رفع نویز خط تلفن

رفع صدای خش خش تلفن

از کشیده شدن خطوط تلفن در شهر ها سال ها می گذرد و امروزه تلفن ها تفاوت های بسیاری با مدل های اولیه خود دارند، آن ها از قبل سبک تر شده اند و امکانات بسیار زیادی به آن ها اضافه شده. اما با وجود پیشرفت تکنولوژی و گسترده تر شدن امکانات تلفن، هنوز هم کاربران در هنگام کار کردن با این دستگاه ها دچار مشکلاتی می شوند.

نویز خط تلفن یکی از مهمترین مشکلاتی است که کاربران تلفن با آن دست و پنجه نرم می کنند. تماس صوتی که تلفن برای ما فراهم می کند کیفیت مطلوبی دارد و ما حتی می توانیم با کسانی که چندین مایل با ما فاصله دارند به راحتی مکالمه کنیم. اما نویزی که در هنگام مکالمه ایجاد می شود، بسیار آزار دهنده است و علاوه بر اینکه صدای تماس را مخدوش و غیر قابل فهم می کند، اعصاب کاربر را نیز بهم میریزد که اگر تداوم داشته باشد می تواند افراد را کلافه کند.

رفع نویز خط تلفن

برای از بین بردن نویز، ابتدا باید منشا و علت آن را پیدا کرد تا بتوان راه حل مناسبی برای آن پیدا کرد. اولین دلیلی که بررسی می کنیم باید مشکلات مخابرات باشد. شما برای اطمینان از این امر می توانید  جلوی ورودی ساختمان سیم ارتباطی خط تلفن خود را از سمت داخل ساختمان قطع کنید و یک گوشی تلفن را به دو سر سیمی که از سمت مخابرات آمده است متصل کنید. اگر نویز ادامه داشت مشکل از سمت مخابرات است و باید به بخش پشتیبانی مخابرات منطقه خود مراجعه کنید تا مشکل را حل کنند.

یکی دیگر از مشکلاتی که اغلب برای خطوط تلفن پیش می آید، نویز انداختن گوشی تلفن به دلیل تداخل فرکانس ها است. بسیاری از دستگاه های بیسیم مانند موس ها، کیبرد ها، مودم های اینترنتی و … ممکن است فرکانسشان با تلفن بیسیم تداخل داشته باشد و سبب نویز شود. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است یک نویزگیر یا به اصطلاح اسپیلیتر را سر راه اتصال دستگاه ها به خط تلفن بگذارید. همچنین سعی کنید این دستگاه ها را تا حد ممکن از هم دور کنید.

نویز ممکن است ناشی از کابل کشی درون ساختمان باشد. باید تا جایی که ممکن است، سیم های تلفن و کابل های برق را در مسیر های متفاوتی قرار دهیم. همچنین ممکن است سیم ها دچار پوسیدگی شده باشند که در این مواقع باید کابل مخابراتی را تعویض کنیم.

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=6342
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.