مزایای بیزینس پروفایل اینستاگرام (business account)

بیزینس پروفایل قابلیت رایگانی در اینستاگرام است. با استفاده از این قابلیت اکانت شخصی به یک اکانت تجاری تبدیل می شود. نحوه تبدیل اکانت شخصی به بیزینس پروفایل به راحتی انجام می گیرد. شما فقط به یک اکانت فیسبوک نیاز دارید.

مزایای بیزینس پروفایل اینستاگرام برای پیج های کسب و کار بسیار مفید و کاربردی است. شما می توانید بعد از تبدیل پیج خود به یک پیج تجاری از امکانات ویژه آن بهره مند شوید.

در این پست مزایای بیزینس پروفایل اینستاگرام را توضیح می دهیم. با ایده آل تکنولوژی همراه باشید.

مزایای بیزینس پروفایل اینستاگرام

اینستاگرام در سال ۲۰۱۶ قابلیت بیزینس پروفایل یا business account را به برنامه خود اضافه نمود. این امکان به کسب و کارهای تجاری امکان بررسی و تحلیل آمار مشتریان و فالوور های خود را می دهد. کافی ست یک اکانت فیسبوک داشته باشید.

با اتصال پیج اینستاگرام خود به اکانت فیسبوک به جنسیت، سن، موقعیت مکانی و ویژگی های دیگر مشتریان خود دسترسی پیدا می کنید. به این ترتیب با اطلاعاتی که در اختیار دارید می توانید به فروش بهتر، بازاریابی و تبلیغات کسب و کار خود کمک کنید.

در ادامه مزایای بیزینس پروفایل اینستاگرام را بیان می کنیم:

اطلاعات تماس یا contact information

یکی از مهم ترین مزایای بیزینس پروفایل اینستاگرام افزودن دکمه تماس یا contact می باشد. تا قبل از این که این قابلیت به اینستاگرام اضافه شود، تنها راه ارتباط با ادمین ارسال پیام در دایرکت بود. هم چنین با گذاشتن لینک وب سایت یا آیدی تلگرام در قسمت بیو (Bio) امکان برقراری ارتباط وجود داشت. اما بعد از تبدیل پیج به اکانت تجاری می توانید اطلاعات تماس خود را در قسمت contact وارد کنید.

با انتخاب دکمه تماس مشتری می تواند به طور مستقیم با شما تماس تلفنی برقرار کند. یا ایمیلی به شما بزند و یا موقیعت مکانی و آدرس را مشاهده نماید. لازم نیست حتما شماره تماس، ایمیل و آدرس را در قسمت اطلاعات تماس وارد کنید. می توانید فقط یکی از راه های ارتباطی را برای ارتباط با مشتری خود انتخاب کرده و در این قسمت وارد کنید.

تحلیل داده ها با Instagram Insights

Instagram Insights اطلاعات مفیدی از حساب کاربری و پست های پیج در اختیار شما قرار می دهد. از این طریق می توانید بفهمید کدام پست ها مورد توجه فالور هایتان قرار گرفته است. آمار لایک ها، ارسال پست به دوستان، ذخیره کردن آن پست را می توانید در این قسمت ملاحظه کنید. به این ترتیب دید بهتری نسبت به مخاطبین تان پیدا کتید.

تحلیل داده ها با Instagram Insights

هم چنین Instagram Insights اطلاعات دقیقی از سن، جنسیت، موقعیت مکانی و محل سکونت مخاطبین تان نشان می دهد. علاوه بر این آماری از تعداد نظرات، پست ها، کلیک روی دکمه تماس و وب سایت را می توانید مشاهده نمایید. با مشاهده و بررسی این اطلاعات و تجزیه و تحلیل آن ها می توانید کیفیت مطالبی که به اشتراک می گذارید را بسنجید. با توجه به محبوبیت هر مطلب کسب و کار خود را بهبود ببخشید.

تبلیغات یا promote

اینستاگرام با افزودن گزینه promote در بیزینس پروفایل ها امکان تبلیغات را به شما می دهد. قبلا این ویژگی در فیسبوک وجود داشت. اما حالا با کلیک روی دکمه promote در زیر هر پست، call to action را مشخص کنید. زمان تبلیغ و نوع مخاطبین را تعیین کرده و تبلیغات را ارسال نمایید.

تبلیغات یا promote

هم چنین با کمک ابزاری که در صفحه فیسبوک دارید، تبلیغ خود را در اینستاگرام نیز منتشر نمایید.

افزودن لینک در استوری

یکی دیگر از مزایای بیزینس پروفایل اینستاگرام قرار دادن لینک تان در استوری ها است. تا قبل از این برای معرفی کسب و کاری فقط امکان تایپ آدرس اکانت یا وب سایت در استوری وجود داشت. اما بعد از به روز رسانی اینستاگرام به راحتی لینک مورد نظرتان را در استوری قرار می دهید. مخاطبین با کلیک روی لینک وارد صفحه مورد نظر می شوند.

گاهی برای اشاره به پستی که قبلا گذاشته اید و یا تبلیغ برای پست مورد نظرتان می توانید در بخش استوری اینستاگرام لینک آن پست را قرار دهید. تا فالوور هایی که به تازگی به شما پیوسته اند، بتوانند از مطالب مفید آن بهره مند شوند.

با این قابلیت امکان خطا در وارد کردن آدرس توسط مشتری از بین می رود.

خلاقیت در صفحه تجاری اینستاگرام و جذب فالوور

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.