عوارض قرار دادن لپ تاپ روی شکم و پا

 خطرات گذاشتن لپ تاپ روی پا

لپ تاپ ها از زمان پیدایش تا امروز توانسته اند بسیاری از محدودیت های سیستم کامپیوتر رومیزی را از بین ببرند و در بین کاربران محبوبیت پیدا کنند. شاید شما هم از آن دسته کسانی هستید که لپتاپ را بخاطر عدم محدودیت در مکان استفاده به کامپیوتر ارجع می دانید. اگر اینگونه باشد حتما از لپتاپ در مکان های مختلف استفاده کرده اید و در صورت عدم پیدا کردن میز مناسب آن را روی پا و حتی در تختخواب خود با گذاشتن روی شکم، استفاده کرده اید. اما آیا از خطرات گذاشتن این وسیله روی پا و شکم خود آگاه هستید؟

حتما در هنگام گذاشتن لپ تاپ روی اعضای بدن خود متوجه گرمای آن شده اید. شاید فکر کنید این داغی به حدی نیست که پوست شما را مانند آب جوش بسوزاند پس حتما ضرر خاصی برای شما نخواهد داشت، اما این گونه نیست. لپ تاپ با قطعات کامپیوتری کار می کند و این قطعات هر چه زمان بیشتری مورد استفاده قرار گیرند گرمتر می شوند. گرما نوعی از اشعه مادون قرمز است و قرار گیری پوست شما به مدت طولانی در معرض این امواج می تواند برای شما به شدت مضر باشد.

عوارض قرار دادن لپ تاپ روی شکم و پا

تحقیقات پزشکی بر روی افراد نشان می دهد گذاشتن ابزارهایی مثل لپ‌ تاپ روی پوست برای مدت ‌های طولانی می ‌تواند به دلیل قراردادن گرمای آن، منج به ایجاد لک ‌های پوستی غیر معمول یا کهیر شود. اگر پوست برای مدت طولانی در مجاورت گرمای لپ تاپ قرار گیرد، این گرما موجب قرمزی موقت روی پوست می شود که مشکلاتی مثل سوزش، درد و خارش را در پی خواهد داشت.

این شرایط در طول زمان ایجاد می ‌شود و به مدت زمانی که لپ ‌تاپ روی پا قرار می ‌گیرد و همچنین میزان داغ شدن آن بستگی دارد. این ضایعات پوستی در دراز مدت می تواند منجر به نوعی سرطان پوست در فرد شود. ھﻤﭽﻨﯿﻦ ﺑﺮاﺳﺎس ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﭘﮋوھﺸﮕﺮان داﻧﺸﮕﺎه اﯾﺎﻟﺘﻰ ﻧﯿﻮﯾﻮرک ﻗﺮار دادن ﻟﭗ ﺗﺎپ ﺑﺮ روى ﭘﺎ درﺟﻪ ﺣﺮارت اﺳﮑﺮوﺗﻮم را ﺑﺎﻻ ﻣﻰ ﺑﺮد که اﻓﺰاﯾﺶ درﺟﻪ ﺣﺮارت اﺳﮑﺮوﺗﻮم ﺑﺎ ﻧﺎﺑﺎرورى ﻣﺮدان ارﺗﺒﺎط دارد.

۲/۵ - (۱ امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.