بیزینس پروفایل اینستاگرام چیست و چگونه ایجاد می شود؟

در یکی از به روز رسانی های برنامه اینستاگرام قابلیت جدیدی به نام بیزینس پروفایل به این شبکه اجتماعی اضافه شد. بیزینس پروفایل امکانی ست که برای پیج های تجاری در گرفته شده است.

کاربران با تبدیل پیج خود به بیزینس پروفایل اکانت خود را تجاری می کنند. بیزینس پروفایل امکاناتی به پیج شما اضافه می کند که در شناخت مخاطب و کیفیت پست های تان موثر است و باعث افزایش کارایی اکانت اینستاگرام تان می شود. در این پست بیزینس پروفایل اینستاگرام را به شما معرفی می کنیم. سپس نحوه تبدیل اکانت اینستاگرام تان را به بیزینس پروفایل توضیح می دهیم. با ایده آل تکنولوژی همراه باشید.

بیزینس پروفایل اینستاگرام یا حساب کاربری تجاری چیست؟

بیزینس پروفایل اینستاگرام مناسب کاربرانی است که کسب و کار اینترنتی در شبکه اجتماعی اینستاگرام راه‌اندازی کرده‌اند. افرادی که از طریق پیج خود درآمدی کسب می کنند با تبدیل پیج شان به بیزینس پروفایل به امکانات ویژه ای برای مدیریت پیج دسترسی دارند. امکاناتی نظیر اضافه شدن دکمه Contact برای تماس با شما که از طریق این دکمه شما آدرس، شماره تلفن و ایمیل کاری تان را در اختیار مخاطبان و مشتریان تان قرار می دهید.

 ابزار آنالیز پست‌ها و مخاطبان (Instagram Insights) که یکی از بهترین قابلیت های پروفایل های تجاری به حساب می آید. از طریق این امکان می توانید پیج خود را تحلیل و بررسی کنید و به اطلاعات دقیقی از جمله سن، جنسیت، موقعیت جغرافیایی و … فالوور هایتان دست یابید.

 امکان قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام از دیگر امکانات ویژه ای است که با تبدیل پیج خود به یک پیج تجاری در اختیار شما قرار داده می شود. می توانید روی استوری های خود در اینستاگرام لینک هر پیچ یا پستی را قرار دهید. مخاطبان با کلیک روی لینک وارد آن می شوند.

قابلیت دیگر پست پیج های تجاری Instagram ads در ایجاد تبلیغ است. شما با استفاده از این ویژگی می توانید هر پست صفحه خود را به یک تبلیغ تبدیل کنید. کافی ست روی پست مورد نظر کلیک کرده، گزینه Promote را بزنید.

نحوه تبدیل پیج اینستاگرام به بیزینس پروفایل

برای تبدیل پیج خود به بیزینس پروفایل ابتدا برنامه اینستاگرام را به روز رسانی نمایید. بعد از آپدیت برنامه، وارد اینستاگرام شوید و روی عکس پروفایل خود بزنید.

روی علامت چرخ دنده در بالای صفحه سمت راست کلیک کنید و گزینه Setting را انتخاب نمایید.

حالا روی Switch to Business profile بزنید تا وارد پیج فیسبوک خود شوید. اگر برای پیج اینستاگرام خود اکانتی ندارید، باید ابتدا یک اکانت فیسبوک برای پیج خود ایجاد کنید.

سپس در این مرحله وارد اکانت فیسبوک خود شوید. روی دکمه آبی رنگ بزنید و اکانت موردنظرتان را انتخاب نمایید.

بیزینس پروفایل اینستاگرام

به این نکته توجه کنید که هر اکانت فیسبوک فقط می تواند به یک پیج متصل شود. هم چنین می بایست ادمین اکانت فیسبوک باشید.

در مرحله بعد باید اطلاعات تماس خود را برای دکمه تکمیل کنید. در این مرحله اینستاگرام از شما می خواهد اطلاعات تماسی که در فیسبوک وارد کرده اید را انتخاب نمایید. با این کار مشتریان شما می توانند به طور مستقیم با شما تماس بگیرند. در این بخش شما آدرس، شماره تماس و ایمیل را وارد می کنید.

دقت کنید که لازم نیست تمام اطلاعات را داشته باشید. اما وارد کردن حداقل یک مورد الزامی است.

به همین راحتی پیج شما به یک بیزینس پروفایل تبدیل شد. در پست های بعدی نحوه استفاده از امکانات پیج تجاری را توضیح خواهیم داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.