راهکار کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام فارسی

پیام رسان اینستاگرام با قابلیت هایی که در اختیار کاربران خود گذاشته به یکی از پرطرفدارترین اپلیکیشن های موبایل تبدیل شده است. این پیام رسان در بروز رسانی اخیر خود امکان چت صوتی در دایرکت را نیز اضافه کرده است. با ارسال پیام صوتی در دایرکت اینستاگرام به راحتی می توانید بدون زحمت برای دوستان تان ویس بفرستید.

اما اشتراک گذاری عکس و فیلم در فضای اینستاگرام مصرف اینترنت بالایی دارد. همیشه این مصرف بالای اینترنت دغدغه کاربران این پیام رسان بوده است. راهی برای کاهش مصرف حجم اینترنت در اینستاگرام وجود دارد. شما می توانید با تنظیمی در اینستاگرام از بارگذاری عکس یا فیلم جلوگیری کنید.

اگر شما نیز نگران مصرف حجم اینترنت خود هستید، با ایده آل تکنولوژی همراه باشید. در این مقاله به نحوه کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام می پردازیم.

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام فارسی

به دلیل پست های حاوی عکس و فیلم، اینستاگرام یکی از پرمصرف ترین نرم افزارهای موبایل است. با هر بار ورود به این نرم افزار و مشاهده پست های فالوورهای تان اینترنت زیادی مصرف می شود. هم چنین بارگذاری عکس و فیلم در آن دیتای زیادی مصرف می کند. در ادامه به راهکار کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام می پردازیم.

برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام ابتدا نرم افزار را اجرا کنید. سپس به بخش تنظیمات آن رفته و روی Settings بزنید.

در آخرین نسخه اینستاگرام برای دسترسی به تنظیمات Settings به صفحه پروفایل خود بروید. روی سه خط بالایی بزنید و دکمه Settings را انتخاب نمایید.

در نسخه های قدیمی تر بعد از ورود به صفحه پروفایل پیج تان برای بخش تنظیمات اینستاگرام در اندروید روی علامت سه نقطه و در آیفون روی علامت چرخ دهنده بزنید.

انتخاب تنظیمات

در بخش تنظیمات روی Cellular Data Use بزنید. سپس گزینه Use Less Data را فعال کنید. این گزینه مصرف دیتای اینستاگرام را کاهش می دهد.

برای فعال سازی این گزینه روی دکمه کشویی روبروی آن بزنید تا به رنگ آبی دربیاید. مطابق تصویر زیر.

فعال سازی گزینه Use Less Data

با انتخاب این گزینه مصرف دیتای اینستاگرام شما کاهش پیدا می کند. اما با این وجود اینستاگرام نسبت به سایر اپلیکیشن ها حجم زیادی از اینترنت گوشی تان را مصرف می کند.

اگر تجربه یا سوالی دارید می توانید در زیر این پست در بخش نظرات آن را با ما به اشتراک بگذارید.

۲/۵ - (۱ امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.