پاسخ به سؤالاتی است که به روشی خاص بیان می‌شوند، زیرا برای درک سؤال ورودی نیاز به بازنویسی دارد.

محدودیت‌های chatgpt

محدودیت بزرگ‌تر، فقدان کیفیت در پاسخ‌هایی است که ارائه می‌کند – که گاهی اوقات می‌تواند به نظر قابل قبول باشد، اما معنای عملی ندارد یا می‌تواند بیش از حد پرمخاطب باشد.

به جای درخواست توضیح در مورد سؤالات مبهم، ربات فقط معنای سؤال شما را حدس می‌زند که می‌تواند منجر به پاسخ‌های ناخواسته به سؤالات شود. این باعث شده است که سایت پرسش و پاسخ توسعه‌دهنده StackOverflow حداقل به طور موقت پاسخ‌های ایجاد شده توسط ChatGPT به سؤالات را ممنوع کند.

گردانندگان Stack Overflow در پستی می‌گویند:

«مشکل اصلی این است که در حالی‌ که پاسخ‌هایی که ChatGPT تولید می‌کند نرخ بالایی از نادرست بودن دارند، معمولا به نظر می‌رسد که ممکن است خوب باشند و پاسخ‌ها بسیار آسان هستند.»

منتقدان استدلال می‌کنند که این ابزارها فقط در قرار دادن کلمات در نظمی که از نقطه نظر آماری معنادار است بسیار خوب هستند، اما آن‌ها نمی‌توانند معنی را بفهمند یا بدانند که آیا عباراتی که بیان می‌کند صحیح است یا خیر.

محدودیت اصلی دیگر این است که داده‌های ChatGPT محدود به سال ۲۰۲۱ است. ربات چت از رویدادها یا اخباری که از آن زمان به بعد رخ داده است آگاهی ندارد؛ بنابراین، برخی از اعلان‌هایی که از شما می‌پرسید هیچ نتیجه‌ای مانند چه کسی جام جهانی ۲۰۲۲ را برد؟

به طور کلی می‌توان محدودیت‌های ChatGPT را در موارد زیر خلاصه نمود:

اندازه پایگاه داده

حتی با پایگاه داده بزرگ خود، گاهی اوقات می‌تواند زبان‌ها، تجربیات و تنوع فرهنگی را در زمان واقعی درک کند؛ بنابراین گاهی اوقات پاسخ‌ها خارج از چارچوب یا نامناسب به نظر می‌رسند.

مدل از پیش آموزش دیده ChatGPT

درواقع مبتنی بر الگوریتم‌های یادگیری ماشینی است که از طریق داده‌ها آموزش داده می‌شوند. ازآنجایی‌که آموزش احتمالا مغرضانه یا ناقص است، نمی‌توانیم به صحت پاسخ‌ها تکیه کنیم. سوگیری سیستماتیک نیز ممکن است رخ دهد.

منابع فشرده

این مدل از منابع زیادی پشتیبانی می‌کند. این ممکن است یک محدودیت برای دستگاه‌های تلفن همراه یا برخی از دستگاه‌های کم مصرف باشد.

هزینه

هزینه فعلی اجرای این مدل ۳ میلیون دلار در ماه گزارش شده است. در دراز مدت نمی‌توان آن را مدیریت کرد. همچنین، مردم باید بدانند که پس از پایان دوره بررسی، هزینه‌های کاربران به کجا ختم می‌شود.

چگونه از چت جی پی تی استفاده کنیم؟

ChatGPT می‌تواند کد، شعر، آهنگ و حتی داستان کوتاه را به سبک یک نویسنده خاص بنویسد. تخصص در دستورالعمل‌های فراوان، ChatGPT را از یک منبع اطلاعاتی به ابزاری ارتقا می‌دهد که می‌توان از آن برای انجام یک کار درخواست کرد.

چگونه از چت جی بی تی استفاده کنیم؟

این باعث می‌شود که برای نوشتن یک مقاله تقریباً در مورد هر موضوعی مفید باشد.ChatGPT می‌تواند به عنوان ابزاری برای ایجاد طرح کلی برای مقالات یا حتی کل رمان‌ها عمل کند. تقریباً برای هر کاری که می‌توان با متن نوشتاری پاسخ داد، پاسخی ارائه می‌دهد.

شما می‌توانید به سادگی با مراجعه به chat.openai.com و ایجاد یک حساب OpenAI به ChatGPT دسترسی پیدا کنید. پس از ورود به سیستم، می‌توانید با ChatGPT چت را شروع کنید.

مکالمه خود را با پرسیدن یک سوال آغاز کنید. از آنجایی که ChatGPT هنوز در مرحله تحقیقاتی خود است، استفاده از آن رایگان است و می‌توانید هر تعداد سؤالی که می‌خواهید بپرسید.

استفاده از ChatGPT برای ترید ارزهای دیجیتال

تجزیه و تحلیل مناسب ChatGPT می‌تواند بازار ارزهای دیجیتال را کاملاً تغییر دهد. ChatGPT می‌تواند به سرمایه‌گذاران و معامله‌گران کمک کند تا با ارائه داده‌ها و اطلاعات در زمان واقعی، انتخاب‌های آگاهانه‌تری داشته باشند و به آن‌ها امکان می‌دهد تا پیشرفت‌ها و فرصت‌های قیمت را در زمان واقعی به حداکثر برسانند.

استفاده از ChatGPT برای ترید ارزهای دیجیتال

فرض کنید به فکر خرید یک ارز دیجیتال جدید هستید. با ChatGPT، می‌توانید تحلیل مناسبی از عملکرد یک سکه، مانند شاخص‌های مهمی مانند ارزش بازار، احساسات سرمایه‌گذار و قیمت‌های بازار دریافت کنید.

این اطلاعات می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر در مورد شرط‌بندی یا عدم شرط‌بندی کمک کند و این تازه شروع ماجرا است. ابزار ChatGPT فراتر از نظارت ساده بر قیمت است.

ChatGPT می‌تواند با ارائه توصیه‌های شخصی بر اساس پرتفولیو و مشخصات ریسک به شما کمک کند معاملات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری را شناسایی کنید که اهداف سرمایه‌گذاری شما را برآورده می‌کنند.

ایجاد الگوریتم تجارت ارز دیجیتال

یک کاربر توییتر به ChatGPT پیوند داده شد و از طریق یک اطلاعیه ساده نشان داد که چگونه این ابزار با استفاده از Pine Script، زبان کامپیوتری که توسط TradingView استفاده می‌شود، یک ربات تجاری پایه ایجاد می‌کند.

همچنین می‌توانید به ChatGPT دستور دهید تا کدی بنویسد که سفارش‌های موجود در Binance را برای بیت‌کوین و سایر جفت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال با استفاده از رابط برنامه‌نویسی کاربردی (API) صرافی ارز دیجیتال نمایش دهد.

قراردادهای هوشمند ایجاد کنید

مزیت دیگر ChatGPT توانایی ایجاد و مدیریت قراردادهای هوشمند است که به توسعه DAO اجازه می‌دهد تا کارایی سازمانی را بهبود بخشد و بر اساس معیارها و روش‌های از پیش تعریف شده تصمیم‌گیری کند.

DAO بدون نیاز به برق قابل استفاده است. کار با برنامه‌ریزی متمرکز یا استراتژیک، به آن‌ها امکان می‌دهد اقداماتی را بر اساس سیاست‌های کدگذاری شده در قراردادهای هوشمند خود انتخاب و اجرا کنند.

یک صرافی ارز دیجیتال را در نظر بگیرید که قراردادهای هوشمند را با ChatGPT ایجاد و مدیریت می‌کند. ChatGPT می‌تواند به صرافی‌ها کمک کند تا از طریق فرآیندهای خودکار مانند محاسبه تراکنش‌ها، تأیید نقل و انتقالات و مدیریت حساب‌های کاربر، روان‌تر و کارآمدتر انجام شوند.

با این حال، مزایای عملکرد قرارداد هوشمند ChatGPT فراتر از ساده‌سازی فرآیندهای تجاری است. ChatGPT می‌تواند با ایجاد و مدیریت قراردادهای هوشمند به ایجاد شفافیت و اعتماد در مبادلات کمک کند، زیرا تمام اقدامات انجام شده توسط DAO تحت قوانین تغییرناپذیری است که به وضوح در قراردادهای هوشمند تعریف شده است.

توسعه کیف پول

برای توسعه و آزمایش کیف پول، می‌توان از ChatGPT استفاده کرد. برای ایجاد یک زبان طبیعی که ویژگی‌های کیف پول و اقدامات کاربران اینترنت را توصیف می‌کند، استفاده می‌شود. همچنین می‌تواند در موارد آزمایشی یا داده‌های آزمایشی برای بسته‌های نرم‌افزاری برای عملکرد بهتر استفاده شود.

کلام آخر

چت جی پی تی (ChatGPT) یک برنامه هوش مصنوعی قدرتمند است که گام دیگری را به جلو در پردازش زبان طبیعی ثابت می‌کند. شاید چشمگیرترین توانایی آن تولید خروجی شبیه انسان پس از تجزیه و تحلیل ورودی انسان باشد.

از ترجمه زبان و خلاصه‌سازی متن گرفته تا تحقیق و اتوماسیون، ChatGPT چندین کاربرد دارد که می‌تواند در صنایع مختلف اعمال شود. به خاطر داشته باشید که مانند هر فناوری دیگری، ChatGPT نیز محدودیت‌هایی دارد.

بنابراین بهتر است همیشه کار آن را بررسی کنید و یک برنامه پشتیبان داشته باشید. اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

چه کسی می‌تواند چت‌های من را ببیند؟

مقامات شرکتی که ربات گفتگوی GPT، OpenAl را توسعه داده است، به دلیل تمایلشان به دسترسی به اطلاعات محرمانه. آن‌ها باید بتوانند از چت ربات استفاده کنند، بنابراین چت را کنترل می‌کنند، البته با این کار به بهبود آن کمک می‌کنند.

آیا می‌توان از اعتبار پاسخ‌های چت GPT مطمئن بود؟

چت ربات GPT نمی‌تواند به رویدادها و علومی که پس از سال ۲۰۲۱ رخ داده یا منتشر شده است دسترسی داشته باشد زیرا به اینترنت متصل نیست. به همین دلیل گاهی اوقات می‌تواند پاسخ اشتباه بدهد.

آیا ربات ChatGPT رایگان است؟

بله، در حال حاضر استفاده از ربات ChatGP رایگان است.

۵ | (۲)
ممکن است شما دوست داشته باشید
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x